Stránku si prezeráš sám... FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 7265 v téme Politika zo dňa 08:32:04 05.05.2020 Nevhodný príspevok?
Ach jaj, tie emócie.Stavy,keď racionalita je potlačená do úzadia a konanie ovláda prvá signálna sústava.Tak aj pri čítaní posledného príspevku od Accickvep-a mi prebehla hlavou spomienka na jednu príhodu,ktorá sa stala ešte za starého režimu.Na ulici ma pristavil dlhovlasý bradatý chlapík okolo 40-tky a núkal mi výtlačky Strážnej veže.To by pravda nebolo nič mimoriadne,keby správanie toho chlapíka nepripomínalo niekoho,kto si predtým šľahol dávku nejakého matroša.S uhrančivým plamenným pohľadom a akoby v extatickom stave neustále opakoval--“Jehova príde,Jehova príde!“Pôsobil ako posadnutý príslušník nejakého barbarského fanatického kultu až to mrazilo.A presne tú istú emóciu som pocítil aj teraz.
Je priam signifikantné pre väčšinu prispievateľov na tejto stránke,že sa nechajú ovládať emóciami nad mieru,ktorá by sa dala označiť prívlastkom zdravá.V takom prípade,plus malá snaha o získavanie a overovanie si informácií nie je možné odlíšiť veci podstatné od nepodstatných,pravdu od klamstva a realitu od fikcie.
V prípade posledného MsZ tými podstatnými vecami boli informácie :správa kontrolóra mesta,informácia primátora o prevedených úsporných opatreniach a vyčíslenie dosiahnutých výsledkov,informácia o realizovaných investičných prácach a tiež významná zmena na základe ktorej majú byť dosiahnuté úspory pri realizácii údržby mesta/kosenie a pod./
U mňa ako voliča zarezonovala odpoveď pána poslanca Adamca na otázku primátora z akého dôvodu neodpovedá na maily od jeho brata Ing.M.Šimku.Odpoveď pána poslanca bola taká,že on nie povinný odpovedať občanovi z iného volebného obvodu.Rád by som dostal relevantnú odpoveď na otázku,či je takýto prístup pána poslanca v súlade s normami.Totiž ak poslanci rozhodujú o peniazoch,tak rozhodujú o peniazoch všetkých občanov a nie len o peniazoch občanov zo svojho volebného obvodu.

Hodnotenie: 0   0


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Ľudia, ktorí sa nezúčastnili prvého kola testovania, môžu prísť na druhé
Možnosť tento víkend majú aj tí, ktorí sa uplynulý víkend celoplošného testovania nezúčastnili. „Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
Bojnická nemocnica prosí o pomoc, chýbajú jej zdravotníci
Nemocnica vo štvrtok reprofilizovala desiatky ďalších lôžok.
zobraziť podrobnosti »
06.11.2020
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.