Online 3 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7626 v téme Rôzne / Iné zo dňa 11:02:48 19.12.2021
Dobrý deň milí spoluobčania.

„ Život je popretkávaný množstvom ciest a hľadaní. Je šťastím, keď na cestách a pri hľadaní toho krajšieho a lepšieho, nám pomáhajú úprimní priatelia. Len tí, ktorí žijú s hodnotami, vierou v srdci, obklopení priateľmi, žijú šťastne.“

Tak máme pomaly ďalší rok za sebou. Aj tento rok, tak ako tie predošlé, bol náročný a zložitý. Náš život výrazne zmenil Covid 19, ktorý nám zasiahol do života. To, čo bolo ešte pred pár rokmi samozrejmé, sa stáva čoraz vzácnejšie. Áno, doba je zložitá a ťažká, no my si ju mnohokrát svojimi postojmi a správaním robíme ešte ťažšou. Donedávna som bol presvedčený, že práve zložité a ťažké chvíle ľudí zbližujú, robia silnejšími a lepšími. To však, ako sa k sebe správame ma skôr presviedča, že som sa mýlil. Síce jeden politik vyhlásil „Nebojte sa, dobre bude “ no akosi tomu neverím. Naopak verím, že len rodina, priatelia, nemenné hodnoty, vzájomná tolerancia, či rešpekt, nám pomáhajú úspešne zvládať aj túto zložitú dobu. Teda mne určite.
No a aký bol rok 2021 z môjho pohľadu v našom meste? Určite tiež náročný, zložitý, rozporuplný, skrátka nie veľmi šťastný. No tu nebol na vine len Covid, ale mnohokrát aj naše správanie. Samozrejme tí, ktorí sa veľmi nezaujímajú, nestarajú, resp. nekritizujú niektoré veci v meste, to nepociťujú. Je pravda, že som prestal chodiť na mestské zastupiteľstvá, ani nepozerám nespočetné reprízy zo zastupiteľstiev v TV Nováky. Tí, ktorí ma o jeho priebehu informujú ma len utvrdzujú v tom, že je to strata času. Nakoniec, často sa však stretávam s ľuďmi a mám od nich, myslím si hodnoverné informácie o dianí, či atmosfére v meste. Nechcem však teraz na konci tohto roku o týchto veciach písať. Budúci rok bude na to dosť času a priestoru sa k tomu vyjadrovať. Budúci rok totiž bude aj rokom, kde budeme opäť priamo rozhodovať o budúcnosti nášho mesta, atmosfére a živote v ňom. Práve blížiace sa komunálne voľby budú vhodnou príležitosťou pre nás všetkých, zhodnotiť nielen uplynulé obdobie, ale predovšetkým otvorene vyjadriť našu predstavu o budúcnosti nášho mesta. Verím, že aj táto stránka prispeje k prezentácii našich názorov.
Každý z nás prežil tento rok po svojom a v rámci svojich možností určite najlepšie, ako sa dalo. Blíži sa koniec roka a s ním prichádzajú najkrajšie sviatky v našom žití. Treba dať do úzadia to zlé, nešťastné, neúspešné v tomto roku. Naopak, určite v ňom boli aj chvíle a udalosti, ktoré nás zohriali pri srdci a vyčarili úsmev na tvári. Práve pozitívne myslenie je najlepším liekom pre udržanie si zdravia a prekonávanie prekážok. Budúci rok zrejme nebude o nič ľahší, ani jednoduchší, preto treba nabrať nových síl. No a ako som sa už zmienil, bude pre nás aj dôležitý.
Takže čo nám všetkým popriať? Určite krásne a pohodové Vianoce, plné radosti a šťastia. Aby tieto sviatky slúžili na nabratie nových síl, stanovenie si nových cieľov a predsavzatí. K tomu vám všetkým prajem veľa, preveľa zdravia, lebo práve v tejto dobe viac ako inokedy, doceňujeme jeho hodnotu. No a k tej vianočnej pohode vám chcem popriať aj niečo osobného. Možno pre niektorých to bude nepochopiteľné a bezvýznamné želanie. Verím však, že mnohí mu budú rozumieť. Úprimne vám želám, aby ste aspoň cez tieto sviatky nedostávali neželané maily, či SMS-ky a netelefonovali vám tí, s ktorými sa nechcete, ani nemáte chuť rozprávať.

Šťastné a láskyplné Vianoce
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 5   0

Kladne hodnotil:
19.12.2021 12:33:15 novacan33
19.12.2021 21:56:08 Vladimír
19.12.2021 22:12:58 Pbošiak
20.12.2021 15:08:39 Milan Oršula
21.12.2021 10:57:08 Jana K
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Energetici a investicie, výpadky elektriny, problémy s produkciou
Odoberatelia elektriny na Hornej Nitre majú problém s častými výpadkami v sieti. Kým v domácnostiach si na to už zvykli, firmám spôsobujú krátkodobé opakujúce sa výpadky veľké škody v produkcii. Na situáciu sme sa pozreli vo včerajšom Klube komunálnej politiky. Nájdete ho v archíve alebo v podcastoch RTVS.
zobraziť podrobnosti »
13.01.2022
Očkovanie 21.12.2020
Mesto Nováky oznamuje, že termín očkovania 21. decembra je pre veľký záujem zaplnený. Dňa 21. decembra budú v Dome kultúry zaočkovaní všetci občania, ktorí boli zaregistrovaní na uvedený termín.
zobraziť podrobnosti »
19.12.2021
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.