Online 3 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6941 v téme Rôzne / Iné zo dňa 00:09:25 19.09.2019 Nevhodný príspevok?
"Dobrí priatelia sú ako hviezdy na nebi. Aj keď ich nevidíme vieme, že tam sú."

Dobrý večer, vážení spoluobčania.

Pre život ako taký, je naozaj nesmierne dôležité, keď mate v ňom pri sebe priateľov, na ktorých sa môžete vždy spoľahnúť, ktorí vedia vždy pomôcť, či poradiť. Podobne ako Peťo, aj ja som mal priateľa, ktorý mi pred mnohými rokmi, keď som vstupoval do politiky povedal niečo podobné, ako jemu. Citujem: "Nikdy sa na verejnosti nehádaj s hlupákmi. Ľudia by si totiž nemuseli všimnúť ten rozdiel." Aj keď tento môj priateľ už nie je medzi nami, nikdy na túto radu nezabudnem a riadim sa ňou až dodnes.
Viem, že dnes v dobe tzv. "Demokracie" je obhajovanie svojich názorov stále zložitejšie. Je to o to horšie, že mnohí sa snažia presadiť svoj názor len cez silu a postavenie. O to viac fandím siedmim poslancom, ktorí sa svoj postoj snažia presadiť na základe svojho presvedčenia i svojich hodnôt. Aj preto som v minulom príspevku napísal, že to budú mať zložité a ťažké. Pokiaľ však budú o svojej pravde presvedčení, tak naozaj môžu pre svoj ďalší život len veľa získať. Môžu získať skúsenosti, ktoré im nedá žiadna škola, len sám život. Samozrejme si prajem, aby v tej svojej poslaneckej kariére našli zhodu aj s primátorom a ďalšími poslancami. Nesmie to však byť na úkor straty svojich hodnôt, svojho ja. O svoju česť a rešpekt bojujeme tvrdo celý život. Niekedy ich však ľahko a v krátkom okamihu dokážeme stratiť. Proste treba vždy konať tak, aby sme sa na druhý deň mohli spokojne pozrieť do zrkadla. Verím, že si to predovšetkým tí mladší i noví uvedomujú. Osobne sú pre mňa naozaj dobrou víziou pre budúcnosť tohto mesta. Dokonca si myslím, aj keď za to zrejme budem kritizovaný, že ak svoj mandát zvládnu, môže niektorý z nich byť veľmi vhodným kandidátom na primátora v budúcich voľbách. Viem, že teraz si niektorí pomyslia, že terajší primátor nie je vo funkcii ani rok a ja už hľadám nového. Trúfalé, pravda. Vedzte však priatelia, kto sa nesnaží meniť veci v súčasnosti, ťažko môže očakávať lepšiu budúcnosť. A tú všetci hádam v Novákoch chceme. Viete, so zlom je to ako s chorobou. V počiatku chorobu ťažko spoznávame, no ľahko ju liečime. V pokročilom štádiu ju ľahko spoznáme, no ťažko liečime. Preto som presvedčený, že všetci poslanci boli zvolení, aby podporili dobré veci a kritizovali, resp. odstraňovali nedostatky. Pravda by sa jednoducho nemala presadzovať ani mocou, ani postavením. Pre život totiž nie je nič horšie, ani strašnejšie ako :
"Pravda bez moci a moc bez pravdy."

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
19.09.2019 07:18:43 Pbošiak
25.09.2019 18:45:11 Ema
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.