Online 12 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Nováky pozitívne
13 príspevkov
Uveďte udalosť alebo čin, ktorý Vás v Novákoch zaujal a ktorý považujete za príkladný.
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
11:38:24 21.11.2017 [6232] Nevhodný príspevok?
Žeby kandidát na nového primátora?
Hodnotenie: 2   0
19:13:54 20.11.2017 [6230] Nevhodný príspevok?
Zamyslenie sa.

" Žiadna doba nie je taká zlá, aby sme v nej nemohli zostať sami sebou. "

Priznávam, na túto stranku som začal chodiť len pred nedávnom. Dôvodom bola obyčajná ľudská zvedovosť a poznať názory, ako vnímajú i reagujú občania mesta na to, čo sa v momentálne v Novákoch deje. Naozaj pozitívne hodnotím, reakcie občanov na dianie v meste, aj keď s niektorými názormi nesúhlasím. To však patrí k životu a je dobré, že nielen chválime, ale aj kritizujeme to, čo sa nám nepáči. Určite nás vždy posunie ďalej rôznosť názorov, ako bezbrehé pritákávanie na všetko, čo sa okolo nás deje. Ako nový prispievateľ som si samozrejme pozrel aj príspevky, ktoré tu boli uverejnené dávnejšie. Nebudem sa k žiadnym vyjadrovať, lebo každý má nárok na svoj názor a je dobré, že ak niekto túži ho zverejniť, tak aj spraví. Čo ma však mrzí a neviem to celkom pochopiť, prečo mnohí pisatelia píšu anonymne, resp. sa skrývajú za rôzne nič nehovoriace mená? Neviem, či nemájú dosť odvahy napísať pod názor svoje meno, alebo sa za svoj názor, či meno hanbia? Je to na škodu, lebo mnohokrát by sa dali ich myšlienky rozviesť ďalej, no s anonymom je to ťažké.
Po roku 1989 som začal písať články do rôznych novín a časopisov, počínajúc Pravdou a končiac Plus 7 dní. Napriek tomu, že som si za svoje názory vypočul mnohokrát posmešky i sprosté slová, vždy som sa pod svoj článok podpísal s plným menom a ešte ako dodatok som uviedol :Nováky. To isté robím aj dnes, aj keď píšem už len do internetového ľavicového Nového slova.
No vrátim sa k "Diskusnému fóru." Ak niečo dnes Novákom chýba, tak je to úprimnosť, otvorenosť a spojenie sa pre spoločnú vec. Nováky mnohí vidia ako rozhádané a rozdelené mesto. Mnohokrát je to aj preto, lebo ak máte odlišný názor, už sa stávate pre niektorých nepriateľ. Ak prídete z nejakým návrhom, alebo myšlienkou, hneď ste upodozrievaný, čo je za tým a či tým niečo nesledujete. Možno aj preto sú tu tie anonymi a vymyslené mená pod názormi. Škoda. Ak to bude takto pokračovať mám obavu, že ani budúcoročné komunálne voľby nič nezmenia. Súťaž myšlienok, nápadov, predsavzatí sa zmení na boj, ako toho druhého zničiť, znemožniť, možno i zosmiešniť. Je najvyšší čas tieto praktiky vyhnať z nášho mesta. Je najvyšší čas sa zamyslieť nad tým, aké chceme mať Nováky v ďalšom období a k tomu zvoliť aj ľudí. Akákoľvek anonymita nám k tomuto asi veľmi nepomôže.
David Russel to vyslovil takto :
" Na ceste k rozvoju a úspechu, by sme mali všetci presne vedieť, ktorý most k nemu treba použiť a ktorý treba urýchlene spáliť."

Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 8   0
19:16:03 11.11.2017 [6220] Nevhodný príspevok?
Vážení spoluobčania,
viem, že nebývav Novákoch každodenným zvykom poďakovať občanom i mestu za spoluprácu a pomoc. Vínimka, však potvrdzuje pravidlo. Napriek tomu, že moja kandidatúra na poslanca TSK nebola úspešná, chcem poďakovať všetkým tým, ktorí sa rozhodli prísť v sobotu 4.11. do volebných miestností. Dokázali tým, že im na osude aj budúcnosti nášho mesta naozaj záleží. Som naozaj rád, že ľudia pochopili, že len aktívnym prístupom k voľbám dokážu ovplyvniť budúcnosť nášho mesta. Osobne nie som sklamaný z toho, že som neuspel. Beriem to ako súťaž, kde jednoducho vyhrali tí lepší. Nakoniec život nie vždy je o tom čo chceme, ale o tom, čo je. Snažil som sa pri stretnutiach ľudí presvedčiť, že to nie je len o mne, ale predovšetkým o nich. V prípade úspechu, by som len v TSK presadzoval ich názory a požiadavky. Napriek môjmu neúspechu však tieto voľby mali jedno veľké pozitívum. Ukázali, že nováčanom nie je ľahostajný ďalší osud ich mesta. Ľudia sa konečne prebrali z apatie a nezáujmu o veci verejné. Pochopili, že len aktívnym prístupom k voľbám, dokážu ovplyvniť rozvoj v meste. To je pre mňa ten najlepší signál pred najbližšími komunálnymi voľbami, ktoré budú o rok. Záujem o veci verejné, spájanie sa pre spoločnú vec, spolupráca, potlačenie nevraživosti, závisti, nepriateľstva a neustáleho upodozrievania sa, to je cesta k našej prosperite.
Som rád, že som tieto voľby absolvoval, lebo pre mňa aj napriek môjmu veku, boli veľkou školou i skúsenosťou. Len stretnutia s ľuďmi, úprimné diskusie, hľadanie východísk je to, čo mňa vždy obohacovalo a posúvalo dopredu. A tieto voľby mi dali naozaj veľa. Potvrdili, že väčšinu ľudí trápi to, že Nováky sú rozhádané a rozdelené. Cesta k zmene je len jedna. Snažme sa vždy uprednostniť čo nás spája a potlačme to, čo nás rozdeľuje. To je cesta k úspechu i rozvoju. Treba si uvedomiť, že ak si nepomôžeme sami, ak nenájdeme cestu k sebe, nikto iný to za nás nespraví.
Takže jednu etapu máme za sebou. Mňa osobne čaká ďalšia a k jej úspešnemu zvládnutiu budem opäť potrebovať vás. Jedná sa o novú Polikliniku. Som presvedčený, že drvivá väčšina občanov Novák túži po novej Poliklinike. Osobne urobím všetko preto, aby sa tento plán stal aj skutočnosťou. Verím, že občania, poslanci, vedenie mesta i lekári spoja sily pre túto zatiaľ len myšlienku. My nováčania si novú Polikliniku nielen zaslúžime, ale aj potrebujeme. Je tu naozaj reálna šanca, aby sa táto dnes vízia, stala už zajtra skutočnosťou. Zdravie by nás všetkých malo zjednotiť a spojiť.
No a čo na záver? Chcem naozaj ešte raz všetkým úprimne poďakovať, za pomoc, pripomienky, návrhy a určite aj kritické poznámky k mojej osobe, či kandidatúre. To všetko patrí k životu, to všetko patrí k súťaži. Osobne si prajem, aby tento entuziazmus zostal u občanov Novák dlho - predlho. Cesta k rozvoju a prosperite nie je jednoduchá ani ľahká. Spoločnými silami, spoluprácou, vzájomnou dôverou a vierou v samých seba i v naše schopnosti, to určite zvládneme.

S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 7   0
Meno:
Heslo:
Baška zložil sľub a začal nové volebné obdobie (+FOTO)
Predseda Trenčianskej župy Jaroslav Baška sa ako prvý z ôsmich predsedov krajských samospráv ujal funkcie na nové volebné obdobie.
zobraziť podrobnosti »
14.11.2017
Výsledky volieb do VÚC
Výsledky volieb do VÚC
zobraziť podrobnosti »
05.11.2017
MsZ - video záznamy
Záznam z MsZ nájdete online na youtube kanáli Mesta Nováky.
zobraziť podrobnosti »
02.10.2017
TB Hornonitrianske bane a.s. - Odmietame kampaň proti baniam, ktorá ohrozuje 11 tisíc miest!
Ing. Rastislav Januščák, predseda Dozornej rady Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s., JUDr.Milan Minárik, vedúci právnik Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s., Ing.Jaroslav Šinák predseda predstavenstva Prievidzského tepelného hospodárstva, a.s. reagujú na útoky politikov.
zobraziť podrobnosti »
06.06.2017
Štvorkajak s Myšákom nebude obhajovať striebro. Je to sklamanie, hnevá sa.
Rodák z Nitrianskeho Rudna nebude môcť na olympijských hrách 2020 v Tokiu obhajovať striebro na tisícmetrovej trati.
zobraziť podrobnosti »
01.05.2017
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.