Stránku si prezeráš sám... VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Rôzne / Iné
256 príspevkov
Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
23:45:50 18.02.2021 [7523] Nevhodný príspevok?
Pozdravujem Vás, milí spoluobčania, nováčania.
Streda bola popolcová, tradičné jedlo boli šišky. Mal som, s čučoriedkovou penou. Boli vynikajúce, pochutil som si. A čo Vy? Dodržujete tradície? Mali ste šišky? S akou penou, džemom, alebo lekvárom ich máte najradšej? Ak mi odpoviete, potešíte ma. Ak ma zaujmete s prílohou na šišky, vyskúšam a dám Vám vedieť či mi to chutilo. :)
Vlado Hagara
Hodnotenie: 0   0
19:48:55 15.02.2021 [7520] Nevhodný príspevok?
Fiasko násilného plošného testovania! Už je toho dosť!

Atómová zbraň proti koronavírusu zlyhala! Všetky celoplošné testovania, urobené doposiaľ na Slovensku, sa ukazujú byť neúčinné a neprinášajúce takmer nijaké výsledky. Keby sme ich totiž vôbec neboli robili, boli by sme v súčasnosti presne v takej istej situácii, v akej sa nachádzame dnes. V presne takej istej situácii, v akej je napríklad susedné Česko, kde sa nijaké celoplošné testovania nerobili. A čím viac sa testuje, tým je situácia horšia.

http://vaznost-doby.bloger.cz/Politika/Fiasko-nasilneho-plosneho-testovania-Uz-je-toho-dost
Hodnotenie: 0   0
09:15:38 12.02.2021 [7516] Nevhodný príspevok?
Gauner je len Gauner!!!

Dobrý deň vážení spoluobčania.

Ospravedlňujem sa tým čitateľom, ktorým už moje príspevky idú na nervy, resp. ich nimi otravujem. Chcem však zareagovať ešte na jeden príspevok, tentokrát na môj ostatný. Teda presnejšie na jeho záver. Napísal som tam okrem iného, že čakám dnes ráno aj mail z úradu, ako reakciu na môj príspevok. Mýlil som sa v tom, že odpoveď neprišla dnes ráno, ale už včera cca o 23:30 a nebol to mail, ale SMS. Obsah ma ale trošku sklamal : Gauner je len Gauner!!! Toto je totiž klasický a charakteristický slovník pána primátora. Myslel som si, že mne napíše niečo tvrdšie. No čo už. Zrejme už pod vplyvom prichádzajúceho Valentína – sviatku Zamilovaných, zvolil jemnejšiu rétoriku.
Mám pár priateľov lekárov, ktorí mi tvrdia, že najlepší liek ako prekonať túto nešťastnú dobu je optimizmus a pozitívne myslenie. Skúsenosti zo života mi hovoria, že úspešní a šťastní sú nielen tí, ktorí životné problémy neberú ako prekážky, ale príležitosti veci zvládnuť, ale aj tí, ktorí aj v nepríjemných veciach vedia nájsť niečo pozitívne, resp. sa z nich aspoň dokážu poučiť. Tak nejako totiž beriem aj včerajšiu SMSku od pána primátora. Ak sa povznesiem nad obsahom, ktorý mi je aj tak ukradnutý, tak potom sú tam už len pozitíva. Veď pán primátor nielen naplnil moje očakávanie, ale reagoval skôr ako som predpokladal, čo značí, že napriek jeho výhradám ku comke, pravidelne chodí na túto stránku a zodpovedne ju číta. To je pre mňa pozitívum a klobúk dole. No a čerešničkou na torte je to, že na mňa myslí aj o polnoci. Veď priatelia, koľkí z vás sa môžu pochváliť tým, že dostanú takmer o polnoci SMSku od pána primátora???
Priatelia, život naozaj nie je čierno-biely, ale plný krásnych a zaujímavých farieb. Ja osobne mám rád takýto život. Samozrejme musím však vždy počítať s tým, že sem tam sa v ňom objaví aj čierna farba.
Úprimne prajem všetkým čitateľom, včítane pána primátora, krásny pestrofarebný deň. No a ak sa v ňom náhodou objaví aj čierna farba, pozitívnym myslením ju určite rýchlo vymažete. Verte, zajtra tam už nebude.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0
19:08:26 11.02.2021 [7514] Nevhodný príspevok?
„Úprimní a otvorení ľudia môžu toho v živote veľa stratiť. Nikdy nie však svoju tvár.“

Dobrý podvečer vážení spoluobčania.

