Online 2 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Rôzne / Iné
256 príspevkov
Váš príspevok sa nehodí do žiadnej otvorenej témy? Šup s ním sem...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
12:36:43 28.06.2023 [7834] Nevhodný príspevok?
Pani Studená ma dala na pranier.
Vycapila ma na námestí SNP na tabuľu. Umiestnenie: 48.43´04´´N 18.32´26´´ a
245 metrov nad morom...
Na verejný pranier. Ako kedysi v Levoči do klietky hanby. Čo už...
Prečo na pranier? Údajne si neodpustila: „Keď to Jarka prečíta, tá mu dá.“...
Najprv by ma zaujímalo, prečo niekto zamieša aj rodinných príslušníkov, ktorí s tým nič spoločné nemajú ???
Pripomína mi to p. Šimku:“Pán Theis! Viete, že p. Tkáčová
robí opatrovateľku a opatrovateľky patria pod Mestský úrad.“...
Nuž kto je tá Jarka, ktorej sa mám báť? Je to moja družka.
Pýtam sa: Videl ma niekto dotlčeného od Jarky?
Vrátil som sa predčasne z kúpeľov a bol som ťahaný za vlasy?
Musel som sa tri dni skrývať za záclonou, aby ľudia nevideli modriny?
Pozor! Netýka sa to pani Studenej !!!
Použil som iba PRÍKLAD návratu z Trenčianskych Teplíc inej panej, ktorá s tým nemá nič spoločné.
Podľa mňa, také dôvody sú adekvátne „ pokarhaniu“...
Neviem, aký môj príspevok je na spomenutej tabuli .
Neviem, aký je tam koment. Mňa to jednoducho nezaujíma...
Je to iba EGO a bezmocnosť pani Studenej, nakoľko kráča v šľapajach svojho kamaráta – býv. exprimátora a jeho tajtrlíka, ktorí iba hulákajú a blokujú komenty, aby sa nedozvedeli pravdu.
No a pani Studená je tiež toho názoru, aby som sa nemohol brániť. Je to trápne a primitívne...
Prečo sa mám JA brániť, keď je to pravda?
Mám nalepiť moju reakciu na sklo jej skrinky“. Nie! Tak sa neponížim.
Ja to dávam na korektnú, stránku, ktorá necenzuruje, vystupujem pod pravým menom a KAŽDÝ občan Novák, aj mimo Novák môže reagovať a kedykoľvek...
Pani Studená! Píšte! Vylepujte plagáty, kúpte si bubon a choďte po Novákoch bubnovať, ako sa kedysi chodilo po dedinách , keď ešte nebol rozhlas! A mapu dúfam máte, aby ste nepoblúdili.
Hodnotenie: 1   0
18:16:53 16.05.2023 [7806] Nevhodný príspevok?
Pán Dzurák! Budete sa na mňa hnevať, ale doteraz som bol ticho. Nechápavý inteligent Jánošík ma však sústavne obviňuje, (potom zmaže a napíše inak)... Ako sa mám brániť, keď komenty vypína, aby sa nedalo reagovať? Mám si založiť vlastné médium, ako Ing. Šimka, alebo Jánošík so svojím brakovým NEWS Nováky??? Dokonca je aj tieňová stránka "novaky.com" pod vedením pseudomoderátora Jánošíka. A má AŽ jedného sledovateľa
https://stevard222.rajce.idnes.cz/NESPLNENE/1589337267
Ing. Marian Šimka povedal: "...Každý má právo vysloviť svoj názor..."
ÁNO! KAŽDÝ. Nie iba "NAŠI ĽUDIA:"...
Vidín pani Mokrú. Hlavička sa jej trasie ako trasorítkaTo je kapitola sama o sebe... Do roboty nemôže, ale poslancovať mohla... Veď tam iba sedkala, usmievala sa na primátora, prikyvovala, zodvihla ručičku ako baletka v Labuťom jazere... Nemala tam žiadne stresy, veď ani nepočúvala o čom sa tam rozprávalo a za štyri roky mala tri poznámky...
Teraz je urazená na smrť a má ťažké srdce na autora nicku Nováčan 7... Je to skutočne brat pána primátora? Ako to zistila? Má do činenia s heckermi a oni jej to prezradili? Ako to mohla zistiť?
