Stránku si prezeráš sám... VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Rôzne / Iné
271 príspevkov
Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
14:25:31 07.03.2023 [7766] Nevhodný príspevok?
"Krása žien nie je v šatách, ktoré nosia, ani v ich postave. Krása žien je v ich očiach, ktoré sú bránou k ich srdciam.“



Milé dámy,
8. marec je od roku 1917 oficiálne uznaný ako Medzinárodný deň žien. Prvotným impulzom k tomuto vášmu sviatku bol však štrajk newyorských krajčírok v roku 1908, ktoré bojovali za zrušenie 10 hodinového pracovného času, za zvýšenie platov a zlepšenie pracovného prostredia. To je ale história, ktorú si každoročne pripomíname. Dnes má tento sviatok právom prívlastok Medzinárodný, lebo sa oslavuje prakticky na celom svete. Som rád, že výnimkou nie je ani naše Slovensko, ani naše mesto. Možno práve dnešná doba nie je príliš vhodná na veľké oslavy, no nikdy by nemala byť taká, aby sme si tento významný sviatok, nemohli s patričnou úctou pripomínať. Navyše môžeme byť histórii vďační, že takýto sviatok máme v kalendári. Konečne deň, ktorý by nás nemal rozdeľovať. Naopak treba vidieť v ňom tú krajšiu stránku nášho života. No a verím, že hlavne muži budú so mnou súhlasiť, že práve ženy sú tou krajšou i lepšou stránkou v našom žití. Nehovoriac už o tom, že práve takéto sviatky nám pripomínajú skutočné hodnoty v našom živote.
Milé dámy, pevne verím, že aj v našom meste si rôznymi spôsobmi pripomenieme váš sviatok a nemalý podiel na tom, budeme mať aj my muži. Verím, že aspoň v deň vášho krásneho sviatku spoločne zabudneme na každodenné starosti, či problémy. Veľmi by som si totiž želal, aby takýchto dní bolo v našom živote, na Slovensku i v Novákoch, čo najviac. Život totiž neuveriteľne rýchlo beží, tak si ho nekazme mnohokrát nepodstatnými, malichernými či zbytočnými vecami. Úplne geniálne to vyjadrila pred rokmi známa herečka Meryl Streepová
„V to čo veríme, treba zahrnúť do každej oblasti nášho života. Zapojme do toho svoje srdce a schopnosti. Chráňme si svoje hodnoty, svoje presvedčenie svoje ja. Nedovoľme, aby sa k nim dostali a ovplyvňovali nás samoľúbi a zlí ľudia.“ Nielen krásne, ale aj múdre a pre dnešnú dobu, aj inšpirujúce slová.
Milé dámy milé nováčanky, dovoľte, aby som ako prispievateľ tejto stránky, využil príležitosť a v predvečer vášho krásneho sviatku – MDŽ, vám úprimne a zo srdca zaželal veľa, preveľa zdravia a prežitia mnohých nádherných chvíľ vo vašom ďalšom živote. No a v samom závere použijem slová, ktoré mám uložené vo svojom diári
„Kvety nekvitnú preto, aby svietilo slnko. Slnko svieti preto, aby kvitli kvety. Nemilujeme preto, aby sme žili. Žijeme preto, aby sme milovali. Nikdy netreba smútiť za krásnymi chvíľami. Radujme sa z toho, že boli. Veď keby nebolo spomienok, ani by sme nevedeli, aké krásne a šťastné chvíle sme zažili“.
Milé dámy prajem vám, aby tých ďalších krásnych a šťastných chvíľ vo vašom živote, bolo čo najviac.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0
11:42:19 01.02.2023 [7743] Nevhodný príspevok?
Zakladám stranu?

„Nie je problém ľudí klamať. Problém, je presvedčiť ich, že sú klamaní.“
Mark Twain

