Online 5 ľudí. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7358 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 08:38:13 28.08.2020 Nevhodný príspevok?
Kto nehovorí pravdu....
Pozrel som si na internete záznam z rokovania mestského zastupiteľstva dňa 24.8.2020 a je mi to jasné. Mojim predchádzajúcim príspevkom pod názvom „Majthényiovci sa môžu v hrobe obracať“, som riadne „niekomu“, ako sa hovorí, stúpil na otlak.
Je to viac ako jeden aj pol roka čo som sa na tejto stránke odmlčal a prestal som sem písať. Mal som na to osobný dôvod-nechcel som strpčovať život vlastnému dieťaťu v práci pri egocentrickom a mstivom primátorovi.
Vyrušil ma až pohľad na budovu mestského úradu- bývalý kaštieľ panstva z hradu Sivý kameň, ako ho balia do 20 cm hrubého nobasilu. Táto doslova neúcta k histórii ma vyprovokovala k napísaniu uvedeného príspevku. Ako občanovi a človeku, ktorému pamiatky minulých čias nie sú ľahostajné, mi je jedno, podľa akého projektu sa ( vraj) rekonštrukcia robí a kto bol v čase projektovania primátorom. Pre mňa je podstatné čo sa deje práve teraz. Nejdem citovať názory diskutérov na rokovaniach mestského zastupiteľstva okolo využitia nenávratnej dotácie-100 tis.€. Bola tu aj iná možnosť, oveľa racionálnejšia a efektívnejšia. Prístavba vrátane obradnej siene, si totiž zateplenie priam vyžaduje. Fasádu na historickej budove by bolo stačilo poopravovať a premaľovať. Po necelých tridsiatich rokoch od predchádzajúcej úpravy si to fasáda budovy v tesnej blízkosti mimoriadne frekventovanej štátnej cesty tiež vyžadovala.
Nuž a aj v tom práve tkvie čaro práce starostu, či primátora-vedieť sa správne rozhodnúť. Naopak, v prípade pochybenia, dokázať si aj chybu priznať a sa ospravedlniť. To ale v prípade nášho primátora neplatí.
Nedávno som niekde našiel citát, ktorý je pre jeho prípad presne priliehavý, citujem:
Kto nehovorí pravdu, musí veľa vysvetľovať.
V.Richter

Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
28.08.2020 19:37:13 Pbošiak
28.08.2020 22:12:14 Ľubomír
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.