Online 2 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Rôzne / Iné
271 príspevkov
Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
15:05:31 15.10.2020 [7438] Nevhodný príspevok?
„ Pojmy pomsta, trest a odmena do slušnej politiky nepatria. „ Bismarck

Dobrý deň vážení spoluobčania.

Som rád, že ešte stále dokážem odhadnúť kroky, taktiku i úskoky súpera. Poznať dokonale súpera, to je cesta k úspechu. Ak som minule napísal, že po mojom príspevku čakám cinknutie SMS, e- mailu, či zvonenie mobilu s piesňou „Balada o Johnovi a Yoko,“ tak som to dobre odhadol. Majú to tí chlapci dobre rozdelené. Jedna z dvojičiek vyvoláva, druhá vypisuje. Niekedy mám dojem, že to robí len jeden. No a taktiež som rád, že nie som sám, čo si musí 2x prečítať príspevok, aby tomu porozumel. Takže mimoriadne pre dvojičky budem citovať seba samého zo svojho príspevku ešte raz, dúfajúc, že to už pochopia. „ No mám pre takýchto ľudí dve správy. Ako to už v živote chodí, jednu zlú a druhú dobrú. Začnem tou zlou. Telefón im zatiaľ nezdvihnem a na e-maily, či SMS neodpoviem.“ Tú dobrú správu nech si prečítajú v mojom príspevku sami. Obom sa však ospravedlňujem, že to už jasnejšie a dôraznejšie nedokážem napísať. Inak povedané, aj keď ma v e-mailoch jeden z nich žiada, čo mám uverejniť, či napísať, tak to pre mňa akosi neplatí. Zatiaľ sa cítim aj v našom meste ako slobodný, svojprávny a samostatne mysliaci človek. No a vyhrážka, že ak to neuverejním, tak to bude spomenuté na MsZ v priamom prenose??? Ak si pán primátor myslí, že toto je vec, ktorá by mala byť prerokovaná na MsZ, ak je toto pre ďalší rozvoj nášho mesta prioritou, ak mesto nemá na riešenie dôležitejšie veci, tak prosím. Čo ja stým???
Vážení priatelia, mňa naozaj mrzí, že vás možno mnohých zaťažujem svojimi príspevkami a možno mnohým ako sa hovorí, sa z toho otvára nožík vo vrecku. Chápem vás a jediné čo vám môžem povedať, aby ste ma nečítali. Na rozdiel od MsZ, kde poslanci musia sedieť a počúvať aj to, s čím vnútorne nesúhlasia, na túto stránku chodí a číta ju každý dobrovoľne. Teda aspoň si myslím, že to nikomu nikto nenariaďuje, resp. ho o to nežiada.
No a na záver, ako tradične dám, ani nie citát, ale niečo, čo som si z rôznych výrokov sám poskladal :
„Pre úspech v politike je veľmi dôležité, ak do nej vstúpime v správnej dobe a v správny čas. Ešte dôležitejšie je však, ak z nej v správny čas odídeme. „
Éto vsio.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0
13:16:16 14.10.2020 [7436] Nevhodný príspevok?
„ Ľudia s mocou si postupne zvykajú na vedomie svojej neomylnosti, čím preceňujú svoje možnosti a schopnosti.“ Volkogonov

Dobrý deň vážení spoluobčania.

