Online 6 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Rôzne / Iné
99 príspevkov
Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
19:46:12 07.05.2018 [6463] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
19:40:20 26.03.2018 [6456] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
17:30:06 24.03.2018 [6453] Nevhodný príspevok?
Nehaňte poslancov našich.
V Novákoch opäť nič nové. Mestské zastupiteľstvo, ktoré sa malo konať v piatok opäť nebolo. Dôvod? Občanov plná sála, len poslancov bolo akosi pomenej. Občania samozrejme už začínajú strácať trpezlivosť nad skutočnosťou, že už po niekoľký krát sa zastupiteľstvo neuskutočnilo. A tak padli od občanov aj tvrdé slová. Samozrejme je dobré, ak sa občania zaujímajú o dianie v meste a svoju nespokojnosť dajú aj patrične najavo. Žiaľ tentokrát si to vypočuli tí, ktorí tam boli, ktorým asi tie pripomienky neboli adresované. Keďže nepoznám skutočný dôvod opätovnej neúčasti poslancov, ani zámer, prečo zasadnutia bojkotujú, nechcem a ani nemôžem vyvodzovať nejaké závery. Viem však, že poslanci sú tu predovšetkým kvôli nám a nie naopak. Z toho dôvodu by mali občanom povedať, čo je príčinou takéhoto postupu. Možno majú naozaj vážny dôvod, bojkotovať zasadnutia, robiť ich neuznášania schopnými. Mali by verejne povedať prečo ohrozujú nielen rozvoj, ale aj chod mesta. Verím, že každý z nich kandidoval s tým presvedčením, že sa nielen bude zúčastňovať zasadnutí, ale aj spätne bude informovať, trebárs aj cez túto stránku nás občanov o svojich aktivitách, návrhoch, aj dôvodoch prečo tak, či onak hlasoval. Čo si teraz mám myslieť ja občan volič, keď sa nemôžem stretnúť s poslancom za svoj obvod ani na zastupiteľstve? Komu, ako a kedy sa spovedajú za svoju prácu a výsledky? Sám som zvedavý, koľko z tých dnešných poslancov bude opäť kandidovať, ako budú hodnotiť svoju prácu? To však pre mnohých už môže byť len labutia pieseň, lebo tentokrát ich zhodnotíme my, aj bez ich vyjadrení. Niekde som čítal, že v totalitných režimoch sa slabí a menej schopní ľudia, dostávajú k moci a rozhodovaniu vďaka systému. V demokratických krajinách sa takýto ľudia dostávajú k moci a rozhodovaniu, slobodnou voľbou. Áno, aj my sme si ich zvolili slobodnou voľbou a ak sme z nich skalmaní, tak tak si treba nasypať aj sebe toho popola na hlavu. Navyše Nováky sú malé mesto, tu každý každého pozná, tak sme museli presne vedieť, koho volíme. Preto zvaľovať vinu len na poslancov, by nebolo celkom fér. Určite by bolo všetko viac priehľadnejšie, keby tu bol jeden volebný obvod a všetci by sme volili jedenástich poslancov. O tom však občania rozhodnúť nemôžu. Lehota pod Vtáčnikom je približne čo do počtu obyvateľov rovnako veľká a tam to takto funguje. Veď nakoniec aj tak všetci rohodujú o celom meste.
Takže aké máme možnosti? Verím, že v poslancoch sa nájde opäť zodpovednosť voči mestu a nám občanom a všetko bude fungovať, aj keď možno s problémami a určitou nervozitou. Tá druhá, samozrejme zlá možnosť, že to takto nejako pôjde až do novembrových volieb.
Predsa len na záver by som mal pre p.primátora jeden návrh. Zmeniť záver relácie, kde pozýva občanov na zastupiteľstvo. Navrhujem takýto záver :
Zastupiteľstvo je verejné a poslanci sú vítaní.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 5   0
12:11:00 28.02.2018 [6406] Nevhodný príspevok?
Týka sa to aj nás!?
Možno na prvý pohľad do tohto Diskusného fóra sa nehodí tento príspevok, lebo sa netýka priamo nášho mesta, ani našich občanov. Prvý pohľad však býva niekedy rozptylový a klamlivý. Vražda Jána Kuciaka a jeho priateľky je neľudský a ohavný čin, ktorý v demokratických krajinách by nemal mať miesto. Navyše každá vražda ato nielen novinára, sa ani nedá inak nazvať. V tomto prípade je to ešte o to horšie, že bol zavraždený človek, pre svoju prácu a presvedčenie. Je preto samozrejmé, že to, čo sa stalo 26.februára 2018 otriaslo celým Slovenskom. Je dobré, že hneď zaujal k tomuto hroznému činu, stanovisko premiér, vyjadrila sa prokurátor, že vyšetrovacie a pátracie zložky venujú tomuto prípadu maximálnu pozornosť.
Celkom však nechápem, prečo sa zvolávajú stranícke tlačovky, na ktorých odznievajú ničím nepodložené názory a robia sa už aj závery v tom zmysle, koho obviniť a koho odvolať. Určite všetci si prajeme, aby sa všetko čo najrýchlejšie vyšetrilo, aj keď všetci vieme, že to bude nesmierne zložité a ťažké. Politikárčenie však k vyriešeniu tohto prípadu nielen nepomôže, ale naopak, ešte ho nesmierne sťaží a vnesie do prípadu veľké emócie. Žiaľ na Slovensku s stáva už smutnou tradíciou, že politici zasahujú už do všetkého. Počínajúc napr. športom, umením, vzdalávaním, kultúrou.... No a následky takéhoto zasahovania sa veľmi rýchlo negatívne prejavajú v našej spoločnosti. Aj teraz mám zlý dojem, že niekto sa na tejto hroznej udalosti snaží, len o získanie politických bodov.
Áno, buďme radi, že žijeme v demokratickej spoločnosti, že je tu sloboda slova, sloboda voľby. No aj demokracia by mala mať svoje prísne a presné pravidlá. A každý štat by mal vynaložiť všetko úsilie a prostriedky, aby nedochádzalo k ich prekročeniu, lebo sa ohrozuje sloboda nás všetkých. Áno táto vražda sa nás priamo netýka, ale sloboda, bezpečnosť a spravodlivosť na Slovensku sa bezprostredne dotýkajú aj nášho mesta a ľudí v ňom.

