Stránku si prezeráš sám... VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Rôzne / Iné
271 príspevkov
Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
19:27:27 08.09.2020 [7374] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
14:18:33 07.09.2020 [7372] Nevhodný príspevok?
Ale, ale, Lavida.
Dobrý deň vážení spoluobčania.

Nebol by som rád, aby niekto bral tento príspevok ako moju obhajobu Petra. Tým by som ho možno urazil, lebo on to jednoducho nepotrebuje. Som však rád, že konečne sa do diskusie po dlhšom odmlčaní zapojil aj lavida. Už som si myslel, že sa urazil. Otváral som túto stránku s nádejou, že si tam prečítam jeho príspevok a dlho nič. Už som začínal byť nervózny. Rovnako ako keď mi v mobile nezaznie pieseň od Johna Lennona „ Balada o Johnovi a Yoko“, ktorú mám veľmi rád. Túto pieseň som si dal ako zvonenie od dvojičiek a keď zaznie, hneď viem kto je na druhej strane.
No vrátim sa k lavidovi. Som rád, že sa po čase znovu ozval. Je dobré, ak na tejto stránke sú uverejňované protichodné názory. Veď predsa nemôžeme mať na všetko všetci rovnaký názor. Mne napríklad chýbajú jeho návrhy o propagácii mesta, ktoré práve tu Lavida uverejňoval. Mali však podľa mňa jednu veľkú chybu. Boli pomerne finančne dosť nákladné, teda v dnešnej Korona dobe, asi ťažko realizovateľné. Našťastie je tu jeden občan, ktorý dokáže urobiť propagáciu mesta úplne zadarmo. Aby som však nepísal nič nepodložené, budem citovať z jeho jednej z mnohých SMS.
www.novaky.com je vydieracká a mafianska stránka, tak ju nazývajú mnohí občania SR.
Takže vážení priatelia, pán lavida, takto sa robí propagácia nášho mesta a ešte aj zadarmo. Už si živo predstavujem ako niekde v Stropkove, Námestove, v Štúrove, či v nejakých malých dedinkách ľudia vášnivo debatujú o tom, čo sa to vlastne v Novákoch deje. Určite teda lavida uznáte, že so svojimi návrhmi na propagáciu Novák, nemáte proti tomuto pánovi žiadnu šancu.
No a čo sa týka emócii, to je Ok, veď tie predsa patria k nášmu životu, tak isto ako rozvaha, či zdržanlivosť. Veď tie emócie sú aj na zasadnutí MsZ a to Vám nevadí?. Preboha, veď tu niekomu vadí už aj to, ak niekoho verejne nazveme svojim priateľom.
Úprimne, som rád, že sem píšete, aj keď o tejto stránke nemajú dobrú mienku mnohí občania SR a kto vie, možno aj EÚ. No predovšetkým nováčania nech si slobodne vyberú, kto to myslí s týmto mestom naozaj úprimne a dobre. Uvidíme komu sa viac podarí presvedčiť občanov. To sa však dozvieme pre niektorých až, pre iných už, za štyri roky.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0
19:58:48 06.09.2020 [7369] Nevhodný príspevok?
Celý život sa naháňame za množstvom vecí. Dospievame vtedy, keď zistíme, že len tri stoja za to. Zdravie, rodina a priatelia.

Vážení spoluobčania.

