Online 2 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7111 v téme Rôzne / Iné zo dňa 09:50:33 25.01.2020
Tentokrát o jedenej SMS.

Dobrý deň vážení spoluobčania.

„ Dobrý večer pán bývalý poslanec NR SR! Ešte nedávno si sa vyjadroval, že nemáš žiadny problém komunikovať so Šimkovcami... Či už s primátorom, alebo s jeho bratom, teda so mnou...VYJADRIL SI SA, ŽE MI VŽDY ZDVIHNEŠ TELEFÓN. AKO VIDÍM DOKAZATEĽNE SI KLAMAL!!!!! Pretože mi už niekoľko týždňov telefón nezdvíhaš!!! TAKŽE SI ROVNAKÝ ZBABELEC AKO XY, XY, XY, XY, XY, XY, XY, ČI XY!!! VŠETCI TOTIŽ KONAJÚ ROVNAKO ZBABELO AKO TY. Pekný večer Ti prajem.“
Takže to je skoro presný obsah SMS od jedného z dvojičiek, ktorú som dostal včera o 21:26 hod. ako reakciu na to, že som mu v ten večer 2x nezdvihol telefón a od začiatku roku niekoľko krát. Ospravedlňujem sa čitateľom i dvojičke, že som neuviedol mená 8 ľudí v SMS. Som totiž hlboko presvedčený, že nazvať niekoho zbabelcom len preto, že dvojičke nezdvíha telefón je minimálne zcestné. Navyše, keby pozorne čítal moje príspevky, tak by vedel, že som si dal pauzu.

Takže milá dvojička asi takto. Je úplnou pravdou, že som Ti kedysi povedal, že nemám problém dvihnúť obom dvojičkám kedykoľvek telefón. To som aj určitý čas robil a mnoho ľudí sa tomu čudovalo. Keď však telefonáty začali byť stále o tom istom a plné poúčania, čo mám písať, ako mám písať, jednoducho ma to prestalo baviť. Vážení priatelia ruku na srdce, kto z vás by dvíhal telefón človeku, ktorý pozná len svoj názor a diktuje vám ako sa máte správať, čo máte písať a navyše kydá na vás, kde len môže. Rodičia ma naučili, že názory treba meniť, no hodnoty nie. A práve moje životné hodnoty rozhodli o tom, že som zmenil názor i na telefonáty s jedným z dvojičiek. Netýka sa to oboch. Aj keď nevylučujem, že v blízkej budúcnosti možno názor opäť zmením.
Toľko z mojej strany. Na obsah tejto SMS nech si urobí čitateľ svoj vlastný názor. Ja sa jednoducho necítim byť zaviazaný, ani podriadený, ani jednému z dvojičiek a preto nevidím žiadny dôvod, aby som skákal tak, ako oni pískajú. No a o zbabelosti mám úplne inú predstavu. Keby som bol zbabelý, tak by som nepísal otvorene na túto stránku a ešte sa aj pod príspevok vždy podpísal. Dvojička má však na zbabelosť svoj názor. No čo už, človek sa vždy učí. Teraz aspoň viem, akú má zbabelosť jednoduchú definíciu. Stačí tak málo-nezdvihnúť telefón.
Nakoniec ešte jeden odkaz dvojičke. Ak zmení rétoriku, bohorovnosť, nadradenosť, neomylnosť, nebude problém znovu spolu telefonovať. No musí to byť hlavne dialóg, nie monológ, vzájomný rešpekt a úcta. To však naozaj záleží len a len na ňom.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0

Kladne hodnotil:
25.01.2020 12:16:24 Milan Oršula
25.01.2020 12:22:18 Pbošiak
25.01.2020 18:31:24 Vladimír
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Farebné noty pre deti - vhodné pod stromček.
Jednou vetou povedané: 8 nôt má 8 farieb, ktorými sú zapísané známe piesne. Notová osnova má 5 čiar a na jej začiatku je husľový alebo basový kľúč. Ak chceme zahrať pieseň podľa nôt, potrebujeme na to hudobné vzdelanie. Každá nota má svoju dĺžku (iný tvar) a výšku (iné umiestnenie na notovej osnove).
zobraziť podrobnosti »
13.12.2019
Prievidza peniaze na novoročný ohňostroj pošle do Prešova
Vedenie okresného mesta chce finančne pomôcť ľuďom postihnutým nedávnym výbuchom v bytovke na východe Slovenska. Pridať sa plánujú aj Nováky.
zobraziť podrobnosti »
13.12.2019
Slovenské mestá rušia silvestrovské ohňostroje. Peniaze chcú radšej venovať Prešovčanom
Prešovu pomáha celé Slovensko, ako sa len dá. Banská Bystrica a Liptovský Mikuláš rušia ohňostroj a peniaze radšej venujú metropole Šariša.
zobraziť podrobnosti »
12.12.2019
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.