Online 4 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Správy z lokality Nováky
Externé správy z Novák + Volebný infoservis (3572 príspevkov)Exkurzia Osvienčim - Krakov
18.05.2015 08:30:14 [6302]
Do galérie Exkurzia Osviecim - Krakov boli pridané fotografie.
Zdroj: zspribno.edupage.org Viac podrobností...

Prijímacie skúšky do ZUŠ na šk.rok 2015/16
15.05.2015 14:39:59 [6299]
V hudobnom odbore na hudobné nástroje:
• Hra na klavíri, na keyboarde,
• Hra na sláčikových nástrojoch: na husliach, viole, violončele, kontrabase
• Hra na dychových nástrojoch: zobcovej flaute – sopránovej, altovej, tenorovej , basovej, priečnej flaute, klarinete, trúbke, saxofóne, pozaune, lesnom rohu, tube
• Hra na gitare, elektrickej gitare, basovej elektrickej gitare
• Hra na akordeóne
• Hra na bicích nástrojoch
• Spev, zborový spev

Prihláška na štúdium: sa podáva na tlačive schválenom Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR je k dispozícii v budove školy.

ZUŠ poskytuje základné umelecké vzdelanie, pripravuje na štúdium odborov vzdelávania umeleckého zamerania v stredných školách a v konzervatóriách; pripravuje aj na štúdium na vysokých školách s pedagogickým alebo umeleckým zameraním.

Podmienky prijatia:

Do prípravného štúdia prijíma riaditeľ školy žiakov na základe posúdenia predpokladov na štúdium vo zvolenom umeleckom odbore. Po skončení prípravného štúdia nevzniká žiakovi nárok na prijatie do základného štúdia.
Do základného štúdia a štúdia pre dospelých prijíma riaditeľ školy žiakov na základe výsledkov talentovej skúšky, pričom môže prijať aj nadaných žiakov, ktorí nedosiahli alebo prekročili vek odporúčaný v učebnom pláne umeleckého odboru alebo študijného zamerania.
Na posúdenie študijných predpokladov uchádzača o prijatie na štúdium pre každý umelecký odbor a študijné zameranie zriaďuje riaditeľ školy trojčlennú prijímaciu komisiu.

Štúdium je rozdelené:
prípravné štúdium – jednoročné (pre žiakov 1. ročníka základnej školy)
prípravné štúdium – dvojročné (pre deti materských škôl od 5 rokov)
základné štúdium na I. stupni trvá 8 rokov a delí sa na primárny stupeň (4 roky) a nižší sekundárny stupeň (4 roky)
základné štúdium na II. stupni trvá 4 roky
štúdium pre dospelých trvá 4 roky

Poplatky v ZUŠ:
Žiak prípravného a základného štúdia I a II. stupňa vo všetkých odboroch 6,50€ mesačne, žiak zárobkovo činný 12€ mesačne
( platí sa na viac mesiacov dopredu, vždy do 10. dňa v mesiaci)


Zdroj: www.zus-novaky.sk Viac podrobností...

VIDEO: KVP Nováky vo finále!
15.05.2015 13:47:00 [6298]
Vodnopólisti nováckeho KVP potvrdili svoje postavenie z dlhodobej časti najvyššej vodnopólovej súťaže, keď bez zaváhania postúpili do finále po troch výhrach nad ČH Hornets Košice.
Zdroj: www.youtube.com Viac podrobností...

Úspechy našich gymnastiek
14.05.2015 14:49:58 [6296]
Dňa 8.3.2015 sa zúčastnili medzinárodnej súťaže PRINCESS CUP 2015 v Prievidzi.

Umiestnenia:
Zoja Žiaková -9 miesto

Kristína Martišová - 6 miesto

Lorraine Amie Kolibková - 4 miesto

Romana Semaníková - 9 miesto

Nikola Karaková - 12 miesto

Ľubica Martišová - 9 miesto

Súťažili so zostavami s obručou, bez náčinia a so švihadlom.

Dňa 28.3.2015 na medzinárodnej súťaži RAPID CUP v Bratislave v kategórii MINI sa zúčastnila Tatiana Charina so zostavou bez náčinia. Z trinástich zúčastnených dievčat v tejto kategórii sa Tatiana umiestnila na krásnom 5. mieste.

Dňa 12.4.2015 na medzinárodnej súťaži SPRING CUP Brno v kategórii MINI A súťažila Tatiana Charina v zostave bez náčinia a umiestnila sa na 8. mieste.

Na medzinárodnej súťaži o PRIBINOV POHÁR v Nitre sa zúčastnila Ľubica Martišová.Cvičila v III.kategórii zostáv bez náčinia a zostavu so švihadlom a umiestnila sa na 9.mieste.

Dňa 25.4.2015 sa Ľubica Martišová zúčastnila medzinárodnej súťaže mesta Vyškov.Cvičila zostavu so švihadlom, s ktorou sa umiestnila na 5.mieste a postúpila do finále.V celkovom hodnotení skončila na 9.mieste.

Dňa 8.5.2015 sa konali aj majstrovstvá TRENČIANSKEHO KRAJA v Liptovskom Mikuláši.V hlavnom programe súťažila Ľubica Martišová, ktorá obsadila krásne 2.miesto.

