Stránku si prezeráš sám... VEPOS Novaky.sk VOĽBY 2022
číslo príspevku:
ZÁKLADNÁ ŠKOLA NOVÁKY
Blog používateľa Jana1234

Dovolím si, či mi bude dovolené uvidím.

Prečítala som si príspevok p. Chlupikovej a nezaskočil ma. Bol  slušný, dôstojný tak ako sa patrí na dlhoročnú riaditeľku a vyštudovanú slovenčinárku.  Krásna slohová práca.

Ja si vážim každého prácu, aj toho čo mi príde vysypať smeti spred domu, aj tých čo pozametajú tak ako aj tých na ktorých stojí naša budúcnosť.

Ja chcem len vyjadriť svoj osobný názor a chcem aby všetci konečne pochopili, že svoje deti dávame do školy s vedomím, že sa tam niečo naučia. Chcem vykričať z celého hrdla, aby pochopili, že oni aj ony sú tí a tie ktoré formujú tie malé dušičky, ktoré im my každé ráno zveríme do rúk. Že naše deti sú rôzne, že už nie sú to deti, ktoré poslúchnu na pohľad, že už sú to osobnosti, ktoré sa vedia  postaviť a vzoprieť. Správny ľudia pre túto spoločnosť. Nelikvidujte ich prosím. Neničte im budúcnosť. Nie každý bude vyštudovaný lekár, právnik a pod., sú medzi nimi aj šikovní a zruční. Buďte prosím trpezlivé pri nich, neškatuľkujte si ich. Neporovnávajte. Venujte sa každému jednému. Nie každý sa narodí do rodiny, ktorá vie potiahnuť a ochrániť si svoje dieťa. Nevyhovárajte sa na príkazy, ktoré máte splniť, na učebné plány. Oni sú naozaj tak obšírne, že keď sa skutočne budete venovať svojej práci  a budete ju vedieť odovzdať,  tak  sa ani jedno dieťa  nemusí trápiť. (Chcete všetko, lebo je to možné zakúpiť a vám to uľahčí prácu, všetko je na pleciach rodičov a na ich peňaženkách.) V škole sa prestalo učiť, len sa mentoruje a lamentuje kto je aký zlý. Mnoho detí ste vytlačili   do okolitých škôl, pretože ten mobbing-bossing (pre deti je tá škola pracovisko)  vykonávate vy. Vás sa boja rodičia, aby ste sa nevyvršovali na ich deťoch. S Vami nechcú zápasiť rodičia, lebo vy ste ten posledný článok na ktorom sa môže odraziť to ich milované dieťa.

Vy zabúdate, že nie deti sú neposlušné, vyrušujú, to vy ste nezáživní, vy ich uspávate na hodine, vy ste s nimi v triede. Vy jediný môžete zaujať svojou prácou aj toho najneposlušnejšieho žiaka. Ale musíte byť pripravené, a viac ako to vy vyžadujete od detí. Vy vôbec nechápete, že tie známky ktoré rozdávate deťom sú vaše výsledky, sú to vaše hodnotenia. Rodičia už nevládzu, nie všetci sú vyštudovaní a vedia s učivom pomôcť dieťaťu. Mnohí nechodia do práce medzi 7:00 hod. - 8:00 hod. a neodchádzajú  z nej  13:00 hod. -15:00 hod..  Chodia na zmeny , striedajú sa s manželom, pracujú v zahraničí (deti sú u starých rodičov), majú dve práce aby dokázali splatiť úvery a svoje potreby, nemajú síl učiť svoje deti, aby ste ich vy mohli ohodnotiť. Porozdávať  5 je tak jednoduché mysliac si, že to hádam s niekým pohne. Vy sa neviete vžiť do toho rodiča, ktorý s dieťaťom strávy  poobede, po večeroch 3-4 hod.  s učivom, ktoré ste ho mali vy naučiť  a vy mu dáte opäť 5, lebo vás vôbec nezaujíma, a ani nemôžete vedieť, že sa skutočne učilo. Aj týmto likvidujete tieto deti. Akoby sa Vám páčilo, keby Vašu prácu niekto stále dehonestoval, útekom, odchodom? Tieto deti nemajú takú možnosť, lebo sú to náklady do rodiny keď budú musieť dochádzať do inej školy.

Vážte si športovcov, nedehonestujte ich,  že machrujú, že sú takí onakí. Skúste sa pozrieť na seba koľko pevnej vôle máte aby ste si zacvičili, išli niekam za športom. Mnohé decká idú po škole na tréning, prichádzajú večer unavené, víkendy strávia po zápasoch vracajú sa v nedeľu večer (vodnopólisti, kanoisti.)  unavení. Dosahujú krásne výsledky, MAJÚ BYŤ NA ČO PYŠNÉ. Reprezentujú VAŠU ŠKOLU, MESTO. A vy im vôbec aleže vôbec nepomáhate. Už sú tam nie telocvikári, čo majú športového ducha.

Kraľujete si vo veľkých triedach, vládnete v dvoch obrovských školách, pretekáte s poukazmi medzi športovými klubmi, centrom voľného času. Mnoho rodičov ani nevie čo sú tieto poukazy, pretože ich rozdávate a spätne podpisované žiadate späť, máte toľko krúžkovej činnosti zhodnej s centrom voľného času. Keby bola táto škola naozaj tak vychýrená čo sa týka učivom a vedomosťami verte, že ju máte úplne zaplnenú, pretože vy jediný ste spádová oblasť, kde sa môžete pýšiť výsledkami športovcov až na olympijskej úrovni, jazykovou školou. Ale to chce naozaj pevnú vôľu športovca.   

Vážim si prirodzené AUTORITY, tie dosahujú úspechy. A chcem veriť, že na školu v Novákoch budú ľudia hovoriť len v dobrom, že sa nemusia báť zastaralých návykov učiteliek, ktoré idú v jednom kolotoči.

 
Blog bol vytvorený 28.02.2019 10:54:35, autor blogu: Jana1234
Meno:
Heslo:
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
VIDEO: Karol Mikuláš: Baník, povstalec aj politický väzeň
zobraziť podrobnosti »
15.03.2023
Vo veku sto rokov a osem mesiacov zomrel najstarší československý baník Karol Mikuláš
Život Karola Mikuláša bol spätý s baníctvom a hornou Nitrou.
zobraziť podrobnosti »
14.03.2023
Marián Miština je novým prednostom mestského úradu, vzdal sa funkcie poslanca
Mestský úrad v Novákoch má nového prednostu, Jána Martinu v tejto pozícii strieda Marián Miština.
zobraziť podrobnosti »
12.01.2023
Slovenské elektrárne plánujú ukončiť prevádzku elektrárne Nováky koncom budúceho roka
Celý proces od ukončenia výroby elektrickej energie a tepla až po transformáciu celého areálu a prípravu na ďalšie využitie bude trvať niekoľko rokov.
zobraziť podrobnosti »
22.11.2022
Transparentnému psychopatovi Ing. Dušanovi Šimkovi zrazu vadí kamera
Deň pred konaním komunálnych volieb, psychopat bol nepríčetný, už mu zrejme všetko vadilo, zamkol zamestnancov v budove mestského úradu v Novákoch. V súvislosti s dosluhujúcim primátorom Šimkom a ním mnoho krát proklamovanou transparentnosťou, je na mieste otázka, prečo ak žiada transparentnosť, mu v tomto prípade vadila kamera?
zobraziť podrobnosti »
15.11.2022
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.