Nie je to napr.Ing. Marian Šimka? Na profile novaky.com má až 10 rôznych profilov. Čo by sa stalo, keby pán admin uverejnil zoznam všetkých desiatych nickov ? Ktovie? ...
Je to vôbec ona? Chúďa, ktoré nesmie zažiť stresy?
Pravdaže to nie je ona. Štylistika za mikrofónom a za klávesnicou sú od seba diametrálne rozdielne. Ona je len bilely kôň, ktorá zapožičala svoje meno na profile... To nie je jej rétorika...
A odkedy robí hovorkyňu SZZP? To je bomba...
Ďaľší biely kôň šimkovcov je Jánošík, ktorý pre zmenu hraje na inú kartu. Predložený príspevok si pravdepodobne upravuje pomocou slovíka cudzích slov –každé piate slovo vymení za cudzokrajné, lebo IBA ON pozná cudzie slová. IBA ON je vzdelaný. (Dlhoročná moderátorka ho zröntgenovala až na kosť. Minule som uverejnil celý text)
Jeho skutočná rétorika je iná. Napr: „...sú hovná..., ugriloval by som si ho,...bozkal by som mu vyleštený umelý zadoček,...“ a pod...
Ako päsť na oko pôsobí veta: „ ...poďte sa porozprávať s pánom Jánošíkom“...
Poznáte niekoho, kto si oniká ??? Práve tá veta prezradila skutočných pisateľov.“... A samozrejme na míle vzdialená štylistika... (...“Neurážajte pána Jánošíka !“ – to sú priame slová exprimátora v mojom maili.)
A to šaškovanie s kamerou pri natáčaní? Prečo si nesťahuje záznam z internetu? Taký špecialista na média a nevie si stiahnúť záznam ??? Pripúšťam, lebo bol špecializovaný rešeršman na sťahovanie textu o bývalom primátorovi a vtedy na videa nebol vyškolený...

Hodnotenie: 3   0
11:44:20 12.05.2023 [7804] Nevhodný príspevok?
Vedzte si vážiť chvíle lásky
a s rokmi stále viac a viac
To nie je chodiť na prechádzky
či nežne hľadieť na mesiac
Čo všetko príde, nečas, tieseň
veď máte spolu život žiť
Láska je dobrá ako pieseň
a pieseň ťažko vytvoriť
Stepan Petrovič Ščipačov

Milé dámy, milé mamy.

Mama, je to čarovné slovíčko, ktoré každé dieťa po narodení vysloví ako prvé. Postupom času sa stáva aj najdôležitejším slovíčkom v našom živote. Áno ste to predovšetkým vy, milé mamy, ktoré vnášate do života, pokoj, pohodu, oporu a úsmev. A je to práve úsmev, ktorý prináša do nášho života to prepotrebné šťastie. V starostiach je našou oporou, v smútku útechou, v bolestiach liekom. Nemožno ho kúpiť, požičať, ani ukradnúť, lebo má hodnotu chvíle v ktorej ho dávate. To je asi ten hlavný dôvod, prečo si takmer na celom svete pripomíname dňom matiek, vašu nenahraditeľnosť a výnimočnosť v živote každého z nás. Aj keď deň matiek sa oslavuje resp. pripomína v mnohých krajinách v rôznych mesiacoch, na Slovensku je to vždy v druhú májovú nedeľu. Osobne som presvedčený, že na oslavu vášho sviatku je máj, ako mesiac lásky, tým najvodnejším. Tak, ako vy mamy prinášate do nášho bytia nové životy, tak v máji rozkvitnutá príroda dáva jasne najavo, že sa prebrala zo zimného spánku. Pre mňa osobne je máj tým najkrajším mesiacom v roku a deň matiek do neho právom patrí.
