Online 2 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Rôzne / Iné
271 príspevkov
Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
11:37:01 31.03.2022 [7655] Nevhodný príspevok?
HAHA, to isto. S týmto človekom na stoličke primátora sa okrem nezákonnej, na čierno vysielajúcej, TV Nováky nedá čakať nič iné. Nerieši ani dôležitejšie veci a nie základné veci ako pripomienka transportu do koncentračných táborov. Snáď už sa ľudia poučili a po tom čo on vystrája (hlavne to vidno v tej nelegálnej TV Nováky), tak už ho nebude voliť ani tých 500 ľudí čo naposledy.
Hodnotenie: 0   0
09:37:13 25.03.2022 [7654] Nevhodný príspevok?
Dňa 25. marca 1942 bol z Popradu vypravený prvý transport slovenských Židov do nacistického koncentračného a vyhladzovacieho tábora Auschwitz. Do vagónov, pôvodne určených na prepravu dobytka, muselo nastúpiť až 1.000 ľudí, z čoho väčšinu tvorili ženy a deti.... Aj z Novák odchádzali tieto transporty. Dnes je 80 rokov od prvého transportu. Aj mesto Nováky si pripomína túto tragickú udalosť? Či zas nič?
Hodnotenie: 0   0
18:05:53 30.01.2022 [7644] Nevhodný príspevok?
Za Mgr. Petrom Bošiakom.
Dovolím si nadviazať na veľmi pekný, ale zároveň veľmi smutný príspevok priateľa Ľ. Dzuráka. Odišiel nám náš spoločný kamarát Mgr.Peter Bošiak.
Občas, veľmi nepravidelne sme sa s Petrom stretávali na kus reči v obľúbenej reštaurácii. Ja pri pivku, on pri čajíčku. Vinou prebiehajúcej kovidovej pandémie sme sa ale nevideli viac, ako celé 2 roky.Komunikovali sme spolu hlavne cez telefón, prípadne internet. On zrazu odišiel -náhle a bez rozlúčky. Ťažko sa mi hľadajú slová, už ho niet a toľko sme si toho ešte mali povedať.
Tak ako mne, ani jemu neboli ľahostajné pomery v našom meste. Obaja sme si čosi "odkrútili" pri "správe vecí verejných." On ako posledný "predrevolučný" predseda mestského národného výboru a ja ako prvý "porevolučný" prednosta mestského úradu. Pre niekoho možno úplne nepochopiteľná kombinácia kamarátov. A predsa, pri troche nadhľadu nič nenormálne. Ako som už uviedol, ide predsa o správu vecí verejných a tie je nutné spravovať tak v diktatúre ako i demokracii, alebo monarchii. Vždy to totiž tak bolo a aj bude, že ľudia sa rodia, žijú a zomierajú. V tom potom tkvie zmysel, tajomstvo a krása tejto práce. Peter určite zanechal po sebe nezmazateľnú pečať svojho pôsobenia v našom - jeho meste Nováky. Počas jeho pôsobenia na MNV probudlo v Novákoch viacero významných objektov. Napadá ma v tomto momente napríklad krytá plaváreň (dnes už mimo prevádzky), poliklinika, predajňa zeleniny (za potokom, dnes je z nej reštaurácia), dom smútku, dom služieb, sieň obradov a bola zrekonštruovaná kúria. Boli vybudované bytovky na UL. M.Bela. V dôchodkovom veku viacerým občanom mesta i mimo mesta pomohol aj ako advokát.
Peter hlavne však nadovšetko miloval svoju rodinu. Manželku, deti a vnúčence. Neraz to bola ústredná téma našich rozhovorov. Na svojich potomkov bol mimoriadne hrdý.
Zbohom Peter, budeš nám chýbať. Odpočívaj v pokoji.
V. Richter
Hodnotenie: 3   0
16:09:00 30.01.2022 [7643] Nevhodný príspevok?
Odišiel nám skvelý človek a úprimný kamarát.

