Stránku si prezeráš sám... VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7766 v téme Rôzne / Iné zo dňa 14:25:31 07.03.2023
"Krása žien nie je v šatách, ktoré nosia, ani v ich postave. Krása žien je v ich očiach, ktoré sú bránou k ich srdciam.“Milé dámy,
8. marec je od roku 1917 oficiálne uznaný ako Medzinárodný deň žien. Prvotným impulzom k tomuto vášmu sviatku bol však štrajk newyorských krajčírok v roku 1908, ktoré bojovali za zrušenie 10 hodinového pracovného času, za zvýšenie platov a zlepšenie pracovného prostredia. To je ale história, ktorú si každoročne pripomíname. Dnes má tento sviatok právom prívlastok Medzinárodný, lebo sa oslavuje prakticky na celom svete. Som rád, že výnimkou nie je ani naše Slovensko, ani naše mesto. Možno práve dnešná doba nie je príliš vhodná na veľké oslavy, no nikdy by nemala byť taká, aby sme si tento významný sviatok, nemohli s patričnou úctou pripomínať. Navyše môžeme byť histórii vďační, že takýto sviatok máme v kalendári. Konečne deň, ktorý by nás nemal rozdeľovať. Naopak treba vidieť v ňom tú krajšiu stránku nášho života. No a verím, že hlavne muži budú so mnou súhlasiť, že práve ženy sú tou krajšou i lepšou stránkou v našom žití. Nehovoriac už o tom, že práve takéto sviatky nám pripomínajú skutočné hodnoty v našom živote.
Milé dámy, pevne verím, že aj v našom meste si rôznymi spôsobmi pripomenieme váš sviatok a nemalý podiel na tom, budeme mať aj my muži. Verím, že aspoň v deň vášho krásneho sviatku spoločne zabudneme na každodenné starosti, či problémy. Veľmi by som si totiž želal, aby takýchto dní bolo v našom živote, na Slovensku i v Novákoch, čo najviac. Život totiž neuveriteľne rýchlo beží, tak si ho nekazme mnohokrát nepodstatnými, malichernými či zbytočnými vecami. Úplne geniálne to vyjadrila pred rokmi známa herečka Meryl Streepová
„V to čo veríme, treba zahrnúť do každej oblasti nášho života. Zapojme do toho svoje srdce a schopnosti. Chráňme si svoje hodnoty, svoje presvedčenie svoje ja. Nedovoľme, aby sa k nim dostali a ovplyvňovali nás samoľúbi a zlí ľudia.“ Nielen krásne, ale aj múdre a pre dnešnú dobu, aj inšpirujúce slová.
Milé dámy milé nováčanky, dovoľte, aby som ako prispievateľ tejto stránky, využil príležitosť a v predvečer vášho krásneho sviatku – MDŽ, vám úprimne a zo srdca zaželal veľa, preveľa zdravia a prežitia mnohých nádherných chvíľ vo vašom ďalšom živote. No a v samom závere použijem slová, ktoré mám uložené vo svojom diári
„Kvety nekvitnú preto, aby svietilo slnko. Slnko svieti preto, aby kvitli kvety. Nemilujeme preto, aby sme žili. Žijeme preto, aby sme milovali. Nikdy netreba smútiť za krásnymi chvíľami. Radujme sa z toho, že boli. Veď keby nebolo spomienok, ani by sme nevedeli, aké krásne a šťastné chvíle sme zažili“.
Milé dámy prajem vám, aby tých ďalších krásnych a šťastných chvíľ vo vašom živote, bolo čo najviac.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0

Kladne hodnotil:
07.03.2023 15:24:53 Jana K
07.03.2023 19:49:58 Vladimír
07.03.2023 23:01:48 Aténa
08.03.2023 12:06:14 Mária123
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky
Meno:
Heslo:
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
Vo veku sto rokov a osem mesiacov zomrel najstarší československý baník Karol Mikuláš
Život Karola Mikuláša bol spätý s baníctvom a hornou Nitrou.
zobraziť podrobnosti »
14.03.2023
Marián Miština je novým prednostom mestského úradu, vzdal sa funkcie poslanca
Mestský úrad v Novákoch má nového prednostu, Jána Martinu v tejto pozícii strieda Marián Miština.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2023
Slovenské elektrárne plánujú ukončiť prevádzku elektrárne Nováky koncom budúceho roka
Celý proces od ukončenia výroby elektrickej energie a tepla až po transformáciu celého areálu a prípravu na ďalšie využitie bude trvať niekoľko rokov.
zobraziť podrobnosti »
22.11.2022
Transparentnému psychopatovi Ing. Dušanovi Šimkovi zrazu vadí kamera
Deň pred konaním komunálnych volieb, psychopat bol nepríčetný, už mu zrejme všetko vadilo, zamkol zamestnancov v budove mestského úradu v Novákoch. V súvislosti s dosluhujúcim primátorom Šimkom a ním mnoho krát proklamovanou transparentnosťou, je na mieste otázka, prečo ak žiada transparentnosť, mu v tomto prípade vadila kamera?
zobraziť podrobnosti »
15.11.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.