Online 5 ľudí. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Rôzne / Iné
216 príspevkov
Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
19:46:13 06.01.2022 [7638] Nevhodný príspevok?
V službách diabla! Martin Kramara a spolok slovenských biskupov

V súčasnom očistnom dianí na zemi sa musí každý z nás vyfarbiť, aký je. Musí viditeľne ukázať, kde stojí. Či stojí na strane Svetla a jeho hodnôt, alebo na strane temnoty a diabla.
Aj hovorca konferencie biskupov Slovenska Martin Kramara jasne ukázal, kde stojí keď prehlásil, že kresťania si vo vzťahu k vakcinácii nemôžu uplatniť výhradu svedomia. Jeho vyhlásenie plným právom pobúrilo časť veriacich, pretože ich svedomie veľmi citlivo vníma súvislosť vývoja vakcín s potratmi.
https://smeromkzivotu.blogspot.com/2022/01/v-sluzbach-diabla-martin-kramara-spolok.html
Hodnotenie: 0   0
11:02:48 19.12.2021 [7626] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň milí spoluobčania.

„ Život je popretkávaný množstvom ciest a hľadaní. Je šťastím, keď na cestách a pri hľadaní toho krajšieho a lepšieho, nám pomáhajú úprimní priatelia. Len tí, ktorí žijú s hodnotami, vierou v srdci, obklopení priateľmi, žijú šťastne.“

Tak máme pomaly ďalší rok za sebou. Aj tento rok, tak ako tie predošlé, bol náročný a zložitý. Náš život výrazne zmenil Covid 19, ktorý nám zasiahol do života. To, čo bolo ešte pred pár rokmi samozrejmé, sa stáva čoraz vzácnejšie. Áno, doba je zložitá a ťažká, no my si ju mnohokrát svojimi postojmi a správaním robíme ešte ťažšou. Donedávna som bol presvedčený, že práve zložité a ťažké chvíle ľudí zbližujú, robia silnejšími a lepšími. To však, ako sa k sebe správame ma skôr presviedča, že som sa mýlil. Síce jeden politik vyhlásil „Nebojte sa, dobre bude “ no akosi tomu neverím. Naopak verím, že len rodina, priatelia, nemenné hodnoty, vzájomná tolerancia, či rešpekt, nám pomáhajú úspešne zvládať aj túto zložitú dobu. Teda mne určite.
No a aký bol rok 2021 z môjho pohľadu v našom meste? Určite tiež náročný, zložitý, rozporuplný, skrátka nie veľmi šťastný. No tu nebol na vine len Covid, ale mnohokrát aj naše správanie. Samozrejme tí, ktorí sa veľmi nezaujímajú, nestarajú, resp. nekritizujú niektoré veci v meste, to nepociťujú. Je pravda, že som prestal chodiť na mestské zastupiteľstvá, ani nepozerám nespočetné reprízy zo zastupiteľstiev v TV Nováky. Tí, ktorí ma o jeho priebehu informujú ma len utvrdzujú v tom, že je to strata času. Nakoniec, často sa však stretávam s ľuďmi a mám od nich, myslím si hodnoverné informácie o dianí, či atmosfére v meste. Nechcem však teraz na konci tohto roku o týchto veciach písať. Budúci rok bude na to dosť času a priestoru sa k tomu vyjadrovať. Budúci rok totiž bude aj rokom, kde budeme opäť priamo rozhodovať o budúcnosti nášho mesta, atmosfére a živote v ňom. Práve blížiace sa komunálne voľby budú vhodnou príležitosťou pre nás všetkých, zhodnotiť nielen uplynulé obdobie, ale predovšetkým otvorene vyjadriť našu predstavu o budúcnosti nášho mesta. Verím, že aj táto stránka prispeje k prezentácii našich názorov.
Každý z nás prežil tento rok po svojom a v rámci svojich možností určite najlepšie, ako sa dalo. Blíži sa koniec roka a s ním prichádzajú najkrajšie sviatky v našom žití. Treba dať do úzadia to zlé, nešťastné, neúspešné v tomto roku. Naopak, určite v ňom boli aj chvíle a udalosti, ktoré nás zohriali pri srdci a vyčarili úsmev na tvári. Práve pozitívne myslenie je najlepším liekom pre udržanie si zdravia a prekonávanie prekážok. Budúci rok zrejme nebude o nič ľahší, ani jednoduchší, preto treba nabrať nových síl. No a ako som sa už zmienil, bude pre nás aj dôležitý.
Takže čo nám všetkým popriať? Určite krásne a pohodové Vianoce, plné radosti a šťastia. Aby tieto sviatky slúžili na nabratie nových síl, stanovenie si nových cieľov a predsavzatí. K tomu vám všetkým prajem veľa, preveľa zdravia, lebo práve v tejto dobe viac ako inokedy, doceňujeme jeho hodnotu. No a k tej vianočnej pohode vám chcem popriať aj niečo osobného. Možno pre niektorých to bude nepochopiteľné a bezvýznamné želanie. Verím však, že mnohí mu budú rozumieť. Úprimne vám želám, aby ste aspoň cez tieto sviatky nedostávali neželané maily, či SMS-ky a netelefonovali vám tí, s ktorými sa nechcete, ani nemáte chuť rozprávať.