S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 0   0
19:28:45 26.02.2018 [6405] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
19:20:54 08.01.2018 [6328] Nevhodný príspevok?
Kde sa vzal duch človeka? Poznajme sami seba, svoj pôvod a svoju cestu!


Duch človeka je iskra nesmrteľnosti, ktorá sa skrýva v každom z nás. Ale pozor! Táto iskra je iba potenciálom nesmrteľnosti! Iba možnosťou jej rozvinutia, čo znamená, že ak v sebe tento potenciál plne neaktivujeme a nezrealizujeme, zahrabeme to najdrahocennejšie, čo máme. Premrháme totiž svoju šancu na dosiahnutie nesmrteľnosti ducha tým, že svoj život premárnime honbou za vecami druhoradými a podružnými. Za vecami hmotnými.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/1801/kde-sa-vzal-duch-cloveka-poznajme-sami-seba-svoj-povod-a-svoju-cestu
Hodnotenie: 0   0
11:07:11 07.12.2017 [6277] Nevhodný príspevok?
K mazaniu diskusie.
Niečo tu k tomuto problému vysvetlil p. Bošiak. Ja to skúsim vysvetliť na príklade hostiteľa a hosťa. Predstavte si, že si do vlastného domu v dobrom úmysle pozvete viacčlennú návštevu. Jedným príslušníkom tejto návštevy je človek, ktorý svoju prítomnosť u hostiteľa využije na jeho ohováranie, ponižovanie a osočovanie pred jeho hosťami, podávaním zaručených, pravdivých a ľahko overiteľných informácii, len podaných formou, ktorá je vytrhnutá z konceptu alebo predtým zmanipulovaná, napríklad samotným hosťom, alebo jemu blízkym človekom. Čo urobí hostiteľ? Určite hosťa vyhodí zo svojho domu . Čo urobí hosť? Normálny človek si uvedomí, že prestrelil a vyhodenie berie ako svoju hanbu. Máme ale hosťa, ktorý je psychopat, človek bez sebareflexie, jednoducho zlý človek a ten sa toto vyhodenie snaží využiť vo svoj prospech. Bude písať o hostiteľovi kade tade po Slovensku a šíriť informáciu akú krivdu na ňom hostiteľ spáchal a dokonca ho už viac nechce pustiť do svojho domu. Komu dáme za pravdu v tomto spore hostiteľa s hosťom? Nechám na vás.
Prajem pekný deň.
M.O.
Hodnotenie: 3   0
19:34:40 27.11.2017 [6248] Nevhodný príspevok?
Nedajme sebou manipulovať a nebuďme ovcami!


