Stránku si prezeráš sám... VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Rôzne / Iné
256 príspevkov
Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
13:21:50 08.05.2021 [7551] Nevhodný príspevok?
Ľubko, úprimná vďaka aj za nás ostatných, vážime si naše matky,naše deti si vážia svoje matky,svedčia o tom mnohé dary, kytice ruží a niekedy úprimné slzy lásky v ich očiach. Ešte raz ďakujem PB
Hodnotenie: 0   0
08:07:10 08.05.2021 [7550] Nevhodný príspevok?
Deň matiek – my nezabúdame.

Milé dámy, mamy.

Som hlboko presvedčený, že žiadny mesiac sa nehodí lepšie na oslavu Dňa matiek, ako je máj. Už v minulom príspevku som písal, že je to podľa mňa určite ten najkrajší a najúžasnejší mesiac každého roku. Moje presvedčenie znásobuje aj skutočnosť, že sa v ňom snúbi láska s vami milé mamy. Som rád, že žijem v krajine, kde si ľudia takéto sviatky ctia a pripomínajú. Aj keď tento váš sviatok, podobne ako MDŽ, má pôvod v Amerike, ešte zo začiatku minulého storočia a vznikol v dôsledku boja za práva matiek, je nám všetkým aj dnes veľmi blízky. Navyše, som rád, že si ho pripomíname práve v tomto mesiaci, lebo nie v každej krajine si pripomínajú Deň matiek, práve v druhú májovú nedeľu. .
Aj keď dnes vinou pandémie – Covid 19 sa nám život pomerne dosť zmenil, predovšetkým vinou rôznych opatrení a obmedzení, čo negatívne ovplyvnilo hlavne našu spoločenskú oblasť , nemali by sme zabúdať na takéto dni. Veď práve vy matky, ste nositeľkami života na tejto planéte. Ste to vy milé dámy-mamy, ktoré sú hlavnou súčasťou, či základom každej rodiny, aj keď my muži, to nie vždy radi konštatujeme. Nehovoriac už o tom, že už aj to najmenšie batoľa, ako prvé vysloví slovo – mama. Určite život dnes nie je ľahký, ani jednoduchý. Nakoniec nikdy nebol a vyzerá to tak, že ani nebude. O to viac je dôležité vytvárať aspoň v rodinách takú atmosféru, aby sme tie životné prekážky dokázali ľahšie prekonávať. No a tu opäť vy milé matky a dámy, vaša láska, cit, dobrota a neha, zohrávajú rozhodujúcu úlohu. Nech už je doba akákoľvek zložitá, práve takéto sviatky by nám všetkým mali pripomínať skutočné hodnoty života. Je na škodu, že v týchto dňoch, sa nedá váš sviatok milé mamy pripomenúť si, či osláviť tak, ako sme boli zvyknutí po iné roky. Verím však že drvivej väčšine našich miest a obcí, nakoniec aj v rodinách, nájdeme spôsob, ako si Deň matiek pripomenúť a tým aj určitým spôsobnosť zvýrazniť postavenie vás matiek v našom živote.
O živote, ktorý vašou zásluhou na tejto planéte nikdy nekončí bolo vyslovených množstvo prekrásnych citátov a myšlienok od ľudí, ktorí toho v minulosti, ale aj súčasnosti, veľmi veľa dokázali a dosiahli. Dovolím si jeden z nich pre vás milé mamy dnes použiť.

„ Keď každú hodinu, každý deň nebudeme venovať pozornosť tomu čo nemáme, čo je nesprávne, ale naopak sústredíme sa na to, čo máme radi a vážime si, náš život sa stane krajší a plnohodnotnejší.“ Carol Pearsonová

Milé mamy, dovoľte mi, aby som vám aspoň prostredníctvom tejto stránky a minimálne v mene tých, ktorí ju radi čítajú, zaželal k vášmu krásnemu sviatku predovšetkým veľa, preveľa zdravia, lásku v srdci, pokoj v duši a úsmev na tvári.
S úctou
Ľubo Dzurák

Hodnotenie: 3   0
14:54:47 03.05.2021 [7547] Nevhodný príspevok?
„Ak si prestaneme pripomínať dobro, tak časom zanikne. Naopak, ak nebudeme poukazovať na zlo, tak sa rozrastie.“

Dobrý deň vážení spoluobčania.

