Online 2 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6848 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 21:05:49 19.06.2019 Nevhodný príspevok?
Dobrý podvečer vážení spoluobčania,
dnes som prišiel z pracovných dôvodov na zasadanie MsZ až po hodine od jeho začiatku. Bol som tam vyše polhodku, no verte stačilo. Stále sa totiž prerokovával list prokurátora, v ktorom navrhoval zrušiť uznesenie o odvolaní hlavného kontrolóra mesta, ktoré bolo v rozpore s ustanovením §18a odst. 9 zákona č. 369/1990 zb. List prokurátora bol veľmi jasný a presný, preto som si naivne myslel, že tento bod sa veľmi rýchlo vyrieši. To by sme však nesmeli byť v Novákoch. Pán primátor si pripravil vyše hodinovú prezentáciu o predchádzajúcom vedení mesta aj s pomocou video techniky. Nakoniec, tí ktorí si pozrú záznam zo zastupiteľstva urobia si svoj názor. Dozvedel som sa všetko možné, vlastne všetko to, čo som už nespočetne krát počul a vypadá to tak, že ešte počuť aj budem. No takmer úplne sa obišiel protest prokurátora teda, či schválilo zastupiteľstvo uznesenie v rozpore so zákonom, alebo v jeho súlade. Nakoniec aj sám pán prokurátor, keď sa takmer po dvoch hodinách dostal k slovu jasne vysvetlil, že oni neskúmali dôvod odvolania, ale to, či je uznesenie v súlade s právnymi predpismi. Vážim si poslancov, ktorí napriek snahe primátora nepodporiť návrh prokurátora a ponechať v platnosti zlé uznesenie, zahlasovali za jeho zrušenie. Ďakujem siedmim statočným, ktorí jasne pochopili, že tu nejde o zbavenie bývalého kontrolóra jeho chýb, či prešľapov, ale o to, aby sa zrušilo zlé resp. zmätočné uznesenie. Bol som prekvapený z reakcie p. primátora, ktorý miesto toho aby priznal chybu, obvinil siedmich poslancov z nejakého tajného dohovoru. Bol som prekvapený aj z dvoch poslancov, ktorí sedia možno tretie volebné obdobie v poslaneckých laviciach, že práve oni nepodporili návrh prokurátora. Je pre mesto len a len dobré, že máme aj poslancov, ktorí sa snažia uvažovať racionálne a hlavne vecne. Myslím si, že konečne začínajú chápať, že vracať sa stále dozadu na zastupiteľstvách, neustále preberať jedno a to isté, to neposunie naše mesto dopredu. Mal som stretnutie s nejakými starostami, ktorí boli už niekoľkokrát na kraji, na vláde, rôznych úradoch, kde sa snažia dostať financie na rozvoj ich obcí. U nás žiaľ, ako by sa život zastavil. Pán primátor má určite pravdu v tom, že zlé rozhodnutia, alebo ako on hovorí okrádanie mesta, treba trestať. Len to sa nedá na zastupiteľstve!!! Zastupiteľstvo nemôže vyniesť žiadny rozsudok. Našťastie. Na to sú iné orgány. Zastupiteľstvo je tu na to, riešilo život v meste a problémy občanov. Tomu treba všetok čas na zastupiteľstvách. Alebo, že by som sa mýlil??? Ak áno, tak sorry važení spoluobčania.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 0   1

Kladne hodnotil:
Záporne hodnotil:
26.06.2019 15:28:17 Daniel d


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.