Online 6 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Rôzne / Iné
93 príspevkov
Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
19:37:28 13.11.2017 [6225] Nevhodný príspevok?
O hodnotnom filme, akých nie je veľa a o asociáciách, s ním súvisiacich


Ide o film, ktorý osloví najmä mužov. Ale v tom najčistejšom a najpozitívnejšom slova zmysle. Je to totiž film najmä o hrdinstve. O hrdinstve, o cti, o láske, o boji za dobro a o pevnej viere v Stvoriteľa. Je to teda tiež film o kresťanstve. Ale o kresťanstve inom, než na aké sme zvyknutí. Hlavný hrdina reprezentuje kresťanstvo pravé a plnokrvné. Nie to zmäkčilé, slabošské a zženštilé, aké je dnes.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/1711/o-hodnotnom-filme-akych-nie-je-vela-a-o-asociaciach-s-nim-suvisiacich
Hodnotenie: 0   0
10:19:13 13.11.2017 [6224] Nevhodný príspevok?
Reakcia prednostu MsÚ Mgr. Milana Oršulu:
=========================================
Dobrý deň chloe.

V prvom rade, ďakujeme za Váš názor k nováckemu jarmoku.
Tak ako aj Vy aj my sme ostali sklamaní z toho, že sa budeme musieť prispôsobiť, situácii ktorá celú Európu zaťažuje bez výnimky. Nebudem sa preto snažiť Váš názor ohľadne presunu stánkov z hlavnej cesty ani vyvracať. Každopádne, ak viete nám do budúcna pomôcť pri rokovaniach s kompetentnými orgánmi tak ju veľmi radi privítame.

Taktiež Vám ďakujem za Váš postreh ohľadne remesiel a podobne. Na toto budeme pri najbližšom plánovaní myslieť a nebudeme sa spoliehať len na to, že sa predajcovia nahlásia samostatne ale budeme aktívnejšie riešiť aj Vašu požiadavku, ktorá naozaj robí jarmok jarmokom.

Ešte raz ďakujem za Váš kritický podnet, z ktorého si do budúcna budeme brať príklad na zlepšenie atmosféry v rámci jarmoku.

Taktiež ešte touto cestou poďakujem aj jarmočníkom, ktorí ústretovo pristúpili k zmenám organizácie jarmoku.

S pozdravom
Mgr. Milan Oršula
Prednosta Mestského úradu Nováky
Tel.: +421-940 636 385
E-mail: milan.orsula@novaky.sk
Hodnotenie: 1   0
11:41:05 12.11.2017 [6221] Nevhodný príspevok?
Dobry den,
tak ako mnoho obyvatelov nasho mestecka, som sa i ja isla pozriet na jarmok. Velmi som sa na tento vikend tesila a zariadila si povinnosti tak, aby som mala volno. Ale musim konstatovat, ze som bola viac ako sklamana. Odhliadnuc od toho, ze na hlavnej ceste neboli stanky, lebo mesto nedostalo povolenie - ako je mozne, ze tolke roky povolenie mesto dostalo a zrazu nie? Teroristicka hrozba? Snad si nikto nemysli, ze Novaky su tercom ISIS. Vsetko je vec rokovani a lobbingu za zaujmy mesta, ale to by na tom vedeniu muselo zalezat. Dalej stanky len po polovicu Ul. Bernolakovej? To preco? Z rokov minulych si pamatam, ze mnoho stankov bolo az po jej koniec a dokonca aj na Ul. Lehotskej. Sortiment predajcov tiez nemozno hodnotit pozitivne. Kto je zodpovedny za ich vyber? Vsade same cinske vyrobky. Kde boli ludovi remeselnici, ktori k jarmoku neodmyslitelne patria? Preco im mesto nedalo priestor? A co hand-made tvorcovia, viete kolko mame v Novakoch sikovnych a tvorivych ludi? Preco nedostali priestor? Stacilo vyvesit oznam na web s moznostou prezentovat sa. Jedna pani s hackovanymi vyrobkami odstrcene sedela na muriku (!!!) a hackovala, teda prezentovala svoju pracu a umenie priamo pred ludmi. Presne o tomto je jarmok, nie o dovezenych lacnych vyrobkoch. Pani vsak nedostala ani poriadne miesto, ale potupne sedela na deke na muriku pred budovou byvaleho CVC. Otrasny a ponizujuci pristup k cloveku. Kompetentni zamyslite sa nad svojou pracou.
Hodnotenie: 0   0
19:51:08 23.10.2017 [6197] Nevhodný príspevok?
Teória enviromentálnej neudržateľnosti nemeckých platov


