Online 4 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6932 v téme Rôzne / Iné zo dňa 10:07:58 13.09.2019 Nevhodný príspevok?
Teatro

Dobrý deň, vážení spoluobčania.

Tak ako som sľúbil, budem v diskusiách s p. primátorom a jeho prívržencami pokračovať na tejto stránke. Keďže on včera na zrušenom zastupiteľstve spomenul moje meno, tak sa k tomu vrátim aj ja. Ale tak ako vždy, všetko pekne po poriadku.
Musím priznať, že včera p. primátor dokonale využil dve chyby poslancov. Tou prvou bolo to, že na žiadosti o zvolanie mimoriadneho MsZ neuviedli, program, čím nesplnili právne náležitosti na mimoriadne rokovanie. Tá druhá chyba bola úplne zbytočná. Keď sa dozvedeli z úst primátora, že kvôli ich chybe neotvorí zasadnutie, mali vstať a odísť, čím by sa celá vec uzavrela. Oni sa však rozhodli zotrvať na voľnú debatu a na to bol p. primátor veľmi dobre pripravený. Pred kamerou, začal režírovať celé to divadlo. Sám som bol prekvapený, že som tam vydržal byť a počúvať to vyše hodinu. Dozvedel som sa to, čo som už 100x počul a budem asi ešte počúvať tri roky. Ako vedenie pred ním pripravilo mesto o veľké peniaze, aký bol hlavný kontrolór človek, ako on jediný je spravodlivý a obhajuje záujmy nás občanov. Bolo zhodou náhod keď povedal, že za ním stoja občania a za poslancami nikto. Paradoxne práve v tej chvíli, bola za primátorom len stena a za poslancami sedeli občania.
Stále som čakal, kedy do réžie toho divadla zapojí aj mňa. Tá chvíľa prišla, no zase povedal len časť pravdy. Spomenul len to, že som obhajoval položenie telefónu bývalého primátora, nejakej redaktorke RTVS s tým, že som povedal, že už je súkromná osoba. Žiaľ p. primátor nám nejako starne, alebo slabšiu pamäť. Ja som nikdy neobhajoval položenie telefónu. Ja som jasne povedal, že mal na to právo!!! A to verte, že mal!!!!! Rovnako aj teraz tvrdím, že p. bývalý primátor je dnes súkromná osoba! To však neznamená, že by nemal niesť zodpovednosť, za dobu keď spravoval mesto. Toto však nemá nič spoločné s položením telefónu. Žiaden zákon, ani nariadenie neprikazuje, že nesmieme zložiť telefón komukoľvek. Dokonca aj primátor vo funkcii, má právo položiť telefón novinárovi. Všetci to už chápu, len náš p. primátor to nie a nie pochopiť? Verím však, že toto už p. terajšiemu primátorovi nebudem musieť viac krát vysvetľovať.
Ako vie p. primátor dokonale veci skresľovať hovorí aj fakt, keď spomenul, že ako občan bol za kritiku bývalého vedenia, vyvedený z rokovacej miestnosti pri zasadaní MsZ. Ja som bo účastníkom takmer všetkých zasadnutí a môžem zodpovedne povedať, že p. primátor a jeho brat, neboli nikdy za kritiku vedenia mesta, vyvedení zo zastupiteľstva. Boli vyvedení, za nemiestne správanie, pokriky, skákanie do reči, čím rušili priebeh MsZ. Až keď boli viac krát upozornení a oni stále rušili priebeh zastupiteľstva, boli vyvedení. To však vedia všetci občania nášho mesta. O tom však akosi p. primátor zabúda rozprávať. No a keď už tak rád spomína na to, že on zaviedol televízne vysielanie v Novákoch, mal by spomenúť aj to, kto v Novákoch zaviedol vyvádzanie občanov zo zasadnutia MsZ.
No a čo záverom?
Chcel by som poprosiť webmajstra, aby mi uverejňoval príspevky, ak ich uzná za vhodné, až na druhý, či tretí deň po mojom zaslaní. Pri poslednom telefonáte som totiž od jedného z dvojičiek dostal otázku, či viem koľko minút po zaslaní príspevku mi bol článok uverejnený na COMke? Samozrejme som nevedel. Tak mi bolo oznámené, že za 8 min. pričom ostatní to majú uverejnené až na druhý deň. Ak aj toto niekomu vadí, tak to treba jednoducho odstrániť! Veď tých trecích plôch máme v Novákoch aj bez toho dosť.
No a samozrejme teším sa na ďalšie telefonáty a palce dole.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
13.09.2019 11:59:58 Pbošiak
25.09.2019 18:46:19 Ema
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.