Pôvodne som nepredpokladal, že tento mesiac napíšem ešte nejaký príspevok na comku. To čo som chcel napísať som urobil a nechcem sa zbytočne zapájať do diskusií, ktoré sa ma síce priamo nedotýkajú, no ako občana Novák určite áno. Svoj názor som zmenil dnes, keď som si vo svojej mailovej pošte našiel dva príspevky od môjho priateľa Peťa. Preposlal mi dva maily, ktoré dostal od nášho pána primátora. Musel som si naozaj 2x preveriť odosielateľa, lebo som neveril, že by sa nejaký občan a už vôbec nie primátor mesta, dokázal znížiť k takýmto vetám. Samozrejme nebudem to tu citovať, lebo tie slová neboli určené pre mňa i keď si viem živo predstaviť, že by mohli byť určené aj mne.
Priatelia, boli časy, keď sa dalo 2x do týždňa zájsť si s priateľmi na pivo. Môžem vám povedať, že takto sa v krčme nevyjadroval nikto. A rovnako si nedokážem predstaviť, že by ešte nejaký starosta, či primátor na Slovensku, posielal takéto maily svojim občanom. Keby takéto maily dostávali od nášho primátora aj tí občania, ktorí nedokážu pochopiť prečo Peťo, či ďalší oslovení, nechcú ísť s pánom primátorom do diskusie pred kamery, či na zastupiteľstve, určite by ihneď pochopili dôvod. Pochopili by to, že sa nedá diskutovať s niekým, kto diskutovať nedokáže. Veď nakoniec stačí sa len pozrieť na diskusiu primátora s niektorými poslancami MsZ. Správa sa k nim ako k nejakým podriadeným a pritom sú rovnako volení, ako on. Jediné argumenty primátora na ich pripomienky, poznámky, či kritiku, sa dajú zhrnúť do štyroch slov: “Neskutočné, neuveriteľné, šokujúce a slovíčko klameš.“ Do takejto diskusie naozaj nehodno ísť. Jednak by nič nepriniesla a ešte viac by vyostrila aj tak napätú atmosféru v našom meste. Ako poznám Peťa, to je to posledné, čo by si prial. Takže neprijať pozvánku od primátora do nič nehovoriacej diskusie, nie je zo strachu, ani z obavy, že by to nezvládol. Práve naopak jeho rozhodnutie nedať sa zatiahnuť do takejto hry je rozumné a racionálne.
Takže čo na záver? Uvedomujem si, že týmto príspevkom, možno niekoho naštartujem a možno si aj znepriatelím. Som však človek, ktorý sa jednoducho nedokáže nad niektoré veci povzniesť, ani privrieť oči, aj keď by to bolo pre môj osobný život, asi lepšie a pohodlnejšie. Proste som tak nadstavený celý život a bolo by doslova hlúposťou, toto v mojom veku meniť. Ak niečo je potrebné v mojom veku meniť, tak to sú názory, v žiadnom prípade nie hodnoty. Aj keď som nemal v úmysle nikoho svojím príspevkom dnes uraziť, či nazlostiť, myslím si, že to nebude bez odozvy. Možno mi ešte dnes zaznie v mobile skladba Balada o Johnovi a Yoko, alebo zajtra aj ja dostanem mail z nášho úradu. Nakoniec, prečo nie. Veď ja predsa nie som horší ako Peťo. Či???

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0
11:23:17 11.02.2021 [7512] Nevhodný príspevok?
Lavida presne
Pacho hovorí družine „rovným dielom chlapci moji,rovným dielom“!

Len škoda že práve Šimka tak nekoná. Kollárova ulica je aká dlhá? Lebo vyasfaltovaná bola len tá časť kde býva Šimkov brat.

KCMN prečo Šimka dal do likvidácie pred ukončením svojho pôsobenia na poste primátora? Zariadenia, ktoré mesto do tejto organizácie presunulo za takpovediac korunu, ostali tu a sú nepoužiteľné a mesto si muselo nanovo kúpiť nové (ozvučenie, osvetlenie). Toto ti príde ako správne konanie zrušiť organizáciu, v ktorej má mesto majetok a to pred príchodom nového primátora?