Určite pre nikoho z nás nie je žiadnou novinkou, že s nárastom nervozity a zlosti, mnohokrát spoločne kráča nenávisť, až pomstychtivosť. Stráca sa rozvaha, pokojné a reálne uvažovanie. Nervozita nás takto veľakrát núti robiť kroky, či rozhodnutia, ktoré by sme asi bez jej vplyvu neurobili. Zrejme takto nejako je to aj s nevyžiadanými mailami od. p. primátora a neželanými telefonátmi od dvojičky.
Priatelia, neviem koľkí z vás by ste volali niekomu o kom viete, že nemá najmenšiu chuť sa s vami rozprávať? Tak isto sa pýtam, koľkí z vás by ste písali niekomu maily, keby ste vedeli, že adresát si ich neželá, resp. vie, že vaše písačky sú mu ukradnuté? Počítam, že asi nikto. Predsa však, sú dvaja ľudia v meste, ktorí to vidia úplne inak. Občan dvojička ma však až tak netrápi, lebo mi je ukradnutý. Primátor, je však primátor, aj keď nie z mojej vôle. Určite je však natoľko inteligentný a vie, že jeho maily, aj keď sú odo mňa nevyžiadané a sú zväčša osočujúce a dehonestujúce, ani nie tak mojej osoby, ale mojich priateľov, že jeho písačky beriem úplne povrchne, niekedy až s úsmevom na tvári. Vždy si ale pomyslím, kde ľudí nervozita dokáže až dohnať. V mojom politickom živote som už zažil všeličo. Predovšetkým tvrdé a nepríjemné diskusie s politickými súpermi. Nikdy však nedošlo k vzájomnému dehonestovaniu, či znevažovaniu sa. Možno aj preto, že sa viedli bez nervozity, na báze patričnej úcty k tomu druhému. Nakoniec aj mňa p. primátor sem tam pozve na diskusiu na MsZ. Že to robí zbytočne to on dobre vie. Dobre vie, že môj nezáujem s ním viesť akúkoľvek debatu, nie je zapríčinený tým, že by som sa ho bál, či mal strach, že to pre mňa zle dopadne. Nevidím však žiadny dôvod s ním diskutovať o veciach, ktoré ma nezaujímajú a už vôbec nemienim týmto zaťažovať poslanecký zbor. Pán primátor vie nielen toto, ale aj to, že s ním už nechce v Novákoch naozaj nikto diskutovať z tých, ktorých neúnavne pozýva pred kamery, či na zasadnutia MsZ. Neviem ako iným, no mne úplne stačí obsah jeho mailov na to, aby som si urobil názor na diskusiu s ním. Možno by mi teraz niektorý čitateľ navrhol, že ak ma tie jeho maily vyrušujú, alebo si ich neprajem dostávať, tak to stačí oznámiť pisateľovi týchto nevyžiadaných mailov a on mi ich prestane posielať. Veľký omyl priatelia. Niekoľko adresátov to už niekoľkokrát spravilo. Myslíte, že uspeli???
Takže ako ďalej? Viem, že mi aj naďalej po tomto príspevku budú chodiť nevyžiadané maily, či SMSky od p. primátora a v mobile mi bude vyhrávať Balada o Johnovi a Yoko. Rovnako viem a som pripravený na to, že čím bližšie bude november 2022, kedy predpokladám, že budú komunálne voľby, tak nervozita bude ešte stúpať, čo sa prejaví aj v obsahoch mailových správ. Pán primátor bude mať pre svoje tvrdenia určitú výhodu v tom, že zrejme bude často na prezentáciu svojich názorov, využívať mestskú televíziu a možno i zastupiteľstvo, čo budem musieť rešpektovať. Mne na prezentáciu mojich názorov však bude úplne stačiť táto, ním nenávidená stránka.
Čo záverom? V ostatnom maile mi pán primátor napísal, že ma pozve na najbližšie rokovanie MsZ, kde chce zrejme so mnou, ako on často píše, hovoriť o „ mojich bláznovstvách,“ ktoré píšem na túto stránku. Samozrejme , že neprídem nielen z dôvodu o ktorých dnes píšem, čo určite bude mrzieť hlavne poslancov, ktorí budú takto ochudobnení o dôležitý bod rokovania MsZ. Neprídem však aj z iného dôvodu. Vo svojom politickom živote som sa možno stretol a debatoval s ďaleko významnejšími ľuďmi, ako náš 7x zvolený p. primátor. Boli medzi nimi aj takí, ktorí radi rozprávali, veľmi veľa a veľmi dlho, no aj tak nič nepovedali. Boli však aj takí, ktorí v pravú chvíľu mlčali a tým povedali veľmi veľa. Som presvedčený, že ak dnes p. primátor nepochopí moju neúčasť na MsZ a tým aj moje mlčanie, tak by nepochopil, ani moje slová.
S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0
19:33:53 01.05.2021 [7543] Nevhodný príspevok?
Májové zamyslenie sa.