Žiaľ, takto to už na tomto svete chodí. Všetko je v ňom ohraničené, včítane nášho života. Aj keď si všetci uvedomujeme tento zákon života, odchod blízkeho človeka a kamaráta vždy veľmi zarmúti. Takto nejako to bolo, keď som sa dnes v noci dozvedel z SMS-ky, že Peťo Bošiak prehral svoj boj s ťažkou a zákernou chorobou. V poslednom čase vinou pandémie Covidu, sme boli v kontakte len cez telefón. Aj keď som vedel, že je dlhší čas chorý, z telefonátov som nikdy nevycítil, nejaký smútok, či nostalgiu. Naopak, snažil sa pozitívne myslieť a rozvíjal debaty nielen o komunálnej, ale aj tej veľkej politike. Z jeho slov som vždy vycítil, že týmto veciam rozumie, že čerpá zo svojich bohatých životných skúseností. Nakoniec nielen vykonával, ale aj úspešne zvládol mnohé dôležité pracovné funkcie v našom meste. Občania si ho však asi najlepšie pamätajú, ako predsedu Mestského národného výboru v Novákoch. Osobne som presvedčený, že v tom čase to bola pre naše mesto tá najlepšia voľba. Priamy, čestný, človek s jasnými životnými hodnotami, ochotný vždy poradiť, či pomôcť, to bol Peťo Bošiak. No a to všetko mu zostalo aj keď si svoj život užíval ako dôchodca. Možno vtedy si už mohol povedať, že dosť bolo politiky, dosť starosti o svoje mesto, pre ktoré urobil maximum. To by však nebol Peťo, ktorý by takto rozmýšľal. Osud Novák, atmosféra a život v ňom, to bolo to o čo sa vždy zaujímal, čo mu ležalo na srdci. Tí, ktorí čítali jeho príspevky na tejto stránke, mi to asi potvrdia. Aj keď veľakrát boli kritického charakteru, boli veľmi adresné, presné, s cieľom napraviť nedostatky i zlepšiť atmosféru v meste. Osobne som z jeho príspevkov nikdy nevycítil, zlosť, nenávisť, nepriateľstvo, ponižovanie, či dehonestovanie. Proste písal tak, ako to cítil a verejne to aj na tejto stránke prezentoval. Samozrejme nie každému sa to páčilo. Nakoniec, aj my dvaja pri vzájomných debatách, sme niekedy mali na veci odlišné názory, no navzájom sme sa rešpektovali. Práve v tom bola sila i čaro nášho priateľstva. Niekedy v minulosti som čítal jednu zaujímavú a krásnu myšlienku.“ Ak máš úprimného priateľa, nepotrebuješ zrkadlo. A treba sa vážne zamyslieť nad tým, keď ťa chváli nepriateľ a kritizuje priateľ. Na tomto bolo postavené naše priateľstvo, takto nejako to fungovalo do posledných dní jeho života.
Ťažko, naozaj veľmi ťažko sa mi píšu tieto vety. Aj som váhal, či ich na tejto stránke zverejniť. Nakoniec rozhodlo to, že aj táto stránka ma s Peťom zbližovala. Svoje názory, ktoré tu prezentoval, vedelo oceniť veľa čitateľov. Budú nám všetkým veľmi chýbať. No a samozrejme Peťo, ako priateľ, budeš mne i Novákom, chýbať ešte viac.
Česť Tvojej pamiatke kamarát.

Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0
19:46:13 06.01.2022 [7638] Nevhodný príspevok?
V službách diabla! Martin Kramara a spolok slovenských biskupov

V súčasnom očistnom dianí na zemi sa musí každý z nás vyfarbiť, aký je. Musí viditeľne ukázať, kde stojí. Či stojí na strane Svetla a jeho hodnôt, alebo na strane temnoty a diabla.
Aj hovorca konferencie biskupov Slovenska Martin Kramara jasne ukázal, kde stojí keď prehlásil, že kresťania si vo vzťahu k vakcinácii nemôžu uplatniť výhradu svedomia. Jeho vyhlásenie plným právom pobúrilo časť veriacich, pretože ich svedomie veľmi citlivo vníma súvislosť vývoja vakcín s potratmi.
https://smeromkzivotu.blogspot.com/2022/01/v-sluzbach-diabla-martin-kramara-spolok.html
Hodnotenie: 0   0
11:02:48 19.12.2021 [7626] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň milí spoluobčania.

