Online 2 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7440 v téme Rôzne / Iné zo dňa 19:58:22 18.10.2020 Nevhodný príspevok?
„ Rozdeľuj a panuj, je múdre motto. Ešte lepšie je však: Zjednocuj a veď. „ Johan Wolfgan Goethe


Dobrý podvečer vážení spoluobčania.

Jesenné daždivé obdobie určite nepatrí, medzi to krajšie obdobie nášho života. Je to však obdobie, keď sa môžeme viac zamýšľať nad životom, ktorý práve žijeme, viac ako inokedy siahame po knihe, pozeráme staré fotky, či videa. Dnes je to všetko ešte umocnené, že tu máme nevítaného hosťa - Covid 19. Čím skôr ho vyhnať z našej krajiny, je asi túžbou každého z nás. Ja v týchto dňoch okrem dobrodružnej literatúry častejšie beriem do rúk Knihu citátov od Martina Podolana. Kniha má vyše 900 strán, na každej 15-20 citátov. Samozrejme sa to nedá čítať ako román, lebo množstvo výrokov vyžaduje zamyslenie sa. Tie citáty boli síce vyslovené v rôznych storočiach, no majú jedno spoločné. Hovoria o živote. Hovoria o tom, že tu bolo vždy dobro a zlo, láska i nenávisť, zákernosť i úprimnosť, priateľstvo i podlosť, chvála i znevažovanie ..... Prečo to píšem? Tento víkend, teda hlavne sobota bola dňom, keď moja spomienková idylka bola narušená množstvom e-mailov. Najskôr som mal úmysel hádzať všetky do koša, no po prečítaní niektorých som si uvedomil, že aj keď sa ma priamo netýkajú, predsa sa ma ako občana veľmi týkajú. Nebudem sa teraz, tak ako som sľúbil, zmieňovať o ich obsahu, ani k nim vyjadrovať. Možno aj k tomu sa časom dostanem. Tie e-maily však jasne dokumentujú a poukazujú na atmosféru v meste. Priznám sa, že som bol šokovaný hlavne obsahom e-mailov p. primátora. Od človeka, ktorý nám tu rozpráva, že bol 7x zvolený, by som čakal niečo úplne iné, profesionálnejšie. Ak si p. primátor dôkladne prečíta svoje e-maily, veľmi rýchlo a ľahko zistí, prečo s ním nechce nikto komunikovať, prečo tí, ktorých pozýva na MsZ, či do mestskej TV, jeho ponuky odmietajú. Navyše vo svojom ostatnom príspevku som, myslím si, pomerne jasne naznačil, že na určité veci reagovať nebudem. Napriek tomu, mi aj cez víkend na mobile vyhrávala pieseň „Balada o Johnovi a Yoko.“ No čo už, aj v Novákoch zrejme žijú ľudia, ktorí si myslia, že môžu všetko. Takže ak bude zverejnený tento príspevok, môžem zase očakávať zvonenie mobilu, SMS, či e-mail. Mne žiaľ zatiaľ nezostane nič iné, len to rešpektovať. Uznávam, tak mi treba. Keby som mlčky na to všetko pozeral a staral sa len sám o seba, mohol som si teraz užívať pohodu klídek a tabáček. No čo už, život není žádne peříčko. A možno je to aj dobré, aspoň môžeme v ňom otestovať svoje schopnosti, danosti a možnosti.
Vážení spoluobčania som naozaj smutný z atmosféry v našom meste. Ako keby to zlo, čo sa na nás valí z Covidu 19 nám v Novákoch nestačilo a potrebujeme ešte aj nejakú tú čerešničku na torte. Politici nielen vo svete, na Slovensku, ale i v Novákoch sú okrem iného zvolení aj na to, aby vzniknuté problémy odborne nielen riešili, ale aby aj odstraňovali, či znižovali napätie v spoločnosti, v našom prípade v Novákoch.
A tak, ako už tradične dám citát, ktorý som si dnes prečítal. Proste sa mi zapáčil:
„ Aj tí, ktorí dočasne sedia na tých najvyšších stoličkách, by si mali uvedomiť, že sedia len na svojom zadku. „ Montaigne

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0

Kladne hodnotil:
18.10.2020 20:13:11 Vladimír
18.10.2020 20:35:13 Pbošiak
19.10.2020 10:08:21 Milan Oršula
26.10.2020 11:58:52 Jana K
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky
Meno:
Heslo:
Bane na hornej Nitre skončili, banskí záchranári sú v pohotovosti naďalej. Je otázne dokedy
Banskí záchranári pomáhajú i pri rôznych nešťastiach.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2024
FOTO: Elektráreň Nováky odstavila poslednú turbínu, skončila sa tak výroba elektriny z uhlia
Výroba elektriny a tepla z domáceho hnedého uhlia v Elektrárni Nováky po 70 rokoch definitívne skončila.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Final coal mining cart pulled from Nováky mine
More trains for Christmas holidays, Bratislava outskirts teeming with culture, and a recipe for Christmas baking.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Z nováckej bane vyťažili posledný vozík uhlia, o zamestnanie prídu stovky ľudí
Uzatváranie bane potrvá roky.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.