Online 2 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Rôzne / Iné
256 príspevkov
Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
19:48:16 24.12.2020 [7490] Nevhodný príspevok?
Prečo sme v takejto situácii? A ako sa z nej dostať?


To čo prežívame v súčasnosti nemá z globálneho hľadiska na našej planéte obdobu. Hovorí sa, že takejto výzve svet nečelil od druhej svetovej vojny. Či si to chceme priznať alebo nie, okolo nás prebieha niečo výnimočné, o čom sa bude ešte dlho hovoriť. Niečo, čo na dlhé obdobie poznamená národy zeme.
http://vaznost-doby.bloger.cz/Vystrahy/Preco-sme-v-takejto-situacii-A-ako-sa-z-nej-dostat
Hodnotenie: 0   0
16:11:58 19.12.2020 [7489] Nevhodný príspevok?
„Náš život je popretkávaný množstvom ciest a ľudských hľadaní. Je šťastím, keď na týchto cestách, pri hľadaní toho lepšieho a krajšieho nám pomáhajú tí, ktorých máme radi a úprimní priatelia. Len tí, ktorí žijú s láskou a vierou v srdci, ktorí majú úprimných priateľov, žijú šťastne.“

Dobrý deň vážení spoluobčania.

Vianoce, s nimi aj blížiaci sa koniec roka, sú určite tým najúžasnejším obdobím v našom živote. Aj keď v ďalšom roku budeme opäť o rok starší, predsa tento čas je v našom živote výnimočný. Je dobré, že práve teraz sa snažíme aspoň podvedome zabudnúť na to zlé, resp. na to, čo sme v tomto roku nezvládli, ale naopak, bude prevládať radosť zo stretnutí a strávenia šťastných i príjemných chvíľ aspoň s tými najbližšími. Žiaľ aj to bude v tomto roku veľmi obmedzené. Iste, tento rok nebol pre nikoho z nás ani ľahký, ani jednoduchý. Zákerný nepriateľ Covid 19 zasiahol do života každého z nás. Obmedzil našu slobodu, spoločenský život, cestovanie, stretnutia s priateľmi. To čo bolo doteraz pre nás úplnou samozrejmosťou, začína byť vzácnosťou. Neviem, či aj vám vážení spoluobčania, ale mne osobne, veľmi chýbajú pravidelné stretnutia s priateľmi, s ľuďmi, ktorých si vážim, ktorých mám rád. Určite v živote každého z nás je rodina prvoradá, no stretnutia s priateľmi, sú aspoň pre môj život taktiež dôležité. Takže tento rok nebol, teda z môjho pohľadu ten, na ktorý budem len s radosťou spomínať. Na druhej strane si však myslím, že sme ho spoločne, aj napriek nepríjemným opatreniam zvládli. Aj preto je dobré, že sú tu Vianoce, aby sme zažili trošku radosti, pohody, šťastia v kruhu tých najbližších, aby sme s úsmevom na tvári, s odhodlaním a novými predsavzatiami privítali rok 2021. Tak ako celý rok, aj tieto Vianoce, či privítanie Nového roku bude žiaľ iné. Zrejme zložitý bude aj rok 2021. Nebude ľahší, ani jednoduchší, skôr ťažký a náročný. Budeme však skúsenejší a možno i lepšie pripravení. Takže čo si zaželať???
Predovšetkým zdravie všetkým, lebo to je pre šťastný a spokojný život to najdôležitejšie. Možno viac porozumenia a rešpektovania iných názorov. Keďže som pravidelným prispievateľom tejto stránky, tak jej prajem, aby tu v roku 2021 odznelo čo najviac príspevkov od nových pisateľov. Viem síce, že nie každý občan má ku Com-ke kladný vzťah, alebo názor, no vedzte, práve pre demokraciu, pluralitu názorov, je nesmierne dôležité i šťastím, že ju máme. Ponúka totiž občanom iný pohľad na dianie v meste. Pisateľom, ktorí sem píšu želám, aby tu uverejňovali vždy myšlienky z hlbokého presvedčenia a nikdy sa neznížili k dehonestovaniu a vulgarizmom. No a nakoniec mojim tu píšucim priateľom želám, aby sa nedali ničím a nikým odradiť a verejne presadzovali svoj názor, či postoj. No a tak trošku pod čiarou im želám, aby v roku 2021 nedostávali nevyžiadané maily a nemuseli blokovať nechcené telefonáty.
Vážení spoluobčania, priatelia, uvedomujem si, že som tak ako vy, len bežný občan nášho mesta. Takže určite nie som ten najpovolanejší, kto by vám mal zaželať niečo k Vianociam. Rozhodol som sa však využiť pre svoj ostatný príspevok v tomto roku, túto stránku. Veď bola vytvorená pre nás, občanov Novák. Využime teda tieto sviatky na nabratie nových síl a odhodlania. Ten nový rok z môjho pohľadu, nebude určite o nič ľahší, ako bol tento. Aby sme ho zvládli potrebujeme:

