Online 2 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Rôzne / Iné
271 príspevkov
Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
17:12:39 28.08.2022 [7690] Nevhodný príspevok?
SNP by nám malo dodať viac národnej hrdosti.

Dobrý deň, vážení spoluobčania.

Uvedomujem si, že doba ktorú práve žijeme nie je stvorená na nejaké oslavy, či veľkolepé spomienky. Predsa len, by sme si mali významné udalosti v našich dejinách každoročne pripomínať. Podľa mňa je jednou z najsvetlejších udalostí v novodobých dejinách Slovenska Slovenské národné povstanie. Som rád, že ešte medzi nami žijú účastníci povstania, ľudia, ktorí so zbraňou v ruke, s nasadením vlastných životov, bojovali za našu lepšiu budúcnosť. Som však smutný, že ešte aj dnes sa nájdu u nás ľudia, žiaľ i politici, historici, ktorí spochybňujú význam SNP. My staršia generácia máme v tomto pomerne jasno. Tej mladšej by sme túto významnú dejinnú udalosť pre Slovensko, mali častejšie pripomínať. Hovorí sa, že krajina, ktorá nemá resp. neváži si minulosť, nemá právo ani na budúcnosť. Určite sa nemusíme všetci so všetkým stotožniť, ale že SNP vypuklo 29.augusta 1944 a slovenský národ ako jednotný povstal proti tým, ktorí rozpútali peklo 2. svetovej vojny je jednoducho fakt. To je to, na čo by sme dnes po 78 rokoch mali byť všetci hrdí. Osobne som rád, že som bol členom Strany demokratickej ľavice, ktorá v roku 1993 presadila v NR SR , že SNP je štátnym sviatkom. Každoročne práve 29 augusta si aj pripomeniem úžasný výrok nášho spisovateľského velikána Vladimíra Mináča:
„Vždy budeme malým národom, ale pokiaľ si budeme brániť svoju pravdu a svoje hodnoty, nikdy nebudeme bezmocní. Nie moc, ktorá je pominuteľná, ale duch ktorý pretrváva, to je naša cesta, náš zmysel, náš osud.“
Viem, tento úžasný citát som už niekoľkom krát na tejto stránke napísal. Takéto myšlienky, by sa však mali vyslovovať častejšie, zvlášť v dobe aká je dnes. Je totiž vážne ohrozený odkaz SNP „Žiť v mieri, priateľstve, spolupráci a jednote.“ Preto nielen pri výročí SNP, ale neustále, by sme si mali tento odkaz pripomínať, no mali by sme ho spoločne aj napĺňať.
Verím, že mnoho obyvateľov nášho mesta si zajtra výročie SNP a odkaz, ktorí nám jeho účastníci zanechali aj pripomenie.
Hovorí sa, že ak nevieš kam kráčaš, obzri sa odkiaľ prichádzaš. Je dobré, že my sa máme kam obzrieť, máme si čo pripomínať a hlavne nezabúdať. Aby tí, čo tvorili naše dejiny a položili životy za našu slobodu neboli nikdy zabudnutí. No a my a generácie po nás, na nich nikdy nezabudli.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 1   0
12:53:35 26.05.2022 [7683] Nevhodný príspevok?
Hokejová legenda v Novákoch.

Dobrý deň vážení spoluobčania.

