Online 3 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Rôzne / Iné
192 príspevkov
Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
10:15:56 14.10.2020 [7435] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň Vážení spoluobčania.

Konečne začal primátor mesta reagovať. Síce nie na moje otázky, ktoré som mu zasielal od marca, lebo som hľadal informácie pre občanov ohľadne pandémie, ale po nociach z mobilu takto:

-------------------------

primator@novaky.sk <primator@novaky.sk>
Tue, Oct 13, 2020 at 9:55 PM
To: Rado Oršula <***********@gmail.com>

Na gaunerov a podvodníkov teraz už prišlo!
Stále ste zalezený ako,, potkan"!
A neustále,, zamorujete" novácke prostredie!
Verte mi, že ľudia v Novákoch už veľmi dobre poznajú gaunerov a podvodníkov!!!!
A už sa blíži čas, že ich bude poznať celá SR......

Odoslané z môjho mobilného telefónu Huawei

-------------------------

primator@novaky.sk <primator@novaky.sk>
Tue, Oct 13, 2020 at 9:56 PM
To: Rado Oršula <***********@gmail.com>

Gauner vždy zostane gaunerom!

Odoslané z môjho mobilného telefónu Huawei

-------------------------

Je tento človek hodný pozície primátora? Samozrejme, že nie. Ale to už dávno vieme.

Pekný deň.

Rado Oršula
Hodnotenie: 1   0
12:00:29 13.10.2020 [7432] Nevhodný príspevok?
Kde sa berie v človeku toľko zla?
Po prečítaní príspevku p. Ľubomíra ma zaujalo z akých podkladov pre uvedený príspevok čerpal. Aj keď som tušil kto je za tým emailom a dokonca čo tam môže byť napísané, prečítal som si ho. Môžem len potvrdiť názor Ľubomíra, že toľko zla nenávisti ale i snahy po pomste a ublíženiu inému človeku zo strany nášho nemenovaného pisateľa emailu, by ste ťažko našli u iného človeka. Vôbec sa nečudujem administrátorovi tejto stránky novaky.com, že zamedzuje prístup na jej diskusné fórum. To, čo dokázal tento človek vyprodukovať poukazovaním a obviňovaním iných z pseodokauz, nad vyprodukovaním ktorých, sa sám, prípadne so svojou dvojičkou podieľal, je hlboko za hranicou morálneho, ale i ľudského dna.
Vrátim sa ale späť k úvodu, kde sa berie v človeku toľko zla. Keďže nie som odborník z oblasti psychológie pomohol som si s internetom. Nech sa páči, prečítajte si https://www.interez.sk/blog/d-faktor-psychologovia-urcili-9-vlastnosti-na-zaklade-ktorych-je-mozne-urcit-kolko-zla-sa-v-ktorom-cloveku-ukryva/ a posúďte, koľko zhody má náš nemenovaný „dobráčiko“ s charakteristikou zlého človeka.
M.O.
Hodnotenie: 3   0
19:30:04 12.10.2020 [7430] Nevhodný príspevok?
Najdôležitejšia vec pri koronavírusových opatreniach chýba!

Keď v minulých dobách čelili naši predkovia pandémiám veľkého rozsahu, pristupovali k ním úplne iným spôsobom, než my dnes. Videli v nich výstražne zdvihnutý prst Boží, upozorňujúci ich na to, že robia niečo zle.

Viac sa dozviete na:

http://vaznost-doby.bloger.cz/Vystrahy/Najdlezitejsia-vec-pri-koronavirusovych-opatreniach-chyba
Hodnotenie: 0   0
12:59:39 12.10.2020 [7429] Nevhodný príspevok?
Nehas, čo ťa nepáli?