Tak máme pred sebou ďalšie voľby. Čakajú nás lepšie vyhliadky do najbližšej budúcnosti? Slovensko opäť zaplaví množstvo billboardov s usmiatymi politikmi. Všetci do jedného nám budú sľubovať, že to bude konečne lepšie ako doteraz. Pravda, ak ich zvolíme. Nám voličom neostáva nič iné, len ako tomu uveriť. Nakoniec to je aj správne rozmýšľanie. Nechodíme predsa k voľbám preto, aby bolo horšie, aby o našej budúcnosti rozhodovali ľudia, ktorých prestaneme po voľbách zaujímať. Každé voľby by mali byť nádejou na lepšiu budúcnosť, lepší život, bez ohľadu na to, či sa jedná o voľby parlamentné, regionálne, či komunálne. Jednotlivé strany už teraz začnú pripravovať, heslá, programy a kandidátov, ktorí nás budú presviedčať, že práve oni tú pozitívnu zmenu do nášho života prinesú. Navyše každé voľby prinášajú aj nové tváre a strany, čo by malo byť akousi zárukou pozitívnych zmien. Na Slovensku je už akousi nepísanou tradíciou, že pred každými voľbami vznikajú nové strany, akoby by sme ich mali doteraz málo. Keďže tradícia je tradícia, tak sa k nej pripojím aj ja. Dlho som rozmýšľal nad jej názvom, lebo aj ten je dôležitý. Nakoniec som sa rozhodol pre názov : ÚPRIMNOSŤ
Úprimnosť je totiž vlastnosťou, ktorú vyžadujeme, resp. si prajeme od priateľov, známych i ľudí s ktorými sa stretávame. Veď nie nadarmo sa hovorí, že kto má úprimných priateľov, ten nepotrebuje zrkadlo. Tak, aby som to zladil s názvom strany, pripravil som aj úprimný program, ktorý obsahuje týchto desať bodov
1. Už toľkí sa nabalili v politike. Chcem sa aj ja.
2. Mnohí sa stali vďaka politike celebritami. Chcem sa aj ja.
3. Vďaka médiám ich pozná celé Slovensko. To chcem aj ja.
4. Určite vám nikto nesplní toľko, koľko vám ja nasľubujem.
5. Budem chodiť medzi ľudí tak, že im zamávam z tribún.
6. Budem debatovať len s ľuďmi, ktorí ku mne prídu so svojím názorom, no odídu s mojim.
7. Budem do regiónov cestovať na drahých bavorákoch, aby som dokázal pochopiť, ako bežní ľudia žijú.
8. Keďže som kamarátsky typ, fleky v regiónoch budú len pre nich.
9. Budem vysvetľovať voličom, že oni sú tu pre mňa, a nie ja pre nich.
10. Budem sa snažiť presvedčiť vás, že jedine vy tým prostriedkom, ktorý
mi zabezpečí lepšiu budúcnosť.
Výhodou mojej strany bude aj to, že nebudem potrebovať veľkú členskú základňu, lebo aj tak budem o všetkom rozhodovať sám.
Vážení priatelia, niekde som čítal že dnešným politikom najviac chýba úprimnosť a čestnosť. Takže 50% by som mal mať už teraz splnených. Keďže sa snažím žiť v reálnom svete, tak viem, že s názvom i programom mojej strany určite v septembrových voľbách neuspejem. Rovnako viem, že môj program nebude pre voličov ani príťažlivý, ani lákavý. No je aspoň úprimný. To predsa od našich politikov všetci chceme a o to nám všetkým ide. Či???