Takmer po troch rokoch opäť zavítala hokejová legenda Jožko Golonka do nášho mestečka. Jožko Golonka je podľa mňa nielen najlepší hokejista bývalého Československa, ale aj skvelý človek, priamy chlap a dobrý kamarát. V Československej najvyššej hokejovej súťaži počas 14 sezón odohral 322 zápasov v ktorých dal úctyhodných 298 gólov. Za reprezentáciu odohral 134 zápasov, v ktorých strelil 82 gólov. Je držiteľom strieborných medailí zo zimných olympijských hier 1968 a z majstrovstiev sveta 1965, 1966 a 1968. Na zimných olympijských hrách v roku 1964 a majstrovstvách sveta 1959, 1964 a 1969 získal bronzové medaily. Od roku 2016 je čestný člen Slovenského olympijského a športového výboru. V roku 1999 sa dostal do Siene slávy IIHF, v roku 2002 do Siene slávy Slovenského hokeja, v roku 2004 do Siene slávy Nemeckého hokeja a v roku 2010 do Siene slávy Českého hokeja. To všetko ho právom radí nielen medzi legendy Slovenského, ale aj svetového hokeja.
Jožko Golonka pred pár mesiacmi venoval priateľom v našom meste svoj dres s legendárnym číslom 9. Tento dres sme sa rozhodli zarámovať a umiestniť vedľa dresu futbalovej legendy Laca Petráša v zariadení Vlaďa Pub v DK. No a to bol dôvod jeho včerajšej návštevy v našom meste, aby osobne zavesil svoj dres, vedľa dresu Laca Petráša. Takže od včera máme v Novákoch dva dresy dvoch výnimočných Slovenských športovcov. Jožko Golonka bol nielen výnimočný hokejista, ale je aj skvelý spoločník a rečník. Pri spoločnom posedení nám porozprával mnohé zaujímavosti z jeho výnimočnej hokejovej kariéry. Debatovalo sa samozrejme aj o prebiehajúcich MS v hokeji. Bolo to naozaj milé a bezprostredné stretnutie. Jožko Golonka ocenil záujem občanov nášho mesta o jeho športovú kariéru a poďakoval nám za to, že jeho dres bude práve v našom meste, kde má veľa priateľov. Samozrejme, nezaobišlo sa to ani bez fotenia s hokejovou legendou a venovaním knihy „ 22 osobností z aleje Unipharmy“ v ktorej je jedna kapitola, práve o jeho športovej kariére. Táto kniha bola vydaná vďaka Unipharme a.s. a jej vtedajšiemu GR RNDr. Tomislavovi Jurikovi CSc. V závere tohto milého stretnutia dal prísľub, že teraz, pokiaľ mu to zdravie dovolí, bude mať dôvod prísť opäť do nášho mesta a vždy sa bude tešiť na stretnutie s našimi občanmi. Keďže Jožko je chlap, ktorý vždy drží svoje slovo, veríme, že sa opäť v Novákoch stretneme.
S úctou
Ľubo Dzurák

Hodnotenie: 1   0
16:53:29 25.05.2022 [7682] Nevhodný príspevok?
Ahojte,

posúvam info o dobrom podujatí pre deti na víkend:
https://myhornanitra.sme.sk/c/22917976/elektrokolobezka-tablet-telefon-ci-rozne-zazitky-ceny-v-tombole-su-naozaj-pestre.html

Pekný deň.

Janka
Hodnotenie: 0   0
13:36:57 14.05.2022 [7681] Nevhodný príspevok?
A tak sa tu máme.

Dobrý deň vážení spoluobčania.