Dobrý večer vážení spoluobčania.
Tak máme za sebou prvomájový deň. Verím, že ste ho všetci prežili čo najlepšie, čo možno najkrajšie. Máj určite patrí medzi tie najkrajšie mesiace roka. Nielen preto, že je to mesiac lásky a porozumenia, ale aj preto, že týmto mesiacom sa začína aspoň pre mňa tá krajšia a úžasnejšia časť roku. Rozkvitnuté stromy, zelené lúky, prvé kvety. To všetko láka ľudí do prírody, na záhradky, chalupy, či chaty. Samozrejme, dnes je to aj vinou pandémie viac obmedzené, no predsa už aj ten život v našom meste dnes vyzeral radostnejšie. Keďže sa ešte nedajú robiť väčšie stretká s priateľmi ako po iné roky, tak som ráno rozposlal niekoľko desiatok mailov priateľom so želaním krásneho a láskyplného prežitia dnešného krásneho dňa. Dostal som kopu podobných odpovedí. No medzi inými mi prišiel ráno aj mail od p. primátora. Ten nebol už taký príjemný. Nerobím to, ale dnes som mu odpísal takto:
„ Ahoj p. primátor, ďakujem Ti za mail. Určite si mi nič lepšie na dnešný prvomájový deň a mesiac lásky nemohol poslať. Určite to potešilo aj ďalších adresátov. No čo už. Každopádne Ti želám pekný prvomájový deň, aby si ho prežil v láske a porozumení. „
Netrvalo dlho a prišla odpoveď. Naivne som si myslel, že aj mne niečo podobné p. primátor zablahoželá. Odpoveď však bola ešte trápnejšia ako mail, na ktorý som reagoval. Nechcem kaziť tento sviatočný deň nikomu z vás, tak tú odpoveď nezverejním.
Milí priatelia, je naozaj škoda, že niektorí z nás nevedia ani v takýto sviatočný deň odložiť zbrane a užiť si len atmosféru dnešného nádherného dňa. Že sa nedokážeme len radovať z toho, že sme tu, že máme priateľov, že žitie sa príchodom tohto mesiaca nám všetkým zlepší. Prečo musíme neustále vyhľadávať nepriateľov, dehonestovať, či znevažovať ľudí len preto, že na veci majú iný názor. Napriek tomu, že s p. primátorom máme na mnohé veci diametrálne rozličné názory, čo by nemal byť ani zločin, ani hriech, ho osobne nepokladám za nepriateľa. Je však možné, že on mňa áno. S tým však ja nič nenarobím a musím to rešpektovať. Uvedomujem si však, že možno v mojich rokoch by som nemusel na veci, ktoré sa v našom meste dejú, s ktorými vnútorne nesúhlasím, reagovať. To ale jednoducho nejde. Vždy doteraz som sa otvorene vyjadroval k veciam nielen v našom meste, ale aj na Slovensku. Veci otvorene riešiť – to bol hlavný dôvod, prečo som šiel po roku 1989 do aktívnej politiky. A takto nejako je to aj medzi mnou a p. primátorom. Teraz však naozaj nemá význam a nakoniec nemám ani chuť, dohadovať sa s mojim názorovým oponentom o tom, kto má pravdu. Pán primátor zrejme neopustí od svojho štýlu komunikácie, rovnako ani ja. Kto z nás bude k pravde bližšie, koho názor bude nakoniec pre občanov dôveryhodnejší, to možno ukáže už blízka budúcnosť.
Milí spoluobčania, nechcem zakončiť moje májové zamyslenie sa negatívne. Máj je naozaj mesiacom lásky, tak vám ju všetkým úprimne a zo srdca želám. Prajem vám aby nielen májové dni, ale aj ďalšie dni v tomto roku vám priniesli, len zdravie, lásku, kopec úprimných priateľov a vždy úsmev na tvári.

