Online 4 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6930 v téme Rôzne / Iné zo dňa 23:28:02 07.09.2019
Vážení spoluobčania.
Práve som sa chystal na stretávku z SPŠE do Handlovej, keď zazvonil telefón. Tentokrát som bol poctený tým, že mi volal sám pán primátor. Vraj ho upozornili na článok v COM-ke, kde som opäť napísal nezmysly, za čo sa budem musieť ospravedlniť. Čitatelia si určite vedia predstaviť, že to bol telefonát plný poúčaní, o mojej strate rozumu a veciach podobných. Za tú polhodku, pardon za 22:14 min, aby som bol úplne presný, lebo ma niekto opäť obviní z klamstva, že to nebolo polhodku, som sa o sebe a o tom, čo bude v najbližšom čase nasledovať, dozvedel všeličo. Ale ako vždy, pekne po poriadku.
Prvá výčitka smerovala k môjmu poslednému príspevku. „ Vyzvem Ťa, aby si sa za to čo si napísal ospravedlnil všetkým občanom.“ Takže asi takto. Ja som predsa jasne napísal, že neverím, že záznamy z kamier boli zneužité na to, čo sa nám snažil nepriamo p. primátor a p. poslankyňa podsunúť. Neverím, že žijú v Novákoch ľudia, ktorí by záznamy z kamier dokázali zneužívať na pochybné účely. Ak náhodou boli a pán primátor to aj dokáže, tak sa na tejto stránke bez problémov čitateľom ospravedlním, že som veril tomu, že záznamy neboli zneužité. Pokiaľ sa jedná o to, či sa splnili všetky požiadavky pri inštalácii kamier, či boli všade tabule s označením, za to musí niesť zodpovednosť niekto iný. Ja len tvrdím. Neverím, že záznamy boli zneužité, resp. využité na scestné účely. Je pre mňa nepredstaviteľné, aby sa toto sa dialo na pôde školy a iniciovali to pedagogickí pracovníci.
Ďalšia výčitka sledovala k zloženiu telefonátu p. Daniša redaktorke STV. Zopakoval som, že on mal na to právo. Pán primátor, tak ako jeho brat, to nie a nie pochopiť. To však už nie je môj problém, ale jeho.
Samozrejme sme sa venovali, teda hlavne on aj stránke COM. Na zastupiteľstve, v Jeho televízii, dokonca aj v klube zdravotne postihnutých, bude hovoriť, že píšem na mafianskú stránku a podporujem mafiánov a Gaunerov. Vraj som ovplyvnil komunálne voľby v roku 2014 tým, že som podporoval kandidatúru p. Daniša a zmiatol som voličov. S tým samozrejme nič neurobím. Je to jeho právo! Samozrejme, ak klub zdravotne postihnutých uzná jeho argumenty ako opodstatnené, vzdám sa členstva v tejto organizácii, aby som im neškodil. Keď som mu dal otázku, prečo je presvedčený, že stránka COM je mafiánska, okrem iných smiešnych argumentov uviedol aj ten, že zmazávajú príspevky jeho brata. Naozaj veľmi silný argument.
Žiaľ nezhodli sme sa ani na jeho pozvaní do - Jeho televízie. Povedal som mu dopredu, že tam neprídem. Jasne som mu naznačil, že sa ho nebojím, ani nemám z neho strach. No nemyslím si, že by Nováčanov naše rétorické cvičenia zaujímali. Nováky dnes majú úplne iné problémy a starosti. Navyše na rozdiel od neho, sa nepotrebujem pretŕčať v televízii. Až príde čas a ja uznám za vhodné, tak možno jeho pozvánku prijmem. O tom však budem rozhodovať len ja. Dúfam, že to môžem pán primátor??? No povedal som mu, že nech si o mne rozpráva na zastupiteľstve, v Jeho televízii čo chce, ja sa budem brániť na COMke a v diskusiách s občanmi, ak o to prejavia záujem. Sľúbil som mu však, že na zastupiteľstvo, ak budem mať čas určite prídem a vypočujem si ho naživo.
Čo na tomto telefonáte kvitujem je skutočnosť, že som sa aj ja sem tam dostal k slovu. Čo však bude horšie a za to sa Nováčanom naozaj ospravedlňujem, bude to, že zrejme pán primátor bude najbližšie týždne venovať čas mne, čo bude zrejme na úkor riadenia mesta. Prepáčte, ale to naozaj nedokážem ovplyvniť.
Čo na záver?
Myslím si, že čas ako vždy ukáže kde je pravda, rovnako tak, ako aj občania sa slobodne rozhodnú, komu budú veriť. Ukončím to však jednou krásnou myšlienkou môjho priateľa, človeka, ktorého si nesmierne vážim, Akademika Juraja Hraška. Pred mnohými rokmi mi povedal : "Vieš Ľubo, život je mnohokrát krutý, ale často spravodlivý. Vedz, každému z nás na jeho konci pošle faktúru. Ži a konaj tak, aby tá faktúra nebola príliš drahá a bolestná." Éto vsio.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0

Kladne hodnotil:
08.09.2019 09:09:24 Mimi
08.09.2019 12:12:30 Pbošiak
25.09.2019 18:46:30 Ema
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.