Lavida, aj ty spievaš len o tom, čo chceš.... už si trápny.
Hodnotenie: 1   0
11:06:46 11.02.2021 [7510] Nevhodný príspevok?
Je možné,že sa nesprávne orientujem vo veciach tohto sveta.Pripúšťam,že je tu tá možnosť,že moje videnie sveta je iné,ako je videnie druhých.Áno pripúšťam tú možnosť,pretože si uvedomujem,že relativita sa týka všetkého a všetkých a zvlášť pokiaľ sa týka kategórií pravdy.
To samozrejme platí aj v prípade mojich názorov na politiku v našom meste.Predkladám svoj občiansky názor na informácie ktoré prináša život,svoj názor,svoju relatívnu pravdu na relatívne pravdy iných.Sám posudzujem a prijímam posudzovanie iných.Skrátka diskutujem o svojom videní sveta a aj to je demokracia.Je na každom jednom či si moje názory prečíta a ako ich bude vnímať a je to aj o možných riešeniach,ale vždy to bude aj o relativite pravdy,pretože koľko hláv,toľko právd.
Pri čítaní príspevku pána Lubomíra mi ako prvá napadla spomienka na film Pacho hybský zbojník,keď Pacho hovorí družine „rovným dielom chlapci moji,rovným dielom“!
A potom som si spomenul na jeden bonmot nespomínam si už ktorého politika:“Kto nemá žiadne argumenty,začne sa oháňať zásluhami.“
K obhajobe pána Bošiaka jeho priateľom Lubomírom.
Áno jedno je isté.Pán Bošiak rozhodne zaujíma v kronike mesta čestné miesto a bol by som vrcholne neobjektívny a nespravodlivý,keby som to popieral.Aj argument o predávaní skúseností beriem,pretože to je úplne normálne,že zo skúseností sa učíme.A ak teda /Pachovým/rovným dielom,tak potom Ing,D.Šimku pri tých zásluhách zrejme obísť nemôžeme.Či?
Lenže my tu na tomto fóre neriešime voľakedajší život a kariéru pána Bošiaka,ale riešime problémy dneška.Domnievam sa,že nie je správne posudzovať dnešné konanie kohokoľvek prihliadaním na jeho zásluhy z minulosti.Vysvetlím to na inakšom príklade.Ak by boli zodpovedným odpúšťané ich prešľapy len na základe prihliadania na ich nespochybniteľné zásluhy v minulosti,tak by trebárs taký gen.Lučanský/nech mu je zem ľahká/ teraz pravdepodobne ešte žil v pohode a kľude.A takých príkladov máme z histórie veľa.Určite sa ale zhodneme na tom,že pohľadať v segmente politiky osobnosť s ktorej politikou by boli všetci spokojní je skrátka nemožné.Vieme,že aj matka Tereza,Ghándí,alebo pápeži mali a majú svojich oponentov.A to sa pochopiteľne týka aj politikov regionálnych.

Tým chcem povedať aj to,že pokiaľ Pán Bošiak chce predávať svoje skúsenosti,tak moja predstva ako sa to má robiť,sa nezhoduje s tou jeho.Pokiaľ pán Bošiak chce kritizovať,nech kritizuje.Ak kritizuje objektívne,nech má aj mozole na rukách od písania,nikto mu nič nebude vytýkať a ja budem prvý čo bude nadšene čapkať ručičkami a nebudem mu oponovať,ale pokiaľ tomu tak nie je a on sa k prípadným oponentnom správa z pozície „mister arogant“,no tak nech nečaká jednanie v rukavičkách.To je moje videnie sveta.A to nie je o priateľstve,alebo nepriateľstve.To je skôr o riešeniach,alebo lepšie malo by byť.
Ešte sa to dá povedať aj inak.Dobrý pedagóg,ktorý chce viesť,učiť a odovzdávať múdrosť svojich žiakov nedehonestuje,ale vedie a to za každých okolností,pričom kladiem dôraz na to „za každých okolností“.A PB je poväčšine mimo toho,lebo za každých okolností prácu Ing.Šimku len a len kritizuje,ale pozitíva prehliada.Je to dobre viditeľné aj na tom,že počas primariátu Rndr.D.Daniša kritizoval jeho prácu a prácu poslaneckého zboru pokiaľ sa dobre pamätám asi dva krát a aj to štýlom -páni čas beží,dobre by bolo zobudiť sa a niečo robiť.Ale o to viacej bola jeho kritika zameraná na Ing.Šimku v tej dobe radového občana,ktorý z pozície svojich skúseností mohol byť akýmsi poradcom,ale jeho rady neboli prijímané.Dobre si pamätám,ako v kauze PHSR upozorňoval na riziká a prosil na zasadnutí MsZ všetkých prítomných,aby konali.Kde bol vtedy pán Bošiak s jeho radami a skúsenosťami?A kde je so svojimi radami a skúsenosťami dnes,keď je pozývaný na verejnú diskusiu? Nie,on nemá záujem poučiť,odovzdať skúsenosti.On má v merku iba jedinú ideológiu - ostrakizovať a odstrániť občanov s iným vnímaním reality z ringu!
Teda pokiaľ hovoríme o riešení problémov dneška,tak k tomu rozhodne patrí aj to známe poučiť sa z chýb minulosti pre budúcnosť.Z tohto uhla pohľadu rozhodne plne chápem snahu terajšieho primátora Ing.D.Šimku prezentovať tie prešľapy bývalého vedenia mesta,na dôsledky ktorých sme my občania doplatili a vlastne ešte aj doplácame. A zástoj pána Bošiaka v tomto ohľade je možné celostne charakterizovať jednou vetou-len bez Šimku môže byť život blažený!No a taký zástoj rozhodne nie je možné vnímať v intenciách tej v príspevku pána Bošiaka prízvukovanej apelácie na spoluprácu v mene spoločného cieľa.
Je to síce mimo hlavnú tému príspevku,ale aby bolo úplne jasné,ako sa hovorí kde je sever a hlavne preto,aby ma tu zasa niekto nehrešil,že len obhajujem Šimku.Nič také.Už som to tu napísal a píšem to znovu.Ing.Šimku nevnímam ako ideálneho politika a rozhodne vnímam aj niektoré negatíva,ale čisto pragmaticky,pozitíva prevažujú a na „pľaci“ momentálne nie je nikto lepší.
K poslednému príspevku č.7509 od PB.
O škodlivosti prílišnej akcentácie emócií v praktickej aplikácii kritického myslenia pri posudzovaní akéhokoľvek spoločenského javu som sa už vyjadril.Z toho dôvodu asi najracionálnejším prístupom k obsahu tohto príspevku pána PB bude,keď mu vrátim jeho odporúčanie pre mňa z minulosti.Takže len klídek pán PB,len klídek!:)))
Hodnotenie: 0   0
10:55:25 09.02.2021 [7508] Nevhodný príspevok?
„ Pravdivé slová nie sú vždy príjemné, tak ako príjemné slová, nie sú vždy pravdivé.“