Milé mamy, som rád a je mi cťou, že sa môžem k vám cez túto stránku, už pár rokov prihovárať. Dnešná doba síce prináša viac starostí, problémov a obáv, no ste to práve vy, kde každý nájde otvorenú náruč, pochopenie i silu prekonávať prekážky. Ste to vy, ktoré práve v tých ťažších chvíľach dokážete nájsť tie správne slová a pohladením, či úsmevom, rozdávate okolo seba pozitívnu energiu a odhodlanie, ako zvládať veci čo najlepšie. To je to, čo všetci dnes potrebujeme asi najviac. Aj preto sa mi dnes naozaj ťažko hľadajú tie správne slová na vyjadrenie výnimočnosti a dôležitosti vás milé mamy, v našom živote. A tak ak dovolíte, pomôžem si citátom americkej spisovateľky a pedagogičky Carol Pearson :
„Keď sa každý deň, každú hodinu nebudeme zaoberať tým, čo nemáme, čo je nesprávne, ale naopak, budeme mať radosť z toho čo máme, čo si vážime, náš život bude plnohodnotnejší a šťastnejší.“
Milé dámy, milé mamy, verím, že si ten váš sviatok v prítomnosti tých najbližších nielen pripomeniete, ale v spomienkach sa vrátite k šťastným chvíľam, ktoré ste spoločne prežili. Hovorí sa, že v živote nebývajú vždy najšťastnejší tí, ktorí majú toho veľa, ale tí ktorí, si vážia to čo majú a prináša im to tú pravú radosť. Verím, že tých šťastných chvíľ bolo hlavne aj vašou zásluhou, v živote vašich najbližších veľa, preveľa. Chcem vám popriať predovšetkým pevné zdravie, aby ste mali vždy dosť síl, elánu, odhodlania, prinášať do života, šťastie, porozumenie, úsmev a lásku.

S úctou Ľubo Dzurák

Hodnotenie: 5   0
17:36:18 01.05.2023 [7799] Nevhodný príspevok?
Vážim si Vás pán Dzurák!
Viete, čo je život, už ste niečo zažili. Predsa sa Vás pýtam: „Myslíte, že realita je taká ideálna, ako vy píšete?“
Vo veľa veciach sa s vami stotožňujem, ale vidieť všetko iba z jednej strany, byť ticho, nechať sa urážať v zmysle:“Koho pánboh miluje, toho krížom navštevuje, alebo Pomôž si sám, aj pán boh ti pomôže. Poprípade: „ Pán boh myslí aj na teba“ ... Ešte konkrétny prípad: „ My vieme, že pán farár má frajerku, ale nemáme právo na to poukazovať, my si len môžeme myslieť, že pán farár by také veci nemal robiť.“ Také uvažovanie je u mňa demagógia.
Táto stránka nie je literárny krúžok. Tá stránka vznikla z celkom iného dôvodu. Hlavne v dobe minulého vedenia mesta. A vo viacerých prípadoch pomohla.
Kniha je dobrý priateľ, ALE! Knihy píše autor pre peniaze, ale na tento stránke sa rieši krivda, nespravodlivosť. To je veľký rozdiel.
Keby vás niekto sústavne urážal, ponižoval, podceňoval, vy by ste na všetko povedali „Ďakujem“?
Takým postojom dávame klamárovi a zlodejovi za pravdu a súhlasíme s tým, čo píše, aj keď sú to do nebasiahajúce svinstvá. A práve pre také svinstvá , klamstvá, urážanie, zatajovanie, podceňovanie zo strany bývalého primátora, ktorý nepoznal a nepozná sebakritiku, kritiku, ani kompromis. To bol hlavný dôvod, prečo táto stránka vznikla... NO a po páde bývalého vedenia má človek viac možností na to poukázať, lebo už nie je vydieraný a v nejednom prípade sa musí vrátiť do minulosti, aby ostatným aspoň priblížil, o čo sa jedná, na základe čoho to vzniklo, nakoľko príliš veľa vecí bolo zatajených, veľa vecí sa kamuflovalo, šafárilo sa hlava-nehlava a každý čušal. Niekto zo strachu, niekto bol vydieraný, veľa ľudí o svinstvách nevedelo a sú aj takí, čo také veci podporovali z kariernych, rodinných, priateľských, ale aj z finančných dôvodov ostali ticho, lebo im to vyhovovalo.
Jedna vec je provokovať, rýpať, urážať, klamať.
Druhá vec je Brániť sa, vyvrátiť klamstvá faktami a nie žvástami.
Ďaľšia vec je poukázať na šlendriánstvo, ktoré bývalé vedenie podporovalo a tí „zvýhodnení „ sa naraz nevedia duševne vyrovnať s tým, že je tu nové vedenie, nové riadenie a nastali konečne zmeny.