Dnešná doba má mnoho prívlastkov. Asi ten najvýstižnejší je ten, že je to doba uponáhľaná. Akosi čím ďalej, tým menej máme času na spomalenie, obzretie sa okolo seba, venovať čas tým, ktorých máme radi, ktorých si vážime, ktorí si to zaslúžia. Takéto spomalenie určite príde všetkým vhod aj preto, že si viac uvedomíme hodnotu života a citlivejšie začneme vnímať všetko, čo sa okolo nás deje. A verte, deje sa toho hodne, dokonca i v našich malých Novákoch. Kto pozorne číta príspevky na tejto stránke a nie mu je ľahostajný osud mesta, mal by minimálne spozornieť. Dvojičky síce nazývajú túto stránku mafiánskou ( pardon vraj to niektorí občania, oni to len šíria po meste, regióne a celom Slovensku ), no ja som v tu uverejnených príspevkoch nič takého nevidel. Ak ich porovnám s mailami od dvojičky, dvojičiek, tak to je sakramentský rozdiel. Nenájdete tu slová ako gauner, zlodej, manipulátor.... však som o tom už písal. Práve naopak, pisatelia sa snažia, veľmi citlivo, tolerantne, s veľkou dávkou úprimnosti a zodpovednosti k mestu v ktorom roky žijú, poukázať na veci s ktorými sa nevedia stotožniť o ktorých si myslia, že sú nesprávne a škodia mestu. Žiaľ predovšetkým dvojičky to berú ako osobnú kritiku, ktorú sa snažia prostredníctvom mailov, SMS, či iným spôsobom umlčať. Pritom jeden z článkov Ústavy SR hovorí o tom, že za názor nesmie byť nikto prenasledovaný, ani vinený. Ostatné príspevky prispievateľov na túto stránku Peťa Bošiaka a Vladimíra, však hovoria o niečom inom.
Vážení spoluobčania, čitatelia tejto stránky, oni však svojimi príspevkami nechránia seba. Chránia nás všetkých, aby sme mohli všetci slobodne v tomto meste, bez akýchkoľvek následkov vysloviť, či napísať slobodne svoj názor. Verte obaja títo páni, by mohli byť dvojičkami hodnotení aj ako ctihodní občania tohto mesta. Stačilo by aby boli slepí a hluchí k tomu, čo sa tu deje, nepísať na túto stránku, sem tam trošku zapochlebovať, aké je tu všetko úžasné, jedinečné a verte, maily od dvojičiek by boli diametrálne odlišné. Ak sa však vrátim k môjmu úvodnému citátu, tak títo páni už dávno dospeli a vedia, čo je v živote pre každého z nás skutočne dôležité. Navyše nielen pre Nováky, ale aj pre celé Slovensko nemôže byť nič horšie a nebezpečnejšie, ako báť sa vysloviť, či napísať svoj názor. Verte, títo páni to robia aj za nás, a buďme radi, že ich tu máme, rovnako ako aj túto stránku. Ja samozrejme rešpektujem aj slobodu vyjadrenia názoru dvojičiek, no svojim názorom neotravujem nikoho mailami, SMSkami, ani telefonátmi. Tu však musím aj napísať, že som veľmi sklamaný mailami od jedného z dvojičiek. Dochádza mu akosi inšpirácia. Všetky maily sú ako cez kopír, tak už ich ani nečítam, idú rovno do koša. Keby aspoň pomenil sled slov vo vetách, ale zrejme nemá už ani na to. No čo už.
Pri debatách sa ma ľudia pýtajú, ako túto dusivú atmosféru v našom meste zmeniť. Odpovedám stále rovnako. Momentálne nijako, no už teraz si treba všetko pozorne všímať a bez emócií, všetko vyhodnocovať, lebo za dva roky tu bude opäť šanca veľa zmeniť. Možno nebudeme presne vedieť koho voliť. No z poznania tohto obdobia, by mali byť vnútorne presvedčení, koho nevoliť.

S úctou
Ľubo Dzurák

Hodnotenie: 3   0
11:55:02 28.08.2020 [7359] Nevhodný príspevok?
SNP by nám malo dodať viac hrdosti.
„Vždy budeme malým národom, ale pokiaľ si budeme chrániť svoje hodnoty, pravdu a minulosť, nikdy nebudeme bezmocní. Nie moc, ktorá je pominuteľná, ale duch ktorý v nás pretrváva, to je náš osud, naša cesta i budúcnosť.“ Vladimír Mináč
Dobrý deň vážení spoluobčania.

