Online 2 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7679 v téme Rôzne / Iné zo dňa 12:30:09 05.05.2022
V Novákoch sa už zvolebnieva?

Dobrý deň vážení spoluobčania.

Komunálne voľby sú síce až cca. za päť, alebo už za päť mesiacov, no zdá sa, že tí ktorí sú rozhodnutí v nich kandidovať, už vysielajú k nám voličom prvé signály. Svedčia o tom nielen neskutočne dlhé rokovania MsZ, ale aj maily, ktoré v poslednom čase dostávam, aj keď sa ma priamo netýkajú a zväčša ich len očami prebehnem a hádžem do koša.
No, ale pekne rad radom. Čo sa týka rokovaní MsZ, už som neraz povedal a napísal, že to nepozerám, lebo je to pre mňa strata času. Na to, aby som si urobil názor na úroveň zastupiteľstva, mi stačia aj príspevky na tejto stránke, nevyžiadané maily, ktoré dostávam a samozrejme debaty s tými, ktorých to ešte baví pozerať. Som však prekvapený, že to sem tam pozerajú aj moji priatelia z okolitých miest a obcí. Vraj sa na tom dobre zabávajú??? Možno naozaj to môže byť pre nich zábava, lebo sa ich život v našom meste netýka. A pre nás? Ak to má byť zábava, tak veľmi smutná, lebo sa nás to naopak dotýka bytostne všetkých. Na poznámky mojich priateľov a známych o úrovni MsZ, odpovedám vždy rovnako. “Úroveň každej porady, schôdze, či zastupiteľstva je taká, aký je ten, kto to vedie. A navyše. Je to aj naša vizitka.“ No a tým sa debata na túto tému končí.
Čo sa týka mailov, tam je to zložitejšie. Tie totiž nemôžem nepozerať ako mestskú TV, tie mi jednoducho na mail, či chcem, alebo nie, prichádzajú. Keďže sa ma priamo netýkajú, nebudem sa o ich obsahu zmieňovať. No ak je aj úroveň zastupiteľstva taká, aká je tých mailov, tak je to ľudovo povedané, dosť úbohé. Tu si možno čitateľ povie, aby som týmto pisateľom napísal, že si od nich neprajem žiadne maily. To sa však pokúšajú už dlhšie obdobie iní adresáti týchto nevyžiadaných mailov. Dokonca píšu, že tieto mailu im dlhodobo zhoršujú kvalitu ich života a pisateľov žiadajú, aby si ich adresy odstránili z mailového adresára. Samozrejme, že zbytočne. Dodnes to neurobili, ani neurobia. Dokonca si myslím, že s blížiacim sa termínom komunálnych volieb sa intenzita takýchto nevyžiadaných mailov ešte zvýši. Takže čo s tým?
Dovolím si dať radu nielen pre adresátov nevyžiadaných mailov, ale aj pre poslancov MsZ. Nereagujte, nereagujte, nereagujte. Na tom je proste založená celá filozofia. Pokiaľ poslanec vystúpi s minútovou, dvojminútovou poznámkou, či pripomienkou, tak pán primátor odpovedá mnohonásobne dlhšie. A o to tu ide. Nie je to síce zostrihané, ale časovo to hrá jasne v prospech p. primátora. No a on je v tomto krasorečnení naozaj dobrý. Treba to už proste do tých volieb nejako vydržať a radšej si pár krát zahryznúť do jazyka.
Zakončím moju úvahu jednou životnou múdrosťou.
„Sú ľudia, ktorí radi veľmi dlho rozprávajú, no nepovedia dokopy nič. Naopak sú ľudia, ktorí svojím mlčaním v pravú chvíľu, povedia toho veľmi veľa.“
S úctou a so želaním pekného májového dňa
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
05.05.2022 19:52:05 majuska
06.05.2022 05:54:45 Vladimír
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Dušan Šimka robí nákupy v Tesku, ale za vaše dane! Aj vy máte vždy také štedré Vianoce?
Ing. Dušan Šimka ako primátor mesta ma veľa práce, lebo chodí na nákupy do TESCA, vraj nakupuje pre mesto. Ale nakupuje, zrejme podľa neho nevyhnutný tovar a to chrumky, chipsy, víno, šampanské, Johnnie Walker whiskey, vodka, baterky, usb klúče, externy disk, pamäťové karty, rádio, sklo na mobil, nabíjačky, televízor, anténový kábel, kalendáre, taška na notebook, myš, klávesnica, a podobne. Vraj šetrí mestu peniaze, lebo nakupuje v akcii. Nakúpil aj 110 fliaš šampanského, 115 fliaš vína a podobne. A toto mu niekto verí? Ísť pred Vianocami v čase zákazu vychádzania na nákupy takmer každý deň v týždni, nakupovať a dávať to preplácať na úrade. Dajte to ako „repre“ náklad. Niekto si tu robí rodinné nákupy a my občania mu to preplácame? To už sme naozaj takí hlupáci, že mu to veríme? Za tri roky skromný nákup v hodnote viac ako 5200€, ktoré nie sú v súlade so zákonom. Za 4 dni rodinný nákup v hodnote 1528,05€! Ako by povedal sám primátor Ing. Dušan Šimka: „Neskutočné chapúnstvo!“ Viac vo videu.
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 02.10.2022
Vystupovanie Ing. Dušana Šimku na MsZ
Toto Dušan stihol len za tento polrok. Veľa toho sme mu odpustili, lebo video by malo hodinu. (Ing. Dušan Šimka – primátor mesta Nováky) NAJBLIŽŠIE VOĽBY: 29. októbra 2022
zobraziť podrobnosti »
25.09.2022
Ing. Dušan Šimka vybuchol po odhaleniach hlavného kontrolóra
Soudruh Dušan Šimka je magor a musí pracovat pod dozorem vyzkušeného pracovníka. Psychicky by pobyt ve městě nevydržel, kromě toho je chovatelem holubů, což by v Praze nemohl. Tečka. Ale nemůžeš napsat magor. Poloviční blázen bych napsal.
zobraziť podrobnosti »
21.09.2022
VOĽBY 2022 - informácie
Voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022
zobraziť podrobnosti »
15.09.2022
Ing. Dušan Šimka čelí obvineniam - nezákonná odmena 3.551,00€
Ing. Dušan Šimka čelí obvineniam z: - neoprávnené obohatenie - neoprávnene nakladanie s verejnými financiami - zneužívanie právomoci verejného činiteľa z dôvodu, že si neoprávnene vyplatil odmenu asi vo výške 3.551,00€ (k 60. narodeninám), čím mal spôsobiť škodu mestu Nováky vo výške 4.793,00€.
zobraziť podrobnosti »
24.06.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.