Aj za pomoci svojich lokajov, fungujúca na báze akejsi BSP...
To nie je atakovanie „organizácie“, to je poukázanie na šafárenie, nakoľko pri „Dušanovi“ sa mali ako prasa v žite. A ego je veľké. Cítia „krivdu“, ale na nesprávnom mieste.
Človek, ktorý je okradnutý, oklamaný, ponížený, niekedy aj za pomoci análnych alpinistov, ten nemá právo na niečo poukázať, pravdivo kritizovať?
Koniec koncov, vyplávalo veľa vecí, ktoré bývalé vedenie zatajilo (napr. Výsledky šetrenia NKU). A dozvie sa niekto napr. prečo sa fungujúci DK (KCMN) dostalo bleskove, záhadne, bleskove a v najväčšom utajení do likvidácie ? Ani poslanci o tom nevedeli...
Pri tom išli tisíce a tisíce z mesta do KCMN. Vždy to bol iba prenos podľa zákona, bola to iba "formalita"... Ale stret záujmov nikto nevidel...
Píšete krásne veci o máji , aby ľudia boli prívetiví.
Videli ste prívetivého zlodeja, klamára a vydriducha? Oni pracovali a pracujú aj v máji...
Tak, ako som napísal. Ja som vojnu nezačal. Moj prvý koment prišiel až po štvrtom provokačnom ataku proti mne. Njprv to začalo sprostými správami cez Messenger. Človej ustúpi, ale, čo je veľa, to je veľa. Aj v máji...

Hodnotenie: 3   0
12:30:09 01.05.2023 [7798] Nevhodný príspevok?
Byl pozdní večer
první máj
večerní máj
byl lásky čas
hrdliččin zval ku láske hlas
Karel Hynek MáchaPekný prvomájový deň, milí spoluobčania.

Predovšetkým nám skôr narodeným, sú slová tejto básne určite blízke. Každá doba má svoje špecifiká a zanecháva po sebe odkaz budúcim generáciám. Je len a len na tých, čo tu budú po nás, aké poučenie si z týchto odkazov zoberú. Život je totiž pre každého z nás veľký dar a preto by sme ho mali využiť ako najlepšie vieme. Veď každé ráno každá minúta, každé nadýchnutie sa je dar života. Život síce nie vždy je taký, aký by sme ho chceli mať, no pokiaľ sme tu, mali by sme ho žiť tak, ako najlepšie vieme. Žiaľ to čo sa deje okolo nás, tak toho poučenia veľa neprináša. Samozrejme sú veci, ktoré nedokážeme ovplyvniť, no každopádne ich veľmi citlivo vnímame. Aj preto by sme sa mali viac sústrediť na to čo ovplyvniť môžeme, na to, ako si čo najviac spríjemniť náš život. Náš život je totiž ako kniha, kde každý deň do nej vložíme jednu stránku. Záleží len od nás, aký bude mať táto kniha dej.
Máj je od nepamäti označovaný ako mesiac lásky, porozumenia i radosti z krásne kvitnucej prírody. Skúsme preto aj my v Novákoch, aspoň tento mesiac zabudnúť na nevraživosť, osočovanie, dehonestovanie. Nie nechcem tým povedať, že nemáme byť k nedostatkom, k neprávosti kritickí, či ľahostajní. Tí čo pravidelne čítajú túto stránku vedia, že aj moje pero, resp. klávesnica je mnohokrát kritická. Kritická napriek tomu, že som si „vďaka“ svojim otvoreným názorom urobil v našom meste aj nepriateľov. No keď som začal písať na túto stránku, tak som to samozrejme predpokladal. Kritika totiž patrí rovnako k nášmu životu, ako pochvala. Len je tam jeden malý háčik. Kritiku nesmie sprevádzať nenávisť, lebo začne plodiť zlo. Ak začneme do kritiky vkladať dehonestujúce slová, osočovanie, neustále vracanie sa do minulosti, tým doslova znevážime dôležitosť kritiky v našom živote. Včerajšok je už minulosťou, zajtrajšok záhadou, preto sa sústreďme na dnešok. A ten je dnes májový. Skúsme sa začať radovať z toho čo máme, čo nás môže práve zajtra obohatiť. Skúsme aspoň tento mesiac uprednostniť lásku a porozumenie, pred dehonestovaním, či osočovaním. Skúsme sa radovať z vychádzok do úžasne rozkvitnutej prírody, z našich záhradiek, z dobrej knihy, či so stretnutí s priateľmi. Nádherne to vyjadrila spisovateľka Emily Dickinson „ Je toľko krásy na tomto svete, no treba mať oči na to, aby sme to videli, dušu, aby sme to cítili a srdce, aby sme to milovali.
