Online 6 ľudí. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7345 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 08:47:22 11.08.2020
Priatelia, dnes začnem netradične. Ak má niekto psa, najhoršie je, keď si drží psa zlý človek. Psa, ktorý zúrivo šteká na všetko, čo sa pohne. Niektorí si však určite myslíte, no a čo? Veď pes. A mnohí ste sa stretli s tým, ako ho pánko obhajuje, keď napríklad s ním chodí po meste bez vôdzky, náhubku. Obhajuje agresivitu svojho psa tak, že vraj pes vycíti to, keď je niekto zlý, alebo nervózny človek a potom je k takému človeku vraj nepriateľský.
Takže vlastne je to tak, že obeť si za to, že na ňu zazerá vrčiaci pes, s vycerenými zubami a prípadne zaútočil, môže sama. Vraj obeť nemala byť zlá (?!), nemala zazerať, alebo byť nervózna. Priatelia, tomu sa hovorí „ victim blaming“.
Ako to však vnímať, ak sa k takémuto „victim blamingu“ uchyľuje človek ? Argumenty pre „victim blaming“- obviňovanie obeti, tyxxxxx znie v zmysle, že si obeť činu „o to koledovala “, alebo, že „provokovala“, ba dokonca , že človek uchyľujúci sa k „victim blamingu“ nemal na výber, ale len se daným spôsobom správať. A tak si kladiem otázku. Nemal by sa tento človek aspoň hanbiť, ospravedlniť za pochybenie v návale emócií, najmä ak je človek v pozícii voleného funkcionára,teda vo funkcii ,ktorá si v záujme zastupovania voličov pri je výkone vyžaduje aj ľudí, ktorých môžme nazvať opozícia. Chápe takýto človek význam demokracie? Chápe, že úloha opozície je v skutočných demokraciách nenahraditeľná. Opozícia má povinnosť moc primátora kontrolovať, má jej nastavovať zrkadlo, kritizovať, namietať, pýtať sa, ba i spochybňovať.. a tým vlastne posúvať veci dopredu...
Priatelia, no a o to ide, že ak pri akomkoľvek opozičnom návrhu, pripomienke poslancov ,občanov sa uchyľuje k obviňovaniu, ktoré sa mnohokrát dá porovnať s verejným lynčom, najmä ak v difamačných e-meiloch, ktoré nám s „neúctou“ zasielali , zasielajú takíto ľudia tak, ako dnes v noci a aj na najvyššie štátne úrady, alebo ak si vynucujú viac ako polhodinové telefonáty na tému „o tom, akí sme naničhodníci, gauneri, vypisujú po vysokých úradoch, akí sme cvoci, a ako škodíme spoločnosti a zneužívajú médiá a témy podobné tej, ktoré mi zverejnili na tejto stránke, tak čo s tým urobíme? Verte mi, naozaj, taká je pravda, že to robí, ba ešte zlomyseľnejšie, ako si viete predstaviť..
Priatelia, obviňovanie obetí je typickým obranným mechanizmom manipulátorov . Mnohí obyvatelia nášho mesta sú už niekoľko rokov obviňovaní, že vystavujú objektívnej kritike súčasného primátora. a poukazovaním na pochybenia v činnosti primátora a koaličných poslancov ,obviňovaní sú z nevďačnosti , keď sa vyslovujú proti zlým rozhodnutiam a správaniu sa „tejto nováckej elity“, napríklad pri presadzovaní ich osobných záujmov, pred záujmom verejným apod.