„Zdravie, lebo je vzácne,
šťastie, lebo je potrebné
lásku, lebo je krásna.“

To vám všetkým úprimne a zo srdca želám.
S úctou
Ľubo Dzurák

Hodnotenie: 5   0
18:56:58 19.11.2020 [7478] Nevhodný príspevok?
Slovensko ako testovacie laboratórium síl temna!

Prečo sa v druhej vlne svetovej pandémie pristúpilo k celoplošnému testovaniu obyvateľstva jedine na Slovensku? Prečo toto testovanie prezentoval premiér Matovič ako našu jedinú záchranu od cesty do pekla? Prečo sa ceste do pekla nerozhodol zabrániť prostredníctvom podobného testovania nikto iný?

Viac sa dozviete na:

http://vaznost-doby.bloger.cz/Vystrahy/Slovensko-ako-testovacie-laboratorium-sil-temna
Hodnotenie: 0   0
15:17:08 06.11.2020 [7471] Nevhodný príspevok?
„ To, že nás nemá niekto rád a máme aj nepriateľov dokazuje, že máme aj zásluhy. Borne „

Dobrý deň vážení spoluobčania.

Myslím si, resp. sa snažím nepoučovať ľudí, ktorí toho v živote dosiahli viac, ako ja. Naopak, vážim si ich za to čo dosiahli, čo pre iných spravili. No niekedy sa nevyhnem tomu, aby som im niečo neporadil. Vladko Richter je môj, dovolím si povedať priateľ a vážim si, že aj ja som jeho priateľ, teda aspoň dúfam. Je to človek, ktorý pre naše mesto urobil nesmierne veľa. Keby sme všetci urobili len polovicu z toho čo on, tak život a nažívanie v Novákoch je úplne v inom leveli. Keďže možnosť stretnúť sa v dnešnej dobe je takmer nulová, tak využívam túto stránku a dovolím si mu dať, takto verejne jednu radu. Vladko nereaguj na nejaký, nič nehovoriaci nick. Drž sa jedného síce starého, ale veľmi poučného výroku, ktorý vyslovil v dávnej dobe rímsky filozof a politik Seneca. „Nikdy nehovor pravdu tomu, kto si ju nezaslúži.“ Vladko ver, nejaký nick si ju nezaslúži.
Ja som dnes ráno dostal od jedného občana dve SMSky. Jedna sa týkala niektorých ľudí v Novákoch, v druhej pisateľ spomínal nejakého "hornonitrianskeho Kočnera." Neviem prečo to poslal mne? Že by tým myslel mňa??? Samozrejme, že som mu neodpovedal, lebo mi to jednoducho nestálo za to. Preposlal som ju však, pár dobrým priateľom nielen v regióne, ale aj na Slovensku. Úmyselne som však neuviedol meno tvorcu tejto správy, aby ich to neovplyvnilo pri reakcii. Odpovede nedali na seba dlho čakať. Nebudem ich teraz zverejňovať, lebo ani táto osoba si nezaslúži vedieť to, čo si o úrovni jeho SMSky, tým aj jeho myslenia, moji skutoční priatelia a ľudia, čo toho v živote veľa dokázali, myslia. Nakoniec, teraz by to nemalo ani žiadny význam. No obe SMSky som si uložil, ako aj odpovede mojich priateľov. Možno raz? No uvidím?
Teraz si zrejme mnohí z Vás položia otázku : Čo týmto chcel básnik povedať? Chcel som len vyzdvihnúť silu priateľstva, ktorá je vzácna hlavne v zložitých a ťažkých životných chvíľach. Práve rady priateľov, ich podpora ich otvorenosť, je v takýchto chvíľach neoceniteľná. Nakoniec o tom hovorí aj výrok neznámeho autora.
„ Dobrí a úprimní priatelia sú ako hviezdy na nebi. Aj keď ich nevidíme, vieme, že tam sú.“

