Online 6 ľudí. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7488 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 08:45:45 14.12.2020
O vrabcovi, holubovi a sokolovi.
Na rokovaní mestského zastupiteľstva dňa 27.5.2020 na námietku poslanca Mariana Mištinu, že prijatím dotácie 100 tis.€ na rekonštrukciu budovy MsÚ, si ako mesto môžeme zablokovať možnosť získať dotáciu – asi 450 tis.€, o ktorej ešte nie je definitívne rozhodnuté, zareagovala pani viceprimátorka parafrázovaním porekadla – lepší vrabec v hrsti, ako holub na streche. (viď videozáznam - 44. min., resp. 55.min.)
Keďže dotáciu 100 tis.€ sme dostali a už je aj minutá, ja by som záver môjho predošlého príspevku č.7484 ešte doplnil tiež pomocou „ornitologickej“ metafory takto:
Ako občania sme nezískali celkom nič - vrabec nám vlastne uletel a pod nobasilovým plášťom historickej budovy MsÚ je pochovaný mŕtvy sokol (oveľa vzácnejší vták, ako vrabec, či holub) - fasáda historickej budovy zrekonštruovaná klasickou technológiou v roku 1992. To predsa bola nemalá hodnota, nerozvážne zničená a dnes fakticky už nenávratne stratená.
Podstatne rozumnejšie by bolo bývalo predmetnú dotáciu využiť na zateplenie prístavby a sobášnej siene, keďže aj to bolo v projekte. To by ale bolo možné iba za predpokladu racionálnej úvahy pána „rozhodujúceho“.
T.G.Masaryk, prvý prezident nášho spoločného štátu Čechov a Slovákov kedysi dávno povedal a perfektne pre tento prípad platí, že:
„Myslieť, to bolí.“
V.Richter
Hodnotenie: 3   0

Kladne hodnotil:
14.12.2020 11:07:25 Pbošiak
14.12.2020 14:45:54 Ľubomír
14.12.2020 16:49:46 Milan Oršula
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.