Online 8 ľudí. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7346 v téme Rôzne / Iné zo dňa 11:18:19 11.08.2020

Zamyslenie sa.

Dobrý deň, vážení spoluobčania.

„Život každého z nás je poskladaný prevažne zo všedných dní, ktoré vo forme kamienkov vkladáme do našej životnej mozaiky. Len tí, ktorí si vážia aj všedné dni a jednotlivé kamienky trpezlivo a správne vkladajú, vytvoria takú mozaiku života, na ktorú budú môcť byť vždy právom hrdí.“

Práve takéto a podobné myšlienky ma takmer vždy napadajú, keď dostanem mail od dvojičky. Aj dnes ráno, keď som si otvoril poštu a prečítal som si jeho mail, tak som sa nielen zamyslel, ale aj pousmial. Už je to v poradí možno piaty, šiesty mail s takmer totožným obsahom. Tento však bol písaný asi z väčšieho jedu, lebo som bol v ňom premenovaný na Vladimíra. Bol som tým prekvapený, lebo dvojička ma vždy všetko overené, podložené a je neomylná. Mail od neho však beriem, ako jeho názor. Nevadí mi ani to, že to vypisuje mnohým ľuďom po Slovensku, ktorých tým len zrejme zaťažuje. Skôr mi ho je úprimne ľúto. Z týchto jeho mailov som si totiž vytvoril osobný názor, že je to vlastne v podstate nešťastný človek. Človek, ktorý hľadá vnútorné uspokojenie v tom, že môže e-mailami, telefonátmi, či SMSkami otravovať iných. Človek, ktorého nevidíte sedieť s priateľmi len tak napr. na pive, či pri poháriku vínka, človek, ktorý všetko vidí čiernobielo. Pritom život má toľko krásnych a zaujímavých farieb. Naozaj len ťažko si viem vysvetliť, že tomuto človeku dokonca vadí aj to, ak niekoho verejne nazvem svojim priateľom. Teda aspoň takto to napísal do dnešného mailu. Možno mu to vadí preto, lebo takýto vzťah nepozná? V tomto si myslím, že je medzi nami zásadný rozdiel. Osobne priateľstvo považujem hneď po rodine, za druhú najdôležitejšiu vec v mojom živote.
„Úprimní priatelia, sú totiž oporou keď padáme, spoločnou radosťou ak stúpame a šťastím v živote ak ich máme.“
Žijeme naozaj zvláštnu dobu. No doba je vždy taká akí sme my ľudia. To samozrejme platí aj pre život v našom meste. Mám však pocit, že čím ďalej tým viac sa z neho vytrácajú krásne ľudské hodnoty, ako priateľstvo, úprimnosť, spolupatričnosť, rešpekt, úcta, solidarita... No a žiaľ sú nahrádzané nenávisťou, zlosťou, neprajnosťou, závisťou, neúprimnosťou, farizejstvom.... Teda aspoň ja mám taký pocit. Ak už naozaj niekomu prekáža aj priateľstvo, tak to už je aj pre mňa, ako kávičkára, silná káva.
Áno žijeme naozaj zvláštnu dobu. Dobu „ „politiky bez hodnôt, bohatstva bez práce, zásad bez morálky, obchodu bez etiky, vedomostí bez charakteru a viery bez presvedčenia.“
Dokedy? Priatelia, to záleží len a len od nás.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
11.08.2020 11:33:20 Pbošiak
11.08.2020 18:06:34 Vladimír
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.