Stránku si prezeráš sám... VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7826 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 19:42:35 19.06.2023 Nevhodný príspevok?
„ Ak chce niekto vykonať niečo dobré, nemal by sa spoliehať na to, že mu ľudia pomôžu odstrániť balvany z cesty. Skôr by mal rátať s tým, že sa nájdu ľudia, ktorí mu tam ešte nejaké aj prikotúľajú. „
Schweitzer

Dobrý podvečer vážení spoluobčania.

Tento citát ma hneď napadol, keď som si dnes prečítal mail od dvojičky. Nerád to píšem milí priatelia, no naše mesto má veľký problém. Naivne som si myslel, že tým najväčším problémom je zaistenie, resp. zlepšenie úrovne zdravotnej starostlivosti pre občanov nášho mesta. No teraz viem, ako som sa veľmi mýlil. Predstavte si tú nehoráznu drzosť, čo si dovolil náš terajší primátor. Vystúpenie občanov zaradil až na koniec programu MsZ. Naozaj problém ako hrom. Pritom každému je jasné, že program zostavuje hlavne primátor aj s poradím bodov, ktoré treba prerokovať. No a je na poslancoch, či mu program schvália bez pripomienok, alebo ho upravia. Z mailu som sa však dozvedel, ako absurdne konal terajší primátor, keď vystúpenie občanov zaradil ako bod č. 12 teda na koniec programu MsZ. Osobne si myslím, že každý, kto vedie poradu, schôdzu, zastupiteľstvo, zostavuje program podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Tým vôbec nechcem povedať, že vystúpenie občanov na MsZ je druhoradá záležitosť. Zrejme však uprednostnil primátor tie body, ku ktorým treba zaujať stanovisko resp. ich schváliť v uznesení. Určite však za predošlého primátora, by bol problém dať vystúpenie občanov na koniec MsZ. Tí by totiž mnohokrát museli vystupovať okolo polnoci, niekedy až po nej. Vtedy si bolo treba vypočuť nekonečné monológy vtedajšieho primátora a zároveň aj sledovať množstvo účelovo zostrihaných videí. Našťastie to už je minulosť a občania vo voľbách jasne ohodnotili, resp. vyhodnotili úroveň MsZ. Dnes je už situácia iná. Napriek mnohým problémom a povedzme si pravdu i menším skúsenostiam, sa snažia poslanci spoločne s primátorom nielen spolupracovať, ale aj riešiť nemalé problémy mesta. Nie vždy je všetko podľa našich predstáv. No nikto nemôže nevidieť inú kultúru i úroveň MsZ. To však asi niekomu veľmi prekáža. Niekto si však naozaj ešte aj dnes nevie uvedomiť, že neprehral preto, že by pre naše mesto nič nespravil, ale pre úroveň riadenia mesta a úroveň rokovaní MsZ. Dnes znie doslova komické, keď niektorí ľudia vypisujú, či hovoria, že volení funkcionári, by mali zniesť povinnú, či určitú mieru kritiky. V tom majú úplnú pravdu. Škoda, že to nehovorili aj za bývalého primátora. Veľmi rád by som im dnes ukázal maily, či SMS- ky od dvojičiek, ako reagovali na moje názory, či kritiku, ako ma oslovovali. Nad tým som sa však povzniesol. Keď si to dnes spätne pozriem, tak som, rád, že už je to za mnou s vierou, že sa to už hádam nevráti. Aj keď nielen v politike, ale aj v živote stále platí : Nikdy nehovor nikdy.

Takže čo záverom? Asi by bolo naivné si myslieť, že tie balvany z našej cesty vpred, budeme všetci spoločne pomáhať odstraňovať. Mne zostáva len veriť, že na to sú všetci tí, čo dostali našu dôveru vo voľbách, dobre pripravení.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 8   0

Kladne hodnotil:
19.06.2023 20:16:36 Vladimír
20.06.2023 08:04:45 Róbert Adamec
20.06.2023 08:12:26 Ajven
20.06.2023 08:34:27 fofo23
20.06.2023 08:48:32 Aténa
20.06.2023 09:35:58 Mária123
20.06.2023 11:55:17 novacan7
21.06.2023 13:39:53 Theis
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7827] 21.06.2023 14:50:24 od Theis otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
Vo veku sto rokov a osem mesiacov zomrel najstarší československý baník Karol Mikuláš
Život Karola Mikuláša bol spätý s baníctvom a hornou Nitrou.
zobraziť podrobnosti »
14.03.2023
Marián Miština je novým prednostom mestského úradu, vzdal sa funkcie poslanca
Mestský úrad v Novákoch má nového prednostu, Jána Martinu v tejto pozícii strieda Marián Miština.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2023
Slovenské elektrárne plánujú ukončiť prevádzku elektrárne Nováky koncom budúceho roka
Celý proces od ukončenia výroby elektrickej energie a tepla až po transformáciu celého areálu a prípravu na ďalšie využitie bude trvať niekoľko rokov.
zobraziť podrobnosti »
22.11.2022
Transparentnému psychopatovi Ing. Dušanovi Šimkovi zrazu vadí kamera
Deň pred konaním komunálnych volieb, psychopat bol nepríčetný, už mu zrejme všetko vadilo, zamkol zamestnancov v budove mestského úradu v Novákoch. V súvislosti s dosluhujúcim primátorom Šimkom a ním mnoho krát proklamovanou transparentnosťou, je na mieste otázka, prečo ak žiada transparentnosť, mu v tomto prípade vadila kamera?
zobraziť podrobnosti »
15.11.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.