Online 7 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6728 v téme Nováky pozitívne zo dňa 22:37:09 22.12.2018 Nevhodný príspevok?
Rok 2018.

Rok 2018 má už len pár dní pred sebou. Aspoň pre mňa je to čas na obzretie sa späť a zhodnotiť, aký bol pre mňa, aký bol pre mesto v ktorom žijem.
Pre mňa osobne bol približne taký, ako tie predošlé. Nakoniec ja si vždy do Nového roku prajem hlavne to, aby ten nový nebol horší, ako odchádzajúci. Aj keď je to stále ťažšie a ťažšie, lebo z roka na rok, akosi rýchlejšie stárnem. No zákony prírody a života sa obísť jednoducho nedajú.
Pre moje mesto a ľudí v ňom to bol rok, zvýšených emócií, ktoré boli vyvolané predovšetkým komunálnymi voľbami. Aj keď sa nesúťažilo zrovna v rukavičkách, čo samozrejme k voľbám patrí, myslím si, že to bolo v duchu Fair play. Boli víťazi a tí, ktorí neuspeli. Úmyselne som nenapísal prehrali. Vo voľbách totiž nevyhrávajú silnejší, rýchlejší, ani tí, ktorí dajú viacej góĺov. Voľby sú viac o emóciach, sympatiách, kamarátoch, rodinách a pod.
Aj preto by som nepreceňoval víťazstvá tých, ktorí uspeli a nepodceňoval tých neúspešných. Oni neboli horší, len menej úspešní. Úspech v akýchkoľvek voľbách by sa mal brať predovšetkým s veľkou pokorou a zodpovednosťou. Neúspech zase s triezvou hlavou, už aj preto, že tieto výsledky sú len dočasné. A tak som veľmi zvedavý, ako sa tí čo uspeli, budú prejavovať v najbližšom období. Naopak,pre tých ktorí neboli úspešní, by to mohla byť motivácia pre ďalšie voľby. Teda určite aspoň pre tých mladších. Je to naozaj predovšetkým súťaž a neúspech by nemal znechucovať, skôr naopak. V žiadnom prípade výsledky týchto volieb netreba preceňovať, ale samozrejme ani podceňovať. Ja osobne čím som starší, tým viac rozumiem výroku českého geniálneho herca p. Wericha . " Ak nejde o život, tak ide o h.... Aj keď tu určite nejde ani o jedno, ani o druhé. Len som chcel povedať, že pre náš život sú ďaleko dôležitejšie veci, ako úspech či, neúspech vo voľbách.
Takže ak subjektívne hodnotím rok 2018 pre naše mesto, tak bol síce dôležitý pre ďalšie štyri roky, ale o tom ako sa bude žiť v našom meste, aká tu bude atmosféra, ako sa budeme k sebe správať, na to budeme mať vply a myslím si nemalý, aj my ostatní. Osobne verím, že k tomu prispeje aj táto webb stránka. Ak sa dokážeme počúvať, ak dokážeme rešpektovať aj iné názory, ak budeme uprednostňovať to čo nás spája pred tým, čo nás rozdeľuje, tak to bude to najlepšie, čo si môžeme želať pre budúcnosť Novák. Treba si jednoducho uvedomiť, že nie každý, kto nás chváli je náš priateľ a nie každý, kto nás kritizuje je náš nepriateľ. To platí pre túto stránku, pre primátora, poslancov a samozrejme aj nás občanov.
Takže čo si priať v Novom roku???
Určite minimálne to, aby nebol pre nás horší, ako tento odchádzajúci. Aby bolo v ňom viac porozumenia a vzájomnej úcty, menej falošnosti a ľudskej zlomyseľnosti.
Hovorí sa : "Ak chýba zdravie, bolí telo. Ak chýba láska, bolí duša." Všetkým čitateľom tejto stránky a samozrejme aj všetkým občanom Novák želám, aby vás v roku 2019 nič nebolelo.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0

Kladne hodnotil:
23.12.2018 08:44:41 lavida
23.12.2018 13:54:45 Vladimír
23.12.2018 22:25:21 novacan33
24.12.2018 00:23:15 Pbošiak
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.