„ Život je popretkávaný množstvom ciest a hľadaní. Je šťastím, keď na cestách a pri hľadaní toho krajšieho a lepšieho, nám pomáhajú úprimní priatelia. Len tí, ktorí žijú s hodnotami, vierou v srdci, obklopení priateľmi, žijú šťastne.“

Tak máme pomaly ďalší rok za sebou. Aj tento rok, tak ako tie predošlé, bol náročný a zložitý. Náš život výrazne zmenil Covid 19, ktorý nám zasiahol do života. To, čo bolo ešte pred pár rokmi samozrejmé, sa stáva čoraz vzácnejšie. Áno, doba je zložitá a ťažká, no my si ju mnohokrát svojimi postojmi a správaním robíme ešte ťažšou. Donedávna som bol presvedčený, že práve zložité a ťažké chvíle ľudí zbližujú, robia silnejšími a lepšími. To však, ako sa k sebe správame ma skôr presviedča, že som sa mýlil. Síce jeden politik vyhlásil „Nebojte sa, dobre bude “ no akosi tomu neverím. Naopak verím, že len rodina, priatelia, nemenné hodnoty, vzájomná tolerancia, či rešpekt, nám pomáhajú úspešne zvládať aj túto zložitú dobu. Teda mne určite.
No a aký bol rok 2021 z môjho pohľadu v našom meste? Určite tiež náročný, zložitý, rozporuplný, skrátka nie veľmi šťastný. No tu nebol na vine len Covid, ale mnohokrát aj naše správanie. Samozrejme tí, ktorí sa veľmi nezaujímajú, nestarajú, resp. nekritizujú niektoré veci v meste, to nepociťujú. Je pravda, že som prestal chodiť na mestské zastupiteľstvá, ani nepozerám nespočetné reprízy zo zastupiteľstiev v TV Nováky. Tí, ktorí ma o jeho priebehu informujú ma len utvrdzujú v tom, že je to strata času. Nakoniec, často sa však stretávam s ľuďmi a mám od nich, myslím si hodnoverné informácie o dianí, či atmosfére v meste. Nechcem však teraz na konci tohto roku o týchto veciach písať. Budúci rok bude na to dosť času a priestoru sa k tomu vyjadrovať. Budúci rok totiž bude aj rokom, kde budeme opäť priamo rozhodovať o budúcnosti nášho mesta, atmosfére a živote v ňom. Práve blížiace sa komunálne voľby budú vhodnou príležitosťou pre nás všetkých, zhodnotiť nielen uplynulé obdobie, ale predovšetkým otvorene vyjadriť našu predstavu o budúcnosti nášho mesta. Verím, že aj táto stránka prispeje k prezentácii našich názorov.
Každý z nás prežil tento rok po svojom a v rámci svojich možností určite najlepšie, ako sa dalo. Blíži sa koniec roka a s ním prichádzajú najkrajšie sviatky v našom žití. Treba dať do úzadia to zlé, nešťastné, neúspešné v tomto roku. Naopak, určite v ňom boli aj chvíle a udalosti, ktoré nás zohriali pri srdci a vyčarili úsmev na tvári. Práve pozitívne myslenie je najlepším liekom pre udržanie si zdravia a prekonávanie prekážok. Budúci rok zrejme nebude o nič ľahší, ani jednoduchší, preto treba nabrať nových síl. No a ako som sa už zmienil, bude pre nás aj dôležitý.
Takže čo nám všetkým popriať? Určite krásne a pohodové Vianoce, plné radosti a šťastia. Aby tieto sviatky slúžili na nabratie nových síl, stanovenie si nových cieľov a predsavzatí. K tomu vám všetkým prajem veľa, preveľa zdravia, lebo práve v tejto dobe viac ako inokedy, doceňujeme jeho hodnotu. No a k tej vianočnej pohode vám chcem popriať aj niečo osobného. Možno pre niektorých to bude nepochopiteľné a bezvýznamné želanie. Verím však, že mnohí mu budú rozumieť. Úprimne vám želám, aby ste aspoň cez tieto sviatky nedostávali neželané maily, či SMS-ky a netelefonovali vám tí, s ktorými sa nechcete, ani nemáte chuť rozprávať.

Šťastné a láskyplné Vianoce
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 5   0
21:02:19 16.12.2021 [7624] Nevhodný príspevok?
Vianoce patria všetkým.

No bohužiaľ nie všetci z nás si ich dokážu užiť… Naša organizácia „POMÁHAJME SI ONLINE o. z.“ už tretí rok pripravuje tradičné štedrovečerné jedlo desiatkam ľuďom bez domova. Pridajte sa k nám a kúpte štedrú večeru niekomu, kto na jej chuť už možno dávno zabudol.

