Online 5 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Rôzne / Iné
93 príspevkov
Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
19:40:20 26.03.2018 [6456] Nevhodný príspevok?
Matrix! Hodnotný film s hlbokým a silným posolstvom


Nedávno som si opäť pozrel známy kultový film Matrix. Jeho skryté posolstvo má nám všetkým určite čo povedať, len ho je treba správne dešifrovať. A práve o toto dešifrovanie sa teraz pokúsme, aby sme aj my nemuseli celý svoj život prežiť len ako ozubené, nevedomé kolieska v iluzórnej realite matrixu, predstierajúcej skutočný život, zatiaľ čo skutočnou, nedôstojnou realitou je realita nášho zotročenia.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/1803/matrix-hodnotny-film-s-hlbokym-a-silnym-posolstvom
Hodnotenie: 0   0
17:30:06 24.03.2018 [6453] Nevhodný príspevok?
Nehaňte poslancov našich.
V Novákoch opäť nič nové. Mestské zastupiteľstvo, ktoré sa malo konať v piatok opäť nebolo. Dôvod? Občanov plná sála, len poslancov bolo akosi pomenej. Občania samozrejme už začínajú strácať trpezlivosť nad skutočnosťou, že už po niekoľký krát sa zastupiteľstvo neuskutočnilo. A tak padli od občanov aj tvrdé slová. Samozrejme je dobré, ak sa občania zaujímajú o dianie v meste a svoju nespokojnosť dajú aj patrične najavo. Žiaľ tentokrát si to vypočuli tí, ktorí tam boli, ktorým asi tie pripomienky neboli adresované. Keďže nepoznám skutočný dôvod opätovnej neúčasti poslancov, ani zámer, prečo zasadnutia bojkotujú, nechcem a ani nemôžem vyvodzovať nejaké závery. Viem však, že poslanci sú tu predovšetkým kvôli nám a nie naopak. Z toho dôvodu by mali občanom povedať, čo je príčinou takéhoto postupu. Možno majú naozaj vážny dôvod, bojkotovať zasadnutia, robiť ich neuznášania schopnými. Mali by verejne povedať prečo ohrozujú nielen rozvoj, ale aj chod mesta. Verím, že každý z nich kandidoval s tým presvedčením, že sa nielen bude zúčastňovať zasadnutí, ale aj spätne bude informovať, trebárs aj cez túto stránku nás občanov o svojich aktivitách, návrhoch, aj dôvodoch prečo tak, či onak hlasoval. Čo si teraz mám myslieť ja občan volič, keď sa nemôžem stretnúť s poslancom za svoj obvod ani na zastupiteľstve? Komu, ako a kedy sa spovedajú za svoju prácu a výsledky? Sám som zvedavý, koľko z tých dnešných poslancov bude opäť kandidovať, ako budú hodnotiť svoju prácu? To však pre mnohých už môže byť len labutia pieseň, lebo tentokrát ich zhodnotíme my, aj bez ich vyjadrení. Niekde som čítal, že v totalitných režimoch sa slabí a menej schopní ľudia, dostávajú k moci a rozhodovaniu vďaka systému. V demokratických krajinách sa takýto ľudia dostávajú k moci a rozhodovaniu, slobodnou voľbou. Áno, aj my sme si ich zvolili slobodnou voľbou a ak sme z nich skalmaní, tak tak si treba nasypať aj sebe toho popola na hlavu. Navyše Nováky sú malé mesto, tu každý každého pozná, tak sme museli presne vedieť, koho volíme. Preto zvaľovať vinu len na poslancov, by nebolo celkom fér. Určite by bolo všetko viac priehľadnejšie, keby tu bol jeden volebný obvod a všetci by sme volili jedenástich poslancov. O tom však občania rozhodnúť nemôžu. Lehota pod Vtáčnikom je približne čo do počtu obyvateľov rovnako veľká a tam to takto funguje. Veď nakoniec aj tak všetci rohodujú o celom meste.
Takže aké máme možnosti? Verím, že v poslancoch sa nájde opäť zodpovednosť voči mestu a nám občanom a všetko bude fungovať, aj keď možno s problémami a určitou nervozitou. Tá druhá, samozrejme zlá možnosť, že to takto nejako pôjde až do novembrových volieb.
