Online 4 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6939 v téme Rôzne / Iné zo dňa 18:40:21 17.09.2019
Niečo o inšpirácii.

Dobrý deň, vážení spoluobčania.

Určite uznáte že inšpirácia je neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Vďaka nej sa zlepšujeme a snažíme sa dosiahnuť v živote stále viac. Pokiaľ sa jedná o písanie príspevkov na túto stránku, tak sú pre mňa veľkou inšpiráciou práve novácke dvojičky a samozrejme MsZ. Neviem, či by som bez nich, niekedy na túto stránku niečo napísal. Dokonca pred nejakým časom, keď som sedel na pive s priateľmi, som sa im posťažoval, že som napísal príspevok a už je druhý deň po jeho uverejnení a žiadna z dvojičiek mi ešte nevolala. Už som si myslel že sa urazili. Netrvalo však ani 10 minút a zazvonil telefón. Všetkým som ukázal kto volá. Proste som ho privolal. No aspoň mi konečne uverili, že tie telefonáty trvajú viac ako 20 min, lebo mi jednoducho neverili, že dvaja chlapi môžu tak dlho telefonovať. Takže verím, že túto inšpiráciu tak skoro nestratím.
Dokončievam teraz štvrtú svoju knihu, ktorá bude uvedená do života 26.10.2019. Niekedy mi naozaj dobre padne, keď strácam myšlienky do knihy, prehodiť výhybku na Nováky. Je to pre mňa také uvoľnenie, doslova relax. Samozrejme vydať knihu je jedna vec a nájsť sponzorov druhá. Tak som sa radil s priateľmi, či by som nemal ísť za p. primátorom s prosbou o nejaké sponzorstvo. Aj keď tá kniha nebude o Novákoch, predsa ju len píše občan Novák, čo by mohla byť možno dobrá reklama pre mesto. Priatelia ma však odhovorili, že mesto ma určite nepodporí, lebo malo veľké výdavky na kúpu nového auta. Vidíte, to ma mohlo napadnúť aj samého. Ale aj od toho sú priatelia.
Práve dnešný telefonát jedným z dvojičiek bol inšpiráciou aj pre tento príspevok. Pripadal som si ako na výsluchu, či spovedi. Vraj v akých stranách som pôsobil a v akej strane pôsobím dnes. Povedal priamo, že to potrebuje do príspevku, ktorý ide o mne uverejniť na nejakej stránke. Samozrejme nemám najmenší dôvod niečo tajiť. Povedal som mu nielen o mojej straníckej činnosti, ale aj to od kedy dokedy som v strane pôsobil a aké funkcie som v nich zastával. Povedal som mu aj to, že už 10 rokov nie som členom žiadnej strany. Nech to má z prvej ruky. Ta ne? Keď sa ma však opýtal či bol p. Milan Oršula člen strany, tak som ho už chcel poslať....
To už naozaj hraničí s drzosťou. Povedal som mu, že o mne nech si píše čo chce, ale o druhých ľuďoch sa odmietam s ním baviť. Mne naozaj nevadí, čo o mne dvojičky rozprávajú, či píšu. Je to proste ich právo. Nakoniec, Nováky sú malé mesto a každý vie, kto je Ľubo Dzurák a kto sú dvojičky. Každý si urobí svoj názor. Ja presne viem o čom bude najbližší článok o mne. Metódy bývalého komunistu, manipulácia s občanmi a robenia zlého mena mestu. Ja sa však za svoju stranícku minulosť nehanbím. Verejne vyhlasujem, že cez strany v ktorých som pôsobil, som sa snažil presadzovať myšlienky, ktorým verím celý život, v duchu ktorých som bo vychovaný. Snažil som sa pomáhať ľuďom v rámci svojich možností. Nikoho som neokradol, nič som neprivatizoval, nikdy som nezobral žiadny úplatok. Na politike som však zbohatol. Dala mi toho strašne veľa do života. Možno, opakujem možno, keby sa postavili do radu občania, ktorým som pomohol a pomáham aj dnes ja a ktorým pomohol a pomáha p. primátor za takmer 25 rokov, možno by bol ten môj rad dlhší. Ale to je samozrejme len úvaha. Každopádne však všetkým odporúčam, aby si prečítali aj príspevok jedného z dvojičiek, nech si urobia občania vlastný názor. Keďže neviem, ani netúžim vedieť, kde bude uverejnený, tak by som ho poprosil, aby ho mailovou poštou rozposlal všetkým občanom mesta. Iste ich to všetkých nesmierne poteší.
Ja som ho žiaľ nepotešil ani tým, že nepôjdem s ním do diskusie. Lebo už nielen p. primátor, ale aj jeho dvojička chce so mnou diskutovať v mestskej televízii. To naozaj tá televízia má slúžiť na to, aby sa v nej dvaja radoví občania dohadovali a presviedčali, kto má väčšiu pravdu? To už naozaj občania Novák túžite len po tomto? Začínam mať akosi nejasno v tom, že niekedy podľa telefonátu neviem, ktorá z dvojičiek vlastne toto mesto riadi?

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 1   0

Kladne hodnotil:
17.09.2019 19:54:27 Pbošiak
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.