S úctou Ľubo Dzurák

Hodnotenie: 1   0
17:45:24 11.01.2023 [7733] Nevhodný príspevok?
Zdravím pán Theis.Prosím prečítajte si ešte raz môj príspevok.Píšem tam,že môj príspevok nevyjadruje môj osobný subjektívny názor-postoj ku informáciám,postojom,názorom,hodnoteniam vašim a ani k tým z linku na videá pána Jánošíka.To znamená,že môj príspevok je treba vnímať iba ako informačný,nie názorový:)
Hodnotenie: 0   2
12:29:04 11.01.2023 [7732] Nevhodný príspevok?
Pán Vida!
Čo v mojom príspevku č. 773 nie je jasné?
.Nejde o pasáže iba z tejto brakovej pasáže, je to súhrn viacerých šotov.
K čomu konkrétne máte výhrady?
Rád vysvetlím.
Vzhľadom na to, že mesto ako také nemalo zatiaľ zpätnú väzbu, v revolučno-propagačnej -ohováračskej kampani sú vypnuté komenty, nakoľko iniciatory brakového "zpracodajstva" nechcú počuť pravdu, zatovšak na politickú propagandu sa zneužíva aj facebooková stránka Dom kultúry Nováky, dal som príspevok na profil DK, ktorý PRESNE po 12 minútach zmizol. Jednoducho bol vymazaný... Preto som príspevok zaslal na www.novaky,som.
Zaujímalo by ma, ako je možné, že bývalý bonzák už v DK nerobí a vedie stránku DK Nováky - hlásnu trúbu ..exprimátora, čo je v rozpore so zákonom.
Každý jeden Dom kultúry, každá jedna kultúrna ustanovizeň patrí pod Ministerstvo kultúry. Na to ssú stanovy änie komunistické, ale stanovy Ministrstva kultúry, po ktorých sa v Novákoch šliape.). Nováky do 13.12.2022 boli republika v republike. Niečo podobné ako Rím. S tým rozdielom, že Rím je celosvetovouznávaný, kdežto Nováky mali nádych diktátora:
vládca s neobmedzenou mocou, synonymum: samovládca, autokrat,[1][2] pozri pod diktatúra
v starorímskej republike: mimoriadne menovaný úradník so zvrchovanou mocou na obmedzený čas,[2] pozri diktátor (staroveký Rím)
expresívne: človek usilujúci sa ovládnuť iných alebo presadzujúci svoju vôľu, vyznačujúci sa panovačnosťou, synonymum: despota,[1][2] pozri panovačnosť.
A Jánošík je iba jeho pravá ruka...
K tomu zvýšeniu platu:
Keď som ja poslancova( 2006-2010), HNEĎ NA PRVOM ZASADNUTÍ bol primátorovi ZVÝŠENÝ PLAT a BEZ KOMENTÁRA.
Bol to kolorit na začiatku každého jedného volebného obdobia.Stačí si pozrieť dôkazy. Prečo teraz exprimátor plače? Zabusol vôl, že teľaťom bol? (To je porekadlo.)
Alebo musím potvrdiť mail exprimátora: "Adamec nechce pomáhať mestu. On chce iba ryžovať. Má krásny výsluhový dôchodok z polície a teraz chce iba ryžovať."...

Hodnotenie: 0   0
17:53:49 10.01.2023 [7731] Nevhodný príspevok?
Doplním diskusný príspevok od Theis,nech je jasné o čo ide a nijako tým nevyjadrujem svoj subjektívny názor ku obsahu ani k Theis,ani k Nováky News.
https://www.youtube.com/watch?v=ocCn23qtUZo
Hodnotenie: 0   1
10:49:23 10.01.2023 [7730] Nevhodný príspevok?
Nevážený občan, resp. držiteľ OP Jánošík!
To nie je urážka, to je realita.
Učebnicový príklad, ako jedno priezvisko môže negovať národného hrdinu Juraja Jánošíka. Raz zbytočne. Svet je plno prekvapení.
Môžeš to vymazať. Kľudne!
Keďže údajne taký brak, ako je novaky.com nesleduješ, dávam ti to sem, aby si si to mohol aspoň prečítať.
Ide o reláciu Novaky NEWS, určená v prvom rade pre pacientov psychicky narušených, alebo pre tých, čo majú problém s vyprázdňovaním hrubého čreva. Brakový výtvor je výplod dvoch ľudí a zopár análnych lezcov. Robíš dojem novej televízie, Novaky NEWS,ktorá vraj zastupuje občanov celých Novák, čím si porušil:
1- Tres¬tnop¬ráv¬nu zod¬po¬ved¬nosť za ší¬re¬nie nep¬rav¬di¬vých in¬for¬ má¬cií § 361a, § 362 Tr. zák. (Na vedomie Youtube.)
2- Každá verejne činná organizácia musí mať podľa zákona Poštový, telefónny, alebo a-meilový kontakt s verejnosťou.
3- Nedodrživaš zákon-§ 308. (Všetky média ho ovládajú a musia ho dodržať.
4- Aspoň2x porušený zákon :
§ 300/2005 Z. z.Trestný zákon
5- S 300/2005 Z.z. – čiastka 129
6- § 301/2005 Z.z. – Trestný poriadok
To nie je výpis z Pravdy, to je realita.
Poradil som barbierom, že v televízii letí dizajn A la Sandokan.
Poradil som p. Fr. Mikloškovi, ako zbytočne nezaťažoval módnymi prvkami moderátorov v televízii. Letí trend Obleč si čo máš. Nevadí, že sako, košela a viazanka nekorešpondujú.
Podľa Novaky NEWS je mimika a gestikulácia zbytočná
Stačí meniť výzor z ironiky do zúrivosti. Pridať ironický smiech a vzdychanie a všetko je vyriešené.
Záverom by som položil otázku: (Čo je otázka?)
https://sk.wikipedia.org/wiki/Ot%C3%A1zka
Kto by mi vedel povedať, kto je v tíme vyhlásenia budúceho referenda:“Odvolanie primátora Novák Ing. Branislava Adamca.“, ktoré by pripadalo asi koncom marca 2023.
Až nevieš, nevadí. Ja sa iba pýtam...
Česť práci!
To nie je propagácia komunistov, to je legálny pozdrav.
Komunistická strana Slovenska je riadne zaregistrovanou politickou stranou so všetkými náležitosti (znak, politické smerovanie a ideológia... atď.)
Zákon o protikomunistickom odboji je protiústavný, lebo ústava hovorí, citujem: Slovenská republika sa neviaže na žiadnu ideológiu.
Tak isto ani Matica slovenská nie je odnož Hlinkovej gardy.
To len pre informáciu.

