Online 3 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7534 v téme Rôzne / Iné zo dňa 13:04:58 01.04.2021 Nevhodný príspevok?
Pandemicko – Veľkonočné zamyslenie sa.
Dobrý deň vážení spoluobčania.

Pôvodne to malo byť trošku iné zamyslenie sa. Včera som však, videl v TV novinách na RTVS v krátkom šote stáť vedľa, už dnes menovaného ministra školstva p. Grolinga, aj bývalú riaditeľku ZŠ v Novákoch p. Chlupíkovú. ( teda aspoň si myslím, že to bola ona, lebo dnes tie rúška dosť mýlia ) Viem však že robí na ministerstve Školstva a zastáva významnú funkciu. Takže mohla to byť ona.
Priatelia verte, neverte, potešilo ma to. A nielen to. Donútilo ma to aj nad takým zamyslením sa nad súčasnou i nedávnou históriou nášho mesta. No a prišiel som k záveru, že malé mestečko na hornej Nitre sa má naozaj čím pýšiť. Samozrejme nie je to len naša úspešná bývalá riaditeľka ZŠ, ale aj mnohí ďalší, čím sa môžeme pýšiť. Spomeniem len napr. ktorý pred pár rokmi riadil kultúru v našom meste a teraz je prednostom OÚ v Partizánskom, kde ho vymenovala vláda SR. Rovnako som rád, že sa darí môjmu priateľovi Vladovi Zaťkovi, ktorý už tretí rok úspešne pôsobí vo funkcii prednostu obecného úradu v Nedožeroch Brezanoch. Nemôžem nespomenúť, ako bývalý aktívny futbalista aj dvoch úspešných futbalových trénerov, občanov nášho mesta Aďa Guľu, ktorý trénuje Viktóriu Plzeň, ako aj Štefana Zaťka ktorý pôsobí v ligovom Pohroní. Rovnako neslobodno zabudnúť na úspešnú žiačku nováckej ZUŠ Bašku Piešovú, ktorá vyhrala československú Superstar. Samozrejme máme tu aj súčasné skvelé športovkyne v kanoistike i lyžovaní, ktoré reprezentujú Slovensko na svetových podujatiach. Možno pri tomto mojom zamyslení sa, som ešte na niekoho zabudol, za čo sa ospravedlňujem, no aj tento zoznam ľudí, ktorých som spomenul je na maličké Nováky veľmi významný. Ak by som chcel zájsť ešte do nedávnej minulosti, tak nemôžem nespomenúť v športovej oblasti úspechy vodných pólistov, kajakárov, futbalistov, lyžiarov, ale aj hádzanárov. Keby som mal nazrieť do oblasti politiky, tak v našom meste dnes žijú dvaja poslanci NR-SR, jeden SNR a jeden poslanec Federálneho zhromaždenia. Ak k tomu pridám ešte množstvo odborníkov pracujúcich v nováckej chemičke, v bani, elektrárni, či iných odvetviach, tak je sa čím pýšiť. A to ešte nepíšem o učiteľkách, či už terajších resp. tých na dôchodku, ktoré nedávno tiež oslávili svoj sviatok a patrí im všetkým naša vďaka za to, čo dnes vieme, za to, ako sa vieme v živote uplatniť. Samozrejme dnes nemožno zabúdať hlavne na našich spoluobčanov, ktorí pracujú v zdravotníctve, ktorých hodnotu a neoceniteľné služby oceňujeme práve v tomto nešťastnom období. Proste klobúk dole pred mnohými v našom meste.
Prečo toto práve dnes spomínam? Pred nami sú, predovšetkým pre kresťanov, najväčšie sviatky v roku. Sviatky života, nádeje a dúfam, že aj spokojnej budúcnosti Práve na takéto sviatky sa patrí nielen nad životom zamyslieť, ale aj nabrať optimizmus a pozitívne myslenie do ďalších dní, mesiacov a rokov. Veď to je ten najlepší a najúčinnejší liek v tejto dobe. Nakoniec už Anatole France, francúzky básnik a spisovateľ povedal : „ Cesta do lepšej budúcnosti sa nikdy nekončí“.
Vážení priatelia, spoluobčania dovoľte, aby som vám všetkým zo srdca a úprimne poprial šťastné, pokojné i veselé Veľkonočné sviatky.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0

Kladne hodnotil:
01.04.2021 18:13:57 Pbošiak
01.04.2021 21:47:16 Vladimír
03.04.2021 07:11:58 Milan Oršula
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.