S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0
19:37:40 29.10.2020 [7461] Nevhodný príspevok?
Koronavírus ako trest Boží so všetkými dôsledkami!


Tento článok by nevznikol, keby som náhodou nezachytil názor na súčasnú koronavírusou krízu, ktorý sa začína čoraz viacej rozširovať medzi obyčajnými ľuďmi. A prostí ľudia hovoria, že je to trest Boží. Že nás to Boh trestá.

Viac sa dozviete na:

http://vaznost-doby.bloger.cz/Vystrahy/Koronavirus-ako-trest-Bozi-so-vsetkymi-dsledkami
Hodnotenie: 0   0
10:30:14 26.10.2020 [7453] Nevhodný príspevok?
A tak sa tu máme.

Dobrý deň vážení spoluobčania.
Tak sa zdá, že víkendové dni budú vybraní občania včítane mňa, obšťastňovaní aj nevyžiadanými e- mailami od nášho p. primátora. Napriek tomu , že ho mnohí upozorňujú, že si to neželajú a žiadajú od neho, aby ich mailovú adresu vymazal zo svojho adresára, p. primátor to akosi nie a nie akceptovať. Vypadá to tak, že si na to budeme musieť zvyknúť, čo však neznamená, že sa s tým máme zmieriť a nekritizovať takúto prax . Len verím, že p. primátor pri výberovom konaní, komu zaslať svoje maily, neporušuje žiadne predpisy. Teraz je totiž každý tender ostro sledovaný. Bol by som naozaj nerád, keby mala z toho hlava mesta nejaké problémy. No nie sú to len nevyžiadané maily, ale aj nechcené telefonáty. Už 2x som na tejto stránke napísal, že určitému občanovi nebudem zatiaľ dvíhať telefón. Telefón však vyzváňa ďalej. Je to vytrvalý chlapec. Veď priatelia, kto z vás, keby som mu cca 50 krát nezdvihol telefón, by mi zavolal aj 51 krát???? Mnohí mi radili zablokovať číslo, ale on je taký vynaliezavý, že mi volá aj z iného mobilu. Tak sa s tým netrápim. No uvažujem, že by som p. primátorovi napísal list so žiadosťou, aby tohto pána prijal na úrade a ocenil ho cenou primátora za vytrvalosť. Myslím, že by si to zaslúžil.
Vrátim sa však k atmosfére žitia v našom meste. Kto si pozorne prečítal zdôvodnenie Peťa Bošiaka, prečo nemá ani najmenší záujem diskutovať o čomkoľvek s p. primátorom a kto dokáže čítať aj medzi riadkami, veľmi ľahko pochopí v akej atmosfére tu žijeme. A to občania, ešte našťastie nepoznajú obsah víkendových mailov od p. primátora. Kdeže je ten predvolebný sľub o akejsi hrubej čiare? Zrejme v komunálnych voľbách vsadil terajší primátor na osvedčené heslo :“ Občania voľte mňa, lebo to čo ja vám sľúbim, to vám nikto nesplní.“ Rešpektujem však to, že žijú v meste občania, ktorí sú spokojní s tým, čo sa v Novákoch deje a možno majú aj radosť z toho, ako tu p. primátor niektorých občanov dehonestuje, uráža, ako im ubližuje. No na druhej strane a to by si mal p. primátor uvedomiť a rovnako ako ja rešpektovať, že sú tu aj občania, ktorí jednoducho s jeho krokmi a spôsobmi spravovania mesta nesúhlasia. Tak sa bránia a v rámci svojich možností to aj kritizujú. No a dovolím si povedať, že na rozdiel od p. primátora veľmi slušne a adresne. Veď aj ja by som sa mohol vyjadriť k tomu, čo v mailoch p. primátor píše, že sú to obyčajné ....... , nie nebudem sa vyjadrovať ako on. Raz mi priateľ povedal. Ak niečo odsudzuješ, tak pri reakcii na to, nikdy neklesni na tú istú úroveň, lebo potom budeš rovnaký. Priatelia, ja naozaj nechcem byť rovnaký. Radšej sa budem vždy snažiť nájsť z takýchto situácií nejaké východisko. Takže ako ďalej v našom meste? Momentálne nevidím šancu na nejakú výraznú zmenu. Niektorí budeme naďalej dehonestovaní a trestaní za svoje názory a postoje, čo zrejme budeme musieť pretrpieť, no môžeme a budeme sa brániť. Nie však tak, ako by nám to rád niekto nariadil. Využijeme k tomu svoje možnosti a hlavne svoju slušnú úroveň, tak ako doteraz. No a do budúcna? Pre zlepšenie atmosféry v meste vidím zatiaľ len dve možnosti. Buď p. primátor vymení neposlušných občanov, alebo neposlušní občania sa pokúsia vymeniť primátora.
Na záver opäť niečo z tej mojej múdrej knihy,
„ Zmyslom života ľudí, by malo byť navzájom si pomáhať. Ak to nedokážeme, tak by sme nemali aspoň ubližovať.“ Dalai Lama