Obvyklý mýtus, že zvolená, v demokratických voľbách osoba, ktorá má poskytovať pomoc, ktorá má ľuďom-voličom,občanom slúžiť, zároveň vraj nemôže být násilníkom, napomáha prehliadnuť to, že zvolený funkcionár k citovanému poslaniu, niekedy naopak, využíva svoje postavenie poskytovateľa autority k následnému zneužívaniu obetí na strane občanov!!! Píšeme o tom permanentne a vy, ktorí sledujete túto stránku. to predsa čítate, ba napokon niektorí aj vidíte zo záznamov z mestského zastupitelstva vo vystúpeniach primátora. Ide o to, že ak občan s kritickým myslením poukazoval na objektivně nedostatky, na zlý prístup k občanovi, k ľuďom , nemôže očakávať milosť. To sa dnes v Novákoch nenosí.
Povedzte priatelia, nie sú takto voliči, občania, kritici s kritickým myslením poukazujúci na prácu primátora , obete človeka derúceho sa po nadobudnutí a ak ju má čo i len málinko, po udržaní si takejto moci ? Obete človeka, ktorému, sa pretrhla v roku 2014 na obdobie štyroch rokov červená niť, ťahajúca sa od roku 1990 jeho politickou kariérou, dokázal zneistiť, znervózniť uraziť, osočiť, difamovať, diskrediovať celé rodiny, ktorých členovia sa stali obeťou jeho ťahu za mocou, jeho populizmu a zlým charakterovým vlastnostiam až tak, že im ohrozuje ich životné osudy, že im vstupuje do života?. A on, človek, ktorého sme obete, nechce pochopiť. Ale. veď je to také jednoduché. Ak chcel byť nekritizovateľný, stačilo málinko. Byť dobrým človekom, alebo nekandidovať na post primátora mesta.
A tak ešte k úvodným slovám príbeh v istom článku: „ ... raz som v lese stretol ženu s voľne pusteným vlčiakom, ktorý bol agresívny. Tak som zastavil pri nej a upozornil ju, že ho má mať na vôdzke a s náhubkom. Ona mi povedala že keď bežím okolo jej psa tak mám spomaliť, inak je agresívny. Ja som zopakoval že ho má mať na vôdzke a s náhubkom. A ona zase že keď bežím okolo jej psa, tak mám spomaliť lebo inak je agresívny. Takto sa to zopakovalo ešte asi tri krát. Hádať sa s ňou bolo úplne zbytočné. Skončilo to tak, že agresívneho psa som zneškodnil paprikovým sprejom. A to bol koniec našej debaty. Pre majiteľku psa to bol šok. Dovtedy bola asi v tom, že z jej psa majú všetci strach a nič ho nemôže ohroziť.... potiaľ príbeh.
Priatelia, už chápete, že prečo to píšem. Cítite, že niektorí, ak ide o pravdu, nemáme strach , a že nemienime byť i naďalej obeťou nášho velepolitika. Priatelia, verím, že sa mnohí zbavíte strachu. Veď voľby sa nezadržateľne blížia a je na nás ,aby sme spojili sily a vybrali naozaj jedného spoločného kandidáta na primátora nášho mesta, ktorého voliči, obyvatelia tohto mesta sa nestanú jeho obeťou, obeťou jedného človeka, ktorý sa cíti byť cárom nášho mesta a nie služobník občanov, obyvateľov nášho mestečka.
Musíme odstrániť nebezpečný trend vytvárania si nepriateľov a kastovania nášho mestečka, jeho občanov, na tých „našich“ – ktorí sa nemýlia a chyby sa im odpúšťajú a na tých ostatných, ktorí ak nevidia veci tak, ako my, stávajú sa nepriateľmi nášho bájneho spoločného dobra. Takto správne to vystihol aj môj priateľ Ľubomír Dzurák. A tu sú jeho slová, cit.: „ Čo ešte musí prísť ,aby sme prestali byť ľahostajní?“,... z jeho príspevku z periodika „ Nové slovo . A ja len dodávam známy výrok, po dnes v noci obdržanom e-meili od primátorovho dvojčaťa:“ Psy brešú, ale karavána ide ďalej“. PB
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
11.08.2020 11:24:09 Ľubomír
11.08.2020 18:03:20 Vladimír
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.