V poslednom čase, akoby sa roztrhlo vrece s nevyžiadanými e-mailami i SMS-kami. Osobne by som si asi nemal z nich robiť ťažkú hlavu, lebo som tam spomínaný len okrajovo, takže v zmysle porekadla „ Nehas, čo ťa nepáli“ by som sa mohol nad všetkým len pousmiať, mail, či SMS-ku hodiť do koša a myslieť si, že sa nič hrozného nedeje. No čo ak už zajtra, to bude páliť nielen mňa, ale aj mnohých občanov nášho mesta, ktorí sa odvážia nahlas a verejne prezentovať svoj názor. Vážení, veci verejné sa týkajú nás všetkých a medzi to patrí, aj atmosféra v našom meste a život v ňom. V tom sa môžeme asi všetci zhodnúť.
Naivne som si myslel, že v mojom veku ma už nič nemôže prekvapiť, že sa už nemám čo naučiť. Omyl vážení. Život je škola, ktorá pokiaľ sme tu, sa nikdy nekončí. Osud, ten beťár, nám vždy niečo prichystá, čo nás núti zamyslieť sa nad životom, ktorý práve žijeme. Mne to zamyslenie spôsobujú práve e-maily, či SMS-ky, ktoré v poslednom čase dostávam. Prepáčte, nebudem menovať ich pisateľov, lebo naozaj mi momentálne nestoja za to. Nebudem z nich ani citovať, lebo to teraz nemá zmysel. Nikdy som si však nemyslel a tom mám už naozaj dosť rokov, že zlo, nenávisť, ješitnosť, bohorovnosť, nadradenosť, môže niekoho doviesť k takýmto vetám, k takémuto obsahu. To však nie je ešte ten najhorší výsledok môjho zamyslenia. Neviem, ako vy priatelia, ale ja, ak mám nejaké výhrady k niekomu, tak si to s ním priamo vybavím a nezaťahujem do toho rodinných príslušníkov. Veď dnes nie je problém zistiť si e-mail, či telefón na hocikoho a odkomunikovať problém priamo s ním. Posielať však tieto maily ich deťom so žiadosťou, aby to zaslali rodičom, na to hádam nie sú ani vhodné slová, možno len slušne povedané – úbohosť. To môžu napísať len ľudia, ktorí sa nevedia tešiť z bežného života, radovať sa zo svojich detí, vnúčat, priateľov a drobných vecí, ktoré nám prináša každodenný život. Doslova geniálne to vyslovil Mark Twain : „Daj každému dňu šancu, aby sa mohol stať najkrajším dňom tvojho života.“
Priatelia, v zmysle tohto citátu sa snažím nielen prežívať jednotlivé dni svojho života, ale aj naň hľadieť a zamýšľať sa, nad jeho jedinečnosťou a krásou. No a práve o takýchto myšlienkach a názoroch, mnohokrát debatujem pri stretnutiach s priateľmi, lebo sú o tom najcennejšom čo máme – o našom živote. Som však rád, že niektoré moje zamyslenia môžem zverejniť aj na tejto stránke. Možno to niektorých prinúti zamyslieť sa nad mojimi vetami, niektorých to nechá ľahostajnými a pripravujem sa aj na to, že niekoho to pobúri a v krátkom čase mi zazvoní telefón, cinkne SMS-ka, či príde nevyžiadaný e-mail stým, že ho urážam a píšem bláznovstvá. Pritom vo svojich príspevkoch neuvádzam žiadne mená. Samozrejme ja na takéto reakcie nereagujem, no usvedčujú ma, že moje uvažovanie je správne, že triafam klinček po hlavičke. No mám pre takýchto ľudí dve správy. Ako to už v živote chodí jednu zlú a druhú dobrú. Začnem tou zlou. Telefón im zatiaľ nezdvihnem a na maily, či SMS-ky neodpoviem. Tá dobrá je v tom, že si ich „skvosty“ starostlivo ukladám. Možno, až príde vhodný čas a doba dobu nájde, ich využijem.
No a čo záverom? Dám opäť jeden citát na zamyslenie:
„ Až keď sa niektorí ľudia dostanú do funkcií a k moci, máme možnosť zistiť, čo sa v nich vlastne skrýva.“ O. Flake
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0
08:09:30 09.10.2020 [7425] Nevhodný príspevok?
https://dabpraha.rozhlas.cz/gauner-7372600
Už som sa raz v niektorom z predchádzajúcich príspevkov vyjadril kriticky na adresu terajšieho primátora Ing.D.Šimku ohľadom občasnej prílišnej expresivity a emocionality v rečovom prejave vo verejnom priestore,spojenej predovšetkým s konaním niektorých osôb z radov občanov,ale aj z radov zamestnancov úradu/bývalý kontrolór,právnik/či už z predchádzajúceho obdobia,alebo aj v súčasnosti.
Vyjadril som názor,že použitie tvrdých expresívnych výrazov /gauner/evokujúcich kriminálne konanie osôb takýmito výrazmi označených nie je dôvodné,pokiaľ sú tieto osoby pertraktované na verejnosti iba na základe súvislostí a podozrení na kriminálne konanie a teda bez rozhodnutia príslušných orgánov na konanie v takýchto veciach určených.
Taktiež oponentne a kriticky k práci primátora sa vyjadrujúcich tých pár občanov na tejto stránke nepovažujem za primerané ich označovanie na verejnosti tvrdými expresívnymi výrazmi,zvlášť ak ide o občanov s nepopierateľne pozitívnym kreditom v očiach občianskej verejnosti.
Ak by som mal zhodnotiť celkovo obraz vytváraný primátorom na verejnosti,tak si pomôžem hláškou z českého filmu“Copak je to za vojáka“ a ktorá asi vystihuje momentálne občianske nálady z diania na našej politickej mini scéne.Teda „Darmo jseš dobrej,když si to pak pokazíš blbostma!“
Hodnotenie: 1   0
19:10:33 08.10.2020 [7424] Nevhodný príspevok?
„ Nijaká doba nemôže byť taká, aby sme v nej stratili svoje hodnoty, presvedčenie a česť.“ Shakespeare