S úctou
Ľubo Dzurák,
Hodnotenie: 6   0
13:30:33 24.10.2020 [7448] Nevhodný príspevok?
„ Tak ako peniaze nezaručujú bohatstvo, tak aj vzdelanie nezaručuje múdrosť „
Dobrý deň vážení spoluobčania.
Aj keď túto myšlienku vyslovil neznámy autor, stojí za povšimnutie i zamyslenie sa. Tak som sa zamyslel a začal som hľadať rozdiel medzi múdrosťou a vzdelaním. Skutočnú múdrosť získavame na svojej životnej ceste, postupným nadobúdaním hodnôt a presvedčenia. Vzdelanie nám dávajú školy, kde okrem vedomostí získavame aj primerané etické hodnoty, ktoré určujú predovšetkým naše správanie sa v živote. Vzdelaný človek s dobrým etickým základom, je zväčša človek slušný, chápavý, prajný, pozitívne mysliaci. Takýto človek nikomu úmyselne neškodí, neubližuje, nad nikoho sa nepovyšuje, nikoho nedehonestuje. Pre život každého z nás je šťastím i veľkým darom, ak vzdelanie kráča ruka v ruke s múdrosťou. Práve ľudí a tých nie je málo, u ktorých sa snúbi vzdelanie s múdrosťou, by sme mali v demokratickej priamej voľbe, posúvať do významných politických i celospoločenských funkcií na všetkých úrovniach. Peťo Bošiak správne poukázal na to, že nielen vo veľkej politike, ale aj v tej komunálnej nám chýbajú práve takéto osobnosti. Keďže to perfektne vystihol v jednej vete, tak si ju dovolím ešte raz citovať, aby som zvýraznil jej význam :
„ Mnohí z nich, bez akýchkoľvek základných čŕt, ktoré by dominovali v ich osobnostných vlastnostiach až tak, aby spájali ľudí ku vzájomnému porozumeniu, rešpektovaniu, aby použili výsledky nadobudnuté štúdiom, k pokore, slušnosti, vzájomnej úcte a porozumenie, etike a morálky. „
Možno aj preto, že neuprednostňujeme vo voľbách práve takéto kritéria, nám chýbajú charizmatickí vodcovia, tak ako na to Peťo správne poukazuje. Tým určite však nechcel povedať, že by sme na Slovensku, v každom meste, či obci nemali takéto osobnosti. Ľudia sa žiaľ mnohokrát vo voľbách riadia inými predstavami. Mnohokrát a na to aspoň ja nenachádzam žiadne logické vysvetlenie, ľudia volia do funkcií a to nielen primátorských, či starostovských, ale aj poslaneckých, či už komunálnych, alebo celoslovenských ľudí, ktorí nemajú ani šajnu o veľkej, či komunálnej politike. No a po voľbách mnohí len neveriacky krútime hlavami. Osobne ja pri voľbe uprednostňujem múdrosť pred vzdelaním. Múdrosť človeka v sebe totiž zahrňuje aj pokoru a úctu ku všetkým občanom, bez rozdielu koho volili. Samotné vzdelanie tú pokoru a úctu žiaľ nezaručuje. Toto poznanie mi dal sám môj život. Po tzv. nežnej som mal tú česť vyše 10 rokov viesť vyše 500 člennú okresnú organizáciu SDĽ, ktorá bola hodnotená ako jedna z najlepších a najaktívnejších v rámci Slovenska. Len vďaka mojej pokore a úcte ku každému členovi sa nám spoločne, zvýrazňujem spoločne, podarilo vytvoriť taký kolektív, na ktorý som ešte aj dnes, keď už SDĽ viac ako 15 rokov neexistuje, právom hrdý. Takže múdrosť ktorá obsahuje pokoru, úctu a ďalšie ušľachtilé ľudské vlastnosti o ktorých písal aj Peťo, by mala byť rozhodujúcim faktorom pri každej našej voľbe. To je aspoň podľa mňa cesta nielen k lepšiemu, ale i spokojnejšiemu a šťastnejšiemu životu. Ak však budeme rozhodovať len podľa sympatií, kamarátstva ...., môže sa ľahko stať, že miesto pokory a úcty k nám si zvolíme ľudí, pre ktorých bude viac znamenať vlastné ego, ako my.
Dalo by sa na túto tému ešte veľa toho napísať a možno sa k podobnej úvahe ešte niekedy vrátim. Nakoniec teraz bude na to ďaleko viac času, lebo Covid 19 zatiaľ na body vyhráva, no verím, že je to len otázka času, keď sa to zmení a spoločne ho vyženieme z našej krajiny.
Takže ako takmer vždy, zakončím to citátom z tej mojej múdrej citátovej knihy, ktorú mi pred rokmi darovali, kto iní, ako priatelia z SDĽ.,
„Narcisti sú nebezpečnejší, ako egoisti. Zatiaľ čo egoista len vidí svoju jedinečnosť, neomylnosť, bohorovnosť a s tým sa uspokojí, narcista navyše trestá a ubližuje tým, ktorí to nevidia.“
Toľko citát, ktorý je zbytočne komentovať.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0
21:29:11 22.10.2020 [7444] Nevhodný príspevok?
Dobrý večer vážení spoluobčania.

