Online 2 ľudia. VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7317 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 11:07:12 15.06.2020 Nevhodný príspevok?
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 7313 od lavida uverejnený dňa 12.06.2020 o 22:19:11.
No tak teda, i keď sa mi veľmi nechce ísť do debát smerujúcich do suterénu spoločnosti, nedá mi neodpovedať na tú poslednú vetu, v ktorej ste ma vyzvali o podanie vysvetlenia. Zároveň chválim myšlienku s ktorou ste pán lavida prišli ohľadne tých Horných Leloviec. Ja si veľmi dobre pamätám na tieto udalosti. Vatra na LELOVSKÝCH vŕškoch. Smerovalo tam vždy veľa krokov zo všetkých kútov Novák. Nebolo by na škodu, keďže spoločenstvo v Novákoch je rozhádané začať od detí pokračovať športovcami a vytvoriť si NOVÉ NOVÁKY. Tieto súčasné sú jak rozhádaní manželia, ktorí sa nikdy neposunú ďalej. Nech je ktokoľvek v kultúre, nech čokoľvek usporiada, ľudia sú ako mŕtvou vodou obliaty. Keby sa čokoľvek usporiadalo, príde pár divákov aj z toho páru je jeden kritik. Smutné. Ale zase tisíckrát opakovaní hádzania hrachu o stenu sa snáď jeden hrášok uchytí.
A teraz k tej vete, za ktorou si stojím.
Ing. Dušan Šimka na pozíciu primátora nastupuje mladý muž plný elánu, jedno zo šikovných dvojičiek Šimkových. Zoznamuje sa s agendou s ľuďmi, obklopuje sa poradcami, staršími, zrelšími Nováčanmi od ktorých si nechá aj poradiť. Má svojich tzv. poslancov, s ktorými sa pekne posúva ďalej. Nováčanov si berie za svoje deti, Nováky za svoj domov. Dnes musí uznať, žeby nebol dobrým rodičom, lebo deti ho neposlúchajú. A veru ani ten dvor nevie dobre poupratovať. Zabúda na tých najmenších, ktorý mohli byť jeho pokračovateľmi. A to sú deti, deti nás ľudí žijúcich v Novákoch. Začína sa správať tak, akoby nik nečakal, a sám sebe podkopáva nohy. Hľadá vinníkov v ľuďoch, ktorí mali byť nápomocní v celej tej 30 ročnej ére Novák. To by vedeli rodiny rozprávať. A nie len rodiny, ale aj riaditelia podnikov. S ľuďmi s ktorými mal mať úctivé rozhovory, pracovné porady a tak svoje mesto posunúť do nedotknutých výšav. Veď ten pomer priemyslu-daní-počet obyvateľov, nemal snáď nikto a dovolím si povedať v Československej republike, nie len na Slovensku. Vedel, že sú zákonom schválené reštitúcie, vedel, že komu patrila časť Novák ako aj kaštieľ v ktorom sídli, ale i napriek tomu si dovolil rozoštvať Nováčanov proti sebe. Platili sme všetci najdrahšieho právnika i keď veľmi dobrého, ale zákon nepustil. A ten príbeh o právnikoch ako sa syn chváli otcovi ako rýchlo vyriešil prípad, toho sa asi držal aj sám pán právnik. Máme v meste podnikateľa, ktorý má okrem iného aj stavebnú činnosť, ale prečo by s ním mal spolupracovať, keď útočiť je jednoduchšie. Mesto, ktoré malo byť spádovou oblasťou pre ľudí od Oslian až po Valaskú Belú či už ako úrady, tak aj centrum obchodov a bez pochyby zdravotné stredisko plné lekárov odborníkov. Predmestie Prievidze. Dnes nás už aj dediny predbehli. Ľudia tu chodili do závodov boli tu naučený. O škole nehovoriac. Lebo keby bol naozaj vsadil a venoval čas deťom, dnes tu mohla byť lukratívna vyhľadávaná škola, ktorá sa mohla zamerať na jazyky a šport, ktorá by pokračovala športovým jazykovým gymnáziom. Športovcov, ktorý vyrástli a robia dobré meno až na olympijskej úrovni, tých máme v Novákoch aj dosť. Nemuseli deti chodiť až do Trenčína mohli byť v Novákoch. Ale to tiež by museli byť na pozíciách schopní, a aj keď chceli byť, tak sme ich odohnali. Akosi sa všetko rieši tak úradnícky a bez srdca, t.j. „ako sa to nedá“ . Vytratila sa ľudskosť a dôvera neexistuje, všade sa vidí zlo. Úprimne. Je mi ho ľúto. Nebudem viac písať nemám rada dlhé články v ktorých sa človek stratí. Dnes vlastne žne, čo zasial, lebo tak to jednoducho v tom živote chodí.
Ale zase vie, že nedať kontajnery ľuďom, ktorí si potrebujú upratať svoje obydlia, nezametať chodníky, nečistiť od snehu je najväčšia hlúposť. Sú to jeho ľudia, jeho poplatníci a je to jedna z vecí, ktorá je tak viditeľná a citeľná. Veď nie každý má auto, prívesný vozík, aby vedel svoje smeti zaniesť do zberného dvora.