S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 5   0
11:34:48 20.04.2021 [7542] Nevhodný príspevok?
„ Dobrí priatelia sú oporou keď padáme, spoločnou radosťou ak stúpame a šťastím v živote, ak ich máme.“

Dobrý deň vážení spoluobčania, priatelia.

Priateľstvo je tu zrejme od vzniku života ľudí na zemi. Dosvedčujú to nielen dejiny, ale aj množstvo úžasných citátov a vyjadrení, od významných a múdrych osobností predchádzajúcich storočí. Niektoré sú tak aktuálne, ako keby ich autori žili dnes. Nakoniec aj tento príspevok, zamyslenie sa, je dôsledkom mailu od priateľa. Včera pri mailovej komunikácii, Peťo Bošiak okrem iného spomenul, že práve dočítal veľmi zaujímavý príspevok o priateľstve. To ma nejako doslova donútilo zamyslieť sa nad výrazom „Priateľstvo“ nad priateľmi. Dnes o to viac, lebo keď bolo úplnou samozrejmosťou sa takmer denne stretávať s priateľmi, tak som si ani neuvedomil, dôležitosť a vážnosť priateľstva v živote. Som jednoducho človek, doslova závislý na priateľoch. Prakticky už od školských rokov, cez prácu, šport, politiku, spoločenské a záujmové organizácie, všade boli ľudia, ktorí sa pre môj život stali dôležití. Aj preto som veľmi rád, že väčšina z nich zostala mojimi priateľmi dodnes. Takže nielen vďaka zdraviu a rodine, ale aj priateľom, sa mi darilo nielen zvládať životné prekážky, ale dosiahol som to, čo som dosiahol. Neskutočnú silu priateľstva som pocítil hlavne po roku 1989, keď som vstupoval do veľkej politiky. Dovolím si tvrdiť, že už za pár rokov by som v nej, bez úprimných priateľov úplne pohorel. Aj preto moja prvá kniha „ Cestou Hľadania“ bola síce o politike, no venovaná priateľom. Ďalšie knihy boli zase napísané z úcty k mojim priateľom. Pre samotný život je nesmierne dôležité, že kruh priateľov sa nikdy neuzatvára. To je jeden z úžasných darov života, že ním nekráčame sami, alebo že nie sme uzavretí v bubline. Hovorí sa : „ Kto má úprimných priateľov, nepotrebuje zrkadlo.“ Svätá pravda. Nie je ani tak dôležité, aby sme mali na všetko rovnaký názor a už vôbec netreba mať priateľov - pritakávačov. Je vždy lepšie ak nás priatelia kritizujú, ako by nás mali nepriatelia chváliť. A tak je pre nás všetkých šťastím, že na rozdiel od rodiny, si môžeme priateľov vybrať sami. Ten výber nám ponúkajú osudové stretnutia a je len na nás, ako sa rozhodneme. Mnohí priatelia totiž, aj keď si to neuvedomujeme, sa stávajú súčasťou nášho života a veľakrát sú potrební pri zdolávaní životných prekážok, či problémov. Aj preto dodnes nedokážem pochopiť ľudí, ktorí za všetkým a vo všetkom vidia len seba a kvôli svojmu egu, nevidia, alebo nechcú vidieť nikoho okolo seba. Takýto ľudia sú síce možno materiálne ďaleko bohatší ako ja, ale dovolím si povedať, že duchovne oveľa chudobnejší.
Opätovné stretnutia s priateľmi, či už z bývalej práce, politiky, športu, Detského domova z Handlovej, klubu Zdravotne postihnutých a ďalšími priateľmi z nášho mesta, či regiónu, to je to, čo mi dodáva optimizmus do ďalších dní a mesiacov, to je to, na čo sa nesmierne teším. Lebo práve na takéto stretnutia, mám krásne spomienky. No a spomienky na prežité chvíle, je niečo, čo mi nemôže nikto, nikdy vziať. Aj preto by sme sa mali snažiť všetci žiť tak, aby tie spomienky na prežité chvíle boli čo najkrajšie a prinášali nám len radosť a úsmev na tvári.
Priatelia verte, môžeme byť bohatí, či úspešní, môžeme byť mocní, no bez priateľov je to všetko nanič. Lebo dobrí a úprimní priatelia prichádzajú vtedy, keď nám odchádza celý svet.