Milióny ľudí celého sveta obdivujú výšku životnej úrovne západnej Európy a USA. Milióny ľudí by chceli žiť v rovnakom blahobyte a mať rovnako vysoké mzdy. Čo si však neuvedomujú je skutočnosť, že tento blahobytný spôsob života nie je trvalo enviromentálne udržateľný. O vyslovenom drancovaní našej planéty výškou životnej úrovne predovšetkým západného sveta svedčí smutná skutočnosť, že v roku 2017 boli už druhého augusta vyčerpané všetky obnoviteľné prírodné zdroje, čo znamená, že od tohto dátumu až do konca roka budeme žiť na takzvaný enviromentálny dlh. Z prírodných zdrojov budeme teda odčerpávať oveľa viac, než sú nám schopné reálne dať.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/1710/teoria-enviromentalnej-neudrzatelnosti-nemeckych-platov
Hodnotenie: 0   0
19:18:41 12.10.2017 [6186] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň,pán Sudra! Myslím,že máme niečo spoločné... Dúfam,že sa budeme spolu stretávať na chodníku v meste a budeme sa môcť spolu porozprávať,len tak o všeličom,aby z nás opadlo, čo myslím nás oboch ťaží. Stretávanie síce nevyrieši nič,ale robí náš život znesiteľným a odkrýva všeličo v nás,čo nás môže napokon aj príjemne prekvapiť. Pokiaľ nečíta pán Sudra tento portál,alebo dokonca nevlastní PC,tak by som niekoho poprosil,aby mu môj návrh tlmočil. Ďakujem a zdravím Juro OM4ANO.
Hodnotenie: 0   0
18:44:03 09.10.2017 [6182] Nevhodný príspevok?
O antipatii stúpencov slovanskej kultúry a spirituality voči kresťanstvu


Existujú ľudia, ktorí sú veľkými priaznivcami Slovanov a slovanstva v jeho najautentickejšej podobe, s ktorou je neoddeliteľne spojené naše pôvodné, dávne duchovno. Avšak žiaľ, mnohí z nich majú jednu neblahú črtu. A síce, priam neprekonateľnú antipatiu voči kresťanstvu. Majú na to samozrejme mnoho oprávnených dôvodov, ale treba si uvedomiť, že tým veci Slovanstva v skutočnosti veľmi škodia. A my si teraz ukážme, v čom konkrétne spočíva táto škoda.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/1710/o-antipatii-stupencov-slovanskej-kultury-a-spirituality-voci-krestanstvu
Hodnotenie: 0   0
18:47:59 25.09.2017 [6150] Nevhodný príspevok?
Človeče otvor oči! Príroda sa ti prihovára!


Existujú ľudia ktorí tvrdia, že mechanizmus fungovania prírody je riadený určitým druhom vedomej inteligencie. Že jednoducho všetko, čo sa v prírode deje sa nedeje len tak samo od seba. Stojí za tým inteligencia a tá to spravuje. No a niektorí jedinci, schopní vnímať i veci, bežným okom neviditeľné, ju môžu aj reálne vidieť a komunikovať s ňou. My ostatní však nie sme absolútne v ničom ukrátení. Ak totiž dokážeme byť voči prírode čo i len trochu otvorení, môžeme v jej pôsobení zachytiť určité posolstvá.

Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1709/clovece-otvor-oci-priroda-sa-ti-prihovara
Hodnotenie: 0   0
19:48:47 12.09.2017 [6135] Nevhodný príspevok?
Katastrofálne horúčavy ako varovanie ľudstvu!Absolútne nikomu nebolo možné prehliadnuť mimoriadne, až doslova africké horúčavy tohto leta. Boli najväčšími za celú dobu hydrometeorolgických meraní na našom území. Sucho, doprevádzajúce horúčavy negatívne poznačilo množstvo i kvalitu obilovín v tohtoročnej žatve a s najväčšou pravdepodobnosťou negatívne poznačí i úrodu jesenných plodín. A práve počas jeden z vĺn týchto obrovských horúčav sa v médiách objavila správa, že 2. augusta sme vyčerpali ekologický limit našej planéty na rok 2017 a od tohto dňa začíname žiť na takzvaný enviromentálny dlh. To znamená, že spotrebujeme viac prírodných zdrojov, než koľko je biosféra schopná nahradiť za dobu jedného roka.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/1709/katastrofalne-horucavy-ako-varovanie-ludstvu
Hodnotenie: 0   0
19:19:26 01.08.2017 [6108] Nevhodný príspevok?
Spopolniť alebo pochovať? Čo plánujete?