Dobrý podvečer vážení spoluobčania.

Priznávam v poslednom čase sa teším na príspevky tu uverejnené od prispievateľov Peťa Bošiaka a Vlada Richtera. Sú písane nielen veľmi citlivo a ľudsky, hlavne však cítiť z nich život a skúsenosti v ňom nadobudnuté. Je pravdou, že sú kritické k vedeniu mesta, k jeho atmosfére i k samotnému životu v ňom. V žiadnom príspevku som však nepostrehol nevraživosť, zlosť, neúctu, či vulgarizmy a nadávky. No čo už, každý sa zrejme vyjadrujeme tak, ako sme boli vychovávaní. Je to škoda, že práve pán primátor, otec nášho mesta, takto reaguje ani nie tak na kritiku svojich občanov, ale na ich názory. Ja naozaj teraz nechcem tento vzťah primátora k občanom, ktorí prezentujúci svoj názor rozoberať, nakoniec to nie je ani cieľom môjho príspevku. Veď nakoniec i ja, aj keď je pravda, že nie od primátora, ale od spoluobčana dostávam SMSky, kde má pre mňa len oslovenie, Gauner, Zbabelec, Demagóg.... škoda ďalej pokračovať. Priznám sa však, že mi to akosi ani nevadí. Keby mi to napísal človek, ktorého si vážim, ktorý mi je priateľ, tak by ma to mrzelo a určite by som sa nad sebou zamyslel. Mne naozaj nevadí, ak ma takto nazve človek, ktorý mi je viac menej ukradnutý. Viem, že by mi stačilo napísať na tejto stránke príspevok o geniálnosti a neomylnosti nášho primátora o skvelej atmosfére v meste a zo dňa na deň by sa stal z Gaunera, ctihodný občan. Lenže. Lenže kvôli tomu by som musel upustiť od svojich hodnôt, presvedčenia a čo je najhoršie, stratil by som svoju tvár, svoje ja.
Vážení priatelia, práve toto je dôvod môjho príspevku. Je to vyslovenie mojej veľkej vďaky a úcty ľuďom, mojim priateľom, ktorí práve tu zo svojho hlbokého presvedčenia, uverejňujú svoje príspevky. Uverejňujú ich aj napriek tomu, že momentálne nemajú veľkú šancu presadiť svoju pravdu. Práve naopak, sú dehonestovaní, zosmiešňovaní, osočovaní, znevažovaní. Napriek tomu si zachovávajú svoju tvár, svoje presvedčenie, svoje ja.
K tomuto príspevku ma „donútilo“ aj moje zamyslenie sa nad životom. V poslednom čase, akosi častejšie chodím na pohreby priateľov a ľudí, ktorých som si za ich životné postoje vážil. Mnohokrát, žiaľ až na poslednej rozlúčke som sa zo smútočných prejavov dozvedel o výnimočnosti týchto ľudí. Je v tom kus nespravodlivosti, ak si takéto slová nevieme povedať už počas života. Akosi nevieme viac oceniť ľudí, ktorí urobili pre druhých viac, ako pre seba. Myslím si, že práve Peter Bošiak, či Vladimír Richter si zaslúžia iné oslovenie, či úctu, aká sa im momentálne dostáva od nášho primátora. Miesto toho, aby si primátor mesta takýchto ľudí raz do roka pozval na úrad a tým im aj vyjadril úctu a poďakovanie za to, čo pre mesto spravili, sa k nim správa ako k...... nebudem sa radšej vyjadrovať. Škoda pre primátora, mesto, nás všetkých.
Priatelia, takže toto je hlavný dôvod môjho príspevku, toto je výsledok môjho nedávneho zamyslenia sa nad životom. Netvrdím že správne, či výnimočné, ale je moje. Nováky majú množstvo výnimočných ľudí. Snažme sa im to povedať, dať najavo už teraz, keď to môžu pocítiť ako uznanie za svoju prácu, či činnosť. Mnohokrát úprimné slová vďaky sú pre takýchto ľudí ďaleko cennejšie, ako nejaký metál. Neosobujem si právo na poďakovanie takýmto ľudom, lebo nikdy som v Novákoch nezastával žiadne funkcie a som tu len prisťahovalec. Možno si však v ďalších komunálnych voľbách zvolíme za primátora človeka, pre ktorého sa stane poďakovanie a úcta k tým, ktorí tvorili dejiny nášho mestečka samozrejmosťou.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0
19:17:53 01.10.2020 [7415] Nevhodný príspevok?
Moderné ľudstvo spí a sníva svoj sen o materializme! Prebuďme sa!


