Online 2 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7508 v téme Rôzne / Iné zo dňa 10:55:25 09.02.2021 Nevhodný príspevok?
„ Pravdivé slová nie sú vždy príjemné, tak ako príjemné slová, nie sú vždy pravdivé.“

Dobrý deň vážení spoluobčania..

Nemám vo zvyku reagovať na príspevky na comke, zvlášť ak sú od anonymných prispievateľov. Aby som však potvrdil pravidlo, urobím výnimku.
Začnem citovaním z ostatného príspevku na tejto stránke:
„ a teda musím s poľutovaním konštatovať, že ho vnímam /teda ten zvyšok/ ako prejav typickej bošiakopatie. Je to smutné a na škodu veci, že ten , čo chce poučiť, sa sám nepoučil.“
Je to naozaj smutné, ale v inej súvislosti. Je to smutné hlavne v tom, že si nedokážeme keď už nie vážiť, tak aspoň rešpektovať ľudí, ktorí sú síce už na zaslúženom dôchodku, no v minulosti urobili pre naše mesto veľmi veľa. A vôbec sa nejedná len o Peťa Bošiaka, ale mnohých ďalších ľudí, ktorí ešte pred nedávnom zastávali rôzne dôležité funkcie v našom meste a nemalou mierou sa pričinili o jeho rozvoj. Takých ľudí v našom meste až tak veľa nie je o to viac by sme si ich mali vážiť. Nie, nemusíme ich ospevovať, ani velebiť, no určitú našu úctu si naozaj zaslúžia. No a pokiaľ sa týka samotného Peťa Bošiaka myslím si, že v našom meste je minimum ľudí, ktorí sa tak dobre vyznajú v komunálnej politike ako on. Ako ho už dlhé roky poznám, veľmi si dá záležať na tom, čo napíše, čo povie a dvakrát si premyslí, čo urobí. Aj preto mi dehonestovanie nielen Peťa, ale aj niektorých ďalších ľudí, ktorí urobili pre naše mesto ďaleko viac, ako my bežní občania, pripadá veľmi úbohé. Naopak je obrovskou škodou, že terajší primátor, nedokáže využiť skúsenosti i nespornú odbornosť týchto ľudí. Myslím si, že títo ľudia aj dnes, keď sú už na dôchodku, by mali čo ponúknuť nášmu mestu. Už som to tu písal, no keby som bol primátorom, tak minimálne 2x do roka by som si ich pozval na úrad, aby som poznal nielen ich názory ale aj príčinu prečo inak uvažujú, prečo niektoré veci kritizujú. Som presvedčený, že aj dnešný primátor sa poteší, ak bude na dôchodku tomu, ( ten čas letí, takže nebude to v nedohľadne, zvlášť keď koncom roku oslávi okrúhle narodky ) ak ho budúci primátor pozve k sebe a on mu bude môcť povedať svoj názor, poradiť a bude môcť aj takto využiť svoje nemalé skúsenosti z komunálnej politiky. Žijeme totiž nielen v zložitej dobe, ale hlavne v dobe, kde sa nemôžeme spoliehať veľmi na to, že nám niekto z vonku pomôže. Aj preto je potrebné viac do diania v meste zapájať ľudí, ktorí vedia a majú záujem pomôcť, či poradiť. V našom meste, tak sa mi zdá, ideme opačnou cestou. Cestou znevažovania ľudí, len preto, že majú iný pohľad, či názor na spravovanie mesta. Samozrejme tú cestu vždy vyberajú hlavne tí, ktorým vo voľbách zveríme dočasné spravovanie mesta.
Keď som bol v roku 1993 zvolený za predsedu OV SDĽ v Prievidzi, prišiel za mnou po konferencii jeden oveľa starší delegát a povedal mi niečo, čo si pamätám dodnes:
„ Vieš táto funkcia Ti prinesie priateľov, čo ti budú fandiť, no aj takých, čo ťa budú chcieť utopiť v lyžičke vody. Preto musíš vždy spozornieť, ak ťa budú kritizovať priatelia. No ešte väčší pozor si musíš dávať na to, keď ťa budú chváliť tí druhí. Ver, nie každý, kto ťa bude kritizovať bude aj tvoj nepriateľ.“
Éto vsio.
S úctou
Ľubo Dzurák

Hodnotenie: 4   0

Kladne hodnotil:
09.02.2021 12:06:13 Vladimír
09.02.2021 20:40:24 Pbošiak
10.02.2021 09:15:06 Milan Oršula
16.02.2021 21:29:17 Vladoh
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7510] 11.02.2021 11:06:46 od lavida otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.