Ľudia asi veľmi neuvažujú nad tým, akým spôsobom bude naložené s ich fyzickým telom po ich smrti. Veď napokon, potom im to môže byť jedno, pretože podľa ich názoru už nebudú aj tak nič cítiť. Omyl! Zásadný a osudný! Ide o omyl, spôsobený našim bezduchým materializmom, ktorý žiaľ prinesie mnohým ľuďom obrovské utrpenie. Kto je materialistom a myslí si, že po smrti už nič nie je, ten nemusí ďalej čítať. Ten nech vo svojej nevedomosti pokojne kráča v ústrety osudu, aký by sme nepriali ani svojim najväčším nepriateľom.

Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1707/spopolnit-alebo-pochovat-co-planujete
Hodnotenie: 0   0
12:13:27 30.06.2017 [6095] Nevhodný príspevok?
https://nasaprievidza.sme.sk/c/20570355/slavomir-elias-bojnice-sa-mozu-stat-spickou-v-cestovnom-ruchu-v-strednej-europe.html?ref=njctse
Bojnice sú stále veľkým lákadlom pre turistov a patrične z tejto výhody aj profitujú,pretože je stará známa vec,že turisti sú taká hydina ,čo znáša zlaté vajká do kasičky mesta.Myslím ,že je najvyšší čas,aby sme u nás v Novákoch využili blízku prítomnosť pre turistov atraktívnych Bojníc a popremýšľali a našli nejaký spôsob,ako nalákať turistov aj sem k nám do Novák,ponukou nejakých turistických lákadiel.Veď je určite len na našu škodu,že cez Nováky turisti len prefrčia a maximálne sa zastavia na zmrzlinu na námestí.
Moja predstava je taká,že by sa mohli dať dokopy hlavy našich podnikateľských subjektov a vedenia mesta a tá "valná hromada" by snáď mohla vyprodukovať nejakú "zlatú "ideu želaným smerom.V prípade že by takáto spolupráca nepriniesla žiaden zmysluplný nápad,asi by bolo dobré opýtať sa samotných občanov na ich predstavu riešenia takéhoto zámeru.Trebárs formou ankety apod.
Teraz,aby som bol konkrétny ponúknem aj zopár svojich predstáv.Ide o projekty,ktoých zmyslom by bolo upútať pozornosť okoloidúcich,tak aby sa pristavili a prezreli si atrakciu.Ešte raz pripomeniem,že najlepšou alternatívou by bola tzv."zlatá" idea,to znamená,že aj keď by bola počiatočná investícia veľká,jej návratnosť a ziskovosť by bola zaručená./pamätajme,že turisti znášajú zlaté vajká,viď Bojnice/.Teda ku mojim konkrétnym predstavám.Myšlienka je úplne triviálna.Ak má byť niečo v dnešných časoch atrakciou,tak to musí byť "NAJ".Ak je Bojnický zámok "naj" na Slovensku,tak aj u nás v Novákoch by sme mohli mať niečo "naj" a nebál by som sa prívlastku "svetového".Prečo? Lebo ak je niečo naj na svete,tak je to ZÁRUKA A ISTOTA pokial len svet svetom bude,že tí loptošníci turisti k nám budú lietať ako muchy na med.Mimochodom aj letisko v Prividzi by sa mohlo rozrásť a určite by znieslo aj asfalt.
Konkrétne moje predstavy nie sú z rangu naj na svete,ale ktohovie,možno nejakí podnikatelia tunajší,či cezpoľní,ako sa hovorí dajú hlavy dokopy a zrodí sa zlatá idea z realizácie ktorej budeme profitovať "až na veky vekov amen".Máme tu jazero a nevyužíva sa nijako,myslím ziskovo pre mesto.Na vode sa dá umiestniť celá kopa atrakcií,ktoré sa dajú využiť celoročne/vleky a pod./ Na Lelovských vŕškoch by mohla byť parádna rozhľadňa s reštauráciou na spôsob mosta SNP,plus príjazdová cesta s parkovaním,všetko za ľudové ceny/pochopiteľne.Prečo? Lebo pohľad z výšky jednoducho láka.A ešte raz prečo?Lebo