Online 2 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7527 v téme Rôzne / Iné zo dňa 14:12:58 07.03.2021
Milé ženy, z úcty k vám....

„Vždy budeme malým národom, ale pokiaľ si budeme chrániť svoju pravdu, históriu a hodnoty, nikdy nebudeme bezmocní. Nie moc ktorá je pominuteľná, ale duch v ktorý nás pretrváva to je naša cesta, náš cieľ, náš osud.“

Takto nejako to povedal náš spisovateľský velikán Vladimír Mináč. Aj keď tento jeho výrok som tu už spomenul, treba si ho pripomínať, lebo jeho slová, zvlášť v dnešnej neľahkej a zložitej dobe platia dvojnásobne. Nielen preto , že nás ohrozuje zákerná pandémia, ktorá nám berie všetko to, čo bolo ešte včera neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Navyše sa žiaľ akosi rýchlo vytrácajú, resp. sa menia skutočné hodnoty života. Moc, postavenie, honba za majetkom, peniazmi, nenávisť, zlo, neúprimnosť, začínajú prevládať v našom živote. Mám pocit, že sa stále niekam ženieme , podráždene reagujeme, nerešpektujeme iné názory a pohľady, čo všetko ešte viac negatívne na nás pôsobí. Akoby nám tá korona nestačila. Našťastie je tu ešte stále dosť vecí a chvíľ, ktoré nám vedia spríjemniť aj dnešný život. Aj keď máme obmedzený pohyb , ktorý nám bráni stretať sa s tými, ktorých máme radi, ktorých si vážime, s ktorými sa už dlhé roky priatelíme, aspoň z časti to nahrádzame telefonátmi, mailami, SMS-kami, či video-hovormi. To je to čo nám dnes spríjemňuje život. No a samozrejme k tomu príjemnejšiemu patria aj sviatky, ktoré tvoria nielen našu históriu, ale sú aj neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Medzi takéto sviatky určite patrí aj 8. marec-Medzinárodný deň žien.
Nie je to však len oslava tej krajšej polovici ľudstva. Aj MDŽ, tak ako iné sviatky má svoju históriu, ktorá je odkazom predchádzajúcich generácií pre nás. Bez ohľadu na to, aké máme vierovyznanie, či sa politicky angažujeme, alebo nám je politika úplne ukradnutá, by sme si mali všetci takýto sviatok ctiť a vážiť. Práve prostredníctvom takýchto sviatkov sa máme možnosť dozvedieť, ako žili, aké hodnoty ctili predchádzajúce generácie. Nakoniec aj my môžeme cez takéto sviatky niečo podobné odkázať budúcim generáciám. Odkázať im ako žijeme, aké hodnoty si ctíme a vážime. Aj keď sa možno teraz zdá, že nie je sa čím veľmi chváliť, resp. nie je toho veľa pozitívneho čo môžeme odkázať, som presvedčený, že krásne ľudské hodnoty sú stále v nás ukryté. Žiaľ zlo je vždy hlučnejšie ako dobro, preto to dobro niekedy slabo počujeme.
Keďže dnes nie je možnosť organizovať oslavy MDŽ, či už v rámci mesta, alebo našich spoločenských organizácií, tak využívam túto stránku nielen na pripomenutie tohto sviatku našich žien, ale aj ako možnosť, v mene svojom, verím, že i ďalších mužov nášho mesta, všetkým ženám úprimne zablahoželať.

Verím, že využijeme tento sviatok na príjemné posedenie v kruhu tých najbližších a aspoň na chvíľu zabudneme na starosti a problémy, ktoré nám prináša dnešná doba. Veď práve takéto dni a bodaj by ich bolo v tomto roku čo najviac, nám môžu pomôcť prekonať v zdraví túto dobu, aby sme sa čo najskôr mohli vrátiť k spôsobu života, na ktorý sme zvyknutý, ktorý nám je blízky a ktorý nám prináša radosť.
Milé dámy, ženy, prajem vám predovšetkým zdravie, lebo práve dnes doceňujeme jeho nesmiernu hodnotu. Okrem zdravia je však neodmysliteľnou súčasťou nášho života aj láska, porozumenie, dobrí a úprimní priatelia. To všetko zahrňuje to šťastie, po ktorom všetci túžime a navzájom si ho aj želáme.
S úctou

Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0

Kladne hodnotil:
07.03.2021 21:35:02 Pbošiak
08.03.2021 07:03:03 Milan Oršula
09.03.2021 22:50:11 Vladimír
14.03.2021 15:07:25 Jana K
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7528] 14.03.2021 15:08:36 od Jana K otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.