Dávne indické náboženské systémy hovoria o svete materiálnom, o svete hmoty, ako o svete ilúzie. Vyjadrujú ho pojmom „májá“, čiže ilúzia. Starí Toltékovia o ňom zase hovoria ako o hustom dyme, ktorý nám bráni poznať skutočnú realitu.

Viac sa dozviete na:

http://vaznost-doby.bloger.cz/Na-zamyslenie/Moderne-udstvo-spi-a-sniva-svoj-sen-o-materializme-Prebudme-sa
Hodnotenie: 0   0
23:29:49 30.09.2020 [7412] Nevhodný príspevok?
V príspevku 7402 napísal PB toto:
„Priatelia, klamstvo je klamstvo bez ohľadu, kto ho povie, bez ohľadu na to, či ten, ktorý ho vyslovil je "náš",alebo „proti nám“. „
Nuž teda ak PB najprv napíše ,že M.Š. vydiera a zastrašuje a potom sa vyhne dôsledkom toho to klamstva ďaľším klamstvom pred Komorou Adbokátov Slovenska,tak je čo?Žeby čistý ako padlý sniežik?
A tento človek tu vypisuje čosi o mentálnej dehydratácii a akejsi bubline?Pomaly čo veta ,to bublina vo všetkých pádoch.Takže ako chce pán PB nám občanom s kritickým myslením vysvetliť,ako to teda vlastne s tým vydieraním a zastrašovaním myslel či už politicky,alebo ľudsky?
.V tom je ten rozdiel medzi
realitou a „realitou“.Kritizovať na internete, bezbolestne a pohodlne sa dá čokoľvek,ale postaviť sa pred kameru je viac a tu už končí dilema občana a voliča zároveň nad otázkou, kde je pravda,keď vidí,že ten čo najviac vykrikuje na internete pozvanie na verejnú obhajobu svojich názorov neprijme.
Potom ani niet divu,ak terajší primátor hovorí o absurditách,čo tu PB vypisuje.