základná myšlienka je,alebo by mala byť o SVETOVEJ ATRAKCII a pri tom sa myslím asi nedá trocháriť.Onedlho skončí ťažba uhlia,ale ja dúfam,že nejaká hlava otvorená už dáva dokopy plán,ako využiť banské priestory na svetovú atrakciu pre turistov,pretože to je jedno obrovské lákadlo a v tomto prípade viem na 100% o čom točím,lebo keď na bani pri príležitosti Dňa baníkov usporiadali deň otvorených dverí,tak nemali šancu uspokojiť všetkých záujemcov o fáranie.V ktoromsi mojom dávnejšom príspevku som ukázal fotku najväčších huslí na svete čo majú kdesi v Kanade a tak dúfam,že niekomu napadne taká myšlienka,že prečo by sme aj my v Novákoch nemohli mať nejakú atrakciu čo by bola najväčšia na svete.Trebárs taký komín V ENO.Stojí si tam pyšne ako páv a v duchu si hovorí:Jaj keby len tí ľudkovia trošku popremýšľali,tak by som im priniesol toľko peňazí z adrenalínových atrakcií a vyhliadky,že by sa v nich topili.Inde komíny búrajú,ale títo sú rozumnejší a rozmýšľajú moderne a využijú veci čo majú pre svoje benefity,veď kto na svete už môže povedať,že využíva ešte funkčný elektrárenský komín ako atrakciu pre turistov.Bol som hore ako decko,keď ho ešte stavali a verte,že to mám do dneska v hlave ako top spomienku.
A čo taký kostol v Novákoch? Nemohla by byť na veži pekná vyhliadka? V mnohých slovenských mestách už na to prišli a v spolupráci s cirkvou ponúkli veže na vyhliadky a historickú osvetu a majú s toho "obojpohlavný" úžitok.
Tak to by stačilo,oživil som znovu myšlienky na svetlú budúcnosť,teda aspon dúfam a bodaj by sa tu u nás našli nejaké hlavy pomazané,čo by mali schopnosti zatraktívniť naše mesto pre prospech nás a aj tých,čo prídu po nás,lebo keď pomyslím ,že všetci tí turisti čo idú do Bojníc cez nás len prefrčia,alebo sa tak maximálne zastavia na zmrzlinu,tak ma chytá fantas.Skrátka chcem povedať ,že je to na škodu,keď sa povie Horná Nitra a každý hneď vie--Bojnický zámok,ale Nováky sú známe len ako vred na ekologickej mape slovenska a miesto častých smrteľných nešťastí.Toť vsio.
Hodnotenie: 3   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
VIDEO: Koncert k 60. výročiu založenia umeleckého školstva v Novákoch
Ak máte čas a chuť, určite si pozrite záznam z koncertu k príležitosti 60. výročia založenia umeleckého školstva v Novákoch.
zobraziť podrobnosti »
31.01.2018
Baška zložil sľub a začal nové volebné obdobie (+FOTO)
Predseda Trenčianskej župy Jaroslav Baška sa ako prvý z ôsmich predsedov krajských samospráv ujal funkcie na nové volebné obdobie.
zobraziť podrobnosti »
14.11.2017
Výsledky volieb do VÚC
Výsledky volieb do VÚC
zobraziť podrobnosti »
05.11.2017
MsZ - video záznamy
Záznam z MsZ nájdete online na youtube kanáli Mesta Nováky.
zobraziť podrobnosti »
02.10.2017
TB Hornonitrianske bane a.s. - Odmietame kampaň proti baniam, ktorá ohrozuje 11 tisíc miest!
Ing. Rastislav Januščák, predseda Dozornej rady Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s., JUDr.Milan Minárik, vedúci právnik Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s., Ing.Jaroslav Šinák predseda predstavenstva Prievidzského tepelného hospodárstva, a.s. reagujú na útoky politikov.
zobraziť podrobnosti »
06.06.2017
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.