Niektorí spoluobčania, žiaľ aj pán primátor majú názor, že táto stránka je mafiánska, resp. slúži len na diskreditáciu nášho primátora. Samozrejme je to ich názor, ktorý aj keď s ním nesúhlasím, môžem len rešpektovať. Môj názor je našťastie diametrálne odlišný. Vážení verte, keby som bol len trošku presvedčený o tom, že niekto túto stránku vytvoril len preto, aby diskreditoval hocikoho v našom meste, nenapísal by som sem ani vetu. Verím, že takto rozmýšľajú všetci, ktorí sem píšu, ako aj drvivá väčšina tých, ktorí na túto stránku pravidelne chodia. Osobne som sa na tejto stránke dozvedel množstvo nielen zaujímavých informácií, ale z článkov prispievateľov, môžem nielen poznať ich názory na život a atmosféru v meste, ale dá sa nad mnohými príspevkami zamyslieť, dokonca aspoň ja, aj niečím obohatiť. To je pre mňa to rozhodujúce. Rovnako veľmi oceňujem, že pisatelia sa neznižujú k žiadnym invektívam, dehonestovaniu, urážkam, či vulgárnym slovám.
Prečo tento netypický úvod? Bol by som rád, keby na tejto stránke, ľudia vyjadrovali svoj názor, nielen na to čo sa deje v našom meste, aj keď to by malo byť prioritou, ale aj na veci a situácie, ktoré prináša život a tak isto i svoje pohľady na veľkú politiku. Aj tá je totiž neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Už roky píšem svoje názory do rôznych novín, no najčastejšie do Nového Slova, aj keď je dnes len internetové. Práve včera mi v ňom vyšiel ostatný príspevok na veľmi aktuálnu tému – boj s Covidom 19. Nemyslím si, že moje názory sú vždy správne, no píšem tak ako to vidím, cítim, no a samozrejme vždy sa pod to podpíšem. Nikdy som totiž nenapísal príspevok, pod ktorý by som sa nepodpísal. Takže skúsim dať sem príspevok v plnom znení tak, ako som ho napísal pred dvoma dňami a ako mi bol včera uverejnený. Uvedomujem si že dnes je už situácia trošku iná a možno zajtra, či pozajtra, to už nebude pravda. Takže toto je moja predvčerajšia úvaha o boji s pliagou dnešnej doby Covidom 19.

