Online 5 ľudí. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6941 v téme Rôzne / Iné zo dňa 00:09:25 19.09.2019
"Dobrí priatelia sú ako hviezdy na nebi. Aj keď ich nevidíme vieme, že tam sú."

Dobrý večer, vážení spoluobčania.

Pre život ako taký, je naozaj nesmierne dôležité, keď mate v ňom pri sebe priateľov, na ktorých sa môžete vždy spoľahnúť, ktorí vedia vždy pomôcť, či poradiť. Podobne ako Peťo, aj ja som mal priateľa, ktorý mi pred mnohými rokmi, keď som vstupoval do politiky povedal niečo podobné, ako jemu. Citujem: "Nikdy sa na verejnosti nehádaj s hlupákmi. Ľudia by si totiž nemuseli všimnúť ten rozdiel." Aj keď tento môj priateľ už nie je medzi nami, nikdy na túto radu nezabudnem a riadim sa ňou až dodnes.
Viem, že dnes v dobe tzv. "Demokracie" je obhajovanie svojich názorov stále zložitejšie. Je to o to horšie, že mnohí sa snažia presadiť svoj názor len cez silu a postavenie. O to viac fandím siedmim poslancom, ktorí sa svoj postoj snažia presadiť na základe svojho presvedčenia i svojich hodnôt. Aj preto som v minulom príspevku napísal, že to budú mať zložité a ťažké. Pokiaľ však budú o svojej pravde presvedčení, tak naozaj môžu pre svoj ďalší život len veľa získať. Môžu získať skúsenosti, ktoré im nedá žiadna škola, len sám život. Samozrejme si prajem, aby v tej svojej poslaneckej kariére našli zhodu aj s primátorom a ďalšími poslancami. Nesmie to však byť na úkor straty svojich hodnôt, svojho ja. O svoju česť a rešpekt bojujeme tvrdo celý život. Niekedy ich však ľahko a v krátkom okamihu dokážeme stratiť. Proste treba vždy konať tak, aby sme sa na druhý deň mohli spokojne pozrieť do zrkadla. Verím, že si to predovšetkým tí mladší i noví uvedomujú. Osobne sú pre mňa naozaj dobrou víziou pre budúcnosť tohto mesta. Dokonca si myslím, aj keď za to zrejme budem kritizovaný, že ak svoj mandát zvládnu, môže niektorý z nich byť veľmi vhodným kandidátom na primátora v budúcich voľbách. Viem, že teraz si niektorí pomyslia, že terajší primátor nie je vo funkcii ani rok a ja už hľadám nového. Trúfalé, pravda. Vedzte však priatelia, kto sa nesnaží meniť veci v súčasnosti, ťažko môže očakávať lepšiu budúcnosť. A tú všetci hádam v Novákoch chceme. Viete, so zlom je to ako s chorobou. V počiatku chorobu ťažko spoznávame, no ľahko ju liečime. V pokročilom štádiu ju ľahko spoznáme, no ťažko liečime. Preto som presvedčený, že všetci poslanci boli zvolení, aby podporili dobré veci a kritizovali, resp. odstraňovali nedostatky. Pravda by sa jednoducho nemala presadzovať ani mocou, ani postavením. Pre život totiž nie je nič horšie, ani strašnejšie ako :
"Pravda bez moci a moc bez pravdy."

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
19.09.2019 07:18:43 Pbošiak
25.09.2019 18:45:11 Ema
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.