Šťastné a láskyplné Vianoce
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 5   0
21:02:19 16.12.2021 [7624] Nevhodný príspevok?
Vianoce patria všetkým.

No bohužiaľ nie všetci z nás si ich dokážu užiť… Naša organizácia „POMÁHAJME SI ONLINE o. z.“ už tretí rok pripravuje tradičné štedrovečerné jedlo desiatkam ľuďom bez domova. Pridajte sa k nám a kúpte štedrú večeru niekomu, kto na jej chuť už možno dávno zabudol.

Viac na https://stedravecera.sk/
Hodnotenie: 0   0
14:02:46 25.11.2021 [7620] Nevhodný príspevok?
🚨 Prosime o ZDIEĽANIE A HĽADANIE nezvestnej osoby 🚨

Opakovane hľadanie
NEZVESTNÁ OSOBA - HAGARA MATEJ

Priezvisko: HAGARA
Meno: Matej
Dátum narodenia: 19.02.2000
Štátna príslušnosť : SR
Bydlisko : Nováky
Dátum vyhlásenia : 21.11.2021
Dôvod pátrania : Nezvestná osoba
Vyhlasujúci útvar : OO PZ Nováky

Popis osoby:
Výška: 174 cm
Postava: štíhla
Vlasy: svetlohnedé
Oči: modro-zelené.

Oblečenie:
Neuvedené.

Matej odišiel z domu 20.11.2021 vo večerných hodinách. Rodine sa neozýva.
Ak uvidíte, nájdete hľadanú osobu ihneď volajte linku polície ( 158) a následne

HAKA CPPO 0910 111 533.

Zverejnené so súhlasom príbuzných alebo na základe vyhlásenia pátrania po nezvestných / hľadaných osobách PZ SR

Ďakujeme za pomoc a zdielanie

WEB : www.hakasystem.eu
INSAGRAM: www.instagram.com/hakapatranie
Nonstop linka HAKA 0910 666 910

Hodnotenie: 0   0
22:52:05 20.11.2021 [7614] Nevhodný príspevok?
Mal som sen. objavil som sa na mieste, bol tam veľmi veľký a ťažký kríž, a niesol som ho na chrbte na vysokú horu. jak som šiel po strmej hore kríž bol ťažší a ťažší, po ceste som stretol istých ľudí ktorý ma odrádzali od toho aby som šiel až na vrch. ,, hovorili to nikdy nezvládneš ostaň tu, alebo ch´d touto jednoduchšou cestou okolo hory. no ja som zobral kríž a niesol som ho až na vrch. bola tam istá diera, veľkosťou, kde by sa dal vložiť hranol kríža. A tak som dlho a ťažko zdvíhal kríž až kým nezapadol do toho miesta. potom ku mne prišiel neznámi muž oblečený ako mladý biskup pristúpil ku mne. Pozdravil ma a povedal pozdrav ,, Karola ´´ potom preletela okolo toho kríža biela holubica. neskôr som zistil že to bol ,, Wojtila ´´ až tri dni nato pri spovedi keď mi farár pri spovedi ukázal obraz s mladým biskupom.

Neviete niekto čo mal tento sen znamenať?
Hodnotenie: 0   0
18:39:08 11.11.2021 [7606] Nevhodný príspevok?
V mojom príspevku šlo o viac aspektov. Vrátim sa však k lístiu. Ozaj by ma zaujímalo, za čo sú v budove MU sediaci a dobre platení dvaja riadici pracovníci (skôr by som povedal, že zamestnanci), keď v meste nevidno živej duše. "Nie sú ľudia... Nie sú peniaze..." A aký dosah majú sa svoju lukratívnu budovu - bývalý Dom kultúry, že sa tam robia nákupy. Že by kupovali krompáče, lopaty, alebo iný materiál, to mi známe nie je.
Stačí pohľa z okna a toto všetko by nemuselo byť. Na lístie sa sšak zabudlo už aj minulého roku.
https://stevard222.rajce.idnes.cz/Novaky/

Hodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Energetici a investicie, výpadky elektriny, problémy s produkciou
Odoberatelia elektriny na Hornej Nitre majú problém s častými výpadkami v sieti. Kým v domácnostiach si na to už zvykli, firmám spôsobujú krátkodobé opakujúce sa výpadky veľké škody v produkcii. Na situáciu sme sa pozreli vo včerajšom Klube komunálnej politiky. Nájdete ho v archíve alebo v podcastoch RTVS.
zobraziť podrobnosti »
13.01.2022
Očkovanie 21.12.2020
Mesto Nováky oznamuje, že termín očkovania 21. decembra je pre veľký záujem zaplnený. Dňa 21. decembra budú v Dome kultúry zaočkovaní všetci občania, ktorí boli zaregistrovaní na uvedený termín.
zobraziť podrobnosti »
19.12.2021
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.