S úctou
Ľubo Dzurák


Aby sa myšlienka Matoviča, nestala matom pre Slovensko


Nové Slovo
STREDA 21. OKTÓBER 2020
Ľubo Dzurák

Hovorí sa, že ak dobrú myšlienku nesprávne realizujeme, môže mať úplne opačný výsledok, ako z nej očakávame. Mám osobne obavu, že takto nejako dopadne aj nápad premiéra o celoplošnom testovaní. Nemám naozaj žiadne výhrady proti tejto myšlienke. Nakoniec, kto z nás by nechcel vyhnať Covid-19 nielen zo Slovenska, ale aj z celej planéty. Jediné, čo mi na tom prekáža, že je to klasická politická myšlienka. Keby s takýmto nápadom a jeho realizáciou prišli odborníci zo zdravotníctva a ďalších blízkych či súvisiacich oblastí, určite by sa rozplynuli vo mne všetky pochybnosti o správnosti tohto kroku. Dokonca som presvedčený, že by sme nepotrebovali ani médiá, aby nás presvedčili zúčastniť sa na testovaní.

Žiaľ namiesto odborného riešenia problému tu máme politické riešenie. Politici riešia naše zdravie. Ak premiér povedal, že to čo vymyslel, je svetový unikát a budeme prví na svete, tak si myslím, že svetový unikát bude hlavne v tom, že na Slovensku nie lekári, ale politici liečia ľudí. Lekári sú tu len na to, aby aplikovali do praxe ich výmysly či predstavy. To, že sa stal z Covidu-19 politický, a nie zdravotný problém, o tom sa presviedčame v rôznych debatách v našich médiách. Protichodnými teóriami a názormi, sme doslova každodenne zaplavovaní. No a občan laik, nevie, čo si má z toho vybrať. Či veriť zdravotníkom, ktorí dvíhajú varovný prst, alebo politikom, ktorí v tom vidia geniálnu vec.

