Online 2 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7706 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 17:22:32 24.10.2022 Nevhodný príspevok?
„Nikto nie je tak vysoko, aby som sa mu musel klaňať. Nikto však nie je tak nízko, aby som mohol po ňom šliapať.“

Dobrý deň, vážení spoluobčania.

V drvivej väčšine v mojich príspevkoch používam citáty slávnych ľudí. Dnes som si dovolil zvoliť vlastný citát, s ktorým som išiel do parlamentných volieb v rokoch 1998 a 2002. Myslím si, že sa hodí aj do dnešnej doby i do môjho posledného predvolebného príspevku.
Predvolebná kampaň sa blíži do finále. Som milo prekvapený záujmom občanov pri spoločných debatách o komunálne voľby. Je dobré, že sa občania Novák o tieto voľby zaujímajú. Nakoniec bytostne sa dotýkajú nás všetkých, bez ohľadu na to, či sa o voľby zaujímame, alebo nie, či pôjdeme voliť, alebo zostaneme doma. Mnohí ešte nie sú rozhodnutí, tak sa pýtajú na môj názor. Nemám s tým problém, aby som im povedal, koho budem voliť a prečo. Niektorí súhlasne prikyvujú, iní majú svoju predstavu. To je však úplne normálne. Debaty s priateľmi, či známymi sa krútia hlavne okolo voľby primátora. Som rád, že nakoniec sa o post primátora rozhodli uchádzať len traja kandidáti. Nebude žiadny rozptyl hlasov a navyše všetci traja sú, teda aspoň pre mňa čitateľní. No a keďže nechcem, aby moja voľba bola voľbou z blata do kaluže, ale naopak, aby môj hlas prispel k zásadnej zmene v spravovaní mesta, tak mojou voľbou bude p. Adamec. Uvedomujem si, že pre niekoho môže byť ešte mladý, v komunálnej politike málo skúsený, či ostrieľaný. Každý však, kto chce niečo viac v živote dosiahnuť, nejako sa v živote presadiť, musí raz začať. Samozrejme mohol by som teraz napísať aj to, prečo nebudem voliť jeho protikandidátov. Vo voľbách, bez ohľadu či som sa ich zúčastnil ako kandidát, resp. volič, vždy som sa snažil reagovať, hovoriť, či písať, pozitívne. Teda nie prečo niekoho nevoliť, ale naopak prečo voliť. Neviem sa totiž stotožniť s tým, ak sa kandidáti znížia aj k útokom na svojich protikandidátov, miesto toho, aby hovorili len o sebe, svojich prednostiach a schopnostiach. Jednoducho nezdá sa mi to príliš férové. Aj preto dnes v krátkosti napíšem prečo budem voliť p. Adamca. Osobne som totiž u neho presvedčený o dvoch veciach.
Jeho zamestnanie ho predurčuje k tomu, aby konal rozvážne, premyslene, objektívne, bez zaujatosti, pomstychtivosti, reálne riešil, či vyhodnocoval vzniknuté problémy .... Verím, že tieto vlastnosti bude presadzovať, ak bude primátorom. Primátorom, ktorý bude viac počúvať, ako rozprávať a bude pracovať v tíme.
No a po druhé, to je tak trošku osobné. Verím, že v prípade jeho zvolenia mi nebudú z MsÚ chodiť na môj mobil, notebook, dehonestujúce správy len preto, že slobodne vyslovím svoj názor, len preto, že by som ho kritizoval za jeho kroky, či rozhodnutia. Verím, že MsZ budú zamerané hlavne na riešenie problémov mesta, že budú bez urážok, osočovania a ponižovania, aj keď zaznejú kritické názory, či pripomienky, aj keď sa bude ťažko hľadať dohoda. No a rovnako verím, že TV Nováky nebude vysielať záznamy z tých MsZ, ktoré neboli uznášania schopné, teda prakticky neboli. O týchto dvoch veciach som dnes presvedčený a preto má aj môj hlas. Samozrejme, je tu aj možnosť, že sa môžem mýliť. No ak budeme neustále všetko spochybňovať, asi ťažko dosiahneme viac, asi ťažko zmeníme to, s čím sa nevieme stotožniť, asi ťažko zlepšíme život a atmosféru v našom meste. „Veď len tí, ktorí majú odvahu zájsť ďaleko, môžu zistiť, ako ďaleko sa dá v živote zájsť.“

Rozhodnutie, koho voliť za primátora je teda pre mňa ďaleko jednoduchšie, ako voľba poslancov. Dúfam, že tí pre ktorých sa nakoniec rozhodnem a budú zvolení, si dostatočne uvedomia, akú zodpovednosť za nás, za naše mesto preberajú. Ideme zrejme do veľmi ťažkého a zložitého obdobia, kde bude možno aj problém, zachovať bežný chod mesta. Asi nikto z nás si nevie dobre predstaviť, čo nás čaká nasledujúce mesiace, možno i nasledujúce roky. Som však optimista a verím, že sa to nakoniec všetko v dobré obráti a nenaplnia sa čierne, resp. katastrofické scenáre. No musíme byť pripravení aj na to najhoršie. Toto si dúfam uvedomujú všetci kandidáti, že najbližšie obdobie nebude prechádzkou v ružovej záhrade. Zvolení poslanci budú musieť urobiť pre mesto ďaleko viac, ako len chodiť na MsZ a tam nejako hlasovať. Musia byť oporou primátora a naopak. Aj oni by mali využiť všetky svoje možnosti a schopnosti, aby pomohli zabezpečiť bežný chod mesta, aby pomohli občanom, ktorí sa nie vlastnou vinou dostanú do problémov. Inak povedané, aj poslanci by mali využiť všetky svoje možnosti a schopnosti na to, aby získali a zabezpečili pre mesto peniaze, na zlepšenie a skvalitnenie života v meste. Tu si dovolím použiť aspoň jeden príklad z nedávnej minulosti. V minulom volebnom období, som sa spolu s Vladom Zaťkom výraznou mierou pričinil o to, že v ZŠ na Pribinovej ulici, sa zrealizovalo vybudovanie multifunkčného ihriska aj s osvetlením. Ak takéto niečo dokážu radoví občania, je myslím si na mieste, niečo podobné očakávať aj od budúcich poslancov MsZ. Aj to je dôvod prečo verím, že všetci, ktorí sa rozhodnú ísť voliť, pristúpia k tomuto aktu zodpovedne, s cieľom, aby nás zastupovali takí poslanci, ktorí prinesú do nášho mesta po voľbách pozitívne zmeny. Navyše v Novákoch žije množstvo vynikajúcich a schopných ľudí o ktorých som presvedčený, že v prípade potreby budú nápomocní primátorovi, či poslancom, pri riešení rôznych problémov. To však už bude záležať od tých, ktorí budú zvolení, či tento nesporný potenciál, budú chcieť aj využiť. Osobne som presvedčený, že toto zložité obdobie nás skôr bude spájať, ako rozdeľovať. No príklad nám musí dať zvolený primátor s poslancami.
S úctou

Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
24.10.2022 21:20:51 Vladimír
25.10.2022 07:32:40 lavida
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7708] 25.10.2022 14:14:29 od Theis otvor reakciu...
[7707] 25.10.2022 08:34:00 od lavida otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky
Meno:
Heslo:
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
Vo veku sto rokov a osem mesiacov zomrel najstarší československý baník Karol Mikuláš
Život Karola Mikuláša bol spätý s baníctvom a hornou Nitrou.
zobraziť podrobnosti »
14.03.2023
Marián Miština je novým prednostom mestského úradu, vzdal sa funkcie poslanca
Mestský úrad v Novákoch má nového prednostu, Jána Martinu v tejto pozícii strieda Marián Miština.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2023
Slovenské elektrárne plánujú ukončiť prevádzku elektrárne Nováky koncom budúceho roka
Celý proces od ukončenia výroby elektrickej energie a tepla až po transformáciu celého areálu a prípravu na ďalšie využitie bude trvať niekoľko rokov.
zobraziť podrobnosti »
22.11.2022
Transparentnému psychopatovi Ing. Dušanovi Šimkovi zrazu vadí kamera
Deň pred konaním komunálnych volieb, psychopat bol nepríčetný, už mu zrejme všetko vadilo, zamkol zamestnancov v budove mestského úradu v Novákoch. V súvislosti s dosluhujúcim primátorom Šimkom a ním mnoho krát proklamovanou transparentnosťou, je na mieste otázka, prečo ak žiada transparentnosť, mu v tomto prípade vadila kamera?
zobraziť podrobnosti »
15.11.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.