Musím sa priznať, že mi to už nedalo, tak som si pozrel na Comke krátke videa zo zasadnutí MsZ. To druhé som však už ani nedopozeral. Ak sa v takomto duchu nesú všetky zastupiteľstvá, tak sa ani nečudujem mojim priateľom z iných miest a obcí, že sa na tom dobre zabávajú. Nakoniec je to veľmi podobné čo sa týka obsahu i rétoriky, ako u nevyžiadaných mailov, ktoré v poslednom čase pomerne vo veľkom množstve dostávam. Ja som sa však na tom nezabával, naopak, bol som z toho veľmi smutný. Ak si to tu niekto neuvedomuje, tak žijeme v zložitej dobe, v dobe začínajúcej sa hospodárskej krízy, prudko rastúcej inflácie, rastúcich cien energií, no a následne aj ostatných komodít, potrebných pre zachovanie slušného a pokojného života. Minulý týždeň sme mali zasadnutie Združenia zamestnávateľov hornej Nitry, ktorého členovia sú zástupcovia najväčších spoločností a firiem nášho regiónu. V diskusii sa všetci svorne vyjadrili, že ak vláda nezačne s konkrétnou pomocou ľuďom a firmám, tak to môže mať pre Slovensko fatálne následky. Aj preto jedným zo záverov zasadnutia je pozvanie zodpovedných ministrov vlády SR na najbližšie zasadnutie združenia.
No vrátim sa k nášmu mestu. Keď som videl tie krátke úryvky videa, nechápavo som krútil hlavou o čom všetkom sa tam dokážu zrejme celé hodiny baviť v dobe, keď sa na nás naozaj valí hospodárska kríza. A to sme podľa mňa ešte len na jej začiatku. Osobne som od MsZ očakával, že už teraz mesto, ako zodpovedný hospodár, sa začne pripravovať na tie najhoršie dopady krízy v našom meste. Kríza určite veľmi obmedzí ďalší rozvoj mesta a väčšina prostriedkov sa asi nebude dávať na rozvoj, ale na udržanie chodu mesta. Možno už teraz by malo mať mesto pripravený scenár, ako napríklad pomôcť svojim občanom, ktorí sa nie vlastnou vinou dostanú do ekonomických, či sociálnych problémov. Spoliehať sa na to, že by takémuto občanovi pomohla vláda, by bolo asi nereálne. Nie, nechcem maľovať čerta na stenu, no jednoducho kríza začína a bude mať svoje dôsledky. Ak si pripravíme vlastný scenár ako pomôcť tým najslabším, nič tým nepokazíme. Ak ho nikdy nepoužijeme, čo by som si veľmi prial, tak to bude len dobre. Preto si myslím, možno pre mnohých mylne, že práve o takýchto témach, by sa dnes na MsZ mali viesť diskusie. Hľadať v nich konsenzus, dohodu a hlavne dostať východiská, ktoré budú na prospech mesta i jeho občanov. Z toho čo som však videl na spomínaných videách, tak sa k takýmto témam asi nedostanú. Je to na škodu, ani nie tak p. primátora a našich poslancov, ale hlavne nás občanov mesta. No čo už.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 1   0
12:30:09 05.05.2022 [7679] Nevhodný príspevok?
V Novákoch sa už zvolebnieva?

Dobrý deň vážení spoluobčania.

Komunálne voľby sú síce až cca. za päť, alebo už za päť mesiacov, no zdá sa, že tí ktorí sú rozhodnutí v nich kandidovať, už vysielajú k nám voličom prvé signály. Svedčia o tom nielen neskutočne dlhé rokovania MsZ, ale aj maily, ktoré v poslednom čase dostávam, aj keď sa ma priamo netýkajú a zväčša ich len očami prebehnem a hádžem do koša.
No, ale pekne rad radom. Čo sa týka rokovaní MsZ, už som neraz povedal a napísal, že to nepozerám, lebo je to pre mňa strata času. Na to, aby som si urobil názor na úroveň zastupiteľstva, mi stačia aj príspevky na tejto stránke, nevyžiadané maily, ktoré dostávam a samozrejme debaty s tými, ktorých to ešte baví pozerať. Som však prekvapený, že to sem tam pozerajú aj moji priatelia z okolitých miest a obcí. Vraj sa na tom dobre zabávajú??? Možno naozaj to môže byť pre nich zábava, lebo sa ich život v našom meste netýka. A pre nás? Ak to má byť zábava, tak veľmi smutná, lebo sa nás to naopak dotýka bytostne všetkých. Na poznámky mojich priateľov a známych o úrovni MsZ, odpovedám vždy rovnako. “Úroveň každej porady, schôdze, či zastupiteľstva je taká, aký je ten, kto to vedie. A navyše. Je to aj naša vizitka.“ No a tým sa debata na túto tému končí.
Čo sa týka mailov, tam je to zložitejšie. Tie totiž nemôžem nepozerať ako mestskú TV, tie mi jednoducho na mail, či chcem, alebo nie, prichádzajú. Keďže sa ma priamo netýkajú, nebudem sa o ich obsahu zmieňovať. No ak je aj úroveň zastupiteľstva taká, aká je tých mailov, tak je to ľudovo povedané, dosť úbohé. Tu si možno čitateľ povie, aby som týmto pisateľom napísal, že si od nich neprajem žiadne maily. To sa však pokúšajú už dlhšie obdobie iní adresáti týchto nevyžiadaných mailov. Dokonca píšu, že tieto mailu im dlhodobo zhoršujú kvalitu ich života a pisateľov žiadajú, aby si ich adresy odstránili z mailového adresára. Samozrejme, že zbytočne. Dodnes to neurobili, ani neurobia. Dokonca si myslím, že s blížiacim sa termínom komunálnych volieb sa intenzita takýchto nevyžiadaných mailov ešte zvýši. Takže čo s tým?
Dovolím si dať radu nielen pre adresátov nevyžiadaných mailov, ale aj pre poslancov MsZ. Nereagujte, nereagujte, nereagujte. Na tom je proste založená celá filozofia. Pokiaľ poslanec vystúpi s minútovou, dvojminútovou poznámkou, či pripomienkou, tak pán primátor odpovedá mnohonásobne dlhšie. A o to tu ide. Nie je to síce zostrihané, ale časovo to hrá jasne v prospech p. primátora. No a on je v tomto krasorečnení naozaj dobrý. Treba to už proste do tých volieb nejako vydržať a radšej si pár krát zahryznúť do jazyka.
Zakončím moju úvahu jednou životnou múdrosťou.
„Sú ľudia, ktorí radi veľmi dlho rozprávajú, no nepovedia dokopy nič. Naopak sú ľudia, ktorí svojím mlčaním v pravú chvíľu, povedia toho veľmi veľa.“
S úctou a so želaním pekného májového dňa
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0
10:05:49 14.04.2022 [7662] Nevhodný príspevok?
Všetci prítomní,