Aby sme sa mohli slobodne rozhodovať, musíme mať objektívne informácie. Žiaľ, realita je iná! V reálnom živote je vyvíjaná snaha, aby sme objektívne informácie nemali. Snaha, aby sme ich mali skreslené, jednostranné a neobjektívne, na základe čoho sa budeme síce rozhodovať slobodne, ale silne ovplyvnení zámerným informačným skreslením reality. Vládnuca elita totiž vždy a v každej dobe potrebuje masy ovládať a manipulovať nimi podľa svojich vlastných potrieb. Skutočná moc má podľa predstáv mocných vždy patriť iba elite, stojacej na vrchole spoločnosti.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/1711/nedajme-sebou-manipulovat-a-nebudme-ovcami
Hodnotenie: 0   0
19:37:28 13.11.2017 [6225] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
10:19:13 13.11.2017 [6224] Nevhodný príspevok?
Reakcia prednostu MsÚ Mgr. Milana Oršulu:
=========================================
Dobrý deň chloe.

V prvom rade, ďakujeme za Váš názor k nováckemu jarmoku.
Tak ako aj Vy aj my sme ostali sklamaní z toho, že sa budeme musieť prispôsobiť, situácii ktorá celú Európu zaťažuje bez výnimky. Nebudem sa preto snažiť Váš názor ohľadne presunu stánkov z hlavnej cesty ani vyvracať. Každopádne, ak viete nám do budúcna pomôcť pri rokovaniach s kompetentnými orgánmi tak ju veľmi radi privítame.

Taktiež Vám ďakujem za Váš postreh ohľadne remesiel a podobne. Na toto budeme pri najbližšom plánovaní myslieť a nebudeme sa spoliehať len na to, že sa predajcovia nahlásia samostatne ale budeme aktívnejšie riešiť aj Vašu požiadavku, ktorá naozaj robí jarmok jarmokom.

Ešte raz ďakujem za Váš kritický podnet, z ktorého si do budúcna budeme brať príklad na zlepšenie atmosféry v rámci jarmoku.

Taktiež ešte touto cestou poďakujem aj jarmočníkom, ktorí ústretovo pristúpili k zmenám organizácie jarmoku.

S pozdravom
Mgr. Milan Oršula
Prednosta Mestského úradu Nováky
Tel.: +421-940 636 385
E-mail: milan.orsula@novaky.sk
Hodnotenie: 1   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Mestské zastupiteľstvo zo dňa 29. októbra 2018
Video-záznam.
zobraziť podrobnosti »
04.11.2018
Komunálne volby 2018 - kandidáti
Zoznam kandidátov.
zobraziť podrobnosti »
09.10.2018
Novácke noviny 2018
Vyšlo nové číslo Nováckych novín - prečítajte si ich online.
zobraziť podrobnosti »
24.09.2018
Poézia všednosti
Radi by sme Vám uviedli do pozornosti výstavu výtvarného umenia „Poézia všednosti“, na ktorej predstavia tvorbu významných výtvarníkov so svojimi obrazmi. Výstava má filantropický rozmer a dobrovoľná finančná zbierka bude pre neziskovú organizáciu Plamienok - detský mobilný hospic v dňoch 14.9. až 6.10.
zobraziť podrobnosti »
18.09.2018
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.