Online 8 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Kultúra / Školstvo
32 príspevkov
Mestský dom kultúry, Centrum voľného času, školy...
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
16:40:25 01.02.2018 [6344] Nevhodný príspevok?
Priznám sa, v poslednom čase najradšej čítam v Diskusnom fóre príspevky, informácie, oznamy zo ZŠ a ZUŠ. To sú momentálne asi najpozitívnejšie a najperspektívnejšie správy zo života nášho mestečka. Veď kto z nás by nemal radosť z úspechu našich detí v rôznych súťažiach, olympiádach, talentoch športových, či úmeleckých. Osobitne ma zaujala akcia " Obdaruj iných" s myšlienkou - neodsudzuj pokiaľ nepoznáš.
Určite každý z nás vie, že investície do školstva, do mladej generácie sú nielen Nováky, ale aj Slovensko, tou najlepšou investíciou pre našu budúcnosť. Všetci to vieme, všetci sme o tom presvedčení, no realita je žiaľ iná. Samozrejme, mimo nášho vplyvu sú stredné a vysoké školy. Na čo však ako mesto máme vplyv, sú základné školy, ktoré patria pod mestá a obce. A tu si myslím, že v Novákoch sa môžeme skôr červeňať, ako sa pýšiť. Keď som na ostatnom MsZ videl fotografie telocvične a sociálnych zariadení našej školy, hanbil som sa ako pes. Ja teraz samozrejme nejdem vyčítať a hľadať vinníkov, lebo vinní sme asi všetci, že nedokážeme hlasnejšie kričať. Napriek takýmto podmienkam, sa však naše deti nestrácajú v rôznych súťažiach, dokonca ich aj vyhrávajú. Určite je za tým kus talentu a nadania. No je to predovšetkým práca, učiteľov, pedagógov a pár nadšencov z radu občanov, vďaka ktorým sú naše deti úspešné v súťažiach, so žiakmi s ďaleko lepšími podmienkami. A tak si myslím, že poslanci, primátor, vedenie mesta, by malo nielen ďaleko viac času venovať našej ZŠ a ZUŠ, ale preodvšetkým aj vytvárať podmienky na skvalitnenie celkovej úrovne oboch škôl. Zdravie a vzdelanie by malo byť vždy tou najväčšou prioritou každého primátora a MsZ.
Aby bolo jasné, nepíšem tieto riadky ako kritiku súčasného stavu. Skôr by som chcel vyzdvihnúť a poďakovať všetkým našim učiteľom za ich prácu a samozrejme aj pogratulovať žiakom za dosiahnuté výsledky. Vážme si, že ich tu máme. Uvedomme si, že byť učiteľom nie je zamestnanie, ale poslanie. Tak sa im to poslanie snažme uľahčiť.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0
19:58:58 29.01.2018 [6341] Nevhodný príspevok?
Milí priatelia,

Dom kultúry Nováky pripravuje zájazd na muzikál „POVOLANIE PÁPEŽ“ do Divadla Andreja Bagara v Nitre dňa 19. marca (pondelok) 2018.

Cena zájazdu je 28,00 € - vstupenka + doprava autobusom. Nástupné miesta budú aj v Prievidzi a po trase do Nitry.

Zisťujeme predbežný záujem, aby sme mohli objednať zodpovedajúci počet vstupeniek a autobus s požadovanou kapacitou.

Kontaktujte nás prosím na +421 918 483 608, či máte záujem v termíne do 2. februára.

Vopred ďakujeme.

Peter Paulík
Hodnotenie: 2   0
• nový príspevok môžete pridať až po prihlásení.
<<< späť na zoznam tém
Meno:
Heslo:
VIDEO: Koncert k 60. výročiu založenia umeleckého školstva v Novákoch
Ak máte čas a chuť, určite si pozrite záznam z koncertu k príležitosti 60. výročia založenia umeleckého školstva v Novákoch.
zobraziť podrobnosti »
31.01.2018
Baška zložil sľub a začal nové volebné obdobie (+FOTO)
Predseda Trenčianskej župy Jaroslav Baška sa ako prvý z ôsmich predsedov krajských samospráv ujal funkcie na nové volebné obdobie.
zobraziť podrobnosti »
14.11.2017
Výsledky volieb do VÚC
Výsledky volieb do VÚC
zobraziť podrobnosti »
05.11.2017
MsZ - video záznamy
Záznam z MsZ nájdete online na youtube kanáli Mesta Nováky.
zobraziť podrobnosti »
02.10.2017
TB Hornonitrianske bane a.s. - Odmietame kampaň proti baniam, ktorá ohrozuje 11 tisíc miest!
Ing. Rastislav Januščák, predseda Dozornej rady Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s., JUDr.Milan Minárik, vedúci právnik Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s., Ing.Jaroslav Šinák predseda predstavenstva Prievidzského tepelného hospodárstva, a.s. reagujú na útoky politikov.
zobraziť podrobnosti »
06.06.2017
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.