RNDr. Daniel Daniš. Tak dlho čaká na túto udalosť, už to hádam ani sám nečakal. Keď už dostane príležitosť, keď má veľmi, veľmi zvážiť kým sa obklopí tak si za prednostu Novák dá, prepáčte za vyjadrenie ale žalúdočný vred staronového primátora. Kam sa chcel posunúť? A nehnevajte sa urobiť budovu domu služieb s výhľadom, že sa mi investície vrátia na nájme je ako keď ja každý mesiac rozdeľujem výhru z jackpotu, ktorý ani nepodám. Pumptrakové ihrisko, dobre áno, ale tam? Čo tak urobiť z tej budovy denný stacionár a pekný park okolo. A tá posilňovňa kanoistov s príspevkom mesta. Áno mal ten prednosta športového ducha, ale čo tak rozmýšľať za všetkých športovcov. Demolácia starej plavárne, kde hrozí naozaj nebezpečenstvo a je to otázka času kedy sa niečo stane, sa mohlo stať prekrásnou posilňovňou s trenažérom aký potrebujú pre tréning kanoisti, ako aj celý saunový svet. Slúžil by naozaj všetkým športovcom, vedľa je národné centrum. Nováky mohli prekvitať športovými aktivitami.

A to zbúranie „tzv.amfiteátra? „ pár dní pred voľbami. A všetky útoky lebo Šimka, prečo nevoliť Šimku. Však mu robili kampaň za ktorú nemusel vyhodiť ani cent. Keby ľuďom vysvetlili, že dostali podnet z vodárenskej spoločnosti, že musia okamžite zbúrať tú čiernu stavbu, lebo v prípade žeby došlo k niečomu sú celé Nováky bez vody. Všetko je o komunikácii.

Takže do budúcna keď sa niekto rozhodne ísť za starostu tak aj so svojou osádkou poslancov. Skúste začať detičkami, posedenie pri kaplnke je top. Ľudia si radi idú opiecť, škoda že zabudnú upratať. Ale napr. v Lelovciach je ihrisko, ktoré môže slúžiť mládeži na šport, môžu sa vyzývať triedy, kluby, ulice na zápasy. Dajte tam aj basketbalové koše ktoré museli byť zlikvidované z iných ihrísk, lebo rušili starých ľudí. Skúste tam urobiť aj zo dve ohniská, kde si rodičia prídu s malinkými deťmi opiecť a urobiť si oslavu. Je tam na autobusovej zastávke nevyužitý priestor, kde šikovný podnikateľ bude vedieť čo ponúknuť, lebo tam budú ľudia radi chodiť. Skúste si dať malé výzvy.

Atď, atď, atď.....

Neživme sa minulosťou tá sa už nevráti, zlé rozhodnutia sa však dajú napraviť. A nezabúdajme, že tá zatrpknutosť je zrkadlom vašej duše a je veľmi čitateľná na tvári.
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
15.06.2020 14:03:34 Jana K
17.06.2020 06:00:52 kerb
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[7319] 16.06.2020 12:18:41 od Pbošiak otvor reakciu...
[7318] 15.06.2020 14:04:52 od Jana K otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky
Meno:
Heslo:
Bane na hornej Nitre skončili, banskí záchranári sú v pohotovosti naďalej. Je otázne dokedy
Banskí záchranári pomáhajú i pri rôznych nešťastiach.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2024
FOTO: Elektráreň Nováky odstavila poslednú turbínu, skončila sa tak výroba elektriny z uhlia
Výroba elektriny a tepla z domáceho hnedého uhlia v Elektrárni Nováky po 70 rokoch definitívne skončila.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Final coal mining cart pulled from Nováky mine
More trains for Christmas holidays, Bratislava outskirts teeming with culture, and a recipe for Christmas baking.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
Z nováckej bane vyťažili posledný vozík uhlia, o zamestnanie prídu stovky ľudí
Uzatváranie bane potrvá roky.
zobraziť podrobnosti »
21.12.2023
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.