Stránku si prezeráš sám... VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7829 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 12:25:57 27.06.2023
Komu to osoží? - 2

Dobrý deň vážení spoluobčania.

Stane sa mi, že vo svojich príspevkoch na tejto stránke , ale aj v článkoch v iných médiách, niekedy použijem ( možno aj ukradnem ) nejakú myšlienku svojich priateľov. Tak to robím aj dnes. Zaujal ma názov príspevku môjho priateľa Vladka Richtera s názvom: „Komu to osoží?“ Je to totiž nielen skvelý názov pre jeho príspevok, ale aj otázka, ktorú by sme si mali v živote častejšie položiť. Vlastne všetky informácie, ktoré dnes dostávame, či už prostredníctvom médií, tlače, ale aj z internetu sú niekomu osožné. Našou úlohou aj keď nie úplne jednoduchou je, zistiť – komu?
Aj na moju mailovú adresu chodí denne množstvo rozporuplných informácií. Nemám facebook, nechodím na sociálne siete, no predsa sa rôznym informáciám a samozrejme i dezinformáciám nevyhnem. V poslednom čase však, ako by sa vrece roztrhlo s mailmi od dvojičiek. Keby tam boli aspoň nové informácie, no stále o tom istom. Vždy je to však šokujúce, neuveriteľné a neskutočné. Ak s týmito informáciami zaťažujú primátora, prednostu, hlavného kontrolóra a poslancov MsZ to dokážem pochopiť. Prečo však zaťažujú starostov, primátorov z regiónu a pracovníkov MsÚ to je už ťažšie pochopiť. No a osobne je pre mňa úplne nepochopiteľné, prečo svojimi mailmi obťažujú aj mňa, radového občana mesta?
Veď aj keby mali vo všetkom pravdu, ja im určite v ich snažení nepomôžem. Už som aj rozmýšľal, že ich požiadam, aby ma vynechali pri rozposielaní skupinových mailov. No som presvedčený, že by to bola chyba. Zo skúseností však viem, že najlepšou reakciou na nevyžiadané maily, je neodpovedať na ne. Pred niekoľkými rokmi som sem tam telefonicky komunikoval s jedným z dvojičiek. No keď to bolo stále o tom istom, tak som mu prestal brať telefón. Vyše polroka mi niekedy aj 2x do týždňa volal. Keď som mu mobil nebral, volal mi z iných telefónov. On nie a nie pochopiť, že sa s ním nemám o čom rozprávať. Nakoniec po nejakom čase pochopil. Dnes mi už nevolá, už len píše. Tak som došiel k záveru, že neodpovedať, či nereagovať je najväčší trest pre dvojičky. Oni sú zrejme uzavretí sami do seba a hľadajú nejaký spôsob komunikácie. Radi by diskutovali, debatovali, reagovali, no žiaľ nemajú s kým. Tak sa sústredili aspoň na to, že vystupujú na MsZ a otravujú ľudí svojimi mailmi, v nádeji, že na ne niekto zareaguje. No táto taktika im asi veľmi nevychádza, lebo ak sú aj nejaké reakcie na ich maily, tak zrejme veľmi, ale veľmi sporadické. Skôr si myslím, že žiadne. Dnes však bola výnimka. Do stal som mail od p. Primátorky z Handlovej, ( samozrejme nielen ja, ale celá skupina adresátov ) kde p. Primátorka dôrazne žiada dvojičku, aby jej nezasielala nevyžiadané maily. Zrejme tu už pohár trpezlivosti pretiekol. Neviem, či to dvojička správne pochopí? Obdivujem však ich vytrvalosť, neustále otravovať ľudí svojimi mailmi. Im však nezostáva asi nič iné, len sa vnucovať do priazne s nádejou, že predsa sem tam niekto zareaguje. Komu to však osoží, na to si už musí odpovedať každý sám.
S úctou

Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 7   0

Kladne hodnotil:
27.06.2023 12:50:20 Róbert Adamec
27.06.2023 13:10:14 Aténa
27.06.2023 13:13:16 Ajven
27.06.2023 17:01:53 Vladimír
27.06.2023 17:20:11 fofo23
28.06.2023 12:47:12 Theis
28.06.2023 16:52:54 Mária123
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7831] 27.06.2023 14:49:47 od Theis otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky
Meno:
Heslo:
Bane na hornej Nitre skončili, banskí záchranári sú v pohotovosti naďalej. Je otázne dokedy
Banskí záchranári pomáhajú i pri rôznych nešťastiach.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2024
FOTO: Elektráreň Nováky odstavila poslednú turbínu, skončila sa tak výroba elektriny z uhlia
Výroba elektriny a tepla z domáceho hnedého uhlia v Elektrárni Nováky po 70 rokoch definitívne skončila.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Final coal mining cart pulled from Nováky mine
More trains for Christmas holidays, Bratislava outskirts teeming with culture, and a recipe for Christmas baking.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Z nováckej bane vyťažili posledný vozík uhlia, o zamestnanie prídu stovky ľudí
Uzatváranie bane potrvá roky.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.