Tento citát som už zrejme použil v niektorom zo svojich príspevkov, no niektoré sú tak výnimočné, že si ich treba pripomínať častejšie. Nestáva sa mi, že by som si niečo musel prečítať dvakrát, aby som úplne pochopil obsah toho, čo čítam. ( no čo už asi naozaj starnem ) Príspevok od p. Rada Oršulu som si musel naozaj ešte raz prečítať, lebo som jednoducho nechápal, že takéto niečo môže niekto napísať a už vôbec nie, hlava mesta. Som síce zvyknutý od dvojičky dostávať niečo podobné, ale od primátora??? Chcel som tento príspevok ohodnotiť palcom, ale sám neviem, či hore, alebo dole. Hore možno preto, lebo p. Oršula ho uverejnil. No obsahom? Jedine palcom dole. Som však rád, že to uverejnil. Nie preto, aby nás ľudia ľutovali, ale aby pochopili, čo sa tu deje. Totiž už dlhší čas, niektorí z nás na tejto stránke upozorňujú na to, že sú tu určití občania psychicky prenasledovaní formou SMSiek, e-mailov i prostredníctvom nováckej TV. Síce jeden pisateľ sem pred časom napísal, že on nepociťuje, žiadne psychické prenasledovanie, či vydieranie. Plne mu verím, lebo keby sme písali ako on, ani my by sme takéto správy, telefonáty nedostávali. No slovíčko „keby“ v živote znamená len výhovorku, resp. strčenie hlavy do piesku pred realitou. Život ma naučil vážiť si práve ľudí, ktorí sa neboja pomenovať veci správnym slovom. Som rád, že žijú aj v našom meste. Svojimi príspevkami sa nesťažujú, ani neplačú nad tým, že sú znevažovaní a osočovaní. Práve naopak, snažia sa poukázať na zlú atmosféru v našom meste. A verte vážení spoluobčania, tá sa nešíri z tejto stránky, ale žiaľ z miesta, ktoré by nás malo všetkých bez ohľadu na názor chrániť a pomáhať nám. Či je tomu tak, to už nechám na každého čitateľa tejto stránky.
Aby som však nebol len kritický, predsa však s jednou vetou z príspevku p. Oršulu súhlasím. Citujem :A blíži sa čas, že ich bude poznať celá SR..“ Bol by som naozaj rád, keby sa to splnilo, no nemyslím si, že by sa tým niekto v Košiciach, Žiline, či Bratislave zaťažoval. To si musíme vyriešiť sami!
Takže miesto záveru dám citát, ktorý je podľa môjho názoru vhodný pre súčasnú atmosféru v našom meste.
„Je obdivuhodné, ako často mávajú obyčajní a jednoduchí ľudia pravdu. Je však smutné, ako zriedkavo a zložito ju majú možnosť presadiť. „ Mongestern

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0
10:15:56 14.10.2020 [7435] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň Vážení spoluobčania.

Konečne začal primátor mesta reagovať. Síce nie na moje otázky, ktoré som mu zasielal od marca, lebo som hľadal informácie pre občanov ohľadne pandémie, ale po nociach z mobilu takto:

-------------------------

primator@novaky.sk <primator@novaky.sk>
Tue, Oct 13, 2020 at 9:55 PM
To: Rado Oršula <***********@gmail.com>

Na gaunerov a podvodníkov teraz už prišlo!
Stále ste zalezený ako,, potkan"!
A neustále,, zamorujete" novácke prostredie!
Verte mi, že ľudia v Novákoch už veľmi dobre poznajú gaunerov a podvodníkov!!!!
A už sa blíži čas, že ich bude poznať celá SR......

Odoslané z môjho mobilného telefónu Huawei

-------------------------

primator@novaky.sk <primator@novaky.sk>
Tue, Oct 13, 2020 at 9:56 PM
To: Rado Oršula <***********@gmail.com>

Gauner vždy zostane gaunerom!

Odoslané z môjho mobilného telefónu Huawei

-------------------------

Je tento človek hodný pozície primátora? Samozrejme, že nie. Ale to už dávno vieme.

Pekný deň.