Dobrý deň vážení spoluobčania..

Nemám vo zvyku reagovať na príspevky na comke, zvlášť ak sú od anonymných prispievateľov. Aby som však potvrdil pravidlo, urobím výnimku.
Začnem citovaním z ostatného príspevku na tejto stránke:
„ a teda musím s poľutovaním konštatovať, že ho vnímam /teda ten zvyšok/ ako prejav typickej bošiakopatie. Je to smutné a na škodu veci, že ten , čo chce poučiť, sa sám nepoučil.“
Je to naozaj smutné, ale v inej súvislosti. Je to smutné hlavne v tom, že si nedokážeme keď už nie vážiť, tak aspoň rešpektovať ľudí, ktorí sú síce už na zaslúženom dôchodku, no v minulosti urobili pre naše mesto veľmi veľa. A vôbec sa nejedná len o Peťa Bošiaka, ale mnohých ďalších ľudí, ktorí ešte pred nedávnom zastávali rôzne dôležité funkcie v našom meste a nemalou mierou sa pričinili o jeho rozvoj. Takých ľudí v našom meste až tak veľa nie je o to viac by sme si ich mali vážiť. Nie, nemusíme ich ospevovať, ani velebiť, no určitú našu úctu si naozaj zaslúžia. No a pokiaľ sa týka samotného Peťa Bošiaka myslím si, že v našom meste je minimum ľudí, ktorí sa tak dobre vyznajú v komunálnej politike ako on. Ako ho už dlhé roky poznám, veľmi si dá záležať na tom, čo napíše, čo povie a dvakrát si premyslí, čo urobí. Aj preto mi dehonestovanie nielen Peťa, ale aj niektorých ďalších ľudí, ktorí urobili pre naše mesto ďaleko viac, ako my bežní občania, pripadá veľmi úbohé. Naopak je obrovskou škodou, že terajší primátor, nedokáže využiť skúsenosti i nespornú odbornosť týchto ľudí. Myslím si, že títo ľudia aj dnes, keď sú už na dôchodku, by mali čo ponúknuť nášmu mestu. Už som to tu písal, no keby som bol primátorom, tak minimálne 2x do roka by som si ich pozval na úrad, aby som poznal nielen ich názory ale aj príčinu prečo inak uvažujú, prečo niektoré veci kritizujú. Som presvedčený, že aj dnešný primátor sa poteší, ak bude na dôchodku tomu, ( ten čas letí, takže nebude to v nedohľadne, zvlášť keď koncom roku oslávi okrúhle narodky ) ak ho budúci primátor pozve k sebe a on mu bude môcť povedať svoj názor, poradiť a bude môcť aj takto využiť svoje nemalé skúsenosti z komunálnej politiky. Žijeme totiž nielen v zložitej dobe, ale hlavne v dobe, kde sa nemôžeme spoliehať veľmi na to, že nám niekto z vonku pomôže. Aj preto je potrebné viac do diania v meste zapájať ľudí, ktorí vedia a majú záujem pomôcť, či poradiť. V našom meste, tak sa mi zdá, ideme opačnou cestou. Cestou znevažovania ľudí, len preto, že majú iný pohľad, či názor na spravovanie mesta. Samozrejme tú cestu vždy vyberajú hlavne tí, ktorým vo voľbách zveríme dočasné spravovanie mesta.
Keď som bol v roku 1993 zvolený za predsedu OV SDĽ v Prievidzi, prišiel za mnou po konferencii jeden oveľa starší delegát a povedal mi niečo, čo si pamätám dodnes:
„ Vieš táto funkcia Ti prinesie priateľov, čo ti budú fandiť, no aj takých, čo ťa budú chcieť utopiť v lyžičke vody. Preto musíš vždy spozornieť, ak ťa budú kritizovať priatelia. No ešte väčší pozor si musíš dávať na to, keď ťa budú chváliť tí druhí. Ver, nie každý, kto ťa bude kritizovať bude aj tvoj nepriateľ.“
Éto vsio.
S úctou
Ľubo Dzurák