tak to zastupiteľstvo zo včera si pozrite
https://www.youtube.com/watch?v=JbiLVB_v-uA
to čo za psychovýlevy mal pán najvrchnejší, nedali sme si tabletky?

Za toto dostáva Šimka plat 4000€ každý mesiac? My občania potrebujeme riešiť svoje požiadavky a on si 10 hodín púšťa videá. Sabotuje funkčnosť a rozvoj mesta. Šimka je zamrznutý v čase, presne ako ta informačná tabula na námestí, kde nám Šimka stále praje príjemne prežitie Vianočných sviatkov, či to už popredu praje?

Nevie čo sa aktuálne deje v meste, ostal zaseknutý niekde v roku 2000. Už nech ide do dôchodku.
A naozaj, to čo predvádza na zastupiteľstvách a hlavne včera a predvčerom, to je čistý odpad ako to Jana napísala.

POZRITE SI TIE ZASTUPITEĽSTVÁ!
Hodnotenie: 0   1
19:08:34 13.04.2022 [7661] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň pani, slečna? Janka
Nemám vo zvyku reagovať na názory iných ľudí a snažím sa ich aj rešpektovať. No ako sa hovorí, výnimka potvrdzuje pravidlo. Tak aspoň pár viet. Ani si neviete predstaviť, ako rád by som sa v úvahe, že niektorí občania takéto zasadnutia oceňujú a možno majú z nich aj radosť mýlil. Nováky sú však zvláštne mesto. Tu si jednoducho nemôžete byť ničím istý. Zvlášť, čo sa týka komunálnych volieb. Počet hlasov, ktoré získa pán terajší primátor, pravda ak bude kandidovať, nám odhalí pravdu. Napriek tomu si naozaj úprimne želám, aby som sa v tohoročných voľbách vo svojej úvahe veľmi, naozaj veľmi mýlil, no a Vy, aby ste mala čo najväčšiu pravdu.
Pekný podvečer.
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 0   0
17:33:56 13.04.2022 [7660] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň.

Pán Ľubomír, pekný príspevok a aj pravdivý až na vetu "Aj keď na strane druhej si uvedomujem, že takúto úroveň zastupiteľstva niektorí spoluobčania oceňujú.". Keby ste videli to včerajšie zastupiteľstvo, tak by ste v živote takúto vetu nepovedali. Dnes pokračuje zastupiteľstvo a stále je to väčší a väčší odpad, čo produkuje primátor mesta Ing. Dušan Šimka. Naozaj odporúčam všetkým aby si pozreli včerajšie aj dneskajšie zastupiteľstvo, je to neskutočný odpad a týmto urážam aj ten odpad. Hnus.