S úctou k priateľom
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0
19:47:01 19.04.2021 [7541] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
06:24:03 03.04.2021 [7535] Nevhodný príspevok?
Volám sa Dušan Štígel a mám 56 rokov. Pred týždňom som uverejnil kratučký článok o mojom koncepte Integrovanej Informačnej Spoločnosti, Integrated Information Society IIS, aby som získal spätnú väzbu na môj email a vyvolal diskusiu v blogu, ktorý sa približuje tejto tématike a na mojom icq portáli, kde pre túto diskusiu sú vytvorené skupiny prispievateľov: skupina IIS Fund candidates, skupina IIS Fund members a skupina IIS experts.
Momentálne vyhľadávan blogy, kde sa dá záujemcom vyjadriť ich stanoviská a pravidelne prispievať tak k zavedeniu, rozvoju a skvalitňovaniu nadácie IIS Fund? Koncept potrebujem pravidelne doplňovať na túto tému mojimi príspevkami aj príspevkami iných expertov, rozpracovať ho vo wikipédii a odbornej tlači, publikovať ho aj v angličtine a globálne integrovať záujemcov a odborníkov na túto problematiku. Cieľom je aj presadiť aby google termín IIS a spriaznené termíny google poznal nie ako len Microsoft Internet Information Services. Teda aby google novozavedené kľúčové slová rešpektoval a umožnil nájť potrebné linky zaoberajúce sa rozvojom tohto obsahu zainteresovaným. Moja firma IS-COMM linky a výrobky je už trochu vyhľadateľná na google, na čom si pracujem sám ako majiteľ maličkej firmičky posledné dva mesiace. IIS nie je company teda firma ale iná spoločensko-ekonomická forma, pre ktorú hľadám iných investorov ako pre svoje malé firemné aktivity. Na Slovensku nemôžete finančne záujemcov združovať podľa IIS princípov, nakoľko združovanie formou akciových spoločností alebo družstiev nevyhovuje tomuto konceptu. Štát nepripravil pre takýto proces vhodné legálne mechanizmy a podmienky. Naopak kriminalizuje systémy združovania prostriedkov, na akých boli založené všetky koncepty a subjekty, ktoré prispievali po roku 1918 k rozvoju Martina: Živnostenská Tatrabanka, Pivovar v Martine, Tatranábytok, Matica slovensá a mnohé iné. Zo zbierok občanov musíte dnes odviesť týmto ... 20% pretože to zaraďujú medzi Vaše príjmy. Verejná diskusia môže štát dotlačiť k tomu aby novú formu aj obchodneho ale nielen, združovania nerozbil svojou finačnou políciou. Dlhodobo sa posledných 40 rokov, keď som prvý krát použil tento termín v roku 1982 pripravujem byť sám expertom na tomto poli. Zaujímajú ma len blogy kde ktokoľvek môže zadarmo pridať svoj obsah. Nemám zatiaľ svoj blog. Aj keby som ho mal jeho návštevnosť by bola určite bez zavedenia google kľúčovej terminológie IIS chatrná. V blízkom horizonte chcem čítať reakcie verejnosti na moju tématiku v dobre zavedených blogoch a reagovať v prípade potreby na príspevky účastníkov diskusií na tieto témy. Navedenie na linky tých, ktorý majú k veci čo povedať si poriešim vo vlastnom príspevku blogu. Pridávam niektoré odkazy na moje web stránky.
http://iis6019.szm.com/
http://iscomm.szm.com/
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_intentional_communities#Europe
https://www.info-martin.sk/fotovoltaika-balancer-liion/index.html
https://www.zlatestranky.sk/firmy/Martin/H1618756/Du%C5%A1an+%C5%A0t%C3%ADgel+IS+-+COMM/
Hodnotenie: 0   0
13:04:58 01.04.2021 [7534] Nevhodný príspevok?
Pandemicko – Veľkonočné zamyslenie sa.
Dobrý deň vážení spoluobčania.