Táto myšlienka, od nášho spisovateľského velikána, hoc je stará niekoľko desiatok rokov, ma vždy napadá pri významných výročiach Slovenska, lebo je aj v dnešnej uponáhľanej a rozporuplnej dobe aktuálna. Slovenské národné povstanie je určite najvýraznejšia a dovolím si povedať i najsvetlejšia kapitola našich novodobých dejín. Je tomu už 76 rokov, čo sa vtedajšia mladá a stredná generácia rozhodla postaviť proti fašistickej tyranii a okupácii. So zbraňou v ruke, s odhodlaním položiť i svoj vlastný život, s vierou za lepšiu budúcnosť Slovenska i Európy, povstalo tisíce Slovákov proti tým, ktorí rozpútali peklo 2. svetovej vojny. Viedli síce nerovný boj s obrovskou presilou, no o to s väčšou odvahou a statočnosťou. Slovenské hory sa stali ich domovom, viera a národná hrdosť im dodávala energiu a nádej v konečný úspech. Malý národ v srdci Európy vďaka tejto generácii, vďaka týmto ľuďom vyslal o sebe signál, že povstal proti tyranii, bezohľadnosti a krutosti, ktorý priniesla táto nezmyselná vojna. Signál, ktorý nezostal bez odozvy ani v ďalších krajinách, čo malo za následok, že Slováci v boji za slobodu nezostali osamotení. Aj vďaka tým ktorí sa aktívne zapojili do tohto boja, tým ktorí obetovali to najcennejšie čo máme – svoje životy, vďaka nim naša generácia nepoznala hrôzy vojny. Neboli sme to my, čo stavali koncentráky a spôsobili celej Európe nesmierne utrpenie, bolesť a hrôzu. Naopak boli to naši otcovia a dedovia so zbraňou v ruke, ktorí povstali proti tejto hrôze. Zničené krajiny, vypálené dediny, milióny mŕtvych, to sú jasné dôkazy tohto nezmyselného vojnového šialenstva.
V týchto dňoch si na celom Slovensku, v každom meste, či obci pripomíname 76. výročie týchto, pre Slovensko takých významných a výnimočných udalostí. Za tie roky sa v mnohom zmenil svet, Európa i naše Slovensko. Zmeny priniesli, ako to už v živote býva, svoje pozitíva, ale i negatíva. Ekonomická integrácia Európy je určite prospešná i pre Slovensko, no mám dojem, že sa začína strácať naša identita. Materiálne hodnoty veľmi ľahko začínajú porážať tie duchovné. Majetok, moc, peniaze a postavenie začínajú vyhrávať nad spoluprácou, spolupatričnosťou, dobrými a priateľskými vzťahmi. Odkaz SNP „Žiť v mieri, priateľstve, spolupráci a jednote.“ začína byť vážne ohrozený. Umele vyvolávané národnostné a ekonomické konflikty sa môžu stať pre celý svet i našu krajinu veľkou hrozbou. Možno práve odkaz SNP a obete 2.svetovej vojny, by mali byť pre nás akýmsi mementom pred tým, o čom sa našťastie dnešná generácia dozvedá len z kníh, publikácií a filmov. Aj keď nie sme veľmocou a patríme medzi najmenšie štáty v Európe, nie sme tu prisťahovalci. Naše práva tu žiť v mieri, priateľstve a spolupráci sú nespochybniteľné. Práve SNP by nám malo dodať viac hrdosti, jednoty a odvahy, vysloviť nahlas svoj názor i bojovať proti skrivodlivosti, násiliu, neprávosti, či pomstychtivosti a šírenia nenávisti. SNP teda nám teda neslúži len na obzretie späť a uctenie si pamiatky tých, ktorí padli, aby sme my mohli žiť v mieri, ale predovšetkým, aby sme sa zahľadeli dopredu a pokračovali v povstaleckom odkaze.
Hovorí sa, že ak nevieš kam kráčaš, obzri sa odkiaľ prichádzaš. Pre nás to obzretie je jasné a zrozumiteľné. To by mohol byť dobrý signál do budúcnosti. Pre našu generáciu je teraz najdôležitejšie vštepovať tým mladším úctu k vlastným dejinám a urobiť všetko preto, aby tak ťažko vybojovanú slobodu a mier svojou nerozvážnosťou neohrozili. „Aby tí čo tvorili naše dejiny a obetovali v nich svoje životy, neboli nikdy zabudnutí. A aby tí, čo žijú a budú žiť po nás, nikdy na nich nezabudli."
