Stránku si prezeráš sám... FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6939 v téme Rôzne / Iné zo dňa 18:40:21 17.09.2019
Niečo o inšpirácii.

Dobrý deň, vážení spoluobčania.

Určite uznáte že inšpirácia je neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Vďaka nej sa zlepšujeme a snažíme sa dosiahnuť v živote stále viac. Pokiaľ sa jedná o písanie príspevkov na túto stránku, tak sú pre mňa veľkou inšpiráciou práve novácke dvojičky a samozrejme MsZ. Neviem, či by som bez nich, niekedy na túto stránku niečo napísal. Dokonca pred nejakým časom, keď som sedel na pive s priateľmi, som sa im posťažoval, že som napísal príspevok a už je druhý deň po jeho uverejnení a žiadna z dvojičiek mi ešte nevolala. Už som si myslel že sa urazili. Netrvalo však ani 10 minút a zazvonil telefón. Všetkým som ukázal kto volá. Proste som ho privolal. No aspoň mi konečne uverili, že tie telefonáty trvajú viac ako 20 min, lebo mi jednoducho neverili, že dvaja chlapi môžu tak dlho telefonovať. Takže verím, že túto inšpiráciu tak skoro nestratím.
Dokončievam teraz štvrtú svoju knihu, ktorá bude uvedená do života 26.10.2019. Niekedy mi naozaj dobre padne, keď strácam myšlienky do knihy, prehodiť výhybku na Nováky. Je to pre mňa také uvoľnenie, doslova relax. Samozrejme vydať knihu je jedna vec a nájsť sponzorov druhá. Tak som sa radil s priateľmi, či by som nemal ísť za p. primátorom s prosbou o nejaké sponzorstvo. Aj keď tá kniha nebude o Novákoch, predsa ju len píše občan Novák, čo by mohla byť možno dobrá reklama pre mesto. Priatelia ma však odhovorili, že mesto ma určite nepodporí, lebo malo veľké výdavky na kúpu nového auta. Vidíte, to ma mohlo napadnúť aj samého. Ale aj od toho sú priatelia.
Práve dnešný telefonát jedným z dvojičiek bol inšpiráciou aj pre tento príspevok. Pripadal som si ako na výsluchu, či spovedi. Vraj v akých stranách som pôsobil a v akej strane pôsobím dnes. Povedal priamo, že to potrebuje do príspevku, ktorý ide o mne uverejniť na nejakej stránke. Samozrejme nemám najmenší dôvod niečo tajiť. Povedal som mu nielen o mojej straníckej činnosti, ale aj to od kedy dokedy som v strane pôsobil a aké funkcie som v nich zastával. Povedal som mu aj to, že už 10 rokov nie som členom žiadnej strany. Nech to má z prvej ruky. Ta ne? Keď sa ma však opýtal či bol p. Milan Oršula člen strany, tak som ho už chcel poslať....
To už naozaj hraničí s drzosťou. Povedal som mu, že o mne nech si píše čo chce, ale o druhých ľuďoch sa odmietam s ním baviť. Mne naozaj nevadí, čo o mne dvojičky rozprávajú, či píšu. Je to proste ich právo. Nakoniec, Nováky sú malé mesto a každý vie, kto je Ľubo Dzurák a kto sú dvojičky. Každý si urobí svoj názor. Ja presne viem o čom bude najbližší článok o mne. Metódy bývalého komunistu, manipulácia s občanmi a robenia zlého mena mestu. Ja sa však za svoju stranícku minulosť nehanbím. Verejne vyhlasujem, že cez strany v ktorých som pôsobil, som sa snažil presadzovať myšlienky, ktorým verím celý život, v duchu ktorých som bo vychovaný. Snažil som sa pomáhať ľuďom v rámci svojich možností. Nikoho som neokradol, nič som neprivatizoval, nikdy som nezobral žiadny úplatok. Na politike som však zbohatol. Dala mi toho strašne veľa do života. Možno, opakujem možno, keby sa postavili do radu občania, ktorým som pomohol a pomáham aj dnes ja a ktorým pomohol a pomáha p. primátor za takmer 25 rokov, možno by bol ten môj rad dlhší. Ale to je samozrejme len úvaha. Každopádne však všetkým odporúčam, aby si prečítali aj príspevok jedného z dvojičiek, nech si urobia občania vlastný názor. Keďže neviem, ani netúžim vedieť, kde bude uverejnený, tak by som ho poprosil, aby ho mailovou poštou rozposlal všetkým občanom mesta. Iste ich to všetkých nesmierne poteší.
Ja som ho žiaľ nepotešil ani tým, že nepôjdem s ním do diskusie. Lebo už nielen p. primátor, ale aj jeho dvojička chce so mnou diskutovať v mestskej televízii. To naozaj tá televízia má slúžiť na to, aby sa v nej dvaja radoví občania dohadovali a presviedčali, kto má väčšiu pravdu? To už naozaj občania Novák túžite len po tomto? Začínam mať akosi nejasno v tom, že niekedy podľa telefonátu neviem, ktorá z dvojičiek vlastne toto mesto riadi?

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 1   0

Kladne hodnotil:
17.09.2019 19:54:27 Pbošiak
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.