Pôvodne to malo byť trošku iné zamyslenie sa. Včera som však, videl v TV novinách na RTVS v krátkom šote stáť vedľa, už dnes menovaného ministra školstva p. Grolinga, aj bývalú riaditeľku ZŠ v Novákoch p. Chlupíkovú. ( teda aspoň si myslím, že to bola ona, lebo dnes tie rúška dosť mýlia ) Viem však že robí na ministerstve Školstva a zastáva významnú funkciu. Takže mohla to byť ona.
Priatelia verte, neverte, potešilo ma to. A nielen to. Donútilo ma to aj nad takým zamyslením sa nad súčasnou i nedávnou históriou nášho mesta. No a prišiel som k záveru, že malé mestečko na hornej Nitre sa má naozaj čím pýšiť. Samozrejme nie je to len naša úspešná bývalá riaditeľka ZŠ, ale aj mnohí ďalší, čím sa môžeme pýšiť. Spomeniem len napr. ktorý pred pár rokmi riadil kultúru v našom meste a teraz je prednostom OÚ v Partizánskom, kde ho vymenovala vláda SR. Rovnako som rád, že sa darí môjmu priateľovi Vladovi Zaťkovi, ktorý už tretí rok úspešne pôsobí vo funkcii prednostu obecného úradu v Nedožeroch Brezanoch. Nemôžem nespomenúť, ako bývalý aktívny futbalista aj dvoch úspešných futbalových trénerov, občanov nášho mesta Aďa Guľu, ktorý trénuje Viktóriu Plzeň, ako aj Štefana Zaťka ktorý pôsobí v ligovom Pohroní. Rovnako neslobodno zabudnúť na úspešnú žiačku nováckej ZUŠ Bašku Piešovú, ktorá vyhrala československú Superstar. Samozrejme máme tu aj súčasné skvelé športovkyne v kanoistike i lyžovaní, ktoré reprezentujú Slovensko na svetových podujatiach. Možno pri tomto mojom zamyslení sa, som ešte na niekoho zabudol, za čo sa ospravedlňujem, no aj tento zoznam ľudí, ktorých som spomenul je na maličké Nováky veľmi významný. Ak by som chcel zájsť ešte do nedávnej minulosti, tak nemôžem nespomenúť v športovej oblasti úspechy vodných pólistov, kajakárov, futbalistov, lyžiarov, ale aj hádzanárov. Keby som mal nazrieť do oblasti politiky, tak v našom meste dnes žijú dvaja poslanci NR-SR, jeden SNR a jeden poslanec Federálneho zhromaždenia. Ak k tomu pridám ešte množstvo odborníkov pracujúcich v nováckej chemičke, v bani, elektrárni, či iných odvetviach, tak je sa čím pýšiť. A to ešte nepíšem o učiteľkách, či už terajších resp. tých na dôchodku, ktoré nedávno tiež oslávili svoj sviatok a patrí im všetkým naša vďaka za to, čo dnes vieme, za to, ako sa vieme v živote uplatniť. Samozrejme dnes nemožno zabúdať hlavne na našich spoluobčanov, ktorí pracujú v zdravotníctve, ktorých hodnotu a neoceniteľné služby oceňujeme práve v tomto nešťastnom období. Proste klobúk dole pred mnohými v našom meste.
Prečo toto práve dnes spomínam? Pred nami sú, predovšetkým pre kresťanov, najväčšie sviatky v roku. Sviatky života, nádeje a dúfam, že aj spokojnej budúcnosti Práve na takéto sviatky sa patrí nielen nad životom zamyslieť, ale aj nabrať optimizmus a pozitívne myslenie do ďalších dní, mesiacov a rokov. Veď to je ten najlepší a najúčinnejší liek v tejto dobe. Nakoniec už Anatole France, francúzky básnik a spisovateľ povedal : „ Cesta do lepšej budúcnosti sa nikdy nekončí“.
Vážení priatelia, spoluobčania dovoľte, aby som vám všetkým zo srdca a úprimne poprial šťastné, pokojné i veselé Veľkonočné sviatky.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0
15:08:36 14.03.2021 [7528] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň pán Dzurák,

