Online 12 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6251 v téme Nováky pozitívne zo dňa 22:57:28 27.11.2017
Vážení spoluobčania,
v nasledujúcich dňoch sa budete môcť vyjadriť k Petičnej akcii v súvislosti výstavby novej Polikliniky v Novákoch. Svojim podpisom môžete vyjadriť súhlas k otázke :
Ste za to, aby novú Polikliniku v Novákoch vybudovalo Mesto v spolupráci s Unipharmou -1.slovenskou lekárnickou a.s. ?
Určite si teraz položíte otázku prečo Petícia? Otázka výstavby Polikliniky rezonuje v našom meste už takmer pol roka. Niekedy v mesiaci jún 2017 sa táto možnosť riešila aj na MsZ, kde poslanci predložený zámer neschválili. Žiaľ, stalo sa tak bez náležitej diskusie a teda prakticky aj bez žiadnej proti argumentácie tých poslancov, ktorí sa hlasovaním zdržali, čím návrh neprešiel. Škoda, dnes sme mohli byť už oveľa ďalej.
V decembri, presne 18.12.2017 bude na MsZ prejednávané Memorandum o výstavbe novej Polikliniky v našom meste. Keďže neviem, či od júna niektorí poslanci nezmenili na túto vec svoj názor, rozhodli sme sa formou Petície zistiť názor občanov. Skôr však ako sme vyšli s Petíciou sme túto vec prekonzultovali s vedením mesta, ako aj zástupcom lekárov. K Petícii nemal nik zásadné pripomienky. Cez mestský rozhlas v najbližších dňoch oznámime, kde sa budete môcť k výstavbe novej Polikliniky vyjadriť.
Spustiť Petičnú akciu nebolo jednoduché. Vieme, že Nováky sú značne rozdelené a mnoho občanov akosi automaticky spochybňuje všetko, čo sa tu má urobiť. Nemôžem hovoriť za ostatných členov Petičného výboru, no ja osobne som sa do toho rozhodol ísť aj napriek tomu, že ma mnohí budú obviňovať s osobných záujmov a prepojenia na Unipharmu. Pravda je však taká, že som to bol ja, ktorý takmer pred rokom presviedčal vedenie Unipharmy o tom, aby pomohli postaviť v Novákoch novú modernú Polikliniku a nie naopak, ako sa to niektorí občania snažia prezentovať. Tá stará už naozaj dožila a občania nielen potrebujú, ale si aj zaslúžia dôstojné zdravotnícke zariadenie. Je tu naozaj šanca postaviť niečo dobré a potrebné nielen pre nás, ale aj pre budúcu generáciu. Mesto žiaľ nemá dosť prostriedkov, aby tento projekt realizovalo samo. Tak teda z môjho hľadiska bolo úplne samozrejmé, že som oslovil spoločnosť, ktorá má skúsenosti s výstavbou a prevádzkovaním takýchto zariadení. Nemusím čitateľom pripomínať projekt Unikliniky v Prievidzi, ktorý nám závidia v mnohých susedných regiónoch. Podobné projekty realizovala Uniphrama aj v Bojniciach a Dubnici nad Váhom. Je teda celkom logické, že so oslovil spoločnosť, ktorej visačkou je spolahlivosť, serióznosť, skúsenosť a odbornosť. Ak mi to niekto chce vyčítať - prosím. Navyše všetci dobre vieme, že sa tu už jedna šanca na rekonštrukciu Polikliniky premárnila. Teraz máme šancu druhú. Ak premárnime aj túto, neviem kedy príde ďalšia. To je môj dôvod, prečo som sa stal členom Petičného výboru. A hovorím to úplne otvorene. Bol som na začiatku tohto projektu a urobím všetko preto, aby sa realizoval, lebo som hlboko presvedčený, že je to dobré riešenie pre všetkých obyvateľov mesta a blízkeho okolia.
Milí spoluobčania, obraciam sa ako člen Petičného výboru, ako občan Novák na vás s prosbou o podporu Petície. Samozrejme si uvedomujem, že vaše podpisy nebudú ešte zaručovať, že poslanci podporia Memorandum, ktoré sa bude v decembri na MsZ schvalovať. Môže to však byť pre nich veľmi silný argument na to, ako hlasovať. Cez túto Petíciu však máme všetci možnosť vyjadriť svoj názor k tak závažnej veci. Hovorí sa, že cenu zdravia poznáme až vtedy, keď ho stratíme. Modernou Poliklinikou, špičkovým vybavením ordinácií a tým aj včasnou diagnostikou môžeme predísť ťažším ochoreniam a tým si udržať to najvzácnejšie čo nám život môže dať - Zdravie.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 7   0

Kladne hodnotil:
27.11.2017 23:16:21 Pbošiak
28.11.2017 00:09:20 Vladimír
28.11.2017 08:56:23 Tarnóczy M.
28.11.2017 13:29:55 lavida
28.11.2017 14:57:35 Martina
29.11.2017 20:47:33 petík
05.12.2017 14:16:30 občanL
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Komunálne volby 2018 - kandidáti
Zoznam kandidátov.
zobraziť podrobnosti »
09.10.2018
Novácke noviny 2018
Vyšlo nové číslo Nováckych novín - prečítajte si ich online.
zobraziť podrobnosti »
24.09.2018
Poézia všednosti
Radi by sme Vám uviedli do pozornosti výstavu výtvarného umenia „Poézia všednosti“, na ktorej predstavia tvorbu významných výtvarníkov so svojimi obrazmi. Výstava má filantropický rozmer a dobrovoľná finančná zbierka bude pre neziskovú organizáciu Plamienok - detský mobilný hospic v dňoch 14.9. až 6.10.
zobraziť podrobnosti »
18.09.2018
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.