Nedá sa to pozerať. Ing. Dušan Šimka je psychicky narušený človek, ktorý tam už dávno nemá čo robiť. Pozrite sa na neho, toľko urážok a psycho-výlevov nenájdete široko ďaleko.

Ani pekný deň neviem popriať občanom.

Janka

ODPAD VČERA:
https://www.youtube.com/watch?v=oWXjdsNpRc4

ODPAD DNES:
https://www.youtube.com/watch?v=JbiLVB_v-uA

Až mi je nechutne, že sa takto musím vyjadrovať, ale pozrite si to naozaj.
Hodnotenie: 0   1
14:18:06 13.04.2022 [7659] Nevhodný príspevok?
„Najhoršie je presadzovať pravdu postavením a násilím.“ Rosa

Dobrý deň vážení spoluobčania.

Tak vraj bolo včera na našom zastupiteľstve opäť veselo. Nepozerám síce tieto zastupiteľstvá, lebo negatívnych vecí nám dnešná doba poskytuje aj tak bohato. Napriek tomu vďaka mojim priateľom, mám dostatok informácií. No i "zásluhou" ostatných nevyžiadaných e-mailov od nášho pána primátora, si viem úroveň zastupiteľstva živo predstaviť. Predsa som si len, ( no zrejme naivne myslel ) že pán primátor zmení aspoň v tomto predsviatočnom období svoju rétoriku. Veď toho zla je dnes aj tak, okolo nás až, až. Občania a to nielen z Novák si zaslúžia aspoň cez takéto významné sviatky trošku pokoja, radosti a porozumenia. Aj keď na strane druhej si uvedomujem, že takúto úroveň zastupiteľstva niektorí spoluobčania oceňujú. Otázkou len zostáva, či toto je pre naše mesto to pravé orechové, či nás toto ako mesto posúva dopredu, či nám to spríjemní veľkonočné sviatky??? Na to si už musí každý, kto číta tieto riadky dať odpoveď sám.
Nerád by som však moju krátku úvahu ukončil pesimisticky. Blížia sa významné kresťanské sviatky, ktoré by mali priniesť nielen pokoj, radosť a porozumenie, ale hlavne zamyslenie sa nad životom ako takým. To čo sa deje dnes vo svete i na našej politickej scéne, asi ťažko ovplyvníme. Čo však môžeme ovplyvniť, to je život i atmosféru v našom meste. Aj preto všetkým želám, aby práve tieto sviatky priniesli do vašich rodín pohodu, radosť, no hlavne kopec optimizmu do ďalšieho určite neľahkého obdobia. Práve optimizmus, viera a odhodlanie bojovať so zlom, nenávisťou a nespravodlivosťou, sú tie najlepšie prostriedky, ako ich poraziť.
Úprimne a zo srdca vám všetkým želám pokojné, šťastné veľkonočné sviatky, plné porozumenia a lásky.
S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 1   1
16:06:55 31.03.2022 [7656] Nevhodný príspevok?
Aspoň, že písanie na túto stránku prináša ako také ovocie. Po mojom príspevku už je k dispozícií aj pozvánka na spomienku k 77. výročiu oslobodenia mesta Nováky.

https://www.novaky.sk/spravodajstvo/1688/77-vyrocie-oslobodenia-mesta-novaky/
Hodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Bane na hornej Nitre skončili, banskí záchranári sú v pohotovosti naďalej. Je otázne dokedy
Banskí záchranári pomáhajú i pri rôznych nešťastiach.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2024
FOTO: Elektráreň Nováky odstavila poslednú turbínu, skončila sa tak výroba elektriny z uhlia
Výroba elektriny a tepla z domáceho hnedého uhlia v Elektrárni Nováky po 70 rokoch definitívne skončila.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Final coal mining cart pulled from Nováky mine
More trains for Christmas holidays, Bratislava outskirts teeming with culture, and a recipe for Christmas baking.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Z nováckej bane vyťažili posledný vozík uhlia, o zamestnanie prídu stovky ľudí
Uzatváranie bane potrvá roky.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.