S úctou
Ľubo Dzurák

Hodnotenie: 2   0
18:44:41 26.08.2020 [7357] Nevhodný príspevok?
A tak priatelia, čítate. Či áno, či nie, po rannom sa prebudení, nám naozaj, viacerým ľuďom je jasné, že v meilovej pošte zvukovým oznámením, sa objavila na PC, v našich mobiloch, tabletoch správa, asi pol hodku po polnoci. A hoci takto mi zvyknú doručovať správy z - reklamy z LIDL-u, alebo z nejakých periodík , časové obdobie po polonoci dáva však tiež tušiť,že nám ktosi zaslal len s jemu vlastným chápaním užitočnú správu. Ruka z BUBLINY znova a opakovane udrela.
Nepoučiteľná (-ý, -í) Súd prvej inštancie, ktorým je Okresný súd v Prievidzi právoplatným a vykonateľným rozsudkom z 13.2.2015 č.k. 16C/85/2010-863 rozhodol v spore žalobcu A.K. .... .....proti žalovanému Ing.D.Š v právnej veci „ o ochranu osobnosti a náhradu nemajetkovej ujmy“ v prospech žalobcu (!!!!). Hoci žalovaný Ing. D.Š. podal v zastúpení AK JUDr. Ľ.L. so sídlom v Prievidzi v uvedenej právnej veci DOVOLANIE, Najvyšší súd Slovenskej republikyv predmetnom spore dovolanie žalovaného Ing.D.Š. ODMIETOL.
Teda ešte raz. Žalovaný Ing.D.Š. vo vyššiešpecifikovanom spore neuspel z dôvodu uverejňovania difamujúcich ( v preklade difamácia je ohováranie; klebeta; poškodenie cti, hanobenie) a nepravdivých skutkových tvrdení a neoprávnenou kritikou, ktorou v značnej miere vo vyššie uvedenom spore zasiahol žalovaný Ing.D.Š. do zákonom chránených žalobcových práv , čím znížil jeho ľudskú dôstojnosť, vážnosť, profesijnú a občiansku česť a dobré meno ktoré predniesol žalovaný v relácii Paľba sa žalovaný v prvom rade - Ing.D.Š. verejne musel ospravedlniť. (už po koľký krát ?) a zároveň vysloviť hlbokú ľútosť, čo aj vyslovil.
Pripomínam, že súčasťou nepravdivých výrokov boli i difamačné výroky o mafii, s ktorými ľudia z bubliny doposiaľ neprestali. .A tak sa len čudujeme, že sa vzájomne nepoučili z Rozhodnutia OS v Prievidzi, zo dňa 13.2.2015 , ktorý hoci rozhodol tak, ako som už uviedol, ruka z bubliny i naďalej, neustále spája naše DNA s mafiánmi, či porovnáva s Kočnerovými opičkami. NEPOUČILI SA! No, priatelia „Faux pas“ ako sa vraví, ako Brno.
Ako pripomienku, ba až nadprácu, či negatívne podľa mojej mienky hodnotenú iniciatívu, možno hodnotiť vyjadrenie primátora k bývalému „kultúrnikovi “ v Dome Kultúry v Novákoch,zamestnancovi MsÚ,vraj preto, že Ing. P.P. moderoval v posledných parlamentných voľbách predvolebnú kampaň - úspešnú istému a zvolenému do NR SR kandidátovi za SMER SD pánovi Takáčovi.
Priatelia, vo svojom poslednom príspevku som pripomenul, že: „ Veď predsa v meste Nováky vo voľbách 2020 do NR SR najviac hlasov získal SMER SD, a vo voľbách v roku 2018 Ing.Peťa Baláka (Peťo prepáč, že sa opakujem) , teraz to myslím úprimne, možno na škodu Mesta Nováky (!!!), neúspešného kandidáta na post primátora, prišiel podporiť do mesta Nováky, sám predseda SMER – u SD Dr.Róbert Fico. No, priatelia, a tak uznáte , „Faux pas“ ako sa vraví, ako Brno.
