Stránku si prezeráš sám... FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7471 v téme Rôzne / Iné zo dňa 15:17:08 06.11.2020 Nevhodný príspevok?
„ To, že nás nemá niekto rád a máme aj nepriateľov dokazuje, že máme aj zásluhy. Borne „

Dobrý deň vážení spoluobčania.

Myslím si, resp. sa snažím nepoučovať ľudí, ktorí toho v živote dosiahli viac, ako ja. Naopak, vážim si ich za to čo dosiahli, čo pre iných spravili. No niekedy sa nevyhnem tomu, aby som im niečo neporadil. Vladko Richter je môj, dovolím si povedať priateľ a vážim si, že aj ja som jeho priateľ, teda aspoň dúfam. Je to človek, ktorý pre naše mesto urobil nesmierne veľa. Keby sme všetci urobili len polovicu z toho čo on, tak život a nažívanie v Novákoch je úplne v inom leveli. Keďže možnosť stretnúť sa v dnešnej dobe je takmer nulová, tak využívam túto stránku a dovolím si mu dať, takto verejne jednu radu. Vladko nereaguj na nejaký, nič nehovoriaci nick. Drž sa jedného síce starého, ale veľmi poučného výroku, ktorý vyslovil v dávnej dobe rímsky filozof a politik Seneca. „Nikdy nehovor pravdu tomu, kto si ju nezaslúži.“ Vladko ver, nejaký nick si ju nezaslúži.
Ja som dnes ráno dostal od jedného občana dve SMSky. Jedna sa týkala niektorých ľudí v Novákoch, v druhej pisateľ spomínal nejakého "hornonitrianskeho Kočnera." Neviem prečo to poslal mne? Že by tým myslel mňa??? Samozrejme, že som mu neodpovedal, lebo mi to jednoducho nestálo za to. Preposlal som ju však, pár dobrým priateľom nielen v regióne, ale aj na Slovensku. Úmyselne som však neuviedol meno tvorcu tejto správy, aby ich to neovplyvnilo pri reakcii. Odpovede nedali na seba dlho čakať. Nebudem ich teraz zverejňovať, lebo ani táto osoba si nezaslúži vedieť to, čo si o úrovni jeho SMSky, tým aj jeho myslenia, moji skutoční priatelia a ľudia, čo toho v živote veľa dokázali, myslia. Nakoniec, teraz by to nemalo ani žiadny význam. No obe SMSky som si uložil, ako aj odpovede mojich priateľov. Možno raz? No uvidím?
Teraz si zrejme mnohí z Vás položia otázku : Čo týmto chcel básnik povedať? Chcel som len vyzdvihnúť silu priateľstva, ktorá je vzácna hlavne v zložitých a ťažkých životných chvíľach. Práve rady priateľov, ich podpora ich otvorenosť, je v takýchto chvíľach neoceniteľná. Nakoniec o tom hovorí aj výrok neznámeho autora.
„ Dobrí a úprimní priatelia sú ako hviezdy na nebi. Aj keď ich nevidíme, vieme, že tam sú.“

S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0

Kladne hodnotil:
06.11.2020 15:44:42 Pbošiak
06.11.2020 17:04:06 Vladimír
07.11.2020 07:13:30 Milan Oršula
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.