Online 4 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7453 v téme Rôzne / Iné zo dňa 10:30:14 26.10.2020
A tak sa tu máme.

Dobrý deň vážení spoluobčania.
Tak sa zdá, že víkendové dni budú vybraní občania včítane mňa, obšťastňovaní aj nevyžiadanými e- mailami od nášho p. primátora. Napriek tomu , že ho mnohí upozorňujú, že si to neželajú a žiadajú od neho, aby ich mailovú adresu vymazal zo svojho adresára, p. primátor to akosi nie a nie akceptovať. Vypadá to tak, že si na to budeme musieť zvyknúť, čo však neznamená, že sa s tým máme zmieriť a nekritizovať takúto prax . Len verím, že p. primátor pri výberovom konaní, komu zaslať svoje maily, neporušuje žiadne predpisy. Teraz je totiž každý tender ostro sledovaný. Bol by som naozaj nerád, keby mala z toho hlava mesta nejaké problémy. No nie sú to len nevyžiadané maily, ale aj nechcené telefonáty. Už 2x som na tejto stránke napísal, že určitému občanovi nebudem zatiaľ dvíhať telefón. Telefón však vyzváňa ďalej. Je to vytrvalý chlapec. Veď priatelia, kto z vás, keby som mu cca 50 krát nezdvihol telefón, by mi zavolal aj 51 krát???? Mnohí mi radili zablokovať číslo, ale on je taký vynaliezavý, že mi volá aj z iného mobilu. Tak sa s tým netrápim. No uvažujem, že by som p. primátorovi napísal list so žiadosťou, aby tohto pána prijal na úrade a ocenil ho cenou primátora za vytrvalosť. Myslím, že by si to zaslúžil.
Vrátim sa však k atmosfére žitia v našom meste. Kto si pozorne prečítal zdôvodnenie Peťa Bošiaka, prečo nemá ani najmenší záujem diskutovať o čomkoľvek s p. primátorom a kto dokáže čítať aj medzi riadkami, veľmi ľahko pochopí v akej atmosfére tu žijeme. A to občania, ešte našťastie nepoznajú obsah víkendových mailov od p. primátora. Kdeže je ten predvolebný sľub o akejsi hrubej čiare? Zrejme v komunálnych voľbách vsadil terajší primátor na osvedčené heslo :“ Občania voľte mňa, lebo to čo ja vám sľúbim, to vám nikto nesplní.“ Rešpektujem však to, že žijú v meste občania, ktorí sú spokojní s tým, čo sa v Novákoch deje a možno majú aj radosť z toho, ako tu p. primátor niektorých občanov dehonestuje, uráža, ako im ubližuje. No na druhej strane a to by si mal p. primátor uvedomiť a rovnako ako ja rešpektovať, že sú tu aj občania, ktorí jednoducho s jeho krokmi a spôsobmi spravovania mesta nesúhlasia. Tak sa bránia a v rámci svojich možností to aj kritizujú. No a dovolím si povedať, že na rozdiel od p. primátora veľmi slušne a adresne. Veď aj ja by som sa mohol vyjadriť k tomu, čo v mailoch p. primátor píše, že sú to obyčajné ....... , nie nebudem sa vyjadrovať ako on. Raz mi priateľ povedal. Ak niečo odsudzuješ, tak pri reakcii na to, nikdy neklesni na tú istú úroveň, lebo potom budeš rovnaký. Priatelia, ja naozaj nechcem byť rovnaký. Radšej sa budem vždy snažiť nájsť z takýchto situácií nejaké východisko. Takže ako ďalej v našom meste? Momentálne nevidím šancu na nejakú výraznú zmenu. Niektorí budeme naďalej dehonestovaní a trestaní za svoje názory a postoje, čo zrejme budeme musieť pretrpieť, no môžeme a budeme sa brániť. Nie však tak, ako by nám to rád niekto nariadil. Využijeme k tomu svoje možnosti a hlavne svoju slušnú úroveň, tak ako doteraz. No a do budúcna? Pre zlepšenie atmosféry v meste vidím zatiaľ len dve možnosti. Buď p. primátor vymení neposlušných občanov, alebo neposlušní občania sa pokúsia vymeniť primátora.
Na záver opäť niečo z tej mojej múdrej knihy,
„ Zmyslom života ľudí, by malo byť navzájom si pomáhať. Ak to nedokážeme, tak by sme nemali aspoň ubližovať.“ Dalai Lama

S úctou
Ľubo Dzurák,
Hodnotenie: 6   0

Kladne hodnotil:
26.10.2020 11:07:39 Pbošiak
26.10.2020 11:50:08 Milan Oršula
26.10.2020 11:58:35 Jana K
26.10.2020 12:05:23 Vladimír
26.10.2020 14:45:52 Emma
27.10.2020 12:53:28 Pavol P.
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.