A RUKA Z BUBLINY o nás píše takto:“ Vážení páni PETER BOŠIAK - bývalý totalitný PREDSEDA MsNV v Novákoch (z roku 1989...) a ĽUBOMÍR DZURÁK, bývalý člen KSS, SDĽ A STRANY SMER-SD,..... ... Je naozaj POKUTOVANIA (moja poznámka,to nie je moje lapsus calami) HODNÉ, ŽE TÍTO DVAJA BÝVALI KOMUNISTI (ospravedlňujem sa, ak som uviedol nesprávnu informáciu v prípade, že sú komunistami dodnes...), potiaľ citát
Komunistická strana Slovenska, je riadne registrovaná mimoparlamentní politická strana, pôsobiaca na Slovensku. Je to ideový nástupca Komunistickej strany Slovenska . No, a čo? Nič by na tom nebolo, ale uznáte. Komu takéto hlúpe reči od občana z ul. Kollárovej, poslúžia, ak „Besedu Bod zlomu, na ktorej vystúpili Mgr.Roman Michelko a doc. PhDr.Jozef Hrdlička,Ph.D predseda KSS, ktorá sa konala v Novákoch, v Dome Kultúry pri príležitosti 30. výročia nežnej revolúcie moderoval človek, ktorý je v súčasnosti zamestnanec Domu Kultúry na funkcii „Referent pre správu elektronických médií, sociálnych sietí a kultúru“.
https://davdva.sk/zaznam-z-besedy-bod-zlomu-1989/?fbclid=IwAR2zXRXZvqYXAWpuLm0g-OlnJJ08OE32egRKvxTvfuG2Bnu0rBmt0Liekd4
Vedzte, že tento človek mi rovnako, ako jeho moderovania je egál, ale pochopiť, že o komunistoch, či už súčasných ,alebo bývalých, sa nevyberavým spôsobom takto vyjadruje primátorov blízky človek, keďže primátor je známy skokan zo strany do strany (KSS,VPN,HZDS a naposledy neúspešnej politickej strany Slobodné fórum), je na grc. No, priatelia, uznáte, „Faux pas“ ako sa vraví, ako Brno.
A takže ja s Ľubomírovým poďakovaním pisateľovi e-meilu dnes do pol hodky po polnoci obdržanom za propagáciu Ľubových príspevkov plne súhlasím, jeho príspevky si to zaslúžia sú písané človekom s kritickým myslením.. PB
Hodnotenie: 3   0
13:08:40 26.08.2020 [7356] Nevhodný príspevok?
Poďakovanie.
Dobrý deň vážení spoluobčania.
Chcem touto cestou naozaj veľmi úprimne poďakovať, jednému občanovi nášho mesta za mail, ktorý som dnes od neho dostal. Keďže tam spomína ako vždy viacerých ľudí, tak ich mená vynechám a zacitujem pasáž, ktorá sa týka mňa osobne.
„ Vážené dámy, vážení páni, keďže ma viacerí občania upozornili na šokujúcu skutočnosť, že bývalý komunista Ľubomír Dzurák ma opakovane na xxxxx xxxxxxxxxxxxx stránke www.novaky.com ohovára a osočuje....“
No a k tomuto mailu ešte pripojil ostatné štyri moje príspevky na tejto stránke. Takýto mail zaslal nielen občanom Novák, ale aj niektorým ľuďom na Slovensku. Čo k tomu dodať? Som veľmi rád, že k svojmu mailu pripojil aj mnou napísané a podpísané príspevky. Ak si ich ľudia pozorne prečítajú, tak tam iste neuvidia nič ohovárajúce, ani osočujúce. Nenájdu v nich slová ako gauner, manipulátor, či demagóg. No a šokujúca je skutočnosť, že v týchto príspevkoch nenájdete ani meno pisateľa mailu, lebo ho tam nespomínam. Ak sa v nich vidí on sám, to už nie je môj problém, ale jeho. No asi som trafil klinček po hlavičke. Takže osobne si myslím, že ak si tí, ktorým tento horlivý pisateľ nevyžiadaných a otravných mailov zaslal moje príspevky, ak si ich naozaj pozorne prečítajú, tak si utvoria na toto všetko svoj vlastný názor.