Rado Oršula
Hodnotenie: 1   0
12:00:29 13.10.2020 [7432] Nevhodný príspevok?
Kde sa berie v človeku toľko zla?
Po prečítaní príspevku p. Ľubomíra ma zaujalo z akých podkladov pre uvedený príspevok čerpal. Aj keď som tušil kto je za tým emailom a dokonca čo tam môže byť napísané, prečítal som si ho. Môžem len potvrdiť názor Ľubomíra, že toľko zla nenávisti ale i snahy po pomste a ublíženiu inému človeku zo strany nášho nemenovaného pisateľa emailu, by ste ťažko našli u iného človeka. Vôbec sa nečudujem administrátorovi tejto stránky novaky.com, že zamedzuje prístup na jej diskusné fórum. To, čo dokázal tento človek vyprodukovať poukazovaním a obviňovaním iných z pseodokauz, nad vyprodukovaním ktorých, sa sám, prípadne so svojou dvojičkou podieľal, je hlboko za hranicou morálneho, ale i ľudského dna.
Vrátim sa ale späť k úvodu, kde sa berie v človeku toľko zla. Keďže nie som odborník z oblasti psychológie pomohol som si s internetom. Nech sa páči, prečítajte si https://www.interez.sk/blog/d-faktor-psychologovia-urcili-9-vlastnosti-na-zaklade-ktorych-je-mozne-urcit-kolko-zla-sa-v-ktorom-cloveku-ukryva/ a posúďte, koľko zhody má náš nemenovaný „dobráčiko“ s charakteristikou zlého človeka.
M.O.
Hodnotenie: 3   0
19:30:04 12.10.2020 [7430] Nevhodný príspevok?
Najdôležitejšia vec pri koronavírusových opatreniach chýba!

Keď v minulých dobách čelili naši predkovia pandémiám veľkého rozsahu, pristupovali k ním úplne iným spôsobom, než my dnes. Videli v nich výstražne zdvihnutý prst Boží, upozorňujúci ich na to, že robia niečo zle.

Viac sa dozviete na:

http://vaznost-doby.bloger.cz/Vystrahy/Najdlezitejsia-vec-pri-koronavirusovych-opatreniach-chyba
Hodnotenie: 0   0
12:59:39 12.10.2020 [7429] Nevhodný príspevok?
Nehas, čo ťa nepáli?