Vážení politici, tu sa nehrá o fazuľky, plagiáty, kamarátske tendre, politické body. Tu ide o naše zdravie, naše životy. Takže jediní, kto by mal k tomuto hovoriť a dať jasné stanovisko, sú lekári a zdravotníci. Ak nie, tak ich zrušme a nech nás liečia politici. (Pardon, to bol len nepodarený vtip.) Politikov si volíme pre niečo úplne iné. Na Slovensku je to, žiaľ, akosi všetko naopak. Osobne som si to predstavoval tak, že odborníci z oblasti zdravotníctva prídu s návrhom na riešenie a politici, teda vláda, zabezpečia realizáciu. Tu naopak s návrhom prichádza politik a zdravotníctvo zabezpečuje.

No čo už, žijeme v krajine neobmedzených možností. Sám som zvedavý, ako to všetko dopadne. Žijem v malom meste, kde zrejme nebudú veľké rady na testovanie, tak osobne sa toho zúčastním, aj keď odborníci tvrdia, že výsledok, či už negatívny alebo pozitívny treba brať s veľkou rezervou. Neviem však, ako ma toto opatrenie a absolvovanie testu bude chrániť v ďalších týždňoch a mesiacoch.

Ak sa aj Slovensko, ľudovo povedané vyčistí od tejto pliagy, čo ostatný svet? Zavrieme hranice, uzavrieme sa do bubliny a budeme čakať, kedy Covid zmizne aspoň v susedných krajinách? Som úplný laik, no viem, že Covid-19 je nebezpečný vírus, ktorého sa testovaním nezbavíme. Máme však šancu poraziť ho vtedy, ak to budú riešiť len tí, ktorí tomu naozaj rozumejú a vedia ako na to. Politici nech radšej riešia zlepšenie našej životnej úrovne, nech sa snažia vylepšovať svoju politickú kultúru. Nech konečne začnú robiť to, prečo sme im dali vo voľbách dôveru.
Hodnotenie: 5   0
11:38:14 19.10.2020 [7441] Nevhodný príspevok?
Ahojte.

Po prečítaní tých správ od primátora mesta Nováky Ing. Dušana Šimku, mám pocit, že využijem oznam mesta „Oznam - povinnosť registrácie chovu ošípaných“ a hneď ho zaregistrujem. Skutočne nemôže byť pri zmysloch keď toto vypisuje. Mám pocit, že nerieši nič iné, len to jeho klamanie na MsZ a jedinú osobu v meste. Skutočné do plaču. A to, ako sa chová k žene, ktorá pracuje na úrade, to asi ani nebudem komentovať, to už celé mesto vie koľko žien z tohto mesta už vyhnal.

Ostatným spoluobčanom prajem pekný deň, dnes zrejme aj slnečný.

Janka
Hodnotenie: 1   0
19:58:22 18.10.2020 [7440] Nevhodný príspevok?
„ Rozdeľuj a panuj, je múdre motto. Ešte lepšie je však: Zjednocuj a veď. „ Johan Wolfgan Goethe


Dobrý podvečer vážení spoluobčania.