Viac na https://stedravecera.sk/
Hodnotenie: 0   0
14:02:46 25.11.2021 [7620] Nevhodný príspevok?
🚨 Prosime o ZDIEĽANIE A HĽADANIE nezvestnej osoby 🚨

Opakovane hľadanie
NEZVESTNÁ OSOBA - HAGARA MATEJ

Priezvisko: HAGARA
Meno: Matej
Dátum narodenia: 19.02.2000
Štátna príslušnosť : SR
Bydlisko : Nováky
Dátum vyhlásenia : 21.11.2021
Dôvod pátrania : Nezvestná osoba
Vyhlasujúci útvar : OO PZ Nováky

Popis osoby:
Výška: 174 cm
Postava: štíhla
Vlasy: svetlohnedé
Oči: modro-zelené.

Oblečenie:
Neuvedené.

Matej odišiel z domu 20.11.2021 vo večerných hodinách. Rodine sa neozýva.
Ak uvidíte, nájdete hľadanú osobu ihneď volajte linku polície ( 158) a následne

HAKA CPPO 0910 111 533.

Zverejnené so súhlasom príbuzných alebo na základe vyhlásenia pátrania po nezvestných / hľadaných osobách PZ SR

Ďakujeme za pomoc a zdielanie

WEB : www.hakasystem.eu
INSAGRAM: www.instagram.com/hakapatranie
Nonstop linka HAKA 0910 666 910

Hodnotenie: 0   0
22:52:05 20.11.2021 [7614] Nevhodný príspevok?
Mal som sen. objavil som sa na mieste, bol tam veľmi veľký a ťažký kríž, a niesol som ho na chrbte na vysokú horu. jak som šiel po strmej hore kríž bol ťažší a ťažší, po ceste som stretol istých ľudí ktorý ma odrádzali od toho aby som šiel až na vrch. ,, hovorili to nikdy nezvládneš ostaň tu, alebo ch´d touto jednoduchšou cestou okolo hory. no ja som zobral kríž a niesol som ho až na vrch. bola tam istá diera, veľkosťou, kde by sa dal vložiť hranol kríža. A tak som dlho a ťažko zdvíhal kríž až kým nezapadol do toho miesta. potom ku mne prišiel neznámi muž oblečený ako mladý biskup pristúpil ku mne. Pozdravil ma a povedal pozdrav ,, Karola ´´ potom preletela okolo toho kríža biela holubica. neskôr som zistil že to bol ,, Wojtila ´´ až tri dni nato pri spovedi keď mi farár pri spovedi ukázal obraz s mladým biskupom.

Neviete niekto čo mal tento sen znamenať?
Hodnotenie: 0   0
18:39:08 11.11.2021 [7606] Nevhodný príspevok?
V mojom príspevku šlo o viac aspektov. Vrátim sa však k lístiu. Ozaj by ma zaujímalo, za čo sú v budove MU sediaci a dobre platení dvaja riadici pracovníci (skôr by som povedal, že zamestnanci), keď v meste nevidno živej duše. "Nie sú ľudia... Nie sú peniaze..." A aký dosah majú sa svoju lukratívnu budovu - bývalý Dom kultúry, že sa tam robia nákupy. Že by kupovali krompáče, lopaty, alebo iný materiál, to mi známe nie je.
Stačí pohľa z okna a toto všetko by nemuselo byť. Na lístie sa sšak zabudlo už aj minulého roku.
https://stevard222.rajce.idnes.cz/Novaky/

Hodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Bane na hornej Nitre skončili, banskí záchranári sú v pohotovosti naďalej. Je otázne dokedy
Banskí záchranári pomáhajú i pri rôznych nešťastiach.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2024
FOTO: Elektráreň Nováky odstavila poslednú turbínu, skončila sa tak výroba elektriny z uhlia
Výroba elektriny a tepla z domáceho hnedého uhlia v Elektrárni Nováky po 70 rokoch definitívne skončila.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Final coal mining cart pulled from Nováky mine
More trains for Christmas holidays, Bratislava outskirts teeming with culture, and a recipe for Christmas baking.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Z nováckej bane vyťažili posledný vozík uhlia, o zamestnanie prídu stovky ľudí
Uzatváranie bane potrvá roky.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.