Stránku si prezeráš sám... VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7690 v téme Rôzne / Iné zo dňa 17:12:39 28.08.2022
SNP by nám malo dodať viac národnej hrdosti.

Dobrý deň, vážení spoluobčania.

Uvedomujem si, že doba ktorú práve žijeme nie je stvorená na nejaké oslavy, či veľkolepé spomienky. Predsa len, by sme si mali významné udalosti v našich dejinách každoročne pripomínať. Podľa mňa je jednou z najsvetlejších udalostí v novodobých dejinách Slovenska Slovenské národné povstanie. Som rád, že ešte medzi nami žijú účastníci povstania, ľudia, ktorí so zbraňou v ruke, s nasadením vlastných životov, bojovali za našu lepšiu budúcnosť. Som však smutný, že ešte aj dnes sa nájdu u nás ľudia, žiaľ i politici, historici, ktorí spochybňujú význam SNP. My staršia generácia máme v tomto pomerne jasno. Tej mladšej by sme túto významnú dejinnú udalosť pre Slovensko, mali častejšie pripomínať. Hovorí sa, že krajina, ktorá nemá resp. neváži si minulosť, nemá právo ani na budúcnosť. Určite sa nemusíme všetci so všetkým stotožniť, ale že SNP vypuklo 29.augusta 1944 a slovenský národ ako jednotný povstal proti tým, ktorí rozpútali peklo 2. svetovej vojny je jednoducho fakt. To je to, na čo by sme dnes po 78 rokoch mali byť všetci hrdí. Osobne som rád, že som bol členom Strany demokratickej ľavice, ktorá v roku 1993 presadila v NR SR , že SNP je štátnym sviatkom. Každoročne práve 29 augusta si aj pripomeniem úžasný výrok nášho spisovateľského velikána Vladimíra Mináča:
„Vždy budeme malým národom, ale pokiaľ si budeme brániť svoju pravdu a svoje hodnoty, nikdy nebudeme bezmocní. Nie moc, ktorá je pominuteľná, ale duch ktorý pretrváva, to je naša cesta, náš zmysel, náš osud.“
Viem, tento úžasný citát som už niekoľkom krát na tejto stránke napísal. Takéto myšlienky, by sa však mali vyslovovať častejšie, zvlášť v dobe aká je dnes. Je totiž vážne ohrozený odkaz SNP „Žiť v mieri, priateľstve, spolupráci a jednote.“ Preto nielen pri výročí SNP, ale neustále, by sme si mali tento odkaz pripomínať, no mali by sme ho spoločne aj napĺňať.
Verím, že mnoho obyvateľov nášho mesta si zajtra výročie SNP a odkaz, ktorí nám jeho účastníci zanechali aj pripomenie.
Hovorí sa, že ak nevieš kam kráčaš, obzri sa odkiaľ prichádzaš. Je dobré, že my sa máme kam obzrieť, máme si čo pripomínať a hlavne nezabúdať. Aby tí, čo tvorili naše dejiny a položili životy za našu slobodu neboli nikdy zabudnutí. No a my a generácie po nás, na nich nikdy nezabudli.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 1   0

Kladne hodnotil:
30.08.2022 19:12:32 Vladimír
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Dušan Šimka robí nákupy v Tesku, ale za vaše dane! Aj vy máte vždy také štedré Vianoce?
Ing. Dušan Šimka ako primátor mesta ma veľa práce, lebo chodí na nákupy do TESCA, vraj nakupuje pre mesto. Ale nakupuje, zrejme podľa neho nevyhnutný tovar a to chrumky, chipsy, víno, šampanské, Johnnie Walker whiskey, vodka, baterky, usb klúče, externy disk, pamäťové karty, rádio, sklo na mobil, nabíjačky, televízor, anténový kábel, kalendáre, taška na notebook, myš, klávesnica, a podobne. Vraj šetrí mestu peniaze, lebo nakupuje v akcii. Nakúpil aj 110 fliaš šampanského, 115 fliaš vína a podobne. A toto mu niekto verí? Ísť pred Vianocami v čase zákazu vychádzania na nákupy takmer každý deň v týždni, nakupovať a dávať to preplácať na úrade. Dajte to ako „repre“ náklad. Niekto si tu robí rodinné nákupy a my občania mu to preplácame? To už sme naozaj takí hlupáci, že mu to veríme? Za tri roky skromný nákup v hodnote viac ako 5200€, ktoré nie sú v súlade so zákonom. Za 4 dni rodinný nákup v hodnote 1528,05€! Ako by povedal sám primátor Ing. Dušan Šimka: „Neskutočné chapúnstvo!“ Viac vo videu.
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 02.10.2022
Vystupovanie Ing. Dušana Šimku na MsZ
Toto Dušan stihol len za tento polrok. Veľa toho sme mu odpustili, lebo video by malo hodinu. (Ing. Dušan Šimka – primátor mesta Nováky) NAJBLIŽŠIE VOĽBY: 29. októbra 2022
zobraziť podrobnosti »
25.09.2022
Ing. Dušan Šimka vybuchol po odhaleniach hlavného kontrolóra
Soudruh Dušan Šimka je magor a musí pracovat pod dozorem vyzkušeného pracovníka. Psychicky by pobyt ve městě nevydržel, kromě toho je chovatelem holubů, což by v Praze nemohl. Tečka. Ale nemůžeš napsat magor. Poloviční blázen bych napsal.
zobraziť podrobnosti »
21.09.2022
VOĽBY 2022 - informácie
Voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
zobraziť podrobnosti »
15.09.2022
Ing. Dušan Šimka čelí obvineniam - nezákonná odmena 3.551,00€
Ing. Dušan Šimka čelí obvineniam z: - neoprávnené obohatenie - neoprávnene nakladanie s verejnými financiami - zneužívanie právomoci verejného činiteľa z dôvodu, že si neoprávnene vyplatil odmenu asi vo výške 3.551,00€ (k 60. narodeninám), čím mal spôsobiť škodu mestu Nováky vo výške 4.793,00€.
zobraziť podrobnosti »
24.06.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.