Jesenné daždivé obdobie určite nepatrí, medzi to krajšie obdobie nášho života. Je to však obdobie, keď sa môžeme viac zamýšľať nad životom, ktorý práve žijeme, viac ako inokedy siahame po knihe, pozeráme staré fotky, či videa. Dnes je to všetko ešte umocnené, že tu máme nevítaného hosťa - Covid 19. Čím skôr ho vyhnať z našej krajiny, je asi túžbou každého z nás. Ja v týchto dňoch okrem dobrodružnej literatúry častejšie beriem do rúk Knihu citátov od Martina Podolana. Kniha má vyše 900 strán, na každej 15-20 citátov. Samozrejme sa to nedá čítať ako román, lebo množstvo výrokov vyžaduje zamyslenie sa. Tie citáty boli síce vyslovené v rôznych storočiach, no majú jedno spoločné. Hovoria o živote. Hovoria o tom, že tu bolo vždy dobro a zlo, láska i nenávisť, zákernosť i úprimnosť, priateľstvo i podlosť, chvála i znevažovanie ..... Prečo to píšem? Tento víkend, teda hlavne sobota bola dňom, keď moja spomienková idylka bola narušená množstvom e-mailov. Najskôr som mal úmysel hádzať všetky do koša, no po prečítaní niektorých som si uvedomil, že aj keď sa ma priamo netýkajú, predsa sa ma ako občana veľmi týkajú. Nebudem sa teraz, tak ako som sľúbil, zmieňovať o ich obsahu, ani k nim vyjadrovať. Možno aj k tomu sa časom dostanem. Tie e-maily však jasne dokumentujú a poukazujú na atmosféru v meste. Priznám sa, že som bol šokovaný hlavne obsahom e-mailov p. primátora. Od človeka, ktorý nám tu rozpráva, že bol 7x zvolený, by som čakal niečo úplne iné, profesionálnejšie. Ak si p. primátor dôkladne prečíta svoje e-maily, veľmi rýchlo a ľahko zistí, prečo s ním nechce nikto komunikovať, prečo tí, ktorých pozýva na MsZ, či do mestskej TV, jeho ponuky odmietajú. Navyše vo svojom ostatnom príspevku som, myslím si, pomerne jasne naznačil, že na určité veci reagovať nebudem. Napriek tomu, mi aj cez víkend na mobile vyhrávala pieseň „Balada o Johnovi a Yoko.“ No čo už, aj v Novákoch zrejme žijú ľudia, ktorí si myslia, že môžu všetko. Takže ak bude zverejnený tento príspevok, môžem zase očakávať zvonenie mobilu, SMS, či e-mail. Mne žiaľ zatiaľ nezostane nič iné, len to rešpektovať. Uznávam, tak mi treba. Keby som mlčky na to všetko pozeral a staral sa len sám o seba, mohol som si teraz užívať pohodu klídek a tabáček. No čo už, život není žádne peříčko. A možno je to aj dobré, aspoň môžeme v ňom otestovať svoje schopnosti, danosti a možnosti.
Vážení spoluobčania som naozaj smutný z atmosféry v našom meste. Ako keby to zlo, čo sa na nás valí z Covidu 19 nám v Novákoch nestačilo a potrebujeme ešte aj nejakú tú čerešničku na torte. Politici nielen vo svete, na Slovensku, ale i v Novákoch sú okrem iného zvolení aj na to, aby vzniknuté problémy odborne nielen riešili, ale aby aj odstraňovali, či znižovali napätie v spoločnosti, v našom prípade v Novákoch.
A tak, ako už tradične dám citát, ktorý som si dnes prečítal. Proste sa mi zapáčil:
„ Aj tí, ktorí dočasne sedia na tých najvyšších stoličkách, by si mali uvedomiť, že sedia len na svojom zadku. „ Montaigne

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
Vo veku sto rokov a osem mesiacov zomrel najstarší československý baník Karol Mikuláš
Život Karola Mikuláša bol spätý s baníctvom a hornou Nitrou.
zobraziť podrobnosti »
14.03.2023
Marián Miština je novým prednostom mestského úradu, vzdal sa funkcie poslanca
Mestský úrad v Novákoch má nového prednostu, Jána Martinu v tejto pozícii strieda Marián Miština.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2023
Slovenské elektrárne plánujú ukončiť prevádzku elektrárne Nováky koncom budúceho roka
Celý proces od ukončenia výroby elektrickej energie a tepla až po transformáciu celého areálu a prípravu na ďalšie využitie bude trvať niekoľko rokov.
zobraziť podrobnosti »
22.11.2022
Transparentnému psychopatovi Ing. Dušanovi Šimkovi zrazu vadí kamera
Deň pred konaním komunálnych volieb, psychopat bol nepríčetný, už mu zrejme všetko vadilo, zamkol zamestnancov v budove mestského úradu v Novákoch. V súvislosti s dosluhujúcim primátorom Šimkom a ním mnoho krát proklamovanou transparentnosťou, je na mieste otázka, prečo ak žiada transparentnosť, mu v tomto prípade vadila kamera?
zobraziť podrobnosti »
15.11.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.