V poslednom čase, akoby sa roztrhlo vrece s nevyžiadanými e-mailami i SMS-kami. Osobne by som si asi nemal z nich robiť ťažkú hlavu, lebo som tam spomínaný len okrajovo, takže v zmysle porekadla „ Nehas, čo ťa nepáli“ by som sa mohol nad všetkým len pousmiať, mail, či SMS-ku hodiť do koša a myslieť si, že sa nič hrozného nedeje. No čo ak už zajtra, to bude páliť nielen mňa, ale aj mnohých občanov nášho mesta, ktorí sa odvážia nahlas a verejne prezentovať svoj názor. Vážení, veci verejné sa týkajú nás všetkých a medzi to patrí, aj atmosféra v našom meste a život v ňom. V tom sa môžeme asi všetci zhodnúť.
Naivne som si myslel, že v mojom veku ma už nič nemôže prekvapiť, že sa už nemám čo naučiť. Omyl vážení. Život je škola, ktorá pokiaľ sme tu, sa nikdy nekončí. Osud, ten beťár, nám vždy niečo prichystá, čo nás núti zamyslieť sa nad životom, ktorý práve žijeme. Mne to zamyslenie spôsobujú práve e-maily, či SMS-ky, ktoré v poslednom čase dostávam. Prepáčte, nebudem menovať ich pisateľov, lebo naozaj mi momentálne nestoja za to. Nebudem z nich ani citovať, lebo to teraz nemá zmysel. Nikdy som si však nemyslel a tom mám už naozaj dosť rokov, že zlo, nenávisť, ješitnosť, bohorovnosť, nadradenosť, môže niekoho doviesť k takýmto vetám, k takémuto obsahu. To však nie je ešte ten najhorší výsledok môjho zamyslenia. Neviem, ako vy priatelia, ale ja, ak mám nejaké výhrady k niekomu, tak si to s ním priamo vybavím a nezaťahujem do toho rodinných príslušníkov. Veď dnes nie je problém zistiť si e-mail, či telefón na hocikoho a odkomunikovať problém priamo s ním. Posielať však tieto maily ich deťom so žiadosťou, aby to zaslali rodičom, na to hádam nie sú ani vhodné slová, možno len slušne povedané – úbohosť. To môžu napísať len ľudia, ktorí sa nevedia tešiť z bežného života, radovať sa zo svojich detí, vnúčat, priateľov a drobných vecí, ktoré nám prináša každodenný život. Doslova geniálne to vyslovil Mark Twain : „Daj každému dňu šancu, aby sa mohol stať najkrajším dňom tvojho života.“
Priatelia, v zmysle tohto citátu sa snažím nielen prežívať jednotlivé dni svojho života, ale aj naň hľadieť a zamýšľať sa, nad jeho jedinečnosťou a krásou. No a práve o takýchto myšlienkach a názoroch, mnohokrát debatujem pri stretnutiach s priateľmi, lebo sú o tom najcennejšom čo máme – o našom živote. Som však rád, že niektoré moje zamyslenia môžem zverejniť aj na tejto stránke. Možno to niektorých prinúti zamyslieť sa nad mojimi vetami, niektorých to nechá ľahostajnými a pripravujem sa aj na to, že niekoho to pobúri a v krátkom čase mi zazvoní telefón, cinkne SMS-ka, či príde nevyžiadaný e-mail stým, že ho urážam a píšem bláznovstvá. Pritom vo svojich príspevkoch neuvádzam žiadne mená. Samozrejme ja na takéto reakcie nereagujem, no usvedčujú ma, že moje uvažovanie je správne, že triafam klinček po hlavičke. No mám pre takýchto ľudí dve správy. Ako to už v živote chodí jednu zlú a druhú dobrú. Začnem tou zlou. Telefón im zatiaľ nezdvihnem a na maily, či SMS-ky neodpoviem. Tá dobrá je v tom, že si ich „skvosty“ starostlivo ukladám. Možno, až príde vhodný čas a doba dobu nájde, ich využijem.
No a čo záverom? Dám opäť jeden citát na zamyslenie:
„ Až keď sa niektorí ľudia dostanú do funkcií a k moci, máme možnosť zistiť, čo sa v nich vlastne skrýva.“ O. Flake
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0
08:09:30 09.10.2020 [7425] Nevhodný príspevok?
https://dabpraha.rozhlas.cz/gauner-7372600
Už som sa raz v niektorom z predchádzajúcich príspevkov vyjadril kriticky na adresu terajšieho primátora Ing.D.Šimku ohľadom občasnej prílišnej expresivity a emocionality v rečovom prejave vo verejnom priestore,spojenej predovšetkým s konaním niektorých osôb z radov občanov,ale aj z radov zamestnancov úradu/bývalý kontrolór,právnik/či už z predchádzajúceho obdobia,alebo aj v súčasnosti.
Vyjadril som názor,že použitie tvrdých expresívnych výrazov /gauner/evokujúcich kriminálne konanie osôb takýmito výrazmi označených nie je dôvodné,pokiaľ sú tieto osoby pertraktované na verejnosti iba na základe súvislostí a podozrení na kriminálne konanie a teda bez rozhodnutia príslušných orgánov na konanie v takýchto veciach určených.
Taktiež oponentne a kriticky k práci primátora sa vyjadrujúcich tých pár občanov na tejto stránke nepovažujem za primerané ich označovanie na verejnosti tvrdými expresívnymi výrazmi,zvlášť ak ide o občanov s nepopierateľne pozitívnym kreditom v očiach občianskej verejnosti.
Ak by som mal zhodnotiť celkovo obraz vytváraný primátorom na verejnosti,tak si pomôžem hláškou z českého filmu“Copak je to za vojáka“ a ktorá asi vystihuje momentálne občianske nálady z diania na našej politickej mini scéne.Teda „Darmo jseš dobrej,když si to pak pokazíš blbostma!“
Hodnotenie: 1   0
19:10:33 08.10.2020 [7424] Nevhodný príspevok?
„ Nijaká doba nemôže byť taká, aby sme v nej stratili svoje hodnoty, presvedčenie a česť.“ Shakespeare

Dobrý podvečer vážení spoluobčania.

