Online 2 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7360 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 12:31:43 29.08.2020
Priatelia, nielen ja ,ale i ďalší spoluobčania poukazujeme, že sa voľbou Ing.Dušana Šimku za primátora takmer úplne stratili jeho voľbou za primátora, vari už aj tie najzákladnejšie predpoklady dobrého správania v spravovaní nášho mesta. Vidíte to, čítate to, sledujete to. Viac než 30 rokov sledujem nepriamo, ale isto badáte ,že aj priamo, keď reagujem ( takmer od roku 2012) na svojvôľu primátora nášho mesta, čoby verejného činiteľa, ale nikdy by som si nebol myslel, že zneužije post , ktorý zastáva, respektíve, že zneužije autoritu primátora mesta, ktorú mu odovzdali voliči vo voľbách v novembri 2018 , keďže ho opätovne zvolili za primátora mesta.
Nikdy by som si nebol pomyslel, že tak, ako som a nielen ja, ale i ďalší ľudia zaregistrovali, že si osobne sám dovolí, že dovolí svojim blízkym príbuzným, nenávistne sa vyjadrovať k spoluobčanom, a tiež aj jeho podriadeným zamestnancom zamestnaným na nováckej radnici, poslancom MsZ, doslova a do písmena, mnohým v našom meste, difamujúco, hanlivo, nepravdivo, urážlivo sa vyslovovať ,vyjadrovať, správať sa k nim .
A tiež si úprimne povedané myslím, že je omylom domnievať sa, že nezávislé (najmä po skokanských premetoch z jednej politickej strany do druhej, tretej, štvrtej politickej strany) sa u nášho primátora odvodzuje od skutočnosti, že kandidoval ako nezávislý kandidát v komunálnych voľbách v roku 2018 na post primátora. Som presvedčený a životné skúsenosti niektorých tu píšucich s ním to preukazujú, že málokto a málokedy sa rozhoduje nezávisle, keď „voľbou do funkcie mu prischne moc“. Buď je tento, zvolený človek, závislý na svojej morálke, svojich voličoch, svojich túžbach a záujmoch, alebo na moci mocnejších.
Veď sľub po zvolení za primátora mesta aj súčasný primátor, urobil pod štátnym znakom Slovenskej republiky, pod štátnym znakom, ktorým vykonáva činnosť primátora mesta a je preto povinný dodržiavať zákony, ústavu, rešpektovať ľudské práva a princípy demokracie. Či tak koná, ponechávam na vašej, tento môj status čitajúcich čitateľoch.
Medzi základné samosprávne princípy patrí aj informovanosť verejnosti. Verejnosť má právo na informácie!!!. Niet ich, však. Zámerne, nezákonne ich primátor neposkytuje, čo sa dá označiť,ako zneužívanie moci. Ako jeden z viacerých príkladov uvádzam, jeho protizákonný postoj k podanému „PROTESTU PROKURÁTORA Okresnej prokuratúry v Prievidzi, o ktorom ma informoval prokurátor listom zo dňa 20.5.2020. Čo k tomu dodať? Asi taká je predstava nášho primátora o zodpovednosti a dodržiavaní zákonnosti.
A tak i vari preto hovoríme, píšeme o BUBLINE, keďže žiadané, i zo zákona povinné poskytovanie informácií, sa tieto vôbec nedostanú, neprerazia stenu Bubliny, aby naplnili verejný priestor, alebo sa nepustia z Bubliny von, kvôli svojmu vlastnému uspokojeniu, v strachu pred verejnou kritikou.
Ľubomír vo svojom nedávnom statuse v periodiku Nové slovo sa zamýšľa nad skutočnou hodnotovou ľavicou .Dovolím si prevziať prvok z témy, o ktorej píše a vysloviť názor na súčasný stav v našom meste a použiť ho v téme Bublina Prečo? Pretože v otázke mestských politík vari najdôležitejšie je, hodnotové nastavenie nováckej mestskej spoločnosti. Ale jedným dychom treba podotknúť, že na to, ale treba pozorného a premýšľajúceho voliča, a nie jedného, ale väčšinu z nich.
Keďže slobodné voľby sú každé štyri roky, dá sa domnievať, že ostávajúce, málinko viac ako dva roky, by mali byť tiež dostatočnou hrozbou pred ďalším zneužívaním moci. Takže priatelia, ešte raz, treba pozorného a premýšľajúceho voliča, a nie jedného, ale väčšinu z nás. I preto sa musíme spojiť, aby sme dosiahli pokojný život v tomto meste, v ktorom sme rástli, chodili do školy, pracovali a dožívame na dôchodku. PB
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
30.08.2020 09:00:54 Ľubomír
30.08.2020 10:23:32 Vladimír
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.