Milí priatelia, prajem vám nielen krásny a láskyplný 1. máj, ale celý tento úžasný mesiac. Ak máte v blízkosti rozkvitnutú čerešňu, tak to určite využite.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0
14:46:35 26.04.2023 [7792] Nevhodný príspevok?
Kabaret na pokračovanie.
Podľa obsahu ududzujem, že alkohol prevýšil Jánošíkovú mozgovú kapacitu aspoň o 300%. Ovšem, až sa o mozgovej kapacite dá vôbec uvažovať v prípade spomenutého držiteľa občianského preukazu..."
Zo strachu ablokoval komentovanie a vykrikuje ako posratý chlapček spoza stromu...
Sken:
https://stevard222.rajce.idnes.cz/Primator/1586333335
Ešte aj reakcia jeho sestry Zuzany hovorí za všetko...
Tymôj zlatý mimotarifný primitív!
Čakal som argumenty. Žiadne.
Žiadne dôkazy o tvojom "bacalárskom štúdiu.
Žiadne dôkazy o tom, že sa moje tvrdenie nezakladá na pravde.
Žiadny dôkaz, že ťa zo záchranky nevyhodili...
Iba žvásty, žvásty, žvásty...
Skôr naučím kravu koršulovať, ako teba normálne rozmýšľat...
Ty, ktorý si edem krát prerazil morálne dno, ty mňa pozývaš na debatu?
To je pre mňa také ponižujúceho, ako keby si pozval ministra spravodlivosti do Čižnára na pivo...
Niečo by som ti poradil.
Nemáš nárok na sanitku? Máme taxislužbu. Jáj, tá je pre teba pridrahá.
Ale na vlak do Prievidze a na MHD do Bojníc. Alebo ti v rámci humanity, na tú cestu poskytnem peniaze.
Až ešte robíš na urgente, mal by si výhodu. Už by si bol v objekte nemocnice.
Vychádzam totiž z toho, že tvoj chlebodarca už dostal výpoveď a že aj ty si mal cudziu ruku na tvojom krku, lebo si príliš vystrkoval rošky...O čo ide.
Za bránou nemocnice doľava, tam sa nachádza taká pekná jednoposchodová rekreačná budova s mrežami. Ja sa na tie mreže na oknách môžem pozerať iba zvonka, ale ty máš také privilégia a máš takú úctu, že ujovia v bielom plášti ti veľmi radi ukážu tie mreže z vnútornej strany. Posadia ťa na stoličku, dajú ti papierik, ceruzku a môžeš čarbať a písať od rána až do večera. A možno tvoje riadky pomôžu nášmu schátranému zdravotnícvu v rámci liečebnej procedúry a lekári na Internom oddelení ti budú veľmi radi.
Na internom oddelení majú aj pacientov so zažívajúcimi tráviacimi ťažkosťami, inak povedané - majú zápchu. Pri prečítaní tvojho lieku "Dristadlo" na papieri, sa im v momente vyprázdni hrubé črevo ešte aj na tri dni dopredu. A lekári ti za tú liečbu budú aj ruky a nohy bozkávať. To je moja úprimná rada od srdca, nakoľko na viac nemáš...
Hodnotenie: 4   0
11:25:24 25.04.2023 [7790] Nevhodný príspevok?
Jánošík! Ako môže jedno prizvisko negovať národného hrdinu...Zabudol som ešte niečo k tvojmu „obhajovania lavičiarstva“.
Po tvojom odchode som zobral psíka a išiel som ho ešte vyvenčiť a zároveň som ťa kúsok – konkrétne ku dnešnému KNV vyprevadiť.
