Online 4 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6220 v téme Nováky pozitívne zo dňa 19:16:03 11.11.2017 Nevhodný príspevok?
Vážení spoluobčania,
viem, že nebývav Novákoch každodenným zvykom poďakovať občanom i mestu za spoluprácu a pomoc. Vínimka, však potvrdzuje pravidlo. Napriek tomu, že moja kandidatúra na poslanca TSK nebola úspešná, chcem poďakovať všetkým tým, ktorí sa rozhodli prísť v sobotu 4.11. do volebných miestností. Dokázali tým, že im na osude aj budúcnosti nášho mesta naozaj záleží. Som naozaj rád, že ľudia pochopili, že len aktívnym prístupom k voľbám dokážu ovplyvniť budúcnosť nášho mesta. Osobne nie som sklamaný z toho, že som neuspel. Beriem to ako súťaž, kde jednoducho vyhrali tí lepší. Nakoniec život nie vždy je o tom čo chceme, ale o tom, čo je. Snažil som sa pri stretnutiach ľudí presvedčiť, že to nie je len o mne, ale predovšetkým o nich. V prípade úspechu, by som len v TSK presadzoval ich názory a požiadavky. Napriek môjmu neúspechu však tieto voľby mali jedno veľké pozitívum. Ukázali, že nováčanom nie je ľahostajný ďalší osud ich mesta. Ľudia sa konečne prebrali z apatie a nezáujmu o veci verejné. Pochopili, že len aktívnym prístupom k voľbám, dokážu ovplyvniť rozvoj v meste. To je pre mňa ten najlepší signál pred najbližšími komunálnymi voľbami, ktoré budú o rok. Záujem o veci verejné, spájanie sa pre spoločnú vec, spolupráca, potlačenie nevraživosti, závisti, nepriateľstva a neustáleho upodozrievania sa, to je cesta k našej prosperite.
Som rád, že som tieto voľby absolvoval, lebo pre mňa aj napriek môjmu veku, boli veľkou školou i skúsenosťou. Len stretnutia s ľuďmi, úprimné diskusie, hľadanie východísk je to, čo mňa vždy obohacovalo a posúvalo dopredu. A tieto voľby mi dali naozaj veľa. Potvrdili, že väčšinu ľudí trápi to, že Nováky sú rozhádané a rozdelené. Cesta k zmene je len jedna. Snažme sa vždy uprednostniť čo nás spája a potlačme to, čo nás rozdeľuje. To je cesta k úspechu i rozvoju. Treba si uvedomiť, že ak si nepomôžeme sami, ak nenájdeme cestu k sebe, nikto iný to za nás nespraví.
Takže jednu etapu máme za sebou. Mňa osobne čaká ďalšia a k jej úspešnemu zvládnutiu budem opäť potrebovať vás. Jedná sa o novú Polikliniku. Som presvedčený, že drvivá väčšina občanov Novák túži po novej Poliklinike. Osobne urobím všetko preto, aby sa tento plán stal aj skutočnosťou. Verím, že občania, poslanci, vedenie mesta i lekári spoja sily pre túto zatiaľ len myšlienku. My nováčania si novú Polikliniku nielen zaslúžime, ale aj potrebujeme. Je tu naozaj reálna šanca, aby sa táto dnes vízia, stala už zajtra skutočnosťou. Zdravie by nás všetkých malo zjednotiť a spojiť.
No a čo na záver? Chcem naozaj ešte raz všetkým úprimne poďakovať, za pomoc, pripomienky, návrhy a určite aj kritické poznámky k mojej osobe, či kandidatúre. To všetko patrí k životu, to všetko patrí k súťaži. Osobne si prajem, aby tento entuziazmus zostal u občanov Novák dlho - predlho. Cesta k rozvoju a prosperite nie je jednoduchá ani ľahká. Spoločnými silami, spoluprácou, vzájomnou dôverou a vierou v samých seba i v naše schopnosti, to určite zvládneme.

S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0

Kladne hodnotil:
11.11.2017 20:01:15 Vladimír
11.11.2017 20:11:49 Pbošiak
13.11.2017 12:15:48 Tarnóczy M.
14.11.2017 09:09:03 Milan Oršula
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Komunálne volby 2018 - kandidáti
Zoznam kandidátov.
zobraziť podrobnosti »
09.10.2018
Novácke noviny 2018
Vyšlo nové číslo Nováckych novín - prečítajte si ich online.
zobraziť podrobnosti »
24.09.2018
Poézia všednosti
Radi by sme Vám uviedli do pozornosti výstavu výtvarného umenia „Poézia všednosti“, na ktorej predstavia tvorbu významných výtvarníkov so svojimi obrazmi. Výstava má filantropický rozmer a dobrovoľná finančná zbierka bude pre neziskovú organizáciu Plamienok - detský mobilný hospic v dňoch 14.9. až 6.10.
zobraziť podrobnosti »
18.09.2018
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.