V základnom programe sa zúčastnila Lorraine Amie Kolibková -3.miesto,Romana Semaníková -4.miesto,Nina Karaková -5.miesto,Zoja Žiaková -5.miesto,Kristína Martišová -7.miesto

Gymnastkám blahoželáme, ďakujeme za reprezentáciu CVČ Nováky a prajeme ďalšie úspechy.
Zdroj: www.cvcnovaky.sk Viac podrobností...

Peter Pánis- úspešný riešiteľ KK- BIO olympiády
14.05.2015 12:30:11 [6295]
Žiak Peter Pánis nás úspešne reprezentoval na krajskom kole Biologickej olympiáde v odbornosti geológia, kde obsadil 10. miesto a stal sa úspešným riešiteľom. Na olympiádu ho pripravoval p. učiteľ  Drozd. Gratulujeme a ďakujeme Peťo.
Zdroj: zspribno.edupage.org Viac podrobností...

FOTKY: Exkurzia Osviecim - Krakov
13.05.2015 21:30:10 [6294]
Do galérie Exkurzia Osviecim - Krakov boli pridané fotografie.
Zdroj: zspribno.edupage.org Viac podrobností...

FUTBAL TO JE HRA........
13.05.2015 18:30:14 [6293]
   Okresné finále tradičného futbalu staršich žiakov "JEDNOTA CUP" sa opäť nezaobišlo bez našich žiakov. Skončili na peknom 3.mieste. /Zapojených bolo 25 škôl z celého okresu/.

Reprezentovali títo žiaci: Tomáš Mikloš,Michal Fergel, Bohuš Biely ,Ondrej Černák, Pavol Sedlák, Martin Pánis, Mário Belluš,Milan Mikuláš, Patrik Bobok .


Zdroj: zspribno.edupage.org Viac podrobností...

Mestské oslavy Dňa matiek - fotky
13.05.2015 17:40:04 [6292]
Mestské oslavy Dňa matiek - fotky
Zdroj: www.zus-novaky.sk Viac podrobností...

FOTKY: Technická výchova v praxi
13.05.2015 16:30:16 [6291]
Naším cieľom je vyučovať tak, aby žiaci videli význam vzdelávania sa. A kde sa to dá viac ako na technickej výchove? S p. učiteľom Trlíkom pracovalo množstvo žiakov na zostrojení netradičných lavičiek - pódia - lehátka v našom areáli. Osobitnú vďaku si zaslúžia najmä Alex Kováč, Erik Kalinay, Bohuš Biely, Dominik Dovičin, Miško Štanga, Anti Tarnóczy, Peter Záhorský, Maroš Oršula a Erika Dadíková. P. učiteľ Trlík veľmi veľa hodín svojho voľného času venuje rôznym aktivitám, a toto je jedna z nich, za čo mu veľmi pekne ďakujeme. Pozrite si, ako dielo vznikalo. Bude nám všetkým dlho slúžiť a skrášľovať prostredie? Do galérie Technická výchova v praxi boli pridané fotografie.
Zdroj: zspribno.edupage.org Viac podrobností...

Hlasujeme za našich úžasných tanečníkov!
13.05.2015 15:30:18 [6290]
A je to tu!! http://www.schooldance.sk/videa/love-skola.html… Aj my sme zapojení do School dance 2015! A potrebujeme každý jeden hlas v súťaži o najlepšie video! P. uč. Martinka Kiabová so svojimi žiakmi dali tancu krásnu myšlienku - Naše mesto bolo ťažko skúšané tragickými udalosťami a patrí k životu myslieť aj na takéto momenty. Mame super školu a veľmi radi do nej chodíme a neľutujeme ani jedinú chvíľu v nej. - http://www.schooldance.sk/videa/love-skola.html… HLASUJEME!! - prosim, kliknite sem http://www.schooldance.sk/videa/love-skola.html#sthash.ozXAGscO.dpuf a hlasujte cez FB kliknutím na odkaz - HLASUJ CEZ FACEBOOK

 
Zdroj: zspribno.edupage.org Viac podrobností...

Meno:
Heslo:
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Počas likvidácie vetracej šachty nastali problémy (+FOTO)
KOŠ. Pri likvidácii bývalej vetracej šachty v Koši došlo v piatok k poškodeniu jedného z potrubí. Technickú poruchu, v súvislosti ktorej sa ľahko zranili traja zamestnanci Hornonitrianskych baní Prievidza (HBP), už odstránili. Informovala hovorkyňa spoločnosti Adriana Siváková.
zobraziť podrobnosti »
12.03.2018
Zemianskymi Kostoľanmi sa od včera šíri neznámy zápach
Včera vo večerných hodinách zaznamenali obyvatelia obce neznámy zápach. „Približne od osemnástej hodiny sme dostávali od občanov informácie o šírení zápachu. Postupne sme ho mali hlásený zo všetkých častí obcí,“ informovala starostka Zemianskych Kostolian Jana Školíková.
zobraziť podrobnosti »
08.03.2018
VIDEO: Koncert k 60. výročiu založenia umeleckého školstva v Novákoch
Ak máte čas a chuť, určite si pozrite záznam z koncertu k príležitosti 60. výročia založenia umeleckého školstva v Novákoch.
zobraziť podrobnosti »
31.01.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.