Priznávam v poslednom čase sa teším na príspevky tu uverejnené od prispievateľov Peťa Bošiaka a Vlada Richtera. Sú písane nielen veľmi citlivo a ľudsky, hlavne však cítiť z nich život a skúsenosti v ňom nadobudnuté. Je pravdou, že sú kritické k vedeniu mesta, k jeho atmosfére i k samotnému životu v ňom. V žiadnom príspevku som však nepostrehol nevraživosť, zlosť, neúctu, či vulgarizmy a nadávky. No čo už, každý sa zrejme vyjadrujeme tak, ako sme boli vychovávaní. Je to škoda, že práve pán primátor, otec nášho mesta, takto reaguje ani nie tak na kritiku svojich občanov, ale na ich názory. Ja naozaj teraz nechcem tento vzťah primátora k občanom, ktorí prezentujúci svoj názor rozoberať, nakoniec to nie je ani cieľom môjho príspevku. Veď nakoniec i ja, aj keď je pravda, že nie od primátora, ale od spoluobčana dostávam SMSky, kde má pre mňa len oslovenie, Gauner, Zbabelec, Demagóg.... škoda ďalej pokračovať. Priznám sa však, že mi to akosi ani nevadí. Keby mi to napísal človek, ktorého si vážim, ktorý mi je priateľ, tak by ma to mrzelo a určite by som sa nad sebou zamyslel. Mne naozaj nevadí, ak ma takto nazve človek, ktorý mi je viac menej ukradnutý. Viem, že by mi stačilo napísať na tejto stránke príspevok o geniálnosti a neomylnosti nášho primátora o skvelej atmosfére v meste a zo dňa na deň by sa stal z Gaunera, ctihodný občan. Lenže. Lenže kvôli tomu by som musel upustiť od svojich hodnôt, presvedčenia a čo je najhoršie, stratil by som svoju tvár, svoje ja.
Vážení priatelia, práve toto je dôvod môjho príspevku. Je to vyslovenie mojej veľkej vďaky a úcty ľuďom, mojim priateľom, ktorí práve tu zo svojho hlbokého presvedčenia, uverejňujú svoje príspevky. Uverejňujú ich aj napriek tomu, že momentálne nemajú veľkú šancu presadiť svoju pravdu. Práve naopak, sú dehonestovaní, zosmiešňovaní, osočovaní, znevažovaní. Napriek tomu si zachovávajú svoju tvár, svoje presvedčenie, svoje ja.
K tomuto príspevku ma „donútilo“ aj moje zamyslenie sa nad životom. V poslednom čase, akosi častejšie chodím na pohreby priateľov a ľudí, ktorých som si za ich životné postoje vážil. Mnohokrát, žiaľ až na poslednej rozlúčke som sa zo smútočných prejavov dozvedel o výnimočnosti týchto ľudí. Je v tom kus nespravodlivosti, ak si takéto slová nevieme povedať už počas života. Akosi nevieme viac oceniť ľudí, ktorí urobili pre druhých viac, ako pre seba. Myslím si, že práve Peter Bošiak, či Vladimír Richter si zaslúžia iné oslovenie, či úctu, aká sa im momentálne dostáva od nášho primátora. Miesto toho, aby si primátor mesta takýchto ľudí raz do roka pozval na úrad a tým im aj vyjadril úctu a poďakovanie za to, čo pre mesto spravili, sa k nim správa ako k...... nebudem sa radšej vyjadrovať. Škoda pre primátora, mesto, nás všetkých.
Priatelia, takže toto je hlavný dôvod môjho príspevku, toto je výsledok môjho nedávneho zamyslenia sa nad životom. Netvrdím že správne, či výnimočné, ale je moje. Nováky majú množstvo výnimočných ľudí. Snažme sa im to povedať, dať najavo už teraz, keď to môžu pocítiť ako uznanie za svoju prácu, či činnosť. Mnohokrát úprimné slová vďaky sú pre takýchto ľudí ďaleko cennejšie, ako nejaký metál. Neosobujem si právo na poďakovanie takýmto ľudom, lebo nikdy som v Novákoch nezastával žiadne funkcie a som tu len prisťahovalec. Možno si však v ďalších komunálnych voľbách zvolíme za primátora človeka, pre ktorého sa stane poďakovanie a úcta k tým, ktorí tvorili dejiny nášho mestečka samozrejmosťou.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0
19:17:53 01.10.2020 [7415] Nevhodný príspevok?
Moderné ľudstvo spí a sníva svoj sen o materializme! Prebuďme sa!


