Online 3 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7693 v téme Politika zo dňa 13:21:54 14.09.2022
„Pre úspech v politike sú dôležité dve veci. Treba v správny čas do nej vstúpiť. Ešte dôležitejšie je v správny čas z nej odísť.“

Dobrý deň, vážení spoluobčania.

Dnes mi priateľ poslal zoznam kandidátov na primátora i poslancov MsZ v našom meste. Niektoré mená ma potešili, nad niektorými som len krútil hlavou. Samozrejme kandidovať má právo každý občan, ktorý spĺňa podmienky. Osobne pokladám každé voľby za súťaž. Na rozdiel od športu, tu však vždy nevyhrávajú tí najlepší. V športe vyhrá ten, kto strelí viac gólov, najrýchlejšie beží, či najďalej doskočí. Voľby majú odlišné pravidlá i kritéria, ktoré určujú víťazov. Mnohokrát pri rozhodovaní záleží na tom, či je to kamarát, sused, bývalý spolužiak, rodina..... Dokonca mám známeho, ktorý vždy volí tých, ktorí najmenej sľubujú. Vraj potom je najmenej sklamaný. Samozrejme aj ja mám svoje kritéria, no sú trošku odlišné od tých, ktoré som práve spomenul. Predovšetkým očakávam to, aby každý kandidát jasne vysvetlil, prečo kandiduje, čo chce v našom meste zlepšiť, resp. úplne zmeniť. Volebné programy sú síce pekné a potrebné, no mnohokrát ako sa hovorí : „Papier znesie všetko.“
Pokiaľ sa jedná o voľbu primátora tam mám už dnes úplne jasno a som rád, že nakoniec sú len traja kandidáti. Bude určite zaujímavé sledovať ich vzájomný súboj aj keď moju voľbu to určite neovplyvní, lebo budem vychádzať z osobného poznania a to už nezmení žiaden papier, slogan, ani sľub.
Zložitejšie to budem mať s voľbou poslancov. Tu si budem musieť okrem osobného poznania, vytvoriť názor aj z ich vystúpení, či rôznych prezentácií. Osobne by mi vyhovovalo, keby naše mesto malo tak, ako napr. Bojnice, či Lehota pod Vtáčnikom jeden volebný obvod, čo by mi umožňovalo voliť všetkých 11 poslancov. Nakoniec všetci 11 budú spravovať mesto a budú našimi poslancami bez ohľadu na volebný obvod. Som presvedčený, že by potom to MsZ vyzeralo inak. No čo už, budem si musieť vybrať svojich zástupcov, len zo svojho volebného obvodu. Verím však, že hlavne tí, ktorí sú momentálne pre mňa veľkou neznámou, využijú nasledujúce dni a týždne k tomu, aby dali o sebe, svojich predstavách pre nás voličov, čo najviac informácii, aj keď tu mám pomerne jasno aspoň v tom, koho voliť určite nebudem.
No a na záver, tak ako v úvode si dovolím dať všetkým kandidátom jednu radu. V slušnej a zodpovednej politike platí aj táto zásada. „ V prípade zvolenia, si treba uvedomiť, že budete reprezentovať aj tých, ktorí vás nevolili, resp. budú vás kritizovať. Totiž nie všetci, ktorí vás budú chváliť, sú vaši priatelia. Naopak, nie všetci ktorí vás budú kritizovať, sú vaši nepriatelia. To samozrejme platí i v našom živote.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
15.09.2022 19:53:43 Vladimír
18.09.2022 18:55:54 Theis
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
Vo veku sto rokov a osem mesiacov zomrel najstarší československý baník Karol Mikuláš
Život Karola Mikuláša bol spätý s baníctvom a hornou Nitrou.
zobraziť podrobnosti »
14.03.2023
Marián Miština je novým prednostom mestského úradu, vzdal sa funkcie poslanca
Mestský úrad v Novákoch má nového prednostu, Jána Martinu v tejto pozícii strieda Marián Miština.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2023
Slovenské elektrárne plánujú ukončiť prevádzku elektrárne Nováky koncom budúceho roka
Celý proces od ukončenia výroby elektrickej energie a tepla až po transformáciu celého areálu a prípravu na ďalšie využitie bude trvať niekoľko rokov.
zobraziť podrobnosti »
22.11.2022
Transparentnému psychopatovi Ing. Dušanovi Šimkovi zrazu vadí kamera
Deň pred konaním komunálnych volieb, psychopat bol nepríčetný, už mu zrejme všetko vadilo, zamkol zamestnancov v budove mestského úradu v Novákoch. V súvislosti s dosluhujúcim primátorom Šimkom a ním mnoho krát proklamovanou transparentnosťou, je na mieste otázka, prečo ak žiada transparentnosť, mu v tomto prípade vadila kamera?
zobraziť podrobnosti »
15.11.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.