Hodnotenie: 4   0
19:27:36 23.01.2021 [7499] Nevhodný príspevok?
Vakcína! Moje osobné legitímne pochybnosti

Z verejnoprávneho rozhlasu som sa dozvedel pre mňa osobne dosť znepokojivú informáciu, že priemerný čas vývoja vakcíny je dvanásť rokov. A všetky vakcíny, ktorými má byť očkované takmer celé ľudstvo boli vyvinuté za rok. Média však hovoria o ich absolútnej bezpečnosti a na dôkaz toho sa dávajú mnohí politici demonštratívne očkovať pred kamerami. V protiklade so všetkými tvrdeniami médií však prostá ľudová múdrosť naopak hovorí, že práca chvatná je málo platná.
http://vaznost-doby.bloger.cz/Sucasna-spolocnost/Vakcina-Moje-osobne-legitimne-pochybnosti
Hodnotenie: 1   0
19:03:46 11.01.2021 [7496] Nevhodný príspevok?
Dosť bolo mlčania! Nepohodlná pravda o nemorálnosti vakcíny!
V otázke morálneho, etického a ľudského rozmeru vakcíny nie je dokonca zajedno ani cirkev, pretože aj tá sa vo vzťahu k tejto problematike rozdelila na dve skupiny. Na veľkú a oficiálnu skupinu podporovateľov vakcinácie, a na menšiu a neoficiálnu skupinu jej odporcov.
http://vaznost-doby.bloger.cz/Vystrahy/Dost-bolo-mlcania-Nepohodlna-pravda-o-nemoralnosti-vakciny
Hodnotenie: 0   0
11:25:24 07.01.2021 [7491] Nevhodný príspevok?
Ahojte priatelia,

prajem vám všetko dobré v novom roku a hľavne veľa zdravia, nech nás všetko zlé obchádza.

Pekný dník.

Janka
Hodnotenie: 1   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
Vo veku sto rokov a osem mesiacov zomrel najstarší československý baník Karol Mikuláš
Život Karola Mikuláša bol spätý s baníctvom a hornou Nitrou.
zobraziť podrobnosti »
14.03.2023
Marián Miština je novým prednostom mestského úradu, vzdal sa funkcie poslanca
Mestský úrad v Novákoch má nového prednostu, Jána Martinu v tejto pozícii strieda Marián Miština.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2023
Slovenské elektrárne plánujú ukončiť prevádzku elektrárne Nováky koncom budúceho roka
Celý proces od ukončenia výroby elektrickej energie a tepla až po transformáciu celého areálu a prípravu na ďalšie využitie bude trvať niekoľko rokov.
zobraziť podrobnosti »
22.11.2022
Transparentnému psychopatovi Ing. Dušanovi Šimkovi zrazu vadí kamera
Deň pred konaním komunálnych volieb, psychopat bol nepríčetný, už mu zrejme všetko vadilo, zamkol zamestnancov v budove mestského úradu v Novákoch. V súvislosti s dosluhujúcim primátorom Šimkom a ním mnoho krát proklamovanou transparentnosťou, je na mieste otázka, prečo ak žiada transparentnosť, mu v tomto prípade vadila kamera?
zobraziť podrobnosti »
15.11.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.