Dávne indické náboženské systémy hovoria o svete materiálnom, o svete hmoty, ako o svete ilúzie. Vyjadrujú ho pojmom „májá“, čiže ilúzia. Starí Toltékovia o ňom zase hovoria ako o hustom dyme, ktorý nám bráni poznať skutočnú realitu.

Viac sa dozviete na:

http://vaznost-doby.bloger.cz/Na-zamyslenie/Moderne-udstvo-spi-a-sniva-svoj-sen-o-materializme-Prebudme-sa
Hodnotenie: 0   0
23:29:49 30.09.2020 [7412] Nevhodný príspevok?
V príspevku 7402 napísal PB toto:
„Priatelia, klamstvo je klamstvo bez ohľadu, kto ho povie, bez ohľadu na to, či ten, ktorý ho vyslovil je "náš",alebo „proti nám“. „
Nuž teda ak PB najprv napíše ,že M.Š. vydiera a zastrašuje a potom sa vyhne dôsledkom toho to klamstva ďaľším klamstvom pred Komorou Adbokátov Slovenska,tak je čo?Žeby čistý ako padlý sniežik?
A tento človek tu vypisuje čosi o mentálnej dehydratácii a akejsi bubline?Pomaly čo veta ,to bublina vo všetkých pádoch.Takže ako chce pán PB nám občanom s kritickým myslením vysvetliť,ako to teda vlastne s tým vydieraním a zastrašovaním myslel či už politicky,alebo ľudsky?
.V tom je ten rozdiel medzi
realitou a „realitou“.Kritizovať na internete, bezbolestne a pohodlne sa dá čokoľvek,ale postaviť sa pred kameru je viac a tu už končí dilema občana a voliča zároveň nad otázkou, kde je pravda,keď vidí,že ten čo najviac vykrikuje na internete pozvanie na verejnú obhajobu svojich názorov neprijme.
Potom ani niet divu,ak terajší primátor hovorí o absurditách,čo tu PB vypisuje.

Hodnotenie: 0   1
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Bane na hornej Nitre skončili, banskí záchranári sú v pohotovosti naďalej. Je otázne dokedy
Banskí záchranári pomáhajú i pri rôznych nešťastiach.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2024
FOTO: Elektráreň Nováky odstavila poslednú turbínu, skončila sa tak výroba elektriny z uhlia
Výroba elektriny a tepla z domáceho hnedého uhlia v Elektrárni Nováky po 70 rokoch definitívne skončila.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Final coal mining cart pulled from Nováky mine
More trains for Christmas holidays, Bratislava outskirts teeming with culture, and a recipe for Christmas baking.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Z nováckej bane vyťažili posledný vozík uhlia, o zamestnanie prídu stovky ľudí
Uzatváranie bane potrvá roky.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.