Online 7 ľudí. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 7111 v téme Rôzne / Iné zo dňa 09:50:33 25.01.2020
Tentokrát o jedenej SMS.

Dobrý deň vážení spoluobčania.

„ Dobrý večer pán bývalý poslanec NR SR! Ešte nedávno si sa vyjadroval, že nemáš žiadny problém komunikovať so Šimkovcami... Či už s primátorom, alebo s jeho bratom, teda so mnou...VYJADRIL SI SA, ŽE MI VŽDY ZDVIHNEŠ TELEFÓN. AKO VIDÍM DOKAZATEĽNE SI KLAMAL!!!!! Pretože mi už niekoľko týždňov telefón nezdvíhaš!!! TAKŽE SI ROVNAKÝ ZBABELEC AKO XY, XY, XY, XY, XY, XY, XY, ČI XY!!! VŠETCI TOTIŽ KONAJÚ ROVNAKO ZBABELO AKO TY. Pekný večer Ti prajem.“
Takže to je skoro presný obsah SMS od jedného z dvojičiek, ktorú som dostal včera o 21:26 hod. ako reakciu na to, že som mu v ten večer 2x nezdvihol telefón a od začiatku roku niekoľko krát. Ospravedlňujem sa čitateľom i dvojičke, že som neuviedol mená 8 ľudí v SMS. Som totiž hlboko presvedčený, že nazvať niekoho zbabelcom len preto, že dvojičke nezdvíha telefón je minimálne zcestné. Navyše, keby pozorne čítal moje príspevky, tak by vedel, že som si dal pauzu.

Takže milá dvojička asi takto. Je úplnou pravdou, že som Ti kedysi povedal, že nemám problém dvihnúť obom dvojičkám kedykoľvek telefón. To som aj určitý čas robil a mnoho ľudí sa tomu čudovalo. Keď však telefonáty začali byť stále o tom istom a plné poúčania, čo mám písať, ako mám písať, jednoducho ma to prestalo baviť. Vážení priatelia ruku na srdce, kto z vás by dvíhal telefón človeku, ktorý pozná len svoj názor a diktuje vám ako sa máte správať, čo máte písať a navyše kydá na vás, kde len môže. Rodičia ma naučili, že názory treba meniť, no hodnoty nie. A práve moje životné hodnoty rozhodli o tom, že som zmenil názor i na telefonáty s jedným z dvojičiek. Netýka sa to oboch. Aj keď nevylučujem, že v blízkej budúcnosti možno názor opäť zmením.
Toľko z mojej strany. Na obsah tejto SMS nech si urobí čitateľ svoj vlastný názor. Ja sa jednoducho necítim byť zaviazaný, ani podriadený, ani jednému z dvojičiek a preto nevidím žiadny dôvod, aby som skákal tak, ako oni pískajú. No a o zbabelosti mám úplne inú predstavu. Keby som bol zbabelý, tak by som nepísal otvorene na túto stránku a ešte sa aj pod príspevok vždy podpísal. Dvojička má však na zbabelosť svoj názor. No čo už, človek sa vždy učí. Teraz aspoň viem, akú má zbabelosť jednoduchú definíciu. Stačí tak málo-nezdvihnúť telefón.
Nakoniec ešte jeden odkaz dvojičke. Ak zmení rétoriku, bohorovnosť, nadradenosť, neomylnosť, nebude problém znovu spolu telefonovať. No musí to byť hlavne dialóg, nie monológ, vzájomný rešpekt a úcta. To však naozaj záleží len a len na ňom.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0

Kladne hodnotil:
25.01.2020 12:16:24 Milan Oršula
25.01.2020 12:22:18 Pbošiak
25.01.2020 18:31:24 Vladimír
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.