Online 7 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Politika
81 príspevkov
Primátor, mestský úrad, podnikanie v meste...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
16:57:25 26.03.2019 [6783] Nevhodný príspevok?
" Lichotníci a pritakávači sú skazou mocných." Kant

Rád čítam príspevky na tejto stránke predovšetkým z dôvodu rôznosti názorov a pohľadov na veci. Trošku mi vadí anonymita niektorých prispievateľov. No čo už. Vážim si však ľudí, ktorí sa v každej dobe snažia prezentovať svoje názory aj za cenu možných nepríjemností. Nikdy by totiž nemala byť doba taká zlá, aby sme nemohli vysloviť svoj názor. Rozličnosť názorov by nás nemala viesť k nepriateľstvu, ale k zamysleniu sa. Osobne nie vždy súhlasím napríklad s názormi môjho priateľa i vekového súputnika Peťa Bošiaka. A zrejme je to tak aj opačne. To nám však nikdy doteraz nebránilo si spoločne sadnúť na kávu, či pohár vína a podebatiť. Aj v ostatnom jeho príspevku sú veci, ktoré by som opísal trošku inak. No v tom je krása žitia, že sme každý iní. Predstavte si, že by boli všetky ženy rovnaké. To by sme si nemohli ani tú najlepšiu pre seba vybrať.
Aj ja sa stretávam s množstvom ľudí, nielen z Novák, ale i z regiónu, ako aj starostami, či primátormi. Naozaj sa často pýtajú - "Čo sa stalo v Novákoch, keď volby dopadli, ako dopadli." Moja odpoveď je vždy rovnaká. "Rešpektujem rozhodnutie voličov." Peter ide v tomto trošku ďalej. Nakoniec sa k tomu aj viac vyjadruje na tejto stránke. V tom sme asi odlišní. Čo však neznačí, že mi je všetko čo sa v Novákoch deje ľahostajné, ani si nemyslím, že to je nejaké "Status quo." Život ma však naučil, aby som nevenoval veľa energie a času tomu, čo momentálne zmeniť nemôžem, lebo mi zostane málo času a energie na to, čo zmeniť môžem.
Rovnako na ostatných zasadnutiach MsZ som sa pousmial, keď pán primátor niekoľko krát zdôraznil, že to čo hovorí nie je predvolebná propganda, ani kampaň. Pán primátor, každý Tvoj krok, každé Tvoje slovo je predvolebná kampaň.. Veď nie je žiadnym tajomstvom a vedia to aj školáci, že nové voľby začínajú vyhlásením výsledkov, tých predchádzajúch.
Osobne sa mi zapáčila aj myšlienka, kde sa Peter obracia na mladých ľudí, aby zo svojich radov začali pripravovať človeka do súťaže o post primátora na ďalšie voľby. Má úplnú pravdu. Do všetkých druhov volieb od prezidentských, až po komunálne, by sa mali kandidáti pripravovať ďaleko skôr, ako pár mesiacov, či týždňov pred voľbami. Ak chcem robiť politiku a byť úspešný, jednoducho musím sa včas občanom predstaviť. Je to slušnosť i fér voči voličom. Povyskakovať, ako zajace z húštiny tesne pred voľbami? No neviem. No aj v tomto mám určitú názorovú odchylku od Petra. Ja si myslím, že pre Nováky by bol najvhodnejší zrelší, hlavne skúsenejší kandidát, tak 50 - 60 ročný. Experiment s človekom neznalým v oblasti komunálnej politiky sa nám akosi nevydaril. Možno, keby neboli Nováky tak rozhádané, rozdelené, nevraživé a drvivá väčšina by novému primátorovi nielen fandila, ale aj pomáhala, tak by sa dalo uvažovať aj o úplnom nováčikovi. Nováky však viac ako iné mestá a obce, potrebujú na čele osobnosť, človeka s prirodzenou autoritou. Človeka tvrdého, zásadového, hodnotového a skúseného na strane jednej.
Človeka priameho, ústretového, človeka ktorý dokáže nielen vypočuť si kritiku, ale ju aj prijať. Skrátka takého, ku ktorému budeme mať patričnú dôveru a úctu. Verte priatelia, takých je v našom meste viac ako dosť. Otázkou a možno aj veľkým problémom zostáva, či by sa dali títo ľudia presvedčiť. No a na to, ako Peťo správne poukázal, by sa mal využiť tento čas. Nájsť takého človeka pár týždňov pred voľbami je podľa mňa nereálne.
Vážení priatelia, nepíšem tieto riadky preto, aby ste mi dali palce dole resp. hore. To pre mňa nikdy nebolo podstatné. Ja by som ich dokonca aj na tejto stránke zrušil, zvlášť, keď sú poväčšine anonymné. Skôr ma bude zaujímať to, ako vy vidíte budúcnosť nášho mesta. Ja sa o ňu úprimne zaujímam. Zaujíma ma budúcnosť Novák, lebo tu hodlám stráviť zvyšok svojho života.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 0   0
Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.