ďakujeme, potešili ste.

Pekný víkend.

Janka.
Hodnotenie: 1   0
14:12:58 07.03.2021 [7527] Nevhodný príspevok?
Milé ženy, z úcty k vám....

„Vždy budeme malým národom, ale pokiaľ si budeme chrániť svoju pravdu, históriu a hodnoty, nikdy nebudeme bezmocní. Nie moc ktorá je pominuteľná, ale duch v ktorý nás pretrváva to je naša cesta, náš cieľ, náš osud.“

Takto nejako to povedal náš spisovateľský velikán Vladimír Mináč. Aj keď tento jeho výrok som tu už spomenul, treba si ho pripomínať, lebo jeho slová, zvlášť v dnešnej neľahkej a zložitej dobe platia dvojnásobne. Nielen preto , že nás ohrozuje zákerná pandémia, ktorá nám berie všetko to, čo bolo ešte včera neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Navyše sa žiaľ akosi rýchlo vytrácajú, resp. sa menia skutočné hodnoty života. Moc, postavenie, honba za majetkom, peniazmi, nenávisť, zlo, neúprimnosť, začínajú prevládať v našom živote. Mám pocit, že sa stále niekam ženieme , podráždene reagujeme, nerešpektujeme iné názory a pohľady, čo všetko ešte viac negatívne na nás pôsobí. Akoby nám tá korona nestačila. Našťastie je tu ešte stále dosť vecí a chvíľ, ktoré nám vedia spríjemniť aj dnešný život. Aj keď máme obmedzený pohyb , ktorý nám bráni stretať sa s tými, ktorých máme radi, ktorých si vážime, s ktorými sa už dlhé roky priatelíme, aspoň z časti to nahrádzame telefonátmi, mailami, SMS-kami, či video-hovormi. To je to čo nám dnes spríjemňuje život. No a samozrejme k tomu príjemnejšiemu patria aj sviatky, ktoré tvoria nielen našu históriu, ale sú aj neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Medzi takéto sviatky určite patrí aj 8. marec-Medzinárodný deň žien.
Nie je to však len oslava tej krajšej polovici ľudstva. Aj MDŽ, tak ako iné sviatky má svoju históriu, ktorá je odkazom predchádzajúcich generácií pre nás. Bez ohľadu na to, aké máme vierovyznanie, či sa politicky angažujeme, alebo nám je politika úplne ukradnutá, by sme si mali všetci takýto sviatok ctiť a vážiť. Práve prostredníctvom takýchto sviatkov sa máme možnosť dozvedieť, ako žili, aké hodnoty ctili predchádzajúce generácie. Nakoniec aj my môžeme cez takéto sviatky niečo podobné odkázať budúcim generáciám. Odkázať im ako žijeme, aké hodnoty si ctíme a vážime. Aj keď sa možno teraz zdá, že nie je sa čím veľmi chváliť, resp. nie je toho veľa pozitívneho čo môžeme odkázať, som presvedčený, že krásne ľudské hodnoty sú stále v nás ukryté. Žiaľ zlo je vždy hlučnejšie ako dobro, preto to dobro niekedy slabo počujeme.