Teve vrtalo v hlave:“Ty si sprostý. Také argumenty nevieš využiť. Treba klamať. Ani jeden politik nehovorí pravdu. Môže dať aj 10 sľubov a vždy sa nájde dôvod, prečo sa to nedalo splniť. Ľudia sú sprostí. Treba im natlačiť kaleráby do hlavy. A ty savzdávaš takých možností.“
Videli sme to, keď do kandidátky napísal, že je „záchranár“ a zo záchranky ho päť rokov pred tým vyhodili...
Hodnotenie: 3   0
11:17:01 25.04.2023 [7789] Nevhodný príspevok?
Jánošík, Jánošík, zlosť je tvoj palošík (sečná zbraň)... na viac nemáš.
Keď ja som štetec, ktorý špiní, ty si hotový portfiš na hnoj. Vychádzam z informácie, keď ste sa ako chlapci obhadzovali konským hnojom...(Možno si tam dostal silnú šupu.) Bolo mi reprodukované, že po tvojich provokáciach ťa chytili, z hlavy ti zobrali zimušnú čiapku, vymočili sa do nej a tak ti ju nasadili na hlavu. Potom sa smiali, ako ti moč stekal po ušiach – ako záušnice... „Ľubko!Aké to je“ „bú,búbbú, teplé, bú...“
A teraz vážne.
Nuž, ako to bolo s tými voľbami? Nalejme si čistého vína. Inak povedané - na***l si si do huby niekoľkokrát...
Raz večer si sa nanominoval k nám domov s tým, že ťa za mnou poslal predseda OV-KSSS p. Samiec, vraj, aby si mi pomohol. Ozaj? Z akého dôvodu?
P. Samiec :" Ja Jánošíka ani nepoznám. Ako si ja, alebo niekto iný môže dovoliť niekoho nanominovať do bytu a nútiť niečo podniknúť. Kandidoval si v roku 2006 a úspešne. Bez našej pomoci. Bol som členom MZ v rokoch 2006-2100. Aký spôsob kortešačiek si zvolíš, to je výhradne v tvojej réžii. "
Čo sa týka pasáže o tvojej bakalárskej práce v oblasti bábkové divadla, ani jedna škola na Slovensku neeviduje žiadne tvoje aktivity v tej oblasti. Alebo! Dokáž to faktami !!!
O bábkovom divadle si sa prvý krát dozvedel z úst Jarmily Tkáčovej. Súkromne.
Upozorňujem ťa! Vyhýbaj sa Jarmile Tkáčovej, lebo ona Ti uši odtrhne a nakŕmi s nimi túlavé psi. Nášho nie, aby sa neotrávil...
Vzhľadom na to, že pravdepodobne trpíš maniackou depresiou, tak ti to pripomínam.
Po úvodných slovách rozhovor začal tvojimi slovami:"Tak je mi nejak sucho v hrdle."
Dáš si hruškovicu?"
"Nalej, keď máš!". štrngli sme si v trojici.
Začal si tým, že ťa poslal p. Samiec, čo nás ozaj prekvapilo, ale, ...
Vraj mi máš pomôcť zostaviť volebný plagát.
S tým som nesúhlasil:"Ja som už prešiel jednými voľbami, bez jediného plagátu a ani teraz nebudem vylepovať žiadne plagáty. Ľudia ma poznajú, bývam tu od roku 1985. Kto chce, ten mi dá hlas. Kto nechce-môžem mať aj tisíc plagátov - ten mi hlas nedá. Ake´d neprejdem, za to sa v noci odkopávať nebudem.
Rozhovor začal pri Základnej škole, spomenul som som si aj na spolužiačku- dlhoročnú právničku, ktorá zastupovala Slovensko aj na medzinárodnom súde a úspešne.
"Toto ti napíšem. To je bomba."- boli tvoje slová. Nesúhlasil som st ým, že to sú spolužiačkine úspechy a nie moje. A vieš, čo mi odpísala, keď som jej to napísal?
"Štefan! Poznáme sa od roku 1961. Vyrastali sme spolu. Poznáme sa. Škoda, že si viac nezabojoval o filmovú priemyslovku, ty si na to mal a máš aj teraz. Čo sa týka môjho pôsobenia v medzinárodnych aktivitách, ten tvoj kamarát je namá na to zvlášty pohľad, ale, keď ti niečo pomôže, tebe to dovolím."