Hodnotenie: 1   0
16:05:25 24.12.2022 [7728] Nevhodný príspevok?
Ahojte priatelia.

Vinšujem vám to, však viete čo,
aby ste sa dostali tam, však viete kam,
aby ste sa radovali s tým, však viete s kým,
aby ste mali mnoho toho, však vy dobre viete čoho.

Pekné sviatky plné pohody praje
Janka
Hodnotenie: 0   0
23:55:20 22.12.2022 [7727] Nevhodný príspevok?
Vážení spoluobčania,

prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov, šťastný nový rok, veľa šťastia, zdravia, osobných a pracovných úspechov. Ďakujeme Vám, že ste aj v tomto roku stáli po našom boku a podporovali nás.

Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky
www.krknovaky.sk

Hodnotenie: 1   0
17:30:55 21.12.2022 [7726] Nevhodný príspevok?
„ Je toľko krásy na tomto svete, no treba mať oči na to, aby sme to videli, dušu aby sme to cítili a srdce, aby sme to milovali.“

Šťastné a pohodové Vianoce.

Blížia sa najkrajšie sviatky nielen každého roku, ale aj nášho života. Pre nás všetkých je určite dobré, že sú na konci roka. Po celoročných radostiach aj starostiach, po prežití krásnych a šťastných chvíľ, ale aj tých menej radostných, žiaľ i smutnejších je dobré, ich stráviť v kruhu najbližších. Zrejme práve Vianoce sú tým najvhodnejším sviatkom, aby sme si uvedomili hodnotu života. Možno práve tu zisťujeme, že moc, peniaze, postavenie, popularita, nie sú práve tými najväčšími hodnotami v našom žití. Mnohokrát si v tom zhone a nie príliš šťastnej dobe ani neuvedomujeme, koľko krásy a šťastia je v blízkosti nás. Práve Vianoce sú najvhodnejšie na to, aby sme sa aspoň na chvíľu zastavili a obzreli sa späť. No a pritom obzretí si spoločne zaspomínali na to, čo sme prežili. Veď keby nebolo spomienok, ani by sme nevedeli, aké úžasné chvíle sme zažili.
Je úplne normálne, že každý z nás si želá, aby ten budúci rok bol lepší ako tento. Treba dúfať, že bude lepší a krajší, aj keď mnohé veci v ňom asi nedokážeme ovplyvniť. Tak sa zamerajme aspoň na to, čo ovplyvniť môžeme a dajme do toho celú energiu. Lebo je všeobecne známe, ak budeme veľa času venovať tomu čo zmeniť nedokážeme, tak nám zostane málo času na to, čo zmeniť môžeme. No a jedna z vecí, čo môžeme priamo ovplyvniť je aj život a atmosféra v našom mestečku. Aj keď všetci vieme, resp. tušíme, že budúci rok nebude zrejme o nič ľahší ani jednoduchší. O to viac by sme sa mali snažiť byť k sebe ohľaduplnejší, tolerantnejší, rešpektovať iný názor, či postoj. To isté by malo platiť aj k tým, ktorí budú v najbližšom období spravovať naše mesto. Na strane druhej, samozrejme od nich očakávame, že znesú určitú dávku kritiky a nebude im robiť problém sebareflexia.
Takže čo si priať v roku 2023? Určite to najcennejšie a to je zdravie. Samozrejme k tomu kopec porozumenia, ohľaduplnosti a lásky. Čitateľom aj editorovi tejto stránky prajem, aby tu boli uverejňované hlavne pozitívne informácie o živote v našom meste. Aby sa darilo školám, športovým klubom, spoločenským a záujmovým organizáciám a samozrejme aj tým, ktorí v našom meste podnikajú a vytvárajú pracovné príležitosti.
No a na úplný záver, tak ako v úvode, kde som použil citát Emily Dickinsonovej, tak použijem slová Johna Lennona, člena legendárnej skupiny BEATLES.
„ Keď John končil ZŠ tak sa ich učiteľka na hodine pýtala čím by v živote chceli byť. Dievčatá odpovedali, že manekýnky, herečky, speváčky. Chlapci zase úspešnými športovcami, vedcami, prezidentmi spoločností. Keď túto otázku dostal John tak odpovedal. Ja by som chcel byť v živote šťastný. Učiteľka sa ho opýtala, či rozumel otázke. Ja áno, ale vy asi nerozumiete životu. A mal pravdu. Takže milí Nováčania, všetkým vám želám, aby ste boli v roku 2023 ŠŤASTNÍ.