Keďže dnes nie je možnosť organizovať oslavy MDŽ, či už v rámci mesta, alebo našich spoločenských organizácií, tak využívam túto stránku nielen na pripomenutie tohto sviatku našich žien, ale aj ako možnosť, v mene svojom, verím, že i ďalších mužov nášho mesta, všetkým ženám úprimne zablahoželať.

Verím, že využijeme tento sviatok na príjemné posedenie v kruhu tých najbližších a aspoň na chvíľu zabudneme na starosti a problémy, ktoré nám prináša dnešná doba. Veď práve takéto dni a bodaj by ich bolo v tomto roku čo najviac, nám môžu pomôcť prekonať v zdraví túto dobu, aby sme sa čo najskôr mohli vrátiť k spôsobu života, na ktorý sme zvyknutý, ktorý nám je blízky a ktorý nám prináša radosť.
Milé dámy, ženy, prajem vám predovšetkým zdravie, lebo práve dnes doceňujeme jeho nesmiernu hodnotu. Okrem zdravia je však neodmysliteľnou súčasťou nášho života aj láska, porozumenie, dobrí a úprimní priatelia. To všetko zahrňuje to šťastie, po ktorom všetci túžime a navzájom si ho aj želáme.
S úctou

Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
Vo veku sto rokov a osem mesiacov zomrel najstarší československý baník Karol Mikuláš
Život Karola Mikuláša bol spätý s baníctvom a hornou Nitrou.
zobraziť podrobnosti »
14.03.2023
Marián Miština je novým prednostom mestského úradu, vzdal sa funkcie poslanca
Mestský úrad v Novákoch má nového prednostu, Jána Martinu v tejto pozícii strieda Marián Miština.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2023
Slovenské elektrárne plánujú ukončiť prevádzku elektrárne Nováky koncom budúceho roka
Celý proces od ukončenia výroby elektrickej energie a tepla až po transformáciu celého areálu a prípravu na ďalšie využitie bude trvať niekoľko rokov.
zobraziť podrobnosti »
22.11.2022
Transparentnému psychopatovi Ing. Dušanovi Šimkovi zrazu vadí kamera
Deň pred konaním komunálnych volieb, psychopat bol nepríčetný, už mu zrejme všetko vadilo, zamkol zamestnancov v budove mestského úradu v Novákoch. V súvislosti s dosluhujúcim primátorom Šimkom a ním mnoho krát proklamovanou transparentnosťou, je na mieste otázka, prečo ak žiada transparentnosť, mu v tomto prípade vadila kamera?
zobraziť podrobnosti »
15.11.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.