Každopádne mu však ďakujem za reklamu mojich príspevkov. Myslím si, že sa dokonca môže týmto aj zvýšiť záujem o čítanie príspevkov na tejto stránke. Bodaj by to tak bolo. Ja osobne len dúfam, že tento občan nebude chcieť, aby som mu za túto reklamu o mne zaplatil. To by mi zase až taký problém nerobilo. Ďaleko väčším problémom pre mňa je pochopiť, prečo niekto, kto si o mne myslí, že som demagóg, manipulátor, človek píšuci na hrubo manipulovanú stránku www.novaky.com mi neustále posiela svoje maily a otravuje ma telefonátmi. Ja keby som mal o niekom v Novákoch takúto predstavu, či názor, tak ho ani nepozdravím, nie ešte aby som mu telefonoval, alebo písal.
„Že by nemohol bez mňa žiť???“
S úctou
Ľubo Dzurák


Hodnotenie: 2   0
15:32:22 19.08.2020 [7354] Nevhodný príspevok?
Demokracia – to je aj právo vysloviť, či napísať svoj názor.
Dobrý deň, vážení spoluobčania.
Pozorne som si prečítal príspevok Peťa Bošiaka. Odporúčam ho dôkladne prečítať hlavne tým, ktorým záleží na prítomnosti i blízkej budúcnosti nášho mesta. Ak príspevok budú pozorne čítať, dozvedia sa aj to, čo je skryté medzi riadkami. Nielen totiž ľudia v Novákoch, ale i na celom svete si strážia slobodu slova, či vyjadrovania sa. Ak cítia ohrozenie, je samozrejmé, že to dávajú patrične najavo, lebo vedia, že o túto slobodu môžu svojou ľahostajnosťou ľahko prísť, no získať ju naspäť, môže byť už veľmi zložité a ťažké. Možno aj to je jeden z dôvodov prečo sa na tejto stránke ľudia vyjadrujú k dianiu v meste a jej predstaviteľom tak, ako sa vyjadrujú. Pritom mnohým by to mohlo byť úplne jedno. Uvedomujú si však hrozbu možnej straty slobodného vyjadrenia v našom meste. Možno si teraz mnohí z vás pomyslia, že zveličujem, alebo si vymýšľam. Skúste však vážení občania napísať svoj názor na túto stránku, ktorý sa nezhoduje s názorom z radnice, či dvojičky a podpíšte sa pod príspevok. V priebehu niekoľkých hodín, či dní vás bude čakať telefón, SMSka, či e-mail. Nedočítate sa tam, ako je dobré, že ste vyslovili, či napísali svoj názor, ale že ste demagóg a manipulátor píšuci na mafiánsku stránku. A už sa potom toho nezbavíte.
V poslednom čase mi chodí množstvo mailov, ktoré sa bezprostredne dotýkajú života a atmosféry v Novákoch. Väčšinou v nich pisatelia žiadajú dvojičku, aby im neposielala na súkromné adresy maily, aby ich skrátka nijako nekontaktovala. Dvojička reaguje tak, že je ľudsky slušné odpovedať na maily. V tom mu dávam za pravdu. No rovnako je ľudsky slušné neobťažovať niekoho mailom, SMSkou, či mobilom, ak si to dotyčný nepraje a jasne to dokonca niekoľko krát aj dvojičke napíše. To už však pre veľkého moralistu nášho mesta neplatí. Stále si hudie tú istú pesničku o demagógoch, manipulátoroch, píšucich na mafiánsku stránku. Pritom samozrejme nezabudne zdôrazniť, že to nie on, ale to ľudia takto nazývajú túto stránku. Nie je naozaj nič ľahšieho, ako sa schovať za niekoho iného. Keby som ja mal napísať na túto stránku, čo hovoria ľudia o dvojičkách, tak by som istotne porušil všetky morálne a etické kódexy tejto stránky. Schovávať sa za niekoho iného, k tomu sa neznížim.