S úctou

Ľubo Dzurák

Hodnotenie: 3   0
22:43:24 03.10.2022 [7697] Nevhodný príspevok?
„ Život nie je problém, ktorý treba riešiť, ale realita, ktorú si treba v každom veku užiť. "
Soren Kierkegaard

Milé dámy, vážení páni, milí spoluobčania.

Viem, že je to trošku paradox prihovárať sa v mesiaci úcty k starším, lebo tým pádom, akoby som sa prihováral aj sám k sebe. Možno sa to niekomu bude zdať naozaj nevhodné, možno až smiešne, no myslím si, že aj na tejto stránke si treba pripomenúť výnimočnosť mesiaca október, ktorý bol v roku 1990 vyhlásený Valným zhromaždením OSN za mesiac úcty k starším. Som rád, že žijem v krajine, kde sa úcta k starším každoročne pripomína a zdôrazňuje. Som rád, že žijem v meste, kde si tento mesiac pravidelne pripomínajú aj naše spoločenské organizácie. Aj keď slová úcta a starší sú významom rozdielne, nepochybne patria k sebe, zvlášť v dobe, ktorú práve žijeme.
Myslím, že netreba si lámať hlavu, ani sa stresovať nad slovkom starší. Každý z nás je od niekoho starší, resp. mladší. Je síce pravda, že my starší sme trošku slabší, pomalší, aj to zdravie už nie je ako kedysi. Na druhej strane však, tí starší sú skúsenejší, rozvážnejší a bohatší o životné zážitky. Navyše dožiť sa dlhšieho veku nie je trest, ale určité privilégium, ktoré sa každému žiaľ nedostane.

Horšie je to už so slovkom úcta. Neviem ako vy, ale ja mám pocit, že úcta sa akosi začala vytrácať nielen z nášho života, ale žiaľ aj z nášho mesta. Viem, žijeme dobu, kde začínajú vládnuť úplne iné hodnoty a ľudia akoby sa zbláznili, za bohatstvom, postavením a mocou. To by však nemal byť dôvod, aby sme stratili úctu jeden k druhému, úctu k hodnotám, k tradíciám, histórii, skrátka k životu ako takému. Aj preto treba využiť každú príležitosť, aby sme úctu opäť vrátili do nášho každodenného života. Aj preto si treba pripomínať práve také dni, či mesiac, kde sa zvýrazňuje úcta. Verte, veľmi by som si želal, aby sa úcta nielen k starším, pretavila aj v našom meste do každodenného života, aby tu zostala nielen v tomto mesiaci, ale aby u nás našla svoj domov dlho - predlho. To všetko je však predovšetkým v našich rukách. My starší vieme, ako rýchlo beží život, vieme, že všetko je len dočasné a nič sa nedá vrátiť. Pokúsme sa teda aj v našom meste žiť ten život v pohode, radosti, s úsmevom na tvári a úcte nielen k tým starším, ale k sebe navzájom.

S úctou
Ľubo Dzurák



Hodnotenie: 2   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Bane na hornej Nitre skončili, banskí záchranári sú v pohotovosti naďalej. Je otázne dokedy
Banskí záchranári pomáhajú i pri rôznych nešťastiach.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2024
FOTO: Elektráreň Nováky odstavila poslednú turbínu, skončila sa tak výroba elektriny z uhlia
Výroba elektriny a tepla z domáceho hnedého uhlia v Elektrárni Nováky po 70 rokoch definitívne skončila.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Final coal mining cart pulled from Nováky mine
More trains for Christmas holidays, Bratislava outskirts teeming with culture, and a recipe for Christmas baking.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Z nováckej bane vyťažili posledný vozík uhlia, o zamestnanie prídu stovky ľudí
Uzatváranie bane potrvá roky.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.