Online 5 ľudí. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7361 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 21:35:40 30.08.2020
Najväčšia chyba exprimátora.
Nikto nie je dokonalý - je otrepaná fráza, ktorú bežne v komunikácii s priateľmi používame, ba používa sa aj v názve obľúbenej televíznej šou. Určite teda nebol bez chyby ani exprimátor RnDr. D.Daniš a počas jeho pôsobenia sa dopustil možno aj viacerých chýb. Je to normálne, lebo chyby sa nikdy nedopustí len ten, kto nerobí nič.
Za jeho najväčšiu chybu ja osobne považujem zbúranie pódia s tzv. „múrom nárekov“ na námestí pred MsÚ. Presnejšie povedané ani nie vlastné zbúranie lebo toto bolo nariadené príslušným úradom v súlade so zákonom, ale termín jeho realizácie - pár dní pred komunálnymi voľbami. „Radovému“ občanovi sa v takomto prípade, keď sa búralo nové dielo postavené len nedávno, nemusí zdať úradný výkon mimoriadne dôležitý. Podľa môjho názoru to však malo fatálny dopad na voľby a výsledkom bola jeho volebná prehra o 10- slovom desať hlasov.
Na búranie mal totiž exprimátor čas ešte celý mesiac po voľbách a keby bol tak urobil určite by bol výsledok volieb iný a my občania sme mohli byť ušetrení od tých tragikomédii, ktoré teraz vídame na videozáznamoch z rokovaní mestského zastupiteľstva.
Len tak mimochodom, na rokovaní mestského zastupiteľstva dňa 24.8.2020 sa primátor dosť venoval strateným financiám na nerealizované (šuplíkové) projekty z obdobia pôsobenia exprimátora Daniša aj s vyjadrením v eurách. Bolo by určite zaujímavé napočítať v eurách ( a prepočítať aj na slovenské koruny) stratu za vybudovanie a zbúranie čiernej stavby -pódia na námestí, vrátane nákladov na projekt. Prípadne v akej hodnote sa nenávratne stratilo dielo-fasáda na historickej budove mestského úradu -osekaním fasádnych ozdôb a zabalením budovy do nobasilu. Okrem vtedy ešte československých korún vynaložených na fasádne práce, sa nenávratne stratila aj hodnota „historična“ ( ako to bolo nazvané na rokovaní) čo je zrejme hodnota finančne nevyčísliteľná.
Možno si niekto keď číta tento môj príspevok povie, načo to teraz píšem - o voľbách, keď je už je dávno po nich. Áno, je to tak, ale tiež je pravdou, že len o trochu dlhší čas, ako uplynul od posledných volieb, ešte ostáva do volieb nasledujúcich.
V.Richter
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
30.08.2020 23:32:41 Pbošiak
31.08.2020 14:38:13 Ľubomír
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.