Áno veľa debatujem so spoluobčanmi o rôznych veciach, živote, športe, či práci. Musím povedať, že tu sa dozvedám množstvo zaujímavých názorov i pohľadov, aj keď nie so všetkými súhlasím. To však neznamená, že ľudia, ktorí ich vyslovia sa automaticky stávajú mojimi nepriateľmi. No a názory, ktoré sú mi blízke mnohokrát v upravenej forme využívam vo svojich príspevkoch nielen na tejto stránke, ale aj v iných médiách. ( dúfam, že ma teraz niekto neoznačí za plagiátora??? )
Takže vážení spoluobčania, rôznosť názorov je naozaj jedným zo základných princípov každej demokracie. Každá koalícia potrebuje opozíciu, každá zverená moc, kontrolu. Strážiť treba mocných, nie bezmocných.
Keďže som človek ktorý sa v živote často riadi myšlienkami múdrych, tak použijem jeden, tentokrát neskromne svoj vlastný citát, ktorý ma sprevádza už dlhé roky.
„ Nikto nie je tak vysoko, aby som sa mu musel klaňať. Nikto však nie je ani tak nízko, aby som mohol po ňom šliapať. „

S úctou
Ľubo Dzurák

Hodnotenie: 2   0
18:30:18 14.08.2020 [7351] Nevhodný príspevok?
O ponižovaní žien emancipáciou


Žena nie je len vzhľadom, ale aj podstatou svojho vnútorného nastavenia úplné iná, než muž. Je jemnejšia a citlivejšia. A práve v tom je jej sila a veľkosť, pretože prostredníctvom svojej jemnosti a citlivosti je schopná vnímať realitu oveľa jemnejšieho charakteru, než dokáže muž. A preto je tiež schopná oveľa intenzívnejšie vnímať i najzásadnejšiu silu, ktorá prúdi univerzom.

Viac sa dozviete na:

http://vaznost-doby.bloger.cz/_/O-ponizovani-zien-emancipaciou
Hodnotenie: 0   0
17:08:31 12.08.2020 [7349] Nevhodný príspevok?
Priatelia, nikto nepopiera, že v každom mestečku veľkosti nášho mesta Nováky postupne po roku 1990 vyrastala skupina občanov, budujúc si svoje zázemie a považujúca sa za elitu. Je úplne jedno, o akých vzdelanostných, či mentálne vybavených ľudí sa jedná. Je však neprijateľné, neprípustné, ak niektorí z nich, voči ostatným občanom s kritickým myslením, sa vyjadrujú voči občanom, vo svojej nabubranosti, neokrôchane, hlúpo, nevychovane a s vysokou dávkou hulvátstva.
Nie, naozaj mi neprekáža to, že sme im to umožnili my, sami, že jeden z tejto kvázi elity, za akú sa považujú, sa pričinením voličov stal primátor mesta Nováky. Prekáža nám však predovšetkým to, že hoci voliči vedeli, že možnosti, ktoré mu voliči posunuli rovnako, ako v predchádzajúcich jeho obdobiach na poste primátora, nepovedú k zvýšenému úsiliu v rozvoji nášho mesta aj tým smerom, aby sa zlepšili medziľudské vzťahy a zvýšila sa úcta k ľuďom starším,k zákonom, k demokratickým hodnotám, i napriek tomu ho volili.
Priatelia, novácka elita sa uzatvorila do bubliny. Ide zhruba o tri, štyri rodiny, ktorých členovia si navrávajú, že im patríme, že im patrí mesto. A tak z bubliny sa v poslednom období možno nepravidelne, ale o to viac údernejšie vysunie ruka , najmä však vtedy, keď to občanom s kritickým myslením, chce dať na hulváta. A ako to je, čítate v príspevku č. 7348. Mám k dispozícii aj SMS-ku, ktorou obštedril vlani , deň pred MDŽ jednu pani elitár rukou vysunutou z bubliny na hulváta. No a, píšte si i to, že to poznám i sám osobne ,ale poznajú to i ďalší spoluobčania, s ktorými sa títo bublinári pohrali a rukou natiahnutou na hulváta obrazne povedané udreli,zasiahli.
Pravdou však je, že len nedávno jednej dvojičke takéto ohovárania zastavil Rozsudok, či Uznesenie najvyššieho súdu. Ruka síce obrazne povedané v tomto prípade neudrie, ale zašuští euríčkami, aby naplnila voči poškodenému povinnosti vyplývajúce mu plniť zo záverov rozhodnutia NS SR. Rovnako ju umravnila vládna OĽaNO v súvislosti s designáciou prednostu OÚ v Partizánskom. Sú nervózni. Áno, veď aj načim.