Hodnotenie: 0   1
18:36:49 30.09.2020 [7411] Nevhodný príspevok?
Blbá a smutná nie je staroba. Blbé a smutné sú tie keci o nej. Miloš Kopecký

Pekný podvečer milí priatelia.

Môj priateľ Peťo Bošiak svojim ostatným príspevkom opäť zvýraznil opodstatnenosť tejto stránky v našom meste. V čase Covidu 19, v čase rôznych príkazov a zákazov, je potrebné, aby sa bežný život a udalosti v ňom úplne nevytratili. Práve v čase keď nám nie je umožnené stretať sa v kluboch na akciách nováckych spoločenských organizácií, ako dúšok pramenistej vody, či dobre vychladeného vínka, dobre padne takýto príspevok na tejto stránke. Nám starším preto, že si aj v tejto dobe na nás niekto spomenie, tým mladším, možno na zamyslenie sa nad životom, jeho hodnotou, lebo aj oni raz budú v našom veku. Nechcem tu zveličovať, velebiť, či umelo vyvolávať úctu k nám, staršej generácii. No pravdou je, že aj vďaka nám, naše mesto patrilo medzi tie, ktoré sa vždy vedelo s problémami a výzvami doby, vždy popasovať a vysporiadať. A verte nebolo to vždy ani ľahké, ani jednoduché. Každá doba, totiž prináša nové problémy, tá minulá, tá dnešná a určite, aj tá budúca. Sila nás občanov je však v tom, že spoločné riešenie problémov by nemalo byť pre nás prekážkou, ale príležitosťou, na ich zvládnutie. To, že sa to v Novákoch darilo, však nebolo nikdy zásluhou jednotlivcov, nech už zastávali akýkoľvek dôležitý post v meste. Áno vždy musí byť niekto predsedom, teraz primátorom v meste, no nikdy by si nemal takýto človek prisvojovať dosiahnuté úspechy v meste. Bez pomoci pracovníkov na úrade, poslancov MsZ i občanov Novák, by sa tu zrejme toho veľa nevybudovalo. Možno by tu neboli mnohé činžiakové domy, ihrisko s umelou trávou a osvetlením, futbalový oddiel s úžasnou tradíciou, Národné vodnopólové centrum, skvelý kanoistický oddiel, ZŠ vďaka ktorým majú malé Nováky osobnosti známe na celom Slovensku, dobre pracujúce spoločenské a záujmové organizácie a mnohé ďalšie veci. To je výsledok práce a činnosti nás všetkých. Aj preto by človek, ktorý teraz stojí a v budúcnosti vďaka našim hlasom bude stáť na čele mesta, by mal ku všetkým občanom pristupovať minimálne s úctou a pokorou. Predovšetkým tá naša staršie generácia za to, čo sme pre toto mesto urobili, si to naozaj zaslúži. Viem, že to teraz môže vyzerať, že sa snažím pochváliť a dať do pozornosti aj sám seba. Ak si to niekto myslí, je mi to ľúto, no nič s tým nespravím. Tak či tak, nedám dopustiť na staršiu generáciu ľudí v tomto meste, aj keď ja som tu len prisťahovalec. Viem totiž, že v živote nie je nič zadarmo a za všetkým ( nehľadaj ženu) hľadaj človeka. Aj preto ma mrzí, ak sa nejaký nick vysloví na tejto stránke o človekovi, ktorý stál aj keď za iného režimu v čele mesta, ako o zašpinenom. Na to už naozaj ťažko nájsť slová. A tak radšej skončím tak, ako som začal, citátom od môjho obľúbeného Miloslava Horníčka.
„ Múdrosť neprichádza vždy s vekom. Niekedy vek prichádza sám.“
PS. Tej našej staršej generácie prajem z príležitosti mesiaca úcty k starším len to, čo sa nedá v živote kúpiť. Zdravie, lásku a úprimných priateľov pri sebe.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0
13:30:46 28.09.2020 [7407] Nevhodný príspevok?
Priatelia,to by bolo do nemoty a tak len takto k písačke lavidu.Nuž, čo už,prajem všetko dobré a veľa duševného zdravia PB.
Hodnotenie: 2   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.