Online 8 ľudí. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7354 v téme Rôzne / Iné zo dňa 15:32:22 19.08.2020
Demokracia – to je aj právo vysloviť, či napísať svoj názor.
Dobrý deň, vážení spoluobčania.
Pozorne som si prečítal príspevok Peťa Bošiaka. Odporúčam ho dôkladne prečítať hlavne tým, ktorým záleží na prítomnosti i blízkej budúcnosti nášho mesta. Ak príspevok budú pozorne čítať, dozvedia sa aj to, čo je skryté medzi riadkami. Nielen totiž ľudia v Novákoch, ale i na celom svete si strážia slobodu slova, či vyjadrovania sa. Ak cítia ohrozenie, je samozrejmé, že to dávajú patrične najavo, lebo vedia, že o túto slobodu môžu svojou ľahostajnosťou ľahko prísť, no získať ju naspäť, môže byť už veľmi zložité a ťažké. Možno aj to je jeden z dôvodov prečo sa na tejto stránke ľudia vyjadrujú k dianiu v meste a jej predstaviteľom tak, ako sa vyjadrujú. Pritom mnohým by to mohlo byť úplne jedno. Uvedomujú si však hrozbu možnej straty slobodného vyjadrenia v našom meste. Možno si teraz mnohí z vás pomyslia, že zveličujem, alebo si vymýšľam. Skúste však vážení občania napísať svoj názor na túto stránku, ktorý sa nezhoduje s názorom z radnice, či dvojičky a podpíšte sa pod príspevok. V priebehu niekoľkých hodín, či dní vás bude čakať telefón, SMSka, či e-mail. Nedočítate sa tam, ako je dobré, že ste vyslovili, či napísali svoj názor, ale že ste demagóg a manipulátor píšuci na mafiánsku stránku. A už sa potom toho nezbavíte.
V poslednom čase mi chodí množstvo mailov, ktoré sa bezprostredne dotýkajú života a atmosféry v Novákoch. Väčšinou v nich pisatelia žiadajú dvojičku, aby im neposielala na súkromné adresy maily, aby ich skrátka nijako nekontaktovala. Dvojička reaguje tak, že je ľudsky slušné odpovedať na maily. V tom mu dávam za pravdu. No rovnako je ľudsky slušné neobťažovať niekoho mailom, SMSkou, či mobilom, ak si to dotyčný nepraje a jasne to dokonca niekoľko krát aj dvojičke napíše. To už však pre veľkého moralistu nášho mesta neplatí. Stále si hudie tú istú pesničku o demagógoch, manipulátoroch, píšucich na mafiánsku stránku. Pritom samozrejme nezabudne zdôrazniť, že to nie on, ale to ľudia takto nazývajú túto stránku. Nie je naozaj nič ľahšieho, ako sa schovať za niekoho iného. Keby som ja mal napísať na túto stránku, čo hovoria ľudia o dvojičkách, tak by som istotne porušil všetky morálne a etické kódexy tejto stránky. Schovávať sa za niekoho iného, k tomu sa neznížim.
Áno veľa debatujem so spoluobčanmi o rôznych veciach, živote, športe, či práci. Musím povedať, že tu sa dozvedám množstvo zaujímavých názorov i pohľadov, aj keď nie so všetkými súhlasím. To však neznamená, že ľudia, ktorí ich vyslovia sa automaticky stávajú mojimi nepriateľmi. No a názory, ktoré sú mi blízke mnohokrát v upravenej forme využívam vo svojich príspevkoch nielen na tejto stránke, ale aj v iných médiách. ( dúfam, že ma teraz niekto neoznačí za plagiátora??? )
Takže vážení spoluobčania, rôznosť názorov je naozaj jedným zo základných princípov každej demokracie. Každá koalícia potrebuje opozíciu, každá zverená moc, kontrolu. Strážiť treba mocných, nie bezmocných.
Keďže som človek ktorý sa v živote často riadi myšlienkami múdrych, tak použijem jeden, tentokrát neskromne svoj vlastný citát, ktorý ma sprevádza už dlhé roky.
„ Nikto nie je tak vysoko, aby som sa mu musel klaňať. Nikto však nie je ani tak nízko, aby som mohol po ňom šliapať. „

S úctou
Ľubo Dzurák

Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
19.08.2020 16:22:54 Pbošiak
19.08.2020 17:45:26 Vladimír
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.