Priatelia ,veď to, čo je pre mnohých ľudí akési prirodzené, teda že človek sa stretáva s istým okruhom známych, priateľov a dochádza k poznaniu, že aj na základe takýchto priateľstiev má svoje životné skúsenosti a poznanie a vari i z týchto dôvodov ľudia dospejú tiež k poznaniu, že ak sú múdri a tolerantní, uvedomujú si, že na svete sú aj iné názory,
Iné poznanie, iná skúsenosť platí, naozaj len pre ľudí slušných, ktorí nemajú záujem pre život v bubline, lebo chcú dýchať čistý vzduch a tešiť sa s rodinou, známymi a priateľmi zo života, tiež aj preto, že v bubline je náš vládca pevne obkolesený dvojčaťom ,plus radcami, ktorí do bubliny nepustia ani čerstvý vánok.
Boli však časy, keď ľudia, aspoň v niektorých témach boli jednotní. Iste, bolo to také obdobie iné. A tak prečo sú mladí ľudia, poslanci MsZ naštvaní? Nuž preto ,že ľudia z bubliny im kladú „ chúlostivé“(?) otázk, ako napr.: ...Ako si ty môžeš myslieť iné, ako ja? Ako to, že tvoje poznanie je odlišné? A do toho ešte nová životná skúsenosť. Víťazi kontra porazení. To sa dnes aj v Novákoch nosí. Jedni hlúpnu z moci, druhí sú frustrovaní. Jedni sa tešia, skáču po kariérnej príležitosti, druhí sú naštvaní.
Musíme sa učiť priatelia , aby sme nadobudli dostatočné obranné mechanizmy, ako hlúposti nedovoliť ovládnuť našu novácku spoločnosť, aby nepociťovali šancu byť najdôležitejší. Veď sme tu akože svoji ,čo sa kto a ako nanaparuje? Kto chodil na Vrchy, zo školy na zber šípok a je približne v mojom veku, si pamätá. Či vari nie?
A tak na záver. Ibaže, prirodzené reflexy ľudí existujú. Keď sa niečo preje, tak sa búria. Tí v bubline si ešte stále myslia, že chránia občanov nášho mesta, že majú spasiteľské poslanie. Medzi ľuďmi sa však už ako vidno, tvorí niečo iné. PB
Hodnotenie: 2   0
13:43:50 12.08.2020 [7348] Nevhodný príspevok?
Dobrý deň, vážení spoluobčania.
Ospravedlňujem sa. ale tento príspevok je určený predovšetkým dvojičke. Včera v nezvykle dlhej SMSke, ma požiadal o odpoveď na tejto stránke. Pôvodne som uvažoval, že ju tu aj zverejním, no boli tam spomenuté aj iné mená, ktoré som nechcel do mojej komunikácie s dvojičkou zatiahnuť. Aby som však splnil želanie dvojičky odpovedám :
Tak niečo úbohé a poľutovania hodné som už dávno nečítal. Nemôžem tomu uveriť, že takto uvažuje a píše vysokoškolský vzdelaný človek. A on sa ešte čuduje, že som mu prestal dvíhať telefón. Éto vsio.
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
Bane na hornej Nitre skončili, banskí záchranári sú v pohotovosti naďalej. Je otázne dokedy
Banskí záchranári pomáhajú i pri rôznych nešťastiach.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2024
FOTO: Elektráreň Nováky odstavila poslednú turbínu, skončila sa tak výroba elektriny z uhlia
Výroba elektriny a tepla z domáceho hnedého uhlia v Elektrárni Nováky po 70 rokoch definitívne skončila.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Final coal mining cart pulled from Nováky mine
More trains for Christmas holidays, Bratislava outskirts teeming with culture, and a recipe for Christmas baking.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Z nováckej bane vyťažili posledný vozík uhlia, o zamestnanie prídu stovky ľudí
Uzatváranie bane potrvá roky.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.