Predsa len na záver by som mal pre p.primátora jeden návrh. Zmeniť záver relácie, kde pozýva občanov na zastupiteľstvo. Navrhujem takýto záver :
Zastupiteľstvo je verejné a poslanci sú vítaní.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 6   0
12:11:00 28.02.2018 [6406] Nevhodný príspevok?
Týka sa to aj nás!?
Možno na prvý pohľad do tohto Diskusného fóra sa nehodí tento príspevok, lebo sa netýka priamo nášho mesta, ani našich občanov. Prvý pohľad však býva niekedy rozptylový a klamlivý. Vražda Jána Kuciaka a jeho priateľky je neľudský a ohavný čin, ktorý v demokratických krajinách by nemal mať miesto. Navyše každá vražda ato nielen novinára, sa ani nedá inak nazvať. V tomto prípade je to ešte o to horšie, že bol zavraždený človek, pre svoju prácu a presvedčenie. Je preto samozrejmé, že to, čo sa stalo 26.februára 2018 otriaslo celým Slovenskom. Je dobré, že hneď zaujal k tomuto hroznému činu, stanovisko premiér, vyjadrila sa prokurátor, že vyšetrovacie a pátracie zložky venujú tomuto prípadu maximálnu pozornosť.
Celkom však nechápem, prečo sa zvolávajú stranícke tlačovky, na ktorých odznievajú ničím nepodložené názory a robia sa už aj závery v tom zmysle, koho obviniť a koho odvolať. Určite všetci si prajeme, aby sa všetko čo najrýchlejšie vyšetrilo, aj keď všetci vieme, že to bude nesmierne zložité a ťažké. Politikárčenie však k vyriešeniu tohto prípadu nielen nepomôže, ale naopak, ešte ho nesmierne sťaží a vnesie do prípadu veľké emócie. Žiaľ na Slovensku s stáva už smutnou tradíciou, že politici zasahujú už do všetkého. Počínajúc napr. športom, umením, vzdalávaním, kultúrou.... No a následky takéhoto zasahovania sa veľmi rýchlo negatívne prejavajú v našej spoločnosti. Aj teraz mám zlý dojem, že niekto sa na tejto hroznej udalosti snaží, len o získanie politických bodov.
Áno, buďme radi, že žijeme v demokratickej spoločnosti, že je tu sloboda slova, sloboda voľby. No aj demokracia by mala mať svoje prísne a presné pravidlá. A každý štat by mal vynaložiť všetko úsilie a prostriedky, aby nedochádzalo k ich prekročeniu, lebo sa ohrozuje sloboda nás všetkých. Áno táto vražda sa nás priamo netýka, ale sloboda, bezpečnosť a spravodlivosť na Slovensku sa bezprostredne dotýkajú aj nášho mesta a ľudí v ňom.

S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Počas likvidácie vetracej šachty nastali problémy (+FOTO)
KOŠ. Pri likvidácii bývalej vetracej šachty v Koši došlo v piatok k poškodeniu jedného z potrubí. Technickú poruchu, v súvislosti ktorej sa ľahko zranili traja zamestnanci Hornonitrianskych baní Prievidza (HBP), už odstránili. Informovala hovorkyňa spoločnosti Adriana Siváková.
zobraziť podrobnosti »
12.03.2018
Zemianskymi Kostoľanmi sa od včera šíri neznámy zápach
Včera vo večerných hodinách zaznamenali obyvatelia obce neznámy zápach. „Približne od osemnástej hodiny sme dostávali od občanov informácie o šírení zápachu. Postupne sme ho mali hlásený zo všetkých častí obcí,“ informovala starostka Zemianskych Kostolian Jana Školíková.
zobraziť podrobnosti »
08.03.2018
VIDEO: Koncert k 60. výročiu založenia umeleckého školstva v Novákoch
Ak máte čas a chuť, určite si pozrite záznam z koncertu k príležitosti 60. výročia založenia umeleckého školstva v Novákoch.
zobraziť podrobnosti »
31.01.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.