Chceš na tú osobu priamy kontakt ???????
Rozprávali sme sa výhradne súkromne - nie pre volebné žvásty...
Rozprával som o mojich aktivitách v Košiciach medzi filmármi. Spolupracovali sme s vtedajšou STV Košice.(Riaditeľom STV Košice bol Ing. Kováč.)
Ukázal som ti ešte vtedy platný preukaz osvetľovača III. triedy (ktoré neskôr v Novákoch boli zneužité a nezaplatené). Končilo to spoluprácou s TV Nováky.
Vraciam sa k bábkovému divadlu.
Chodil si na bábkové predstavenia, ale nevedel si, že zakladateľom bol neb. Manžel Jarmily Tkáčovej – Valent Tkáč. Bol priekopníkom divadla. Bol priekopníkom „čierneho divadla“. Herci z Martina a z Nitry boli v Novákoch načerpať informácie a skúsenosti...
Miestnosť pre bábkový súbor je (aspoň bola) ovešaná diplomami z celého Slovenska. A aké boli tvoje posledné slová?“Ten pán Tkáč bol skutočne veľká osobnosť v bábkarine.“
To máš pravdu. Zájdi na Regionálne kultúrne stredisko.
Nie na Mestské, ale na REGIONÁLNE KC na Záhradníckej ulici.
Ty si neber oblasť nováckej Hrčky do papule, keď si sa o bábkarine prvý krát dozvedel v našom byte...
Môžeš sa hanbiť.
Prekvapuje ma, že ti to nepovedal tvoj chlebodarca Ing. Šimka. Šimkovci, Tkáčovci a Šlosiarikovci vyrastali na jednom mieste – na Vrchoch a tvoj mecenáš pozná neb. Valenta Tkáča od narodenia...
To je tak, keď jazyk (a ťukanie do klávesniceň sú rýchlejšie, ako TVOJ MENTÁLNY MYŠLIENKOVY POCHOD.
Hodnotenie: 3   0
23:30:30 24.04.2023 [7788] Nevhodný príspevok?
Príspevok je schovaný!
Príspevok je dostupný len pre prihláseného používateľa.
22:30:26 26.03.2023 [7773] Nevhodný príspevok?
❗️❗️❗️ Pozor po Novákoch sa v noci 26.3.2023 medzi 00:30 a 1:30 potuloval a vošiel na cudzí pozemok neznámy človek. Podľa kamier sa cca 40min prechádzal po ulici Baníkov a potom vošiel do dvora na pár sekúnd a odišiel. Ani kamery ho neodradili. Dajte si pozor.

VIDEO:
https://www.facebook.com/boriskoduchovic/posts/pfbid0bumbFGVDDBEkzgRo76tu1xGZ9qkmSb8JfX7FYSChNezAwafDuNRTCfD6TYPWXFJnl

Zdroj: FB
Hodnotenie: 0   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
Vo veku sto rokov a osem mesiacov zomrel najstarší československý baník Karol Mikuláš
Život Karola Mikuláša bol spätý s baníctvom a hornou Nitrou.
zobraziť podrobnosti »
14.03.2023
Marián Miština je novým prednostom mestského úradu, vzdal sa funkcie poslanca
Mestský úrad v Novákoch má nového prednostu, Jána Martinu v tejto pozícii strieda Marián Miština.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2023
Slovenské elektrárne plánujú ukončiť prevádzku elektrárne Nováky koncom budúceho roka
Celý proces od ukončenia výroby elektrickej energie a tepla až po transformáciu celého areálu a prípravu na ďalšie využitie bude trvať niekoľko rokov.
zobraziť podrobnosti »
22.11.2022
Transparentnému psychopatovi Ing. Dušanovi Šimkovi zrazu vadí kamera
Deň pred konaním komunálnych volieb, psychopat bol nepríčetný, už mu zrejme všetko vadilo, zamkol zamestnancov v budove mestského úradu v Novákoch. V súvislosti s dosluhujúcim primátorom Šimkom a ním mnoho krát proklamovanou transparentnosťou, je na mieste otázka, prečo ak žiada transparentnosť, mu v tomto prípade vadila kamera?
zobraziť podrobnosti »
15.11.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.