Stránku si prezeráš sám... VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7696 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 13:28:44 02.10.2022 Nevhodný príspevok?
Dobrý deň vážení spoluobčania.

Možno mnohí budete prekvapení týmto mojím príspevkom. No vždy sa snažím reagovať, písať, či hovoriť tak, aby som bol nad vecou a nezaujato. Aj keď samozrejme sa to vždy nedá. Píšem však len svoje názory a myšlienky, ako to cítim a vidím. No a čitatelia na tejto stránke si už svoj názor vytvoria sami. Kto pravidelne navštevuje túto stránku, určite vie, že nie som fanúšik, ani zástancom dnešného nášho primátora. To však určite vie aj p. primátor.
Pozorne som si prečítal aj dnešný príspevok na tejto stránke a verte, nie som s tým všetkým stotožnený. Nemám nič proti oprávnenej kritike, len sa mi nezdá, že nákupy p. primátora a jeho reprezentačné, sú dnes tým najväčším problémom tohto mesta. Každý primátor, či starosta má schválené prostriedky na tzv. reprezentáciu, návštevy, spoločenské akcie a pod. Tie prostriedky mu musí niekto schváliť a následne aj kontrolovať. Ja naozaj neviem posúdiť, koľko financií bolo využitých na reprezentáciu, resp. pracovné prostriedky primátora. Čo však viem posúdiť, že zaoberať sa týmto teraz pred voľbami, nie je veľmi šťastné. Veď na to bola príležitosť vždy na konci každého roku a bola tu aj možnosť, mu tieto prostriedky krátiť. Zaoberať sa týmto teraz pred voľbami môže mať opačný výsledok. Treba si len spomenúť, ako zareagovali voliči na zbúranie tribúny na námestí tesne pred voľbami 2018. Dovolím si tvrdiť, že aj toto ovplyvnilo výsledky volieb. Ak bolo treba čiernu stavbu zbúrať, tak to bolo treba urobiť omnoho skôr. Tak nejako to dnes vidím aj s nákupmi p. primátora. Osobne by som bol radšej, keby sa MsZ viac venovalo blízkej budúcnosti mesta. Čaká nás podľa rôznych scenárov ťažké obdobie a ja dodnes neviem, ako je na toto obdobie pripravené mesto, aký je tu scenár na zabezpečenie chodu mesta a pomoci občanom, ktorí sa môžu dostať vinou zdražovania cien a energií do hmotnej núdzi. Neviem, či je nielen mesto, ale aj my občania, teda či sme spoločne pripravení na solidaritu, či sme pripravení pomôcť našim spoluobčanom, ktorí to budú nutne potrebovať. Osobne verím, že áno. Keď sme ako mesto a občania preukázali solidaritu k Ukrajine a jej občanom, nemal by byť problém pomôcť aj spoluobčanom, ktorí to možno budú potrebovať.
Vážení priatelia, spoluobčania, nie nepodceňujem ani nákupy primátora, no pre mňa osobne nie je dnes tento problém, ani podstatný, ani prvoradý. Donekonečna a dookola sa vracať k tomu čo bolo, strácať čas premietaním zostrihaných videí sa mi vidí rovnako zbytočné, ako zaoberať sa v tejto dobe nákupmi primátora. Netvrdím, že môj názor je správny a mnohí budú mať iste na veci iný pohľad. To je však demokracia, to je slobodné vyjadrovanie sa. Veď mnohokrát stačí, len povedať a veci sa dokážu zmeniť. Tak ako v tej bájke o levovi a zajacovi, ktorú si na záver dovolím napísať.
„ Lev kráľ zvierat si v čase veľkej biedy zavolal všetky zvieratá z džungle a povedal im, že ak chcú, aby ich kráľ prežil, musí každý deň jedno zviera zožrať. Urobil zoznam, kedy koho zožerie a zavesil ho na strom. Zvieratá postupne podľa zoznamu prichádzali každý deň k levovi, no a ten ich zožral. Prišiel rad aj na malého zajaca. Ten sa ho však opýtal, či by ho nemohol z toho zoznamu vynechať. Lev sa zamyslel a odpovedal. Prečo nie, stačí len povedať.“
Naozaj a v našom živote stačí veľakrát len včas povedať a veci sa zmenia.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 1   0

Kladne hodnotil:
03.10.2022 18:05:12 Vladimír
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky
Meno:
Heslo:
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
Vo veku sto rokov a osem mesiacov zomrel najstarší československý baník Karol Mikuláš
Život Karola Mikuláša bol spätý s baníctvom a hornou Nitrou.
zobraziť podrobnosti »
14.03.2023
Marián Miština je novým prednostom mestského úradu, vzdal sa funkcie poslanca
Mestský úrad v Novákoch má nového prednostu, Jána Martinu v tejto pozícii strieda Marián Miština.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2023
Slovenské elektrárne plánujú ukončiť prevádzku elektrárne Nováky koncom budúceho roka
Celý proces od ukončenia výroby elektrickej energie a tepla až po transformáciu celého areálu a prípravu na ďalšie využitie bude trvať niekoľko rokov.
zobraziť podrobnosti »
22.11.2022
Transparentnému psychopatovi Ing. Dušanovi Šimkovi zrazu vadí kamera
Deň pred konaním komunálnych volieb, psychopat bol nepríčetný, už mu zrejme všetko vadilo, zamkol zamestnancov v budove mestského úradu v Novákoch. V súvislosti s dosluhujúcim primátorom Šimkom a ním mnoho krát proklamovanou transparentnosťou, je na mieste otázka, prečo ak žiada transparentnosť, mu v